EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

romy31
26. zář 2013

jaaaj kočky, ja som dnes ani nestihla cvičiť....dúfam, že zajtra to vyjde, možno aj dvakrát...aj za dnešok 😅 a tiež si myslím, že je lepšie nacvičiť aspoň niečo ako nerobiť nič 🙂 určite to pomôže veľmi na psychiku počas pôrodu

kleopatris
26. zář 2013

Babulky mala by som na vas jednu otazku 🙂 v originalnom baleni epina su aj nejake kondomy pribalene alebo ich treba dokupit? Mam v plane si ho teraz objednavat tak nech objednam vsetko naraz. Dakujem 😉

velkacica
26. zář 2013

@kleopatris kondómy nie sú, a takú veľkosť v skutočnosti ani nevyrábajú... 😉

kleopatris
26. zář 2013

@velkacica diky ;) a to musim este aj na velkost davat pozor? ja ze stacia nejake nelubrikovane 😒

lila69
27. zář 2013

Takze noc sme prezili stale 2v1, teda pokracujeme v cviceni. Dnes rano som dala 25 cm, skusim este poobede ci sa to pohne. 😉

ataner81
27. zář 2013

Baby mám otázku. Cvičenie mi celkom ide aj keď si viem predstaviť príjemnejší druh cvičenia 😀 Ale zakaždým za mňa víde trochu krvi. Nič ma nebolí, žiadne tlaky nemám, brucho netvrdne, len tá krv. Netečie zo mňa len je po utretí na uteráku. Je to v poriadku? Máte to aj vy? Mám pokračovať v cvičení alebo radšej počkať?

sandri
27. zář 2013

baby aj vas po cviceni boli cely podvozok? ci to znamena, ze moc ten balonik nafukujem?

jaya
27. zář 2013

@sandri Asi ano. Nevim, jak dlouho mas do porodu, ale dala bych si tedka treba dva dny o stejnem rozmeru, uz bych vic nenafukovala, az si "spodek" zvykne.

an3tka
27. zář 2013

Huráá tak včera trochu pokrok, hnula jsem se na lehce přes 26 cm, není to o moc, ale aspoň něco, už jsem byla zoufalá. No a podle dnešní poradny v porodnici se nic nechystá, v termínu rodit nebudu, takže mám ještě pár dní čas a snad se aspoň na těch 28 cm dostanu. Malá má obvod hlavičky 31,5 cm, tak snad bych to mohla bez toho nástřihu dát..

jaya
27. zář 2013

@ataner81 Tak ja jsem krev nemela... Kdyz ale nic neboli, treba to neni zpusobene epinem a spinila bys tak jak tak. Na konci tehotenstvi to neni nic neobvykleho...

romy31
27. zář 2013

@lila69 super výsledok 🙂
@ataner81 ja som krv nikdy nemala, tak ti neviem poradiť....možno si skús dať chvíľku pauzu alebo menej nafúknuť jeden deň nech sa ti tam tá cievka zahojí a možno budeš mať už potom pokoj....každopádne by som z toho veľkú vedu nerobila

a baby ja som dnes nafúkla na 24 a to som mala včera pauzu...t.eším sa, celkom sa to hýbe 🙂
@kleopatris v originál balení kondómy nie sú, ja používam nelubrikované úplne obyčajné....ale mám ich od predošlej majiteľky, čo nestihla veľa cvičiť,tak mi to posunulu spolu s epinom...myslím, že to sú len tie návleky na vaginálnu sondu....ak niečo nájdeš na nete, tak daj vedieť, ja si ich budem musieť ešte isto pár dokúpiť 😉

ataner81
27. zář 2013

@sandri bolí ako po presexovanom víkende 😀
@jaya @romy31 je to jasno červená krv ale iba trošinka, Teraz som napr. zase cvičila a bolo jej minimum(oveľa menej ako ráno a predošlé dni). Zajtra ešte pocvičím a v nedeľu asi dám pauzu. vy cvičíte každý deň alebo dávate pauzu? Myslím "úmyselnú" pauzu a nie vynútenú detičkami alebo návštevou či vlýetom

sandri
27. zář 2013

@jaya no, ja som len vcera zacala 😀

ataner81
27. zář 2013

Baby dnes pokrok "len" o pol cm čiže 25,5cm ale bez najmenších problémov(okrem tej trošičky krvi). Dala som to zo 5x, tak som na seba veľmi pyšná 🙂

jaya
27. zář 2013

@sandri 😀 tak asi radsi zvolni, abys neprepalila start.

romy31
27. zář 2013

@ataner81 tak to ti to ide úplne super 🙂 ja by som si úmyselne pauzu nedávala, ak to nie je treba
@sandri a koľko si dala na prvýkrát, keď máš takýto blbý pocit? tiež by som asi radšej zvolnila 😅

emusa20
27. zář 2013

@kleopatris
@romy31
Ja som nevedela nikde kupit nelubrikovane kondomy a to som toho pobehala dost, tie navleky na vaginalnu sondu predavali len vo velkom baleni, tak som patrala na nete a nasla som, ze na epino su vhodne kondomy "on)" , tak som si ich objednala z netu a su celkom ok.....

romy31
27. zář 2013

@emusa20 super! určite si ich objednám 🙂 lepšie ako obehávanie lekární 😅

ataner81
27. zář 2013

@romy31 ďakujem za radu, tak pauzovať nebudem. Zatiaľ mi to ide veľmi dobre ale určite nastane zlom keď budem dlho stáť na jednom mieste. Potom budem potrebovať vašu podporu aby som to nevzdala 🙂

sandri
27. zář 2013

@romy31 vcera som dala 16 cm a dnes rano 17,5cm... vecer som sa uz len snazila v pokoji dostat na tych 17,5 - podarilo sa mi to asi na 4. krat a pohoda... takze asi to fakt len chce zvolnenie 😉

an3tka
27. zář 2013

No já to snad ještě do toho porodu nacvičím, teď jsem dala přes 27, nemohla jsem tomu uvěřit 🙂 Je pravda, že ten tlak na konečník byl šílenej, ale aspoň si umím představit, co mě asi tak čeká u porodu. Mám z toho fakt radost 🙂

sandri
27. zář 2013

@emusa20 ja som tie navleky na sondu kupovala cez kondomshop.sk - je to super, rychla dodavka a absolutna diskretnost - balicek pride neoznaceny, cize nikto nevie, co sa v nom nachadza a odosielatel tiez nie je uvedeny ako kondomshop ale nieco ine tam bolo... 😉

emusa20
28. zář 2013

@sandri ....no, ja som tie nelubrikovane kondomy objednala presne z tej istej stranky 😀 Nechcela som ju tu uvadzat kvoli reklame 🙂 Mali na nich aj zlavu a vyslo ma to aj s kurierom lacnejsie, ako keby som brala cele balenie tych navlekov na vag. sondu a na druhy den som to mala uz doma. A ta diskretnost je z ich strany super, to by sa kurier asi cudoval, co za chutky ma zena uz s takym bruchom, ak by videl odkial je objednavka 😀 😀 😀

lill2
28. zář 2013

Ahoj maminky, také bych epino koupila až bude některá z Vás prodávat. Už jsem četla dost a jdu do toho, termín mám na konec prosince. SZ děkuji a všem, které to ještě nemají za sebou držím pěstičky 🙂

sandri
28. zář 2013

@emusa20 aha, to ma nenapadlo, ze im robim reklamu... tak snad sa admini za to na mna nenahnevaju, ale nie je to reklama, len odporucenie fakt dobrej sluzby... ono, zial, u mna to zatial stale vyzera tak, ze cvicim zbytocne, maly je stale KP a dr. uz len o cisarskom rozprava ako o hotovej veci 😖 no co uz... ale cvicit budem, pre istotu, kamoske sa mala otocila az v 38 tt...

emusa20
28. zář 2013

@sandri ....tak lepsie cvicit zbytocne, ako si potom nadavat, ze sme to vzdali 😉 Ved ta este mozno prekvapi a nakoniec sa otoci, nikdy nevies 😉 ....ja mam maleho otoceneho dobre, ale niekedy sa tak vrti, ze mam pocit, ze sa este nakoniec pretoci zle 😒
Ja mam este nejaky tyzden do porodu a zatial som nacvicila len na nejakych 24 cm a aj ked sa ako snazim, neviem sa pohnut dalej ☹ A pritom mozem rodit kazdym dnom...ale nevzdavam to, aspon budem vediet, ze som pre to spravila maximum 🙂

zuzik231
28. zář 2013

ahojte baby, predam Epino ak by mal niekto zaujem ... viac info v IP ...

zabka8
28. zář 2013

Ahoj, ak by ste niektorá mali záujem o Epi-no Delphine Plus, pozrite do môjho bazárika 🙂 Držím palce cvičiacim tehuľkám 😉

margotka666
28. zář 2013

baby mam na predaj Epino, ak mate zaujem pisnite..

renny83
28. zář 2013

Ahoj holky, dnes začínám 37. tt a s balonkem už cvičím víc jak 14 dní. Dostala jsem se na průměr 7cm a dál jsem se nemohla dostat. Tak jsem zkusila změnit polohu na levý bok a hned po dvou dnech jsem se dostala na 8,5 cm. Poloha na boku mi vyhovuje víc. A co mi také pomáhá, tak balonek během těch 20 minut postupně nafukovat. Nafouknu 13x, vypustím, hned znovu nafouknu o 1-2 stlačení víc a zase vyfouknu. A tak postupuju třeba 7x. Takhle se vždycky v pohodě dostanu o něco dál. Po cvičení pak hráz ještě natřu olejíčkem na roztažení hráze. Teď už cvičím 2x denně, tak doufám, že nebude potřeba nástřih. Ale určitě se cítím líp a připravená. Hlavně se to nesmí přehnat hned na začátku, chce to postupně. Držím všem pěsti, ať máte pohodový porod bez nástřihu. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru