EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ivicek1
10. dub 2012

@j1tka Není zač 😉 ,takové supr zprávy nás epinačky moóoc potěší 🙂 😀 😵

ivicek1
10. dub 2012

@erika3011 Není zač,ještě zvažuješ nebo jsi rozhodnutá cvičit? 😉

erika3011
10. dub 2012

@ivicek1 Už rozhodnutá 😉 len som ešte potrebovala tieto informacie, tak ešte to mám čas kúpiť 🙂 ale po prvom pôrode viem že to naisto vyskúšam 😀

ivicek1
10. dub 2012

@erika3011 😉 jojo přesně tak a dobré rozhodnutí 😎 😵

erika3011
10. dub 2012

@ivicek1 ďakujem za povzbudenie 😉

luckap123
10. dub 2012

@j1tka super a velká gratulace k Adámkovi 😵
@erika3011 určitě do toho jdi je to i velká psychická podpora a jak píší holky to není jako bolest ale tlak jako při samotným porodu...já musím dneska zase zkusit předevčírem jsem dala 32cm..tak jsem zvědavá na můj porod teda 😎

lajcikova
10. dub 2012

dneska sem cvičila po třetí a mam tam 26cm,ale myslim že sem špatně cvičila,vždycky sem to zavedla a hned vytlačila 😝 dneska sem zavedla přifukovala a tak 8minut nechala zavedene a pak teprv vytlačila a šlo to lépe,ani to tak nebolelo,jen tlak.jen bez lubr.elu bych to nedala,dneska fakt super 🙂 jsem zítra 35tt tak snad se na tu 30cm dostanu

luckap123
10. dub 2012

@lajcikova to je super,to určo dáš 🙂 no ono když ho tam nějakou dobu necháš tak si tělo i ty přivykneš na ten tlak a ten pak není tak cítit..já teda nechávám jen chvilku 😉

teddylu
10. dub 2012

Ahoj epiňačky 🙂! Už delší dobu pročítám toto téma,do porodu mám ještě daleko,ale Epi-no bude také mojim pomocníkem. Mám jeden dotaz! Na kolik cm tak nafouknete balónek na první cvičení a kolik je k tomu potřeba fouknutí? Už teď mám z toho strach,stačí mi,když mě dr vyšetřuje na koze a má problém se do mě vůbec dostat. Četla jsem tu jednu holčinu,které dokonce trvalo 10 minut,než se jí tam vůbec povedlo vyfouklý balónek narvat a to bude určitě i můj případ 😀 😀 😀! Jde mi o to,abych se nenatrhla hned napoprvé. Předem děkuji za odpovědi 🙂

andelka
11. dub 2012

@teddylu no, podle mě vyfouklý balonek je v průměru podobný jako leckterý mužský úd, navíc je měkčí 😉 takže zavést vyfouklý balonek by neměl být problém. Při prvním cvičení jsem cítila už první stisky, ale je to o zvyku a uvolnění a trénování. Navíc s lubrikantem to jde dobře. Kolik fouknutí..záleží jaký má kdo stisk, to je individuální. Já jsem dělala krátké stisky a vycházelo mi to na 55 přifouknutí na 30,5cm, ale většina holek to mačká asi pořádněji, tak to vychází asi na 20stisků.Tohle bych vůbec neřešila, každý to má jinak.
Pamatuju si, že na prvním cvičení před prvním porodem jsem nafoukla balonek na průměr 5,5cm, pak na 7cm a pak to šlo pomaleji. Před druhým porodem to šlo o poznání lépe.

teddylu
11. dub 2012

@andelka Děkuji za odpověď 🙂! No nebude to žádná sranda,tak po představě jak je balónek velký ho tam určitě dostanu a budu opravdu nafukovat postupně a když ucítím velký tlak,tak toho nechám,pokusím se vytlačit a pokračovat budu další den. Prostě si teď v těhotenství připadám hrozně úzká,proto ty obavy. Když ale budu poctivě trénovat,tak to snad zvládnu.

luckap123
11. dub 2012

@teddylu neboj to zvládneš a tlak budeš cítit určitě,nejdřív se snaž prodýchat a ono si tělo za chvíli zvykneš a můžeš zkusit ještě trošku přifouknout..hlavně se řídit vlastními pocity 😉
já trénuju asi 3 týdny...zavádím malilinko nafouklý,jen tak jeden stisk a s lubrikantem..a nejdřív cítím tlak už po cca 12 nafouknutí a napoprvé nedám tolik,pak to zkusím podruhé a potřetí a to už je dobrý a já těch 32cm mám tak na 28 plných nafouknutí..jak kdy
@andelka při 55 nafouknutí by mě asi upadla ruka 😀 😀

teddylu
11. dub 2012

@luckap123 Moc děkuji za informace,budu postupovat dle tvojich rad🙂. A ten gel kupuješ jaký? Chci být dobře připravená. Když tedy nafoukneš balónek dvanáctkrát a cítíš tlak,tak pak ho vytlačíš,vyfoukneš a znovu zavádíš a nafukuješ,chápu to dobře?

andelka
11. dub 2012

@luckap123 no však to taky bylo náročné, i proto jsem cvičila maximálně 4-5x během jednoho cvičení 😅 jedna ruka mě bolela z balonku a druhá z přidržování 😀

pazibarb
11. dub 2012

Ahoj holky! Začínám 34.tt, asi bych se měla porozhlédnout po balónku a začít trénovat? Neprodáváte někdo?

radun
11. dub 2012

@j1tka Jééé, tak to je paráda! Moc gratuluju!

luckap123
11. dub 2012

@teddylu gel mám z lékárny ted nevím název,ale musí být na vodní bázi 😉
a ty si myslím,že napoprvé tolik nedáš...jak píšu cvičím už tři týdny,prostě nafukuj a jakmile budeš cítit tlak zkus prodýchávat,bud si za chvíli zvykneš tak zkus přifouknout a opět prodýchat,když už budeš cítit,že víc radči ne vytlačit a zkusit znovu..vyfouknu,vydesinfikuju a opět zavedu a nafukuju 🙂
já to dělám na jedno cvičení třikrát..dvakrát mám zavedený balonek celý,naposledy jen do 2/3 a nafouknu a vytlačím..to si ho ale musím držet,protože má tendenci vyklouzávat 😉

@andelka 4-5x jo 😕 já jen 3x a stačí 😀

andelka
12. dub 2012

@luckap123 no já jsem kolikrát totiž dala dvakrát po sobě stejný průměr, odhad mi moc nefungoval,tak než jsem se dostala na nějaké rozumné číslo, tak to trvalo.
@teddylu ohledně gelu..já jsem měla Primeros basic, ten úplně obyč, na vodní bázi, vím že ho měli ve Schleckeru a v Tetě.

barbecue
12. dub 2012

Ahoj holky! Chci povzbudit všechny, co teprve trénují - já to stihla před porodem jen 12x, natrénováno jsem měla 28 cm (měřeno krejčovským metrem) a porod bez nástřihu + jsem věděla, jak tlačit, takže za mě super. Jinak při propouštění z porodnice měla Madlenka obvod hlavičky 35 - těsně po porodu nevím, asi to nikdo neměři.
Každopádně - nabízím Epino k prodeji - více přes IP.

katka_brno
12. dub 2012

Ahoj tak jsem začla cvičit, sice docela pozdě (zítra začínám 37+0) ale což, hlavně že začla 😅 😀 není 16cm na poprvé málo? mám pocit že to nemůžu na 30 cm nikdy dát natož stihnout.... 😒

aemmi
12. dub 2012

@katka_brno ahoj, já jsem taky začínala na 16 🙂 sice dřív, ale ze začátku jsem cvičila ob den, být tebou, tak se asi budu snažit denně a určitě to stihneš, jestli teda neporodíš předčasně, to se může stát každýmu, že 😉

teddylu
12. dub 2012

@andelka Díky zajdu pro Primeros 🙂!

ivicek1
12. dub 2012

Tak se jdu pochlubit,dneska jsem se dostala na 28,5cm měřeno metrem,to mám ale radost 😀 😵
A poprvé jsem zkusila namazat navíc ten kondom a hlavně hráz olejíčem,dosud jsem to nedělala ani nepoužívala lubikant a šlo to mnohem lépe. Také jsem vydávala ááá a prodýchávala při tlačení balonku ven 😀 a vážně jsem cítila uvolnění,a že to jde mnohem lépe 😎 😉
No tak už jen 1,5cm a jsem ve finále 🙂 ,už věřím,že to dám 😵

radun
13. dub 2012

@barbecue Paráda! Gratuluju! Já včera dala 29,5; v porodním plánu mám, že odmítám nástřih - tak to už můžu jít rodit :-d

radun
13. dub 2012

@katka_brno Nezačalas pozdě - začínala jsem taky tak nějak podobně a potom jsem dávala několik dní pauzy, protože jsem to zpočátku přepískla. Ono, až si zvykneš, půjde to rychle. Já začínala 15,5 a včera 29,5...

jancip
13. dub 2012

@radun Já bych tak striktní v porodním plánu nebyla. Nevíš, co se může přihodit. Já měla nacvičeno 31,5 cm, malej měl obvod hlavy 34 cm, takže vlastně pohoda. Jenže mi slábly kontrakce a on se vracel zpět, proto mě z lehka nastřihli, aby mohl rychle vyklouznout.

hertha
13. dub 2012

Ahoj holky, objednávám epino kolik jste si pořídily těch kondomů? A kolik desinfikačních čtverečku? Je to vůbec k něčemu?

radun
13. dub 2012

@jancip Rozumím. Já ale striktní být chci - myslím, že v porodním plánu je všechno k diskuzi, když se vyskytne problém, a diskutovat jsem ochotná. Nicméně radši to tam napíšu nekompromisně, abych předešla rutinnímu nastřižení...

jancip
13. dub 2012

@radun Rutinní nástřih se už dnes snad nedělá nebo jo? 😕

luckap123
13. dub 2012

@ivicek1 super,já ted dva dny nescvičila tak jsem zvědavá jestli dám zase tolik co vždycky 😉

@radun souhlasím s @jancip ono jak jde do tuhý tak moc čas na diskutování není..napsala bych že si nepřeji nástřih pouze v případě nutnosti nebo ohrožení matky či dítěte..takhle o to požádám i já,ale že ho vyloženě odmítám bych si napsat nelajzla 😒

@hertha jé já nevím ani kolik jsem ji brala těch čtverečků..kondomy nepoužívám..ale myslím že 50

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru