EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

anicka1981
9. kvě 2011

@vdovec tu sa neda, neviem koli comu, 😠 , mne sa to nebezpecne nezda, hlavne, ked mas uplne bezproblemove tehotenstvo, a este mas pri sebe asistentku, takze nie si sama, ja by som o tom rozmyslala, ale ako vravim tu sa doma rodit neda, co je skoda, Po dnesnom civiceni sa citim super, a vravim, keby som mala taku asistentku co mava s nami cvicenia tak by som sa rozhodne nebala rodit doma, samozrejme po konzultacii s lekarom, ked by zhodnotil, ze je to bezpecne pre oboch, ja mam od malicka strach z lekarov, tak asi preto,,, ale priznam sa pred tym ako som sa dozvedela o epne som chcela ist na cr, predstava nastrihavania tam dole bola pre mna desiva, hystericke zachvaty som chytala, je mi az smiesne, ako velmi som zmenila nazor,
😀

vdovec
9. kvě 2011

@anicka1981 já myslím, že by sis tak úplně v ČR nepomohla, někteří doktoři stříhají taky automaticky ☹.. no ale už je to teda něco úplně jinýho než bývalo 🙂

anicka1981
9. kvě 2011

@vdovec tu strihaju kazdu prvorodicku automaticky,,,,co je smutne,,, lebo si myslim, ze nie vzdy je to potrebne,,,ale vies, co neurobia, aby ta mali cim skor dole zo stola a mohli na kavu s cigou,, hajzlici

vdovec
10. kvě 2011

@anicka1981 já to teda neznám, ale nechce se mi tomu věřit ☹. Každopádně to zní fakt blbě. Ale fakt si to u nas neidealizuj. Některý sestry jsou u nás zas prej pěkný krá.. . Třeba kamarádka rodila před pár měsíci v Brně Bohunicích a vůbec ji nenaučili kojit. Tam teda bývá hrozný frmol. Ale malej se nechtěl přisát. Tak automaticky nasadili flašku a domů ji pouštěli s tím, at to kdyžtak zkouší z prsu, ale s flaškou jí to půjde v poho. A nikdo se jí tam nevěnoval. Ale zase na druhou stranu měla na výběr, mohla jít do malé porodnice, kde je víc času na rodičky, ale nejsou tak dobře vybavené.

dulkagabulka
10. kvě 2011

@anicka1981
zakon u nas nezakazuje porody doma, lenze ziaden lekar domov nepride a PA maju v zakone,ze mozu asitovat pri fyziologickych porodoch v zdravotnickom zariadeni /teda nie doma/..
v Madarsku matka zazalovala v Štrazburgu štát za to,ze jej nebolo umoznene rodit doma a sud vyhrala...a na zaklade totho procesu a procesu s Annou Gereb sa v Madarsku vytvorili podmienky na domace porody...
na Slovensku asi čakame prvu, čo bude žalovat štat v Štrazburgu 😀 😀 😀

čo sa tyka strihania...maš pravo požadovat,aby ta nestrihali..je to tvoje telo..maš na to zakonny narok...tym,ze prekročiš prah nemocnice ,nestracaš sudnost ani pravny stav....v Českej republike už beži proces, kedy žena zažalovala nemocnicu za nastrih, ktory dopredu odmietla..

všetko je na tebe

anicka1981
10. kvě 2011

@dulkagabulka hej, ja viem, ze ako to chodi, a pravdu povediac je smutne, ze sa zena musi prisposobovat neakej legislative v pripade, ze ide o jej telo a o jej porod a dieta, rovnako co s tyka dokrmovania deticiek v nemocniciach a podobne, nato, ze prirodzeny porod by mal byt bez zasahu sa do neho zasahuje od zaciatku, ale ja sa v zasade na svoj porod tesim, tesim sa strasne a dufam, ze sa mi podari porodit ako chcem. 😉

a co sa tyka zalob, ja by som zalovala, lenze bezna zena nema dostatok penazi na pravnikov a ani casu, musela by to byt zena, ktora ma kontakty a peniaze a podobe, a zvatsa tie zeny maju spickovu starostlivost na sukromnych klinikach a doktori im lezu do zadku, len aby z nch vytiahli cim viac penazi,,,,, ale mozno sa neaka najde. 🙂 mozno raz

dufam, ze ja nebudem musiet zalovat doktora za to, ze ma nastrihli, 🙂, ja verim, ze porodim bez nastrihu a aj natrhnutia, uz teraz s epinom vytlacim 27 cm po tyzni cvicenia, takze pohoda, a dam si osetrit nastrihavanie, a zatlacanie bruska a aj dokrmovanie dietatka pisomne, ked bude treba aj notara zaplatim, ale bo ako to chodi, to si este dozistujem, na buduci tyzden, ked sa budem bavit s dr, co by ma mal rodit,

Ja by som povedala, ze epino zmenilo cely moj pohlad na porody, ked si predstavim, ze pred neakymi 3 mesiacmi bola moja jedina utecha cr, tak som sa toho vsetkeho bala,a teraz som stastna ako blcha, ze budem moct rodit normalne, a este bez nastrihu, tak to je super pocit, ako naozaj teraz konecne prezivam radostne tehotenstvo a tesim sa na drobca,

dulkagabulka
10. kvě 2011

@anicka1981 vobec nie som za to,aby sme sa v nemocniciach ohanali nejakymi pravnymi predpismi..
všetok personal ,verim, nam chce iba pomoct..
moja skusenost zatial je taka, ze ak žena slušne požiadala, v nemocnici sa snažili jej vyjst v ustrety..
to iste želam aj tebe 🙂 🙂

anicka1981
10. kvě 2011

@vdovec ved to, ze su sestricky a doktori, ja mam dobre to, ze chodievam na cvicnia pre tehotne, a ta pani co to s nami ma, robi aj poradkynu dojcenia, tak keby som mala neaky problem s dojcenim, tak mozem zavolat jej, a ona pride a poradi ukaze, pomoze, ale ja by som problem mat nemala ja mam silne bradavky a hrube dvorce, sice prsia nemam neake velke,ale vravela, z e ja by som mala byt v pohode, ze dolezite je si vypitat drobca hned po porode koza na kozu prilozit, a nedovolit sestrickam aby prikrmovali na flasu,ked tak na striekacku, a uz vobec nie materskym miekom od inej zeny, zda sa mi to nechutne. 😝
Je to az nechutne co vsetko s nami v tych nemocniciach robia,,,,, si predstav, ze tvoje babo dostene mieko od neakej romky, no fuj, 😢 , ja si to davam pisomne, ze si to nezelam, a ze chcem byt pri dokrmovani drobca. Dufam, ze budem mat dost mieka, aby ho netrebalo dokrmovat umelo, a rovnako ze nechcem byt nastrihavana, a mat zatlacane brucho pocas porodu sestrickou., dam si to vsetko pisomne, a mam istotu, ze neurobia nic, co nechcem aby robili.

anicka1981
10. kvě 2011

@dulkagabulka no niektori chcu pomoct, to hej, ale niektori sa chcu svojej roboty len cim skor zbavit a mat po sichte.
ako vo vsetkom, su dobry a su zly ludia, zalezi na koho mas stastie, ja myslim pozitivne, ale nic nenecham na nahodu 🙂)) a dakujem, si zalata, vidiet, ze ty patris madzi tych dobrych, co sa snazia pomoct 😉

sussanah
10. kvě 2011

@anicka1981 nejak nechapu tu pritomnost u dokrmovani, u vas nemate v nemocnici rooming-in? Protoze vlastne u nas je to o tom, ze mas ditko u sebe a kdyz se dava prikrm, tak si pro neho chodis zvlast na novorozeneckea pak sama dokrmujes.
Kazdopadne k tomu, jak to chces u porodu, doporucuji mit s sebou nekoho, komu duverujes a kdo se te zastane. At uz dula nebo manzel nebo kamaradka. Protoze muzes mit sice u sebe papir "nenastrihavat", ale zas opravdu se muze stat neco nepredpokladaneho, kdy to bude na miste udealt (napr kdyz pujde mimco rukou napred atd). Takze spis bych to videla na vyslovene prani nenastrihavat a pak nekoho, kdo bude pripadne kecy doktoru odpalkovavat, kdyz ty budes mit kontrakce a budes treba zrovna mimo. Ale drzim palce, at ti to klapne, jak si prejes 🙂

zorina82
10. kvě 2011

Ahojte,existuje na Slovensku alebo v ČR nejaká predajna,kde epino priamo predávajú,alebo je potrebné si ho objednať?Neviem nájsť príspevky,kde sa o tom píše.Mám 2 mesiace do porodu a skusenosti s internetovým objednávaním moc nemám...

anicka1981
10. kvě 2011

@sussanah muzik bude pri mne, 🙂, a nevidim dovod perco by malo ist vonku ruckou, , dufam, ze bude vsetko normalne, a prirodzene, ale vies, ked tu nastrihavaju pausalne kazdu jednu prvorodicku, tak chcem mat istotu aby pausalne nenastrihli aj mna, aj ked to nebude potrebne, lebo po cviceni s epinom nebudem mat pravdepodobne s hradzaou niaky problem, uz som skoro na 9cm. a to ze dokrmuju na novorodeneckom som sa tiez dozvedela az vcera a dost ma to nastvalo,,,,, preto si dam na papier aj to o dokrmovani, aby ho nedokrmovali bezomna. a dakujem, dufam ze to bude vsetko dobre, sa tesim velmi , verim ze to zvladnem na vybornu a bez komplikacii, mam zdrave tehotenstvo, vsetko ok, tak aj porod bude urcite taky, aj ked som malicka a uz asi aj stara prvorodicka, ale verim, ze to bude dobre.

Aky pocit mas ty z tvojho porodu?, trapila si sa, alebo to islo hladko?

anicka1981
10. kvě 2011

@zorina82 http://www.branakdetem.cz/epi-no-balonek-na-pri...

ja som obiednavala z tejto stranky, obiednala som to v pondelok vecer a v stredu rano som to mala doma 🙂, tomu sa hovori rychlost, platila som na dobierku , takze z rucky do rucky, ja som s epino velmi spokojna,,, nelutujem tych penazi, na nase to vyslo 150e, ale stoji to za to si myslim,,,,

sussanah
10. kvě 2011

@anicka1981 zas tak stara prvorodicka nejsi 😀
Ja jsem mela poro docela hodne rychly, zato jsem se trapila se stahy cely 9m tehu 😖 Mela jsem tak sileny strach z nastrihu, ale o epinu jsem v te dobe nevedela, tak jsem jen masirovala. No nastrihnuta jsem nakonec byla, tezko ted hodnotit, jeslti museli nebo ne... Porod byl tedy relativne ok, zato pobyt na sestinedeli jsem si protrpela hrozne 😒 Ale tentokrat uz do toho jdu s epinem a vlastni PA, ktera mi povede porod a po porodu pojedu hnedka pekne domu 🙂
Hlavne na epino se docela tesim, proste ten nastrih, hojeni a celkove oslabene panevni dno si proste fakt nechci uzit znovu a to jsem to mela opravdu bez komplikaci. Vic nez telo u me ten nastrih odnesla psychika 😔

anicka1981
10. kvě 2011

@sussanah a tak moja sestricka u dokiho mi povedala, ze na prvorodicku som uz stara, ale co uz 🙂), no ja tiez viac ako bolesti z porodu a nasrihu som sa tiez bala viacej po tej psychyckej stranke, nastrih beriem ako zasah do mojej osobnosti, alebo zenskosti a tak, inac, ja tiez neplanujem v nemocnici ostat 4 dni, aby mi tam ocumovali praktikanti moje hojenie kazde rano na vizite, cim skor sa dostat domov a mat svoje sukromie, inac epino je super, dufam, ze skoncim bez nastrihu a natrhnutia, , tesim sa, a v ktorom tyzni si teraz ?

anicka1981
10. kvě 2011

nasa lucie_84 @ uz to ma asi za sebou 😲 , vcera mala termin, drzim jej palce,,,,
😠

jasekd
10. kvě 2011

Ahoj, obcas sem nakouknu, jaka je uspesnost s cvicenim. Ja se tu pred casem ptala na ruzny veci, nakonec jsem epi no nepouzivala, nebot dlouho to vypadalo na plan. sekci kvuli KP a taky jsem mela bolestive varixy a s temi se cvicit bala. Nakonec to u me dopadlo vyvolavany porod, delsi nez prvni a bolestivejsi, ale nekomplikovany, odrozeny s PA, bez nastrihu, ale s rupturou II.stupne, cili bez svalu, siti vice nez loni s nastrihem, hojeni daleko lepsi. Takze mohu srovnat hojeni ruptura a nastrih a ruptura jednoznacne lepsi, oboje bylo zasite peclive a dobre 😉 Nesmi se teda ta ruptura zvrhnout az do sverace, to je jasny.
Co me trochu prekvapuje, jak se nektere chystate do porodnice pomalu jak do valky 😅 U nas je rooming in, nic se nedelalo bez meho vedomi a souhlasu, to same u porodu 🙂 Uprimne nechtela bych byt os. lekar rodicky, co prijde predem nabrousena jak koserak a ohani se pomalu soudem 😅 Chce to vybrat si porodnici, kde se s vama budou bavit a chovate li se vy slusne, budou i oni. Ja si takovou vybrala, nebo ze bych mela jen stesti?
@anicka1981 Drzim palce, at vse dopadne podle tvych predstav, u me byl prvni porod s nastrihem, protoze dite melo komplikace a muselo ven, tehot. bylo taktez ukazkove, ted podruhy se decku darilo krasne a proto nespechali, vlastni porod probehl zcela v me rezii a nikdo se na me s nuzkama nehnal. Akorat holka mela pupecnik kolem krku, nastesti neutazeny, a ver, ze jsem si to taky neplanovala. Nikdy nevis, co se muze stat, proto bych do toho nesla se striktni predstavou, ze tak to musi byt, abys pak nebyla zklamana, az neco treba nevyjde.

Jinak jak jsem tu resila s jednou z vas ty varixy tenkrat, za sebe mohu vrele doporucit brat Detralex 2 tbl denne (dotycna myslim taky brala) , moc mi pomohl, varixy sice pred porodem nezmizi, ale ty hnusne bolesti me presly a cviceni by s nim nakonec slo, ted jsem 3 tydny po porodu a uz zadne skoro nemam 🙂 Sice se vam to mozna bude zdat OT, ale ja vlastne ikvuli nim vzdala cviceni s epi no a mozna byc ted nemela ani tu rupturu, tak treba to nekomu pomuze 🙂
@sussanah Nazdar, ty jsi vsude. Nebo ze by ja? 😀 Poporodni prubeh byl ted tak super, ze bych ten ambu porod taky klidne dala, ale ja si na pobyt stezovat nemuzu a aspon jsem nemusela delat nic navic 🙂 Doma bych takovej klidek nemela.

Jeste jeden blbej dotaz, kamoska objevila v sex shopu taky nejakej nafuk. balonek cca za 600, nemate nekdo zkusenost, zda by to nenahradilo epino? 😅 Ja ten balonek teda nevidela, ani epi no, tak nevim, ale usetrila by velky prachy 😀 Pouzite epino nechce. Prvni dite melo pres 5 kg a ted asi taky neceka drobka, tak si chce trochu pomoct. Diky.

dulkagabulka
10. kvě 2011

@jasekd situacia v porodnictve u vas a u nas je diametralne odlišna...nemocnic , kde splnia tvoje porodne želanie je minimum/ cca 2 na celom Sk/..a aj v tych byva velky problem dosiahnut iste požiadavky....rodit v takej porodnici znamena ist tam niekolko dni pred terminom a byvat v hoteli a čakat ,kedy to na teba pride a na to vela mamičiek nema peniaze...v tych bežnych porodniciach nie je možne rodit bez rutinneho nastrihu, resp. v inej polohe,ako v tej s vyviazanymi nohami a pod...
...poznam lekarku, ktora si takto pred par mesiacmi vybrala jednu z najlepšich porodnic na Sk .. ale v momente, ked /aj pisomne/odmietla jednu rutinnu proceduru , kedže dietatko bolo v poriadkua aj ona, začal byt na nu personal velmi velmi neprijemny...bola z toho velmi sklamana...a je odhodlana dalšie dietatko priviest na svet doma..a to je, prosim lekarka..
teraz je taky prelomovy čas..kedy aj ženy na Slovensku začinaju požadovat to, čo je pre ženy v Zapadnej Europe samozrejmostou..hmm...smutne, že to musi byt s papiermi..ako vo vojne..maš pravdu..
pritom porod ma byt najmierumilovnejši akt
🙂

lucie_84
11. kvě 2011

Ahoj holky, za sebou to ještě nemáme....Malá se prostě rozhodla, že nechce ven. Dneska je můj den, kdy jsem si přála, abychom rodili. Jsem narozená 11.února a přítel je květnový, tak jsem si říkala, že 11.5. bude ideální 🙂 Celou noc jsem běhala čurat v intervalech po 20i minutách, měla docela nepříjemné bolesti a říkala si, že by to snad mohlo klapnout...A nakonec zatím nic 🙂 Zítra máme druhý termín a pak už nás čeká jen v pondělí domluva na vyvolání. Snad se umoudří.
Jinak s epinem už cvičím jen ob den, udržuji 10 cm, víc nenafukuji a každý den pro jistotu masírujeme hráz. Po té masáži hráze se vždycky cítím strašně uvolněná. Budu požadovat, abychom s ní mohli pokračovat i při porodu, jestli se teda k němu nějak propracujeme :D

kami1984
11. kvě 2011

Ahoj holky,mela bych na Vas velkou prosbu, neni v mych silach precist celou dikuzi.. najde se nejaka dobra duse,co mi do IP prekopiruje postup pouziti epi-na z vlastni zkusenosti?? Proste jak uplne od piky🙂)
budu moc vdecna,dekuji moc.)))

anicka1981
11. kvě 2011

@lucie_84 a ja ze si sa neozyvala, tak ze uz to je, 🙂, neboj, treba verit, ze sa malinka rozhodne vyst von sama, predsa by to bolo najlepsie aj pre teba, a aj pre malinku, drzim palce,moj drobec kope poslednych 5 dni ako by mu zaplatili 🙂. asi sa uz aj ontesi vonku 🙂), ja mam este asi 3 tyzne cas,,,, ja si myslim ze oolo 6teho juna by bolo najlepsie, tak sa snazim na neho psychycky posobit 🙂, aby vedel kedy vyliest 🙂

Inac, ty si robila pauzy v cviceni, ked ti vybehla zilka?, ja som vcera uz bola skoro na 9 ale dnes som vstala so zilkou, tak neviem, ci vynechat, alebo len tak jemne pocvicit, inac ten hamamelis som zatial tu u nas nezohnala,,,, ☹

lucie_84
11. kvě 2011

@anicka1981
To malá taky kopala ten poslední měsíc o 106 a teď už jsou její kopance tak intenzivní, že to až hodně bolí. Já jsem taky snažila působit, ale zatím to na ní nezabírá. No býk...tvrdohlavá od začátku 🙂)
Já jsem s tou žilkou pauzu vždycky dělala, počkala jsem 2-3 dny na doporučení mé doktorky i kamarádky PA, abych si to nezhoršovala, pak jsem se vrátila ke cvičení a při druhém cvičení už jsem byla na stejném obvodě jako předtím. Vzhledem k tomu, že už si skoro na 9 cm, tak bych ti taky doporučila chvilinku vynechat, protože je vidět, že na 10 cm nebudeš mít rozhodně problémy se dostat. On pak ten tlak při porodu té žilce moc nepomůže a bohužel se většinou ještě dost zhorší a sama o sobě by mohla způsobit i hodně nepříjemnou a bolestivou prasklinu u konečníku, což mi říkala ta kamarádka PA, že pak dokáže víc trápit, než malý nástřih či drobné poranění hráze. A vidiš, i s pauzami a malými pokroky jsem na deseti. Trvalo mi to tedy 3 týdny, ale začínala jsem na 5 cm a vždycky jsem 4 dny nechávala roztahovat a zvykat si na stejnou velikost, i když by to určitě šlo i rychleji.

vdovec
11. kvě 2011

@anicka1981 už se pomalu dohrabávám k 9cm. Jde to celkem rychle, těší mě to 🙂.

carina
11. kvě 2011

Ahojky, zdravím všechny epiňačky!
Přidávám svoji pozitivní zkušenost s tímhle geniálním vynálezem. Cvičila jsem asi 3 týdny před porodem, začínala jsem na 5,5 cm a dotáhla to na 9,5 cm (to jsem ale dala jen jednou, jinak jsem spíš byla na devíti cm). Vždycky jsem to měřila jen podle té přiložené tabulky, takže ve skutečnosti to mohlo být o něco míň.
Snažila jsem se cvičit 2x denně, i když někdy se to podařilo třeba jen jednou. Po cvičení jsem hráz ještě vždycky natřela olejem od Weledy, aby byla pružnější.
Porod proběhl hladce, miminko mělo hlavičku 35 cm (což jsem teda neměla natrénováno ani náhodou), ale až na malou trhlinku směrem dopředu jsem byla bez jakýchkoli poranění. Ta trhlinka si vyžádala dva stehy, ale hráz zůstala naprosto neporušená, z porodního sálu jsem odešla po svých a mohla jsem hned sedět, na což teda ostatní maminky koukaly docela nevěřícně. 😀 😀 😀
Zpětně můžu říct, že epi-no byla jedna z nejlepších investic, které jsem udělala. 😎 A chtěla bych vás všechny povzbudit, že každý, i malý pokrok se počítá. I když jsem se na těch plánovaných 10 cm nakonec vůbec nedostala, tak si nedovedu představit, že šla rodit s těmi původními 5,5 cm.

vdovec
11. kvě 2011

@carina to je senzační, moc ti gratuluju 🙂. To je aspon motivace k dalšímu cvičení a neflákání to 🙂). Ty se máš, že už máš mimčo na světě 🙂. Ještě jednou velká gratulace a dík, že jsi sem napsala výsledek.

lucie_84
11. kvě 2011

@vdovec @anicka1981

Holky, vy jedete. S takovouhle elasticitou, která je k takovým rychlým pokrokům důležitá, je možné, že byste to zvládli i bez cvičení. Kamarádka PA říkala, že maminky (ona je velkou fanynkou epina a pořádá na něj i kurzy), které měly od začátku více než 7 cm a postupovaly takto rychle, mají většinou už od začátku vysokou elasticitu hráze danou a dá se předpokládat, že by to pro ně bylo jednodušší i tak a porod by probíhal i bez cvičení snadněji. Takže to vypadá, že budete mít hezký, rychlý, porod 🙂 Holky, ale zase nepřepínejte pak více hráz než na 10 cm, i když si všichni myslí, že se svaly a hráz pak sama od sebe stáhne do původního stavu, není to úplně pravda, je tomu dobré pomáhat třeba i Kegelovými cviky po porodu. PA nám právě říkala, že to není vhodné překračovat, že to píší i v návodu a vědí proč. Při porodu ještě pomohou hormony a i když má hlavička 35 cm obvod, v porodních cestách je díky nesrostlým kůstkám na hlavičce díky kompresi stlačena.

@carina
Gratuluji a určitě tu všechny holky rády slyšíme, že epino zabralo 🙂 Já jsem si kupovala tu drahou verzi s ukazatelem tlaku a už teď mě ta investice nemrzí a to nejsem ani po porodu, protože si díky cvičení mnohem více věřím a přestala jsem se porodu tolik obávat. Já jsem začala na 5 cm a dostala se na 10 cm, necelých 31 cm obvodu, ale PA mi říkala, že i 9 cm je většinou dostačující a nad 10 cm se zase nedoporučuje. Tak snad už brzy přidám taky pozitivní zkušenost.

vdovec
11. kvě 2011

@lucie_84 se těším s jakou se ozveš 🙂. Přes 10 nepůjdu, nechci tam mít Blanku 🙂))))

lucie_84
11. kvě 2011

@vdovec

🙂)))) Moje doktorka mi říkala, ať to nepřeháním, že žádný chlap pak nechce, aby to pro něj byla čvachtačka a ženská tam měla díru jak od vrat :DDDD Tím mě tedy tenkrát hodně pobavila 🙂))) Blanku teda taky nechci 🙂)

vdovec
11. kvě 2011

@lucie_84 🙂)))) to si nejspíš zítra vzpomenu při cvičení..."čvachtačka" 🙂)))

anicka1981
11. kvě 2011

super super babenky, sa tesim, ze sa vam dari, @lucie_84 , tak ja si dam malu pauzicku, ono je to stale ta jedna zilka, potvora, ja si ani masaz nerobim, lebo mi je to neprijemne, tak naozaj radsej pomaly, nechcem si ublizit. Jasne, ze pri porode budu tlaky ovela veatsie preto aj pocitam s tym, ze sa zilka zhorsi, ale zase nikde namam zaruku, ze by sa nezhorsila, aj keby som necvicila s epinom, vies co myslim, kedze sa mi ta zilka vyhodila este pred tym ako som zacala vobec cvicit, ale cely tyzden ako som cvicila bola v pohode, az teraz ked som uz bola skoro na 9 tak vykukla, potvora jedna 😖 , ale inac som rada, ze mi to ide tak rychlo, 🙂, a ja som sexovala s mojim vcera a napriek tomu, ze cvicim, tak ma to aj toroska bolelo, aj ked vnikol do mna lahsie ako inokedy, ako pred civicenim 🙂)ale tiez dufam, ze tam nebudem mat kozu ako sarpej, ako tu pisala jedna babenka 🙂,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru