EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

luciolka1987
1. zář 2010

prodám epino cena 2000 i s postovnym kdo by mel zajem piste do ip 😉

verondza
1. zář 2010

dik vsetkym za rady..
zatial si davam pokoj, snad sa to zahoji. mam pocit, ze v tom ale zas maju prsty kvasinky. v tehu je u mna ten priebeh ale uplne iny, tak si nie som ista. jedna dievcina tu prednedavnom pisala o nejakych gulickach, ktorymi si kvasinky rychlo preli,ale neviem to za pana najst...neviete mi niektora poradit? ja inak mam na to lieky,ale to je vzdy aspon na tyzden a ak sa da inak, rada sa im vyhnem.
vopred dik!

verondza
1. zář 2010

to "preli" malo byt "prelieci"

ratatooy
1. zář 2010

ahoj holky tak dnes mi dorazilo epi no těšila jsem se jak budu cvičit ale nevím jestli nám to k něčemu bude,malý se nám pořád ještě neotočil pěkně si tam hačá a asi se mu ani nechce protože se ani nehne,ale co nacvičím to i tak nebudu čekat jak to dopadne,jo kdyby se neotočil tak jdeme přesně na termín na císaře jelikož nesmím přenášet.

sambucca
1. zář 2010

@verondza v lekarne ti prodaji bez receptu treba Gyno-pevaryl (jednorazova tableta). Me gynekolog predepsal, tak nevim jestli je ve volnym prodeji, pilulky s nazvem Globulus cum natrio tetraborico, zeleny obal. Nebo se staci v lekarne zeptat co maji a zabira na kvasinky, samozrejme neco co muzes behem tehotenstvi 😉 hodne stesti!

suik
1. zář 2010

@sambucca já mám pocit že se to koupit i bez předpisu, nepamatuju si, že by to bylo napsáno na krabičce.

sambucca
1. zář 2010

@ratatooy bud v pohode, stejne jeste ani cvicit nemuzes kdyz jsi jen 33tt a decko se muze pretocit i pozdejc 😉

verondza
1. zář 2010

@sambucca dik. nieco pohladam. uz som nasla aj tie globule, co som hladala-globulus cum natrio....
ale nejak mam pocit, ze som asi skoncila 😢 .

@ratatooy ja sa prave zajtra dozviem, ci sa moja mala konecne otocila hlavou dolu. ona sa totiz toci stale, je to riadne cudo 😅 . takze aj ja som nacvicovala s pocitom, ze mi to mozno bude zbytocne. no, ved vsetko sa este uvidi. drzim nam palce, nech sa detuse umudria!

verondza
1. zář 2010

@sambucca jaj, ved tie globule pises aj ty!ano, o tych som predtym hovorila. dik. hadam pomozu 🙂

sambucca
1. zář 2010

@verondza asi jo, ja dala vcera a predevcirem jednu a dneska dole "naklizeno" 😵 ale ja stejne nevedela presne jestli to je nejaka infekce, vytok... protoze to vubec nepalilo jako obvykle, ale v tehotenstvi se mi to udelalo poprve (cirobila tekutina, trosku "cucky") - ja si i rikam jestli to nemam z toho jak poctive chroupu to lneny seminko, ze uz mam ten sliz a mazu... mno ale predevcirem jsem byla v porodnici tak doktor napsal preventivne tyhle globulky 😉

avelina
1. zář 2010

@ratatooy ahoj, z otáčení si nic nedělej a cvič, jak ti jen bude libo 🙂 Moje malá se taky dlouho rozmýšlela, a pak si polohu našla. Některým miminkům to trvá déle. A navíc, i kdyby se náhodou neotočila, nebyla příliš veká a dobře seděla, je možnost ji rodit koncem pánevním. Dokonce mi moje PA říkala, že je ten porod snažší v tom, že jdou první měkčí tkáně. Ale je to jistá komplikace a chce to hodně zkušeného porodníka a dobrou porodnici....
Každopádně mimčo se může otáčet až do porodu. (Jinak můžeš zkusit i cvičení na otočení. Nejlepší je být dlouho v předklonu. Mě se malá otáčela, když jsem čistila růčo koberce na všech čtyřech a taky, když jsem v předklonu trhala borůvky, můžeš zkusit něco podobného, třeba to zabere 🙂 )

bengy
1. zář 2010

@eveluska tak ja teda nevim, ale primeros maji vsechny jen na oleje. Pri vyrobe se kondom stoci do sveho tvaru- ve kterem ho prodavaji a daji tam ten lubrikant. Takze se logicky dostane uplne vsude 😒 . Taky jsem si rikala, ze by to bylo jen zvrchu, jenze jak se to pak nabaluje tak ten olej jde prave na ten balonek 😔

@estrellita hledala jsem tu kondomy euroglider, ale nikde nemaji napsano cim je lubrikovany 😠

bengy
1. zář 2010

@klarisek_b sice pisu pozde, ale jak rikali holky. Hlavne klid. Opravdu, pokud by ti mela vytect voda najednou, tak to je takova davka, ze to nejde prehlednout snad ani ve vane plne vody, jelikoz stoupne hladine. A kdyby tekla postupne tak potece porad. Prirovnat se to da snad jen k tomu, kdyby ses "pocurala" 😔

bengy
1. zář 2010

@ratatooy hlavu vzhuru, psala jsem to tu uz moc tehulim, poloha miminka se urcuje pri porodu. Tohle mi rekla jedna PA, kdyz jsem prisla vystresla od moji MUDR, ktera mi rekla, ze na zaklade polohy plodu v 35tt jdu jiste na cisare. Protoze nase mala ratolest se od 25tt tocila jak camarda. Ona se urcite tocila i pred 25tt, jenze to nikdo nezkoumal, takze me tim neztresovali. Od 36tt to bylo v pohode, vedela jsem, ze je hlavou dolu no a v 39tt si usmyslela, ze jeste nebyla napric, a nakonec jsem rodila 40tt a 3 dny a mala byla hlavickou dolu. Otocila se nejak par dni po kontrole v tom 39tt proste bud v klidu, hezky cvic a vyzen chmurny myslenky 😉

sambucca
1. zář 2010

@bengy ja mam od primerosu lubrikant na vodno bazi, enjoy Basic, pruhledna tuba se stlacitelnou hlavou na tom svetlemodrej obal, neni ten evelusky z tyhle rady? Na tech euroglider kondomech to napsany nemam, coz teda nechapu uz jsme to resily i IP se suik ze to nepisou skoro na zadny cim jsou lubrikovany 😅 ale predpokladam ze kdyz to reknu prodavacce ze mi proda jen ty spravny 😠

suik
1. zář 2010

hele a co ty jak jsem na ně dávala odkaz? tam sice nepíšou nic, ale na německým odkazu je poznámka, že jsou nezvlhčený.....taky by mě zajímalo co používaj doktoři na gyndě - já měla dneska UZ čípku vnitřkem, a ten kondom vypadal suše, on si tam dává ještě gel.

Koukala jsem na primerosí stránky a všechno je na olejovaný a jak jsem psala, jeden jsem rozbalila a detailně prozkoumala a je stejně kuzkej ze všech stran.

kruci to nemůžou to epino vyrobit z něčeho čemu to nevadí 😠 😀

bengy
2. zář 2010

@sambucca Aha ja jsem myslela, ze jsi od primerosu koupila kondomy na vodny bazi. O tech jejich lubrikantech vim. Lubrikant na vodni bazi neni problem, ale kondom je 😠 Prave ver prodavacum. Kdyz ja se jich ptala, jestli maji nejaky na vodni bazi a ona mi rekla, ze vsechny. No a kdyz jsem ji rekla, ze jsou prave vsechni na oleji, tak si to precetla a divila se 😠 Takze prodaji, kde to neni napsany a jsou z obliga....me to stve.

@suik teda ted jsem si precetla neco o te ochrane tech vaginalnich sond, a je fakt husty, jak je tam napsane "snizuje" riziko prenosu chorob 🙄 , to je fakt bajecny 😒 Kazdopadne kdyz jsou baleny po 200 ks, tak to si zadna tehule nekoupi, ale bylo by to reseni. Je to vlastne suchy kondom, alespon ja to tak chapu.

suik
2. zář 2010

@bengy no ono s tou hygienou to je tam někdy na štíru, jako všechno desinfikujou, ale si říkám, jestli my ty epina nemydlíme mnohem víc a úzkostněji 😅

řešení by to bylo, ale co s 200 kusama suchejch kondomů 😀 ..... já myslím, že to suchý je, včera jsem to viděla, jsou i větší a volnější, otázka je jestli by na to epino šly dát, já s tím měla trochu problém....

jo a včera po epinování (trochu jsem to flákala, jen tak na protažení, byla jsem rozčilená po hádce), ze mě taky tekla voda, nevím co to bylo, možná že ten gel co používám, je dost tekutej, nebo jsem si prostě cvrkla, páč jsem zrovna vyhazovala nějakej hnus do záchoda a dávila se u toho 😅 . Celou noc jsem ale byla v suchu, tak si říkám, že to voda bejt nemohla, to by teklo furt, ne?

bengy
2. zář 2010

@suik clovece kdyz pouzijes nelubrikovany kondom, tak doporucuju, po rozbaleni z obalu na nej dat ten lubrikant a pak teprve nasazovat, ono se to promaze a pak to jde bez problemu. 😉

suik
2. zář 2010

@bengy ten co jsem měla, ale trochu lubrikovanej byl....prostě jak ten balon je větčí a měkkej, tak mi to nešlo tak hladce.

bengy
2. zář 2010

@suik tak to jo, ja jsem myslela, ze ti to neslo vubec. Ono pokud se pouzije jen ten suchy, tak to pak muze byt problem sundat. Ale chapu, ze to neni tak lehke jako k jakemu ucelu jsou vyrobeny 😀

suik
2. zář 2010

@bengy šlo, ale blbě....

eveluska
2. zář 2010

teda tady to jede 🙂
s tema kondomama jsem to popletla, mam od primerosu lubrikant na vodni bazi (a teda zila jsem v domneni, ze delaj i kondomy na vodni bazi, ale nestudovala jsem to...), kondomy mam ty z rossmana, jak tu nekdo daval tip - zkousela jsem sehnat v lekarne i ty euroglider nebo tak nejak, ale to vubec nemaji ani v pocitaci.... 😝
je fakt, ze jak je to srolovany, ze se to napatla asi i na druhou stranu, ale asi fakt malo, pze mne prijde to epino fakt celkem suchy po sundani kondomu....

sambucca
2. zář 2010

@eveluska 😀 ja je nemam z lekarny, ale ze sexshopu 😝 rikala jsem si tam bude velkej vyber a budou levnejsi 😉

eveluska
2. zář 2010

asi by bylo nejjistejsi to pouzivat bez kondomu, ale to se prave bojim, ze to treba prdne a ten kondom je docela ochrana.... a kdyz se to pak stejnak dezinfikuje tim alkoctvereckem, tak to sunda vsecko, ne?

eveluska
2. zář 2010

@sambucca 😀 tak to je dobry, to by me prave nenapadlo, tam bych tipovala samy s vroubkama a hrejivejma olejickama a tak 🙂 a jak ze se ty tvoje jmenujou? to jsou ty euroglider? ale ty nejsi v cechach, vid?

sambucca
2. zář 2010

@eveluska uz jsem 😉 v jedny prazsky uzasny ctvrti kde jsou jen zastavarny, bordely a sexhopy... idealni misto na kulturni sok a vychovu malyho ditete 😅 jo jsou to ty euroglider 😉

eveluska
2. zář 2010

@sambucca diky 🙂 no tady teda nevim, jestli se odvazim 😅 mozna poslu muze - pak mi hned prijdou drby, ze ja to mam za par a muzskej brouzda po sexschopech 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru