EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

vesperr11
21. led 2011

@babika0
jejda,že by jsi zaačala řadu porodu,budem držet palečky....a hlaš změny 🙂

@imzadi
máme vybraný Joolz Nautic day.
Jinak mě pobolívá v křížích a podbřišku,ale to je pravda,že už je to dýl,takže se snažím nestresovat a být v klidu ,nejlepe v posteli 😎

imzadi
21. led 2011

@vesperr11 take super kocar 😉

veverka_
21. led 2011

@vesperr11 já bohunice, ale víš jak to je, jak to může dopadnout,bude plno 😉

veverka_
21. led 2011

holky jak vypadá ta zátka?

babika0
21. led 2011

@vesperr11 no patrilo by sa mi ist prvej. ale este nic nie je iste.

jerryjanka
21. led 2011

ahojte ja tak na rychlovku sa musim pochvaliť 😀

ale každy den vas sledujem a držim palce na pôrody. a dufam že ten najviac naprd som si odsrala ja a vy už budete mať tie pekne a skoro bezbolestne super pôrody 😵

lucka26s
21. led 2011

Holky, od kdy jste začaly s Epi-nem? A má některá z Vás ten s ukazatelem tlaku? Jestli to je k něčemu dobré nebo stačí ten klasický? Pořád přemýšlím, jestli ho objednat, ale asi ho objednám, vy co jste už porodily a cvičily s Epi-nem, ho doporučujete? Díky za radu 🙂

jerryjanka
21. led 2011

ja musim povedať že doporučujem išla som k pôrodu ovela kudnejšia - aj ked nakoniec skončil sekciou tak ak by som šla druhy krat rodiť a nebola by planovana sekcia tak by som isto znova epino kupila - bohužial naša nemocnica je striktna v tom že po prvom cisarskom sa druhy ide automaticky...

vesperr11
21. led 2011

@babika0
Jasně,že ty máš přednost 😉 ,taky všechny holky tady a vlastně i ti naši chlapečci čekají a dávají přednost tobě a tvému klučíčkovi 😵

vesperr11
21. led 2011

@jerryjanka
je krásnoučká...já už chci mít taky drobečka doma u sebe

olga777
21. led 2011

@jerryjanka .....jooo, kéž bys měl pravdu. Já už z toho mám nějaké depky. Všechno mě bolí, břicho nejvíc, pořád tvrdne, v noci chodím i 3x na wc. Oteklá jsem, že už si ani nedošáhnu na některá místa na těle a na váhu už ani nelezu ☹ Jestli se to bude ještě natahovat, tak už nevim...

Ale holčičku máš krásnou 😉

olga777
21. led 2011

@kinsli z tebe září taková pohoda 🙂 Je vidět, že jsi spokojená. To je fajn. Tak přeji ať se rychle zbavíte žloutenky. Prý je dobré hodně vystavovat na světle.

jerryjanka
21. led 2011

babulky ja som si tieto posledne dni odležala v nemocnici s tlakom ☹ takže tešte sa že ste doma - už nikdy so svojim drobčekom nebudete spojene v jedno telo- uvidite bude vam aj bruško chýbať. oni raz tie naše poklady vylezu von. ale toto je jedinečné obdobie - a ja aj ked ju vidim ako si spokojne odfukuje - je mi troška smutno za bruškom a kopančekmi. 🙂

vesperr11
21. led 2011

@jerryjanka
Já vím,že mi to bude chybět...když zyčne kopkat a já jej na bříšku pohladím a povídám si s ním....už skoro bulím ted....
je to hezké období,prostě každé je svým způsobem vyjímečné...Holky,ale my už nikdy nebudeme samy a byt drobečci nebudou v bříšku,tak chlapi tohle vůbec nepoznají

jerryjanka
21. led 2011

@vesperr11 veru tak - stoji to za všetky neprijemnosti v tehotenstve aj počas pôrodu - nikdy nebudu chlapi poznať ten pocit ake je to ked dáte život 😵

vesperr11
21. led 2011

@jerryjanka
Ty mi dáváš,já už pláču.....
jeden den mi bylo zle,až jsem se skoro vztekala a byla protivná,pak jsem ale koukla na fotečku jednoho mimiska v časopise a hned jsme byla opět na měkko,to prostě nejde se zlobit na tyhle nepříjemnosti...nebo jde,ale stojí to vše rozhodně za to

jerryjanka
21. led 2011

@vesperr11 prepač - aj mne sa tisnu slzičky - je to krásne obdobie aj ked plné strachu a nepríjemností - fakt krásne. dufam že čoskoro si to zopakujem 😵

olga777
21. led 2011

@jerryjanka já vím,..když u toho druhého si to už člověk tolik neuvědomuje. Dneska jsem šla s Adélkou ze školky a ona se vždycky zastaví u jednoho jezírka a zkoumá tam malé plastové kačenky. Držela se mě za ruku tou svou malou ručičkou a pořád říkala tím svým roztomilým hláskem "maminko proč má kačenka.... a mamminko a maminko...." Bylo to tak krásný a na druhou stranu mi to přišlo líto, že to tak letí. Představila jsem si až jí bude třeba 15 let. ......také jsem si pobrečela 😉

vesperr11
21. led 2011

@jerryjanka
neomlouvej se,vždyt nemáš za co..... 🙂 .
Hormony fungují 😎

imzadi
21. led 2011

ja take dnes plakala, v mac donaldu, byla tam maminka s asi dvoumesicnim prckem a ten hrozne plakal a ona ho ani nevyndala z kocarku...tak jsem rvala jak zelva 😀 dnesni trenink po velkem vypeti asi 30,5 ... 😝

jerryjanka
21. led 2011

@imzadi krasne ti to ide

veverka_
21. led 2011

@imzadi ty máš celý balonek vevnitř a 30,5?????? 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

kinsli
22. led 2011

Holky tak jsem tu, dnešní noc, děs a hrůza, musím najít nějaký jídelníček pro kojící matky a už žádné hokusy pokusy. Malý měl děsný bolení usnul až po 3h ( od 22h ) pak už jsem rezignovala, mléko odsávala, vylejvala a dala mu Bebu HA přes stříkačku, ještě že ji tu mám. Jak plakal tak vzbudil Kačenku a ta usnula až v 5:30h, takže fakt super noc. Navíc jsme všichni nemocný, nejvíc Kačka ta má šílený kašel a rýmu, mě a Lukynovi bolí v krku a malý se jakž takž drží jen občas zakašle. Letím hledat nějaký ten jídelníček, večer sem zase nakouknu 🙂

PS: Včera jsem zadala na prodej epi-no a ted abych nekecala, ale tak do 15 min. bylo prodané 🙂 Prostě během chviličky. Tak jsem ráda, že se o tom zázraku začíná mluvit a využívá ho jako přípravu čím dál víc maminek.

Holky mám prosbičku, existují nějaké cviky na vrácení pánve?? Nebo už je to neměný ☹
Roztáhla se mi při porodu o 4 cm a do ničeho se nevejdu ☹ I bundy mě jsou malé ☹
Jinak si myslím, že co se týká KG tak je to v pohodě. Když jsem přišli z porodnice tak jsem měla +4,5 kg
o dva dny déle už + 3 kg a ted jsem se nevážila, zvážím se třeba po neděli 🙂

imzadi
22. led 2011

@veverka_ jojo, je to fuska ho vytlacit 😀 jsem u toho cela ruda a funim jak sentinel...

kinsli
22. led 2011

@jerryjanka malá je krásná 🙂

kinsli
22. led 2011

@imzadi neboj u porodu to za tebe zvládnou kontrakce :D Za námi se byla po porodu podívat moje gynekoložka tak jsem ji říkala, že mám nějaké stuhlé svalstvo v tříslech, tak na mě koukala a říkala, že jsem musela u porodu pěkně bejčit 🙂 🙂 Ted už je to dobrý tak po týdnu to povolilo.

imzadi
22. led 2011

@kinsli 🙂 je mi lito, ze jste takhle nemocni, tak se drzte!! at je vam brzo lepe 😉 jinak ohledne cviku, ja myslim, ze se to casem asi vrati samo a jedine co muzes posilovat je panevni dno, klasicky stahovat, nebo takove to zvedani panve ze zeme nahoru, kdyz mas oprene nohy o zem, apod...drzte se 😵

kinsli
22. led 2011

@imzadi Zavolám si sestřičku, v HK tu máme takovou spešl sestru, co jezdí domů cvičit, vyndává stehy, je i přes miminka, no fakt super a 3 návštěvy hradí pojištovna.

olga777
22. led 2011

@kinsli měla jsem jen na vrácení dna pánevního a zavinutí dělohy z porodnice při Adélce. Ale už ani to nemůžu najít 😒 Prosím, kdybys něco měla na tu pánev, pošli mi to. Díky

vesperr11
22. led 2011

@kinsli
Panev ,pokud by se měla vrátit,tak se vrátí sama,to ale neovlivníš...ty můžeš ovlivnit jen tonus svalstva dna pánevního ...a to opět epi nem či kegel.cviky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru