EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kikuta
19. pro 2011

@sue007 aj ja mám bolesti lonovej stydkej kosti ... aj ja začnem s epinom onedlho cvičiť ale bojím sa či si stým neublížim kôli tej kosti no mňa to bolí moc moc. Ty pociťuješ aj pri cvičení s epinom bolesti st. kosti alebo to na to nejak nevplýva??

kikuta
19. pro 2011

Chcem sa opýtať aké kondómy na vodnej báze si mám kúpiť? sú to klasické kondómy alebo nejaké špeciálne?? Môžem kúpiť bežné značky alebo aké si kupujete? ďakujeem za odpoveď

ava
19. pro 2011

@kikuta je bohužel velký problém je sehnat. Doporučuji zakoupit si společně s epi-no přímo u dodavatele nelubrikované kondomy a k nim lubrikant na vodní bázi, který je běžně dostupný v drogerii.
Další možnost je sehnat ty kondomy na vodní bázi či nelubrikované v sex-shopu. Já jsem ale neuspěla. Měli by je prodávat i v e-shopech (e-sex-shopech 🙂
No a poslední možnost je koupit obyčejné a lubrikant smýt vodou a mýdlem.
Jo, a ještě mají kondomy v drogerii Rossmann - je to jejich značka (pokud chceš, napiš a já se podívám na ten přesný název) - nepíše se tam, že jsou na vodní bázi, jen se tam píše, že nesmí přijít do styku s lubrik.na bázi oleje. Ale stejně mi připadá, že jsou nějaké podezřele mastné...

sue007
19. pro 2011

@kikuta No když už ten balonek nafukuju dost,tak to bolí,ale srovnatelně s porodem-samozřejmě bez těch kontrakcí-takže se to prostě dá vydržet.Ale mám taky dny,kdy to nebolí skoro vůbec,takže těžko říct,už mě to tak netrápí,po tom,co jsem začala cvičit se to i zlepšilo ta bolest na stydké kosti a mezi tou kyčlí a páteří-SI skloubení.Myslím,že je to individuální a musíš vyzkoušet,ale určitě si tím neublížíš,ale přez nějakou velkou bolest bych nešla.Já toho totiž moc nevydržím,u zubaře si nechávám dávat injekce kvůli každému kazu 🙂

sue007
19. pro 2011

@ava No já jsem taky opatrná,nafukuju to opravdu po troškách...třeba 20x a vždy ven a zas než se dostanu k té 30.Ale ani se teda nebojím,tak nějak si myslím,že mě to tělo poslouchá a kdyby to ven prostě nešlo,tak bych to nijak nelámala a nepáčila 🙂 Ale je jasný,že pokud bych si sedla/lehla a hned to nafoukla na 30,tak si týden nesednu 😀

kikuta
19. pro 2011

Našla som akési kondómy, ktoré sú lubrikované gélom na vodnej báze .. hádam je to isté alebo podobné. 🙂 Pred sviatkami ešte kondómy budem zháňať namiesto darčekov. 😀

janca1983
20. pro 2011

Tak mi to příjde že moje hranice se asi zastavila dnes už jen 27 cm 😒 to je o půl cm méně než včera ☹ Tak jsem z toho nějak přešlá. Asi se vrátím k cvičení obden a uvidíme jestli zvládnu tu 30 😅 😉

mishaak007
20. pro 2011

Ahoj, kdyby měl někdo zájem, mám doma použité epi-no po jednom dítěti. Písněte mi zprávu. Cena dohodou. 😉

mija_jami
20. pro 2011

@mishaak007 Ahoj, ja prave planujem nejaky kupiť.Len by ma zaujimalo ako dlho ho maš kupeny, kolko bol použivany a či s ochranou.Jaj , len ty si z čiech, nevieš čo by stala pošta?

ava
21. pro 2011

@janca1983 Jani, vždyť to je super číslo. I kdyby to už byla konečná...zbývá ještě nějaký čas do TP?
Mě zbývají do 1.termínu 2 dny a udělám 26 cm, ale to se musím 40 minut snažit, než se tam dostanu.

@sue007 ufff, to jsi mě uklidnila. 🙂 Už jsem myslela, že vytáhneš ze skříně, nafoukneš na 30 a je to 😀 Já než se dostanu na výsledek předešlého dne, tak musím taky hodně potrénovat...

janca1983
21. pro 2011

@ava ty vado dva dny to je hrozný jak to letí. A jak se cítíš vše v pohodě? To cvičíš 40 min ? to jsi dobrá, já tak 20 min pak namasíruju hráz a letím zase něco dělat 😅 a to se do toho můsím ještě donutit 😔 🙂

bell2
21. pro 2011

@janca1983
@ava

Musím teda přiznat, že mi taky tak nějak vyhovuje víc cvičit ob den...a pokaždé začínám cca na 19-20 cm a pomaloučku se přibližuju maximu a až podle toho, jak to jde, tak tu hranici zase zkusím o trošku posunout 😉

Jinak včera jsem měla docela nepříjemnou zkušenost...měla jsem asi poslíčky, ale oproti dřívější bolesti jako při MS to včera byly křížové bolesti. Jako na bolest jsem docela zvyklá a myslím, že mě něco jen tak nerozhází, ale včera to bylo fakt vostrý...doposud jsem byla přesvědčená, že epidurál chtít nebudu, ale po včerejšku fakt nevim....neumím si představit, že bych tohle vydržela několi hodin a potom měla ještě sílu na tlačení tak, abych se neporanila :-/

aksniteb
21. pro 2011

neviem, či je to blížiacim termínom, ale dnes sa mi cvičilo akosi ľahšie ... v pohode som sa dostala na včerajších 26 cm a podarilo sa mi ešte o 1cm posunúť 🙂
podľa dr to u nás nevyzerá na skorší pôrod, tak mám ešte čas tie 3-4 cm dovcičiť (aj keď som tajne dúfala, že to malá stihne ešte v tomto roku ...)

bell2
22. pro 2011

Tak jsem holky pekne spruzena...v pondeli v klidu 26,5 cm...jako uz tak tyden se u toho cviceni objevi kapka krve, ale klidek...nic me neboli, nestipe, tak jsem to nehrotila a cvicila dal. No a vcera se krev objevila uz nekde okolo 20 cm a bylo ji vic nez minule, tak jsem se lekla a prestala cvicit...rekla bych, ze je z cipku, ale u cviceni me fakt nic neboli, nestipe, nepali a krvacim jen u nej...hned jak prestanu, ta...k je to v klidu a v pohode. Mala se vrti a prubezne mam jen normalni tehu vytok bez jakekoli znamky krve :-\
Tak nevim, co mam delat...rada bych pokracovala dal...alespon udrzovacku, ale psychicky mi to hrozne pomaha....na druhou stranu nechci riskovat nejaky prusvih :-\ Jeste me napadlo, ze ten bal..onek zavadim moc hluboko

ava
22. pro 2011

@bell2 hm, to by mě teda taky trochu znepokojilo, ale je fakt, že při té velikosti už ti to může šmrncnout o čípek. Co kdybys to zkusila držet víc venku? Trénovat jen hráz a dát si pozor, aby balonek nevklouzl moc dovnitř? A co na kontrole u Dr? Je vše v pořádku?
No a co se týká těch bolestí, tak kdybys to nemohla vydrže,t proč si o ten epidurál neříct? Pro mě bylo mnohem horší tlačení než hodiny kontrakcí, tak jsem na epid.nepomýšlela, ale kdybych to nemohla zvládnout, nebudu dělat hrdinku, raději si ušetřím sílu. Držím pěsti!

@janca1983 cvičím kolem těch 40 min, je to taková závislost, když vidím, že se daří, nemůžu přestat 😀
Jinak se cítím krásně a pevně věřím, že ještě stihnu dotrénovat. A kdy ty máš TP?

bell2
22. pro 2011

@ava Kontroly jsou naprosto OK...zkusim ho drzet vic venku a uvidime 😉

bell2
23. pro 2011

Dneska v pohodicce 25,5 cm ... nechtela jsem to po tom krvaceni moc drazdit. A rozhodla jsem se, ze budu cvicit dal...zavadela jsem jen na hraz a trochu krve tam zase bylo, ale zadna katastrofa...proste si myslim, ze cipek uz je prekrveny, mj. jak na nej mala tlaci a kdyz zavadim moc hluboko, tak se mu to jednoduse nelibi 😉

Jinak vsem krasne a klidne Vanoce 😉

lenya79
25. pro 2011

ahoj holky, tak se hlásím po porodu, nakonec to přišlo o týden dřív... Měla jsem nacvičeno jen 22,5 cm, ale ono to nakonec skončilo císařem 😢 Koukala jsem do propouštěčky a malej měl obvod hlavičky 36 cm, tak si myslím, že i kdyby to bývalo šlo normálně, že by mě si potrhal.... Všem přeji hodně úspěchů při epinování!!!!!!!!! 😉

aksniteb
26. pro 2011

ahojte, tak tu je teraz akosi ticho, všetky sviatkujete a nechce sa vám cvičiť? ja som si tiež spravila dva dni voľna a dnes takmer 29 cm - strašne sa z toho teším, lebo ma v piatok dr vyviedol z omylu, že mám ešte viac ako dva týždne čas ... vraj to možno stihneme ešte v tomto roku !!!
prajem vám krásne ešte sviatočné dni 🙂

bell2
26. pro 2011

@aksniteb Jee, tak to gratuluju...ja vcera zase 26-27 cm, ale zase s trochou krve :-\ Tak nevim, nejak se mi nechce to pokouset vic...asi budu jen opatrne udrzovat 😉

petja
autor
27. pro 2011

@bell2 a zkušelas změnu polohy?Holkám pomohlo,jak s krví,tak s cm 😉

janca1983
27. pro 2011

@lenya79 velká gratulace k miminku

janca1983
27. pro 2011

Holky měla jsem nějakej for před Vánocema tak dodatečně krásné Vánoční svátky plné pohody a odpočinku a velkých úzpěchů při cvičení.
Necvičila jsem 3 dny tak jsem si myslela že budu muset začít od menšího čísílka než jsem skončila 😅 ale velice mě to překvapilo a dala jsem 29 cm mám radost 😀

janca1983
27. pro 2011

@ava Ahojky tak jsi ještě dva v jednom nebo se chystáte do porodnice ?
U nás vše v pohodě 😵 teda alespoň zatím. První termín mám 5.1.2012 a druhý 13.01. 2012. Nevím ale proč se mi to nezobrazí v profilu ? No to je jedno 😵 A u tebe taky vše o.k. užívej Vánoce na gauči 🙂 😉

peggina
27. pro 2011

ahoj všichni, ve 42 letech se poprvé stanu někdy v polovině února matkou a slyším samou chválu na epi-no....máte ho prosím některá k prodeji? Prosím pište na můj mail, nemám šanci pročítat příspěvky, tato nečekaná radostná informace přišla do totální rekonstrukce bytu, kterou nemáme ještě dokončenou, takže honím každou minutku,aby bylo malé vůbec kam přivést...moc díky za odpovědi. 🙂

janca1983
27. pro 2011

@peggina Ahojky já ho budu určitě prodávat. 5.1 a 13.1.2012 mám termín porodu a potom ho hnedka chci hodit sem k prodeji. Jsem druhá majitelka .první používala asi 6x co mi psala jelikož šla pak na císaře. Já použíla asi 8x a počítám tam 5x že ještě použiju. Použité vždy s kondomem i původní majitelka. Prodám za 1500,- V originálním balení. Nemám ale český návod, Přidám zbytek kondomů jako dárek 😉

bell2
27. pro 2011

@petja No právě, že teď naposledy jsem polohu změnila....z polosedu do kleku...a krve bych řekla, že bylo o trochu víc, než minule. S cm myslím problémy nemám...těch 26-27 dám celkem v pohodě, ale jak u toho krvácím, tak už necvičím v takové psychické pohodičce jako předtím a to mě docela mrzí ☹ Když jsem balónek zaváděla víc, tak bylo fain, že jsem si tak trochu zvykla na ten tlak na konečník a mohla si zkoušet ho vytlačovat...no ale pak přišla tak krev...myslím, že to je fakt podrážděnej čípek. Teď tedy zavádím jen do poloviny a vlastně tak protahuju jen tu hráz....ale co už....lepší alespoň tak, než drátem do oka, že 😉

petja
autor
27. pro 2011

@bell2 já to zaváděla taky do poloviny,mi to přijde hodně efektní,že napínáš právě tu hráz,o to jde

bell2
27. pro 2011

@petja Tak jsem po cviceni a namerila jsem naprosto luxusne 30,5 cm bez jakehokoli krvaceni....ale...pri zavadeni jen do poloviny mi to tak vselijak vyjizdelo, ze bych ten vysledek brala s rezervou...nicmene i tak mam radost...telo proste jak se blizi finish nejak reaguje...a jak to bude v realu se uvidi 😉

petja
autor
28. pro 2011

@bell2 super,jen ta dál 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru