EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

daisy9
28. črc 2014

Ahojte..do diskusie som sice neprispievala ale stravila som tu kopec casu pred porodom..cvicila som s aniballom a teraz som 6 den po porode a uspesne-bez nastrihu len jeden kozmeticky steh 🙂 mala som nacvicenych s trapenim 26,5 cm (casto aj s krvou a rankami) potom som uz len nafukovala vo vnutri bez vytlacovania cca 30cm..takze odporucam!!!

leenah
1. srp 2014

Ahoj, jsem po porodu. Cvičila jsem s epinem, nacvičeno jsem měla 27,4cm, jsem bez nástřihu, jen 1 kosmetický steh 😉 Malá vážila 2,95kg, obvod hlavičky 32 cm. Všem doporučuji, je to k nezaplacení, hlavně to při cvičení nevzdávejte 🙂

baffiny
3. srp 2014

Holky, já dneska dala 30 cm a jsem na sebe pyšná 🙂 až mě překvapuje jak strašně rychle mi to jde 😀 vždyť mám termín až za 3 týdny 😀 abych tudy tímhle tempem klidně neprotlačila fotbalový balon 😀

kulisek85
18. srp 2014

Ahoj holky, neprodava nektera z vas balonek epi - no? Za nabidky dekuji radunka.zahorova@gmail.com 🙂

suchedupky
21. srp 2014

Ahoj holky, před půl rokem jsem sem psala taky a doufala, že mé cvičení k něčemu bude. Cvičila jsem s Aniballem a nedám na něj dopustit. Kamarádka dokonce stihla doma jen 26 cm a porodila chlapečka s obvodem hlavičky 35 cm úplně bez poranění a nástřihu. Díky samým pozitovním zkušenostem jsme se rozhodli zařadit tuhle úžasnou pomůcku do našeho sortimentu.
A jak už tady bylo několikrát, měla by to být povinná součást předporodní přípravy! 😀

fortunate
1. zář 2014

Ahoj holky, potřebovala bych radu - minulý týden jsem začala používat balonek, ale už od prvních okamžiků při zavádění (které se mi moc nedařilo i s použitím gelu) jsem cítila pálení a bolest. 3. den, co jsem balonek použila se mi objevila kvasinková infekce (hygienu a desinfekci balonku jsem samozřejmě prováděla velmi důkladně 😉 ), hned včera jsem tedy zajela do lékárny a na radu použila Canesten Gyn 1 den. Vypadá to, že lék zabral, v příbalové informaci je uvedeno, že lék působí 4 dny, za jak dlouho myslíte, že můžu začít opět cvičit? Jsem dnes 37+1 a každého dne, co necvičím je mi škoda ☹ se cvičením jsem přeci jen teprve začala..

suchedupky
3. zář 2014

@fortunate Ahojky, vím, že holky cvičily i přes infekci, ale asi to není nic příjemného. Já bych asi pár dnů vydržela, i když chápu, honila jsem taky každý den a pak nakonec přenášela 😀

gejba
10. zář 2014

Holky, chci prodat epi-no. Chtěla jsem ho i na druhý porod, ale druhé dítě ještě odložím. Cena 1500,-, používaný jen s kondomem. Kupované v Brně v Bráně k dětem v roce 2012, takže už není v záruce, ale trvanlivost je uvedena do 08/2017. Moc mi pomohlo, syn měl 3770 g, byl to můj první porod a žádné natržení. V porodnici čučeli, že jsem chvíli po porodu vstala a odkráčela. 🙂

apacheee
AMBASADORKA
12. zář 2014

Ahoj, já jsem teda cvičila s aniballem, rodila jsem přirozeně KP a jsem bez nástřihu i jediného poranění. Měla jsem nacvičeno 30,5 cm a Eliášek měl obvod hlavy 34 cm, tím jak šel zadečkem napřed byl ale prošlý obvod vyšší🙂

icejane
1. říj 2014

Ahojte, tak ja neviem, cvičila som este len par krat a dala som 22 v pohode, vo vnútri len taky slabý tlak, samo sa to tlači von, nemusím ani vytláčať a bez bolesti, takým tempom nacvicim aj 35 😀

lrg
3. říj 2014

Holky můžu s balónkem cvičit i když už jeden a celkem brutální nástřih mám? Nemůžu tím spíš něčemu uškodit?

hanka.
4. říj 2014

@lrg můžeš, já si epi-no k druhému porodu pořídila právě kvůli obrovskému porodnímu poranění u prvního.

lrg
4. říj 2014

@hanka. a pomohlo to, vyhnula jsi se druhému nástřihu?

prcek88
4. říj 2014

Dobrý den, mám dotaz...nacvičila jsem 28 cm, sice postupně, ale přeci a potom jsem zjistila drobné poranění. Dala jsem si tedy pár dní pauzu a nyní jsem to zkusila znovu, bohužel ale opět krev, tak tedy nevím, co dále. Nějaké rady?Jde mi o to, zda bych zvladla i ten samotný porod, nástřih vážně nechci

mogwaika
4. říj 2014

Prcku a jak jsi dopadla v poradně? Mě se přesně tohle stalo a zjistili, že jsem otevřená na 2 prsty, čípek zašlý, ve 34tt. Do poradny bych to neriskovala. Ale mohlo to být jen drobné krvácení z děložního čípku, tak držím pěsti

hanka.
4. říj 2014

@lrg ano 🙂. I přes ty velké ruptury šlo cvičení dobře. Nacvičila jsem 34 cm běhěm 14 dnů a to jsem cvičila každý den. A názory, že pak žena zůstane "roztažená" jsou nesmysl 😀. Kudy chodím, tam ho doporučuji. Při porodu jsem ani netlačila, dcera se narodila "sama". Rodila jsem překotně doma, ale to s epinem nesouvisí 🙂

hanka.
4. říj 2014

@prcek88 holky tu popisovaly, že měli drobné ranky, ze kterých krvácely. Některé cvičily dál, třeba jen méně cm, ale pořád lepší něco než nic. Držím pěstičky, aby byl porod bez nástřihu.

prcek88
4. říj 2014

@mogwaika V poradně vše v pořadku,je to opravdu jen trhlinka,jedna dvě,jsem 38+2,ale zatim je vše v pořádku,jak má být.Snad bude vše dobré a nějak to zvládnu,i s menším cvičeními když je to trochu nepříjemné

little_frog
4. říj 2014

Měla jsem nacvičeno 26cm, malá měla hlavu 35cm a odešla jsem bez zranění 🙂
Jinak také prodávám své epino, viz bazar

vodnica
5. říj 2014

Ahojte chcem sa spytat ci mozem zacat cvicit som 35 +1 alebo pockat na ukonceny 36 t. A este otazka. Mam hemeroidy a bojim sa ci cvicenie nezhorsi ich stav. Je tu niekto co cvicil aj s takymito problemami? Vdaka

kakamilca
6. říj 2014

Tak se také přidávám ke cvičení s aniballem. Dnes jsem to zkusila poprvé a docela mě překvapilo že jen s malým úsilým jsem zvládla hned na poprvé 17cm. Jak u vás probíhá každé cvičení? Vyfouknete balonek, zavedete, přifouknete a pak vytlačujete nebo zavádíte nafouknutý balonek o velikosti, kterou jste právě vytlačily? Kolikrát za cvičení to takto opakujete? Děkuji moc za info 😉

prcek88
9. říj 2014

Krasný podvečer,zdravím z porodnice,nakonec o něco dříve.Nacvičeno 28 cm,malá má obvod 32cm,slo vše hladce,malá byla během čtyř zatlačeni venku,doktor udělal v závěru kosmetický stýžek,zřejmě na mnou již vytvořeném poranění.Musím uznat,je to ale super věcička

festa
10. říj 2014

Ahoj dámy, celou diskuzi jsem samozřejmě nečetla, ale chtěla jsem se Vás zeptat, to jste opravdu všechny zvládly nacvičit tolik cm?? 😲 Já jsem 37tt. a začala jsem cvičit minulý pátek. Na začátku jsem dala asi 6cm a za celý týden jsem nedokázala postoupit ani o centimetr (ani těch 7cm nedám). Cvičim jednou, občas i dvakrát denně. ☹ Tak si říkám, jestli to není následek toho, že mám celý život stále nějaký gynekologický problémy a po těch milionech léků už prostě ta elasticita není taková. (Popravdě mám problémy i se sexem.) Stalo se to také někomu, nebo jsem jediná a můžu se připravit na natržení až na záda? ☹

eveluska
10. říj 2014

@festa nacvicila jsem jen asi 25cm (mozna 23? uz nevim, psala jsem to kdysi sem do diskuze, sama si to nepamatuju a nikde jinde to napsany nemam) a celkem to stacilo 🙂

little_frog
14. říj 2014

@kajkaa85 tak jak jsi dopadla? 🙂 měla jsem navcičeno 26, malá měla 35 a odešla jsem v suprovým stavu 🙂 nikde nic poraněnýho, trochu čípek, ale to byl tím, jak spěchali

icejane
23. říj 2014

Ja používam anibal a zatiaľ mám nacvicenych 30,5 cm...keďže bude babo väčšie tak chcem nacvicit aspoň 34 😀 , pevne verím, že to velmi pomôže.

kali.kal
29. říj 2014

Ahojte holky,
s epi-no jsem cvičila na minulý porod a teď chci znovu. Ale mám velký problém, mám děravý balónek ☹ Nevíte, jestli se dá sehnat náhradní? Měla jsem pocit že dá, ale teď ho nemůžu nikde najít.
Díky za info 🙂 Cvičení zdar, nástřihu zmar!

minieee
30. říj 2014

Ahoj všem! Ráda bych se s vámi podělila o svou čerstvou, týden starou zkušennost a doufám, že můj příspěvek aspoň někomu pomůže tak, jako mě pomáhalo při cvičení čtení příspěvků od ostatních. Začala jsem cvičit poctivě ve 36. týdnu a cvičila opravdu každý den. Tedy kromě posledního týdne před porodem, to už jsem se necítila dobře a donutila jsem se cvičit max. ob den, někdy ani to ne. Moje první nafouknutí bylo cca na 20 cm (neměla jsem to měřítko k epinu, tak jsem měřila obvod krejčovským metrem, ale mělo by odpovídat zhruba 6 podle měřítka). Nejdřív šlo cvičení dobře, postupovala jsem rychle a byla jsem strašně nadšená. Když jsem se dostala asi na 25 cm, tak se postup strašně zpomalil. Někdy jsem poskočila o pár milimetrů, někdy jsem se dokonce několik dní vůbec nepohula z místa a začala jsem trochu propadat panice. Nicméně jsem vždycky zatla zuby a vytrvala jsem . Nakonec jsem se dostala až na 31 cm, což by měla být velikost 10. Syn měl hlavičku 35cm a při porodu prošla bez probémů. Bohužel byl vzhledem k mé postavě dost velký a zasekl se mi ramínky, takže ho paní doktorka musela trošku páčit ven. Natěstí jí k tomu stačily jen šikovné ruce. Díky tomu mám 4stehy, ale jen vnější. Dvěma mi sešili prasklou kůži a dalšimi dvěma drobné oděrky. Ale hlavně se nekonal žádný nástřih. Takže sečteno podtrženo - nebýt epina, dopadla bych mnohem hůř. Ačkoliv se to možná bude zdát jako neúspěch, pro mě jsou v tomhle případě 4 stehy téměř zázrak. A nesmím zapomenout, že hned po porodu jsem mohla normálně sedět, chodit...prostě fungovat a starat se o miminko. Takže děvčata - cvičte, cvičte, cvičte...stojí to za to, i když to není někdy úplně lehké 🙂

kali.kal
21. lis 2014

Pokud některá budete objednávat kondomy na balónek epi-no, mám 10% slevu na e-kondomy.cz
Slevový kód je: ilovesex
Třeba některá ušetříte aspoň pár korun 🙂

lenajsek
1. pro 2014

Ahoj, je tady některá, která ještě nemá Epi-no, ale uvažuje o něm? Mám doma, náramně mi pomohlo u druhého porodu a ráda bych ho poslala dál, aby pomohlo dalším těhulkám k porodu bez nástřihu, nebo natržení... mám k tomu i nelubrikované kondomy, větší množství... 😉
Můžete mi napsat zprávu, nebo na mail lenajsek@seznam.cz a domluvily bychom se... díky!
A hodně štěstí všem těhulkám 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru