EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

jaya
2. srp 2013

@pufa Jaka je to znacka kondomu, co k tomu pouzivas?

pufa
2. srp 2013

@jaya najprv som mala primeros a teraz som kúpila také super lacné balenie v tescu, že vyrobené v Nemecku a majú na sebe veľký nápis PURE. 12 ks za necelé 2 eura.

jaya
2. srp 2013

@pufa Moc diky za pomoc! Kouknu v Tescu. Chlap se mi smal, ze pujdu s pupalem pro kondomy, ze se na me budou koukat, ze uz je na to pozde 😀

pufa
2. srp 2013

@jaya ja som myslela na to iste keď som ich kupovala 😀 šla som radšej na samoobsluznu predajnu 🙂

veruskaa
2. srp 2013

@jaya díky moc, kondomy jsem kupovala zároveň s epi-nem z e-shopu, i ty dezinfekční čtverečky. Měla jsem jich asi 20 a stačilo 🙂 Byly to takové ty bez lubrikantu, přesně takové, jaké má gyndr. Jinak tady psaly holky i o kondomech z Rossmanna, prý jsou lubrikované na bázi vody, olej na něj nesmí přijít.

veruskaa
2. srp 2013

@vewa59 Malá vážila 3200 g a hlavičku měla 34 cm a prodrala se ven úplně v pohodě, takže tvých 28 cm si myslím že krásně stačí a půjde to samo 🙂 Celá vyšla ven na dvě zatlačení, ještě mě musela por.asistentka brzdit. Fakt krásný porod, přeju i tobě 🙂 Ony se ty porodní cesty fakt krásně uvolní a půjde to samo 😵

galaxy
2. srp 2013

Baby ahojte. Dnes mi prišiel balíček - epi no plus. Bola by tu niektorá taká láskavá a vysvetlila čo je na čo a ako čo sa používa a tak?

alabla
5. srp 2013

Ahojky zienky, tak ja uz mam za sebou porod. Cvicila som s EPI-NOm, ale nestihli sme docvicit 🙂 Jakubko sa vypytal na svet o tyzden skor, takze sme mali nacvicene "len" 29cm. Bohuzial, napriek cviceniu ma museli nastrihnut a este som sa aj natrhla :( Vo vnutri vsak vobec. Tazko povedat, ci epino pomohlo - ale ktovie ako by som dopadla, keby som necvicila 😒 Kubko mal dost velku hlavicku, obvod 36cm, a porod bol velmi rychly, takze som sa asi nestihla uplne otvorit a uz bolo po parade 😅

arasek
5. srp 2013

Ahoj. Dnes začínám 36tt a i se cvičením s Epinem. Potřebovala bych poradit.Jak jste posupovaly při cvičení....nevím, zda jsem to dělala dobře. Chápu to správně? Zavést 2/3 do pochvy a začít stahovat pánevní dno po 10 min přifukovat,aby to nebylo bolestivé a opět stahovat???Poté vytlačit. Jelikož jsem to dělala dnes poprvé bála jsem se moc přifukovat, ale stejně se mi nepodařilo balónek vytlačit...Jak na to?

olusenka
6. srp 2013

tak já to teda pěkně flákám. Včera cvičení žádné, jindy jen 1x denně. Dnes jsem 37+1 a cvičila jsem zatím 4x. PO prvním cvičení na zač. 36.týdne jsem totiž taky měla trhlinky. Nevím, jestli je to těmi návleky na vaginální sondy, on je na nich takový jakoby klouzek..... Jak to děláte Vy, co je máte také? Zavedu, odhadem nevím kolik nechám koukat, držím, vyklouzl by spíš sám, nafukuju, čekám chvíli, pak většinou musím trošku vyfouknout, jinak to bolí jako pes a bojím se těch trhlinek (ale ne u hráze ale na vnitřní straně pysků) a trošku nafouknutý nechám vyjít ven. No, moc dobrý pocit z toho nemám, ale vím, že když cvičím tak málo, asi ani víc čekat nemůžu. Lubrikant samozřejmě dávám, ale i tak nic moc....tak nevím...

iveta107
6. srp 2013

nemáte někdo zájem o kondomy zn. Durex, zbylo mám 30ks, pište do IP

vewa59
6. srp 2013

@olusenka Já začínala 37+0 a taky jsem to docela flákala, obden, dokonce jednou za dva dny, ale od 38tt jsem jela opravdu poctivě každý den a dnes jsem na 30cm. Opravdu se to nechá, i když jsem tomu vážně nevěřila. Čím blíže k porodu, tím více to povoluje samo. Jinak já měla kondomy přímo z gynekologie (co používají na vnitřní ultrazvuk) a neměla jsem problém. Je pravda, že je na nich jakýsi "prášek" a proto mám šílenou spotřebu lubrikantu. Aplikuji ho dostatek při každém zavedením. Na trhlinky pozor, nikdy nechoď přes takovou pálivou bolest, vždy jen do tlaku a při vyklouznutí poroz na rychlý pohyb. Je potřeba balonek pomaličku sunout ven, ať už tlačením či rukou!

@arasek Dá se říct, že postupuju stejně jako ty. Balonek zavedu do 2/3 a lehce nafouknu (ale ze začátku ne moc) a pak se snažím ho vnitříma svala jakoby mačkat, abych si uvědomila, jaké svaly jsou k tomu potřeba. Nemyslím si, že u předporodní přípravy jde o nějaké extra posílení těchto svalů, ale spíše o jejich uvědomění, aby ti pak šel balonek vytlačit, až budeš na vyšších mírách. No stáhnutí svalů udělám tak 10x za sebou a pak začnu přifukovat balonek a to už jsem uvolněná, chvíli čekám, až si na ten tlak zvyknu, tak zase stáhu svaly, povolím je a zase trochu přifouknu do dalšího tlaku. Napoprvé je to všechno takové divné, taky jsem z toho byla vystrašená, ale pak si vytvoříš svůj styl a řežim, uvidíš. Žádná nejsme stejná. Ještě se zeptám, jakou máš při cvičení polohu????

chomik
6. srp 2013

Ahojte baby, dnes som si objednala epino, na cvičenie mám síce ešte čas ale chcela by som niekde zohnať tie dezinfekčné obrúsky...máte niekde link, že akú značku používate? Ja sa totiž bojím, aby som ten balónik nepoškodila...plánujem síce používať aj kondómy ale epino bolo predomnou už používané, tak by som chcela aj tie obrúsky... vďaka

jaya
6. srp 2013

@chomik Vyrobce doporucuje na dezinfekci 70% roztok izopropanolu. Pry je k dostani v lekarne. Ja jsem zatim bezuspesne poptavala 😒 Ale snad budou mit v jine.

nika987
6. srp 2013

Ahojte kočky, v prípade záujmu mám na predaj Epino. Používala som ho cca 3 týždne, vždy len s kondómom a pravidelne dezinfikované alkoholovými gázami. Drobec mal pri narodení 3810g a 53cm. Pôrod bol bez nástrihu, jedna malinká trhlinka čo sa ani nešila a hlavne veľmi odporúčam aj ako pomôcku na nacvičenie správneho tlačenia, mne to ako prvorodičke naozaj pridalo na pocite istoty 😉 Teraz ďalšieho drobca neplánujeme takže v prípade záujmu neváhajte napísať 🙂

veve29
6. srp 2013

Ahojte babenky, ako cvicite s epino? A asi kolko minut? S kondomami pouzivate aj lubrikacne gely? Dakujeeeem za vase rady.

olusenka
6. srp 2013

@vewa59 díky moc za radu. No, jsem dnes 37+1, takže začínám 38.tt, takže bych měla jít asi do sebe a přidat. Začnu dávat tedy i víc lubrikantu. Ta poloha by mě taky zajímala, já klasicky, jako na porodním sále, když už se tlačí, takový ten pololeh polosed...

arasek
7. srp 2013

@vewa59 polohu mám v leže s pokrčenýma nohama od sebe. Dnes jsem cvičila po druhé a dostala se na 16cm. Vím, že to není moc,ale na začátnici to snad jde. Balonek mi ovšem nejde vytlačit 😠 , musela jsem si pomoci rukou a pomalu ho vyndat. Snad to není na škodu.... 😒

kleopatris
7. srp 2013

Babulky, ktore mate/cakate druhe dietatko, oplati sa mi kupit epino? Pri prvom uz som mala nastrih a sa aj bojim co urbi jazva a hlavne uz nechcem druhy nastrih...myslite ze to ma este zmysel? skoda ze som o epine pri prvom nevedela :( masaz hradze mi nepriniesla absolutne nic :((

vewa59
7. srp 2013

@arasek Já cvičím v polosedě taktéž s pokrčenýma nohama. S tím tlačením ti neporadím, mě vždycky ze začátku vyklouzával sám. Nemáš ho zavedný moc hluboko???

vewa59
7. srp 2013

@kleopatris Smysl to má vždycky, pročti si diskuzi https://www.modrykonik.cz/diskuse/porod/epi-no-... tam je i porovnání holek, co poprvé rodily bez Epina a pak s ním. 🙂 Vím, že i některé holčiny, co měly poctivě nacvičeno nastřihly, ale vždycky k tomu přidávají nějakou drobnou komplikaci a to je pak přece důležitější zdraví miminka než nástřih, ne????

kleopatris
7. srp 2013

@vewa59 diky moc 🙂 idem citat a tak to bolo aj u mojho prveho, dula sa snazila o stosest aby mna nemusela nastrihnut, ale jak uz zacali klesat ozvy bolo mi cele nastrihnutie jedno a chcela som ho mat vonku ;)ale teraz by som sa tomu rada vyhnut uplne ak by sa dalo 🙂 dik este raz

veruskaa
7. srp 2013

@kleopatris Byla jsem na tom stejně jako ty, před pár dny jsem porodila své druhé mimčo a bylo to úplně v pohodě, bez nástřihu, jizva vydržela 🙂

chomik
8. srp 2013

@jaya Ja som hľadala tento roztok pri prvom tehu a tiež bezúspešne, preto sa pýtam, že akú značku alebo čo presne baby používajú...lebo keď sú tie epiná také citlivé napr. na lubrikanty a kondómy, tak aj s tou dezinfekciou som radšej opatrná 😒

janula28
8. srp 2013

@kleopatris take Ti pridam moji zkusenost, porodila jsem 3kluky, prvni dva porody s nastrihem a ten treti diky epi-nu naprosto v pohode,.ja jsem byla po porodu tak fit, ze kdyz si po 3h od narozeni prisla detska za mnou na pokoj zkontrolovat maleho, tak mi neverila, ze jsem pred 3hodinama porodila, to byl porod snu a po teto zkusenosti bych sla kkidne zase do dalsiho porodu😉 ale uz mam 3 sviste a to staci

rennik
9. srp 2013

Taky ráda přidám svou zkušenost,první porod jsem sice nebyla nastřižená ale uvnitř jsem se poranila takže jsem měla pár stehů uvnitř. To měl syn 3400g, když jsem čekala druhého syna tak mi dr říkal že bude větší proto jsem se porodu dost bála ale používala jsem EPI-NO a druhý porod bez nástřihu i jakéhokoliv poranění a to měl syn 3850g. Takže určitě doporučuji a vím že ho u třetího těhotenství budu používat znovu. 🙂

renlu
9. srp 2013

Mám na prodej EPINO,používané krátce.Cena 1500kč,kdyby měl někdo zájem 🙂.

lu.lu
9. srp 2013

Také mám na prodej Epino, tak když by jste měla některá zájem, napište.

bobulka2010
11. srp 2013

Ahojte holky. Prodávám Epino. Ještě víc jak rok v záruce...a používané jen s kondomy. Zdarma přidám ještě několik nelubrikovaných kondomů a desinfekční čtverečky. Cena 1500,- Pište kdyžtak do mailu pr.hana@seznam.cz

chomik
11. srp 2013

@bobulka2010 Ahoj, môžem sa spýtať, že kde si kúpila tie dezinfekčné štvorce a aká je to značka? Ja už epino mám a teraz zháňam "príslušenstvo" 😉 vďaka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru