EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ivicek1
16. dub 2012

Po dnešním cvíču na krejč.metru 29,5cm a bylo to celkem v poho,jen jsem prodýchávala,ani to nebolelo 😉

babika0
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lajcikova
17. dub 2012

dneska 5cvičeni a bylo tam 27,5cm ☹ myslim že tu třicítku nedám,ale je fakt že necvičím každej den,od zítřka začínam 36tt tak už budu cvičit každej den

andelka
17. dub 2012

@lajcikova určitě to dáš, na 36tt je 27.5 skvělý 🙂

radun
17. dub 2012

@lajcikova Vždyť to je super! Já teď koukala, že před 10 dny (37.týden) jsem dala 28cm - takže máš týden náskok 😉 - a včera jsem dala naprosto bez problémů 30... Já osobně bych šla klidně rodit 😀

ivicek1
17. dub 2012

@lajcikova Ahojky,také bych řekla,že můžeš být spokojená,pamatuji,jak jsem cvičně nafoukla na 30cm a říkala si,že tedy fíííííííha 😀 ,no a včera po cca7cvičeních jsem na 29,5cm a bez bolesti,neboj,to dáš,dáme! 😵 😉

lajcikova
17. dub 2012

@radun ja bych taky šla už rodit,sem jak slon,nemužu dýchat,břicho mam pořad nahoře,vypadam jak hruška v obrácenem směru ☹

ivicek1
17. dub 2012

@lajcikova No to věřím,také se tak už cítím,jako taková velrybka,bříško mám opravdu velikééé 😀

dominikaa
17. dub 2012

ahojte kocky,aj ja by som sa k vam rada pridala.Mam z porodu velky strach,pretoze babetko je uz dost velke a ja mam uzku panvu.Cvicim 4den a na krajcirskom metri som dnes mala 28cm(co podla toho ako to ide vam nieje vela☹ ) Velmi dufam,ze mi to pomoze

luckap123
17. dub 2012

@dominikaa
@lajcikova holky co blbnete vždyt cvičíte krátce,já se taky posouvala pomalilinku a tuším na 30 jsem byla za 14 dní..takže máte času dost nebojte to dáte s přehledem..vždyt někdo začíná na 17cm a taky to dá 😉

ivicek1
17. dub 2012

@dominikaa Ahojky,vítám Tě 🙂
Jak málo 😕 ,to je super 28cm na 4cvíča 😉
Určitě Ti to pomůže,věř tomu 😵

ivicek1
17. dub 2012

@luckap123 Přesně tak,moje řeč 😉

tichackova
17. dub 2012

Ahoj holky, tak se k vám hlásím🙂 Dnes jsem si pro ten ďáblův přístroj byla na poště a když jsem ho nafoukla na těch 30 cm, tak mě polilo horko 😝 😝 😝 To přeci nemůže prolézt!!!😀 No nedalo mi to, zkusila jsem to, i když jsem teprve 35+2. Ale bylo to silnější než já😀 A podle krejčovského metru 19 cm😝 No tedy nic moc, ale snad se to zlepší...

katka_brno
17. dub 2012

@tichackova Jani 19cm napoprvé jseš dobrá, já cvičím od čtvrtka a jsem na 18cm a začínala jsem na 16ti blázne 😀 prej málo

katka_brno
17. dub 2012

@dominikaa 4den jen 28cm jsi mě pobavila viz příspěvek nad tímto a to jsem první dva dny cvičila 2x denně úzká pánev neznamená úzký poševní vchod 😀

tichackova
17. dub 2012

@katka_brno No mě to přijde málo. Když si představím, že musím nacvičit ještě aspoň 10 navíc, tak mě jímá hrůza...😀 No teď to nechám být, přeci jen je na mě fakt ještě brzo, ale ty poctivě cvič a dej vědět, jak pokračuješ, ať mám nějakou motivaci...😉

radun
17. dub 2012

@lajcikova Chápu - taky vypadám jako bych přenášela slůně 🙂 Dnes jsem byla s malým na hřišti, potřeboval 3x čůrat, vestoje neumí, takže jsem šla do podřepu, držela dítě před pupkem a pak vstávala - vrchol elegance! Radost pohledět, bavila jsem davy 😀

lajcikova
17. dub 2012

@dominikaa jo tak ten strach znám,ja panickou hruzu ☹ nevím čeho se bát víc,jestli té bolesti,nebo to že to nevytlačím,ted vidím všude ty komplikace co mužou nastat,sem fakt magor 😠 ale musim uznat že epi-no mi moc pomáha,určo to nebude takova brnkačka to tlačeni jak při epi-nu ale tak aspon náznak toho co mě čeká
@radun no dneska sem byla vybírat fotky,jako děs,nejdřív prsa,pak ooobr báchor a pupek převyslej,mam to jak ty ciganě co chodi s těma pupkama ven 😒

ivanafarkova
18. dub 2012

Holky kde se dá EPI-NO koupit nejlevněji? Popř. teda použitý, věřím, že na hygienu poukazovat nemusím ... Já viděla na internetových obchodech pořád cenu přes dva tisíce, to je fakt moc ☹ Jsem ve 32. tt a když jsem si pročítala tuhle diskuzi tak mě to vyloženě nadchlo, i kdyby to mělo pomoci jen po psychické stránce 🙂

andelka
18. dub 2012

@ivanafarkova použitý se prodává tak +- za 1500 - dá se i levněji, když bys byla třeba třetí majitelka.

kulenka
18. dub 2012

Ahoj 🙂
Tak už máme malou doma, narodila se 10. 4., ale byly jsme dlouho v nemocnici kvůli žloutence.

Bohužel se nemůžu přidat do řad nenastřižených ... ke konci porodu se malé začaly ztrácet ozvy, bylo potřeba ji dostat rychle ven, takže mě Dr. střihla 😒 Ale hlavně, že je prcek v pořádku 🙂
Jako psychická podpora to pro mě bylo k nezaplacení, k porodu jsem šla opravdu v pohodě a už jen za to mi to určitě stálo 🙂
Pokud by bylo všechno OK, porodila bych ji bez problémů, měla hlavičku 33 cm a ramínka 34 (večer před porodem jsem dala podruhé 10 cm podle Epi-No metru) ... tak příště to už snad dám 🙂

@ivicek1

radun
18. dub 2012

@ivanafarkova Mně to přišlo taky hrozně moc, ale nakonec jsem se odhodlala koupit si nový (už jsem neměla tolik času shánět z druhé ruky) s tím, že ho pak prodám. A dokonce už mám zájemkyni...

radun
18. dub 2012

@kulenka Ahoj! Gratuluju hrozně moc! To se nedá nic dělat, že to nedopadlo ideálně, udělalas pro to maximum. Buďte obě zdravé a užívejte si jedna druhou.

kulenka
18. dub 2012

@radun Děkuju moc 😉 Jj, beru to tak 😉 Ona šla i v blbé pozici, bokem s rukama u hlavy ... takže i proto 😅

petja
autor
18. dub 2012

@kulenka Holt vám to nebylo přáno,ale napodruhé to určo vyjde 😉 Buďte v pohodě!

kulenka
18. dub 2012

@petja Děkuju 🙂 Taky doufám 😉

luckap123
18. dub 2012

@kulenka strašně moc gratuluju 😵 a to je jasný,za to jak se malá drala si nemohla hlavně že jste v pořádku 🙂 já už chci takýýýýýýýýýýýýý 😉

radun
18. dub 2012

Dneska 3x za sebou 10!!! Naposledy jsem to dokonce vytlačila vleže - jestli to zvládnu - pro jistotu - a nebyl problém! Jupííí, už chci rodit 😀

pifina
18. dub 2012

dievcata zo Slovenska, ake kondomy pouzivate k Epi-no? zatial sa mi nepodarilo najst nelubrikovane a na navstevu sex-shopu nemam dost guraze 😀 uz by som chcela od pondelka zacat s treningom 😅

kulenka
18. dub 2012

@luckap123 Díky Luci 🙂 To jo, pro mě je nejdůležitější to, že je prdelka v pořádku 🙂 Příště to snad vyjde 🙂

V nemocnici jsem na tebe myslela, jestli už taky nejsi v porodnici 😕 No, ještě máte pár dní čas 🙂 Beátka se s tím holt nepárala 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru