EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

romy31
28. říj 2010

@fair gratulujem k bábätku 😵 😵 epino ti pomohlo aspoň ako psychická podpora, čo je tiež na nezaplatenie 😉

fair
30. říj 2010

@romy31 Děkujeme! 🙂 Máš naprostou pravdu. A já jsem za to ráda!

romy31
1. lis 2010

ahojte tehuľky...ako pokračujete v cvičení? či teraz som tu len ja sama? hľadám nejakú parťáčku na podporu, tak ma v tom nenechajte 😅 ja sa blížim k číslu 8, tak dúfam, že epino splní svoj účel 🙂

mirka_80
1. lis 2010

Tak sa hlásim po pôrode. 26.10. sa nám narodil Dominik, váha 3160g, výška 49cm. S Epi-no som nacvičila iba 27,5cm, malý mal obvod hlavičky pri prepustení z nemocnice 34cm. A výsledok: rodila som bez nástrihu, mierne natrhnutie spravil jeden steh vnútri pošvy (ani ho necítim)--- aj to preto, že doktor sa snažil malému odmotať šnúru z krku, tak tam s ním trochu "lomcoval".
Keď doktor povedal, že je to konečne na tlačenie, úplne som si vydýchla, konečne som mohla sama ovplyvniť pôrod. Na cca 3 zatlačenia vyšla hlavička, potom ešte 2x a vyšli pliecka. Aj to bolo taK "veľa", lebo ma doktor brzdil a stále hovoril- teraz netlačte. Išlo tam o to, že sa malý pchal najprv rukou popri hlave a nakoniec mal pupočnú šnúru okolo krku. Napriek tomu všetkému pôrod úplne iný oproti prvému s nástrihom. Hneď som sedela, na záchode bez problémov, dnes som doma a už upratujem... som plná energie a užívam si synčeka. Nemusím sa starať o ranu a nechodím s bolesťou pri každom kroku.

PLNE ODPORÚČAM EPI-NO KAŽDEJ ŽENE!!! 😀 😀 😀

sambucca
1. lis 2010

@mirka_80 K zdravem chlapeckovi moc gratuluju!!! Jsem nadsena z dalsi spokojene maminky s Epinem, dalsi zenska co bude sirit ze zaver porodu a hlavne ty dny nasledujici dny nemusi byt o bolesti! 😵

maryja
1. lis 2010

@romy31 Ja cvicim, i napriek tomu, ze krvacam, vlastne po 4 tyzdnoch cvicenia sa kazdy den nejak s bolestou dostanem na 29,5 - 30 cm. Viac nie a vzdy na balonku je trosicku - 2 kapicky krvi. Pozerala som zrkadielkom, nikde nijake natrzenie nevidno. Ale viac ako 30 cm nedam. Takze neviem, ci to bude stacit, zajtra idem na kontrolu, mam i termin, ale nic extra sa nedeje. Zeby mi to psychicky pomahalo, tak to VOBEC nie, mam velmi velky strach z porodu... A s tym, ze cakam velke miminko, tak mam strach, ze mi to cvicenie len malicko pomoze. A teda to cvicenie je velmi narocne. Citala som si diskusiu niekde vzadu, a tam holky cvicili az 36-38 cm, to nechapem ako sa da. No som pesimista 😉 . Ked krvacam uz pri balonku, tak budem urcite i pri porode. Viem, ze krvacalo viac holek, ale na mna to posobi, ze to cvicenie je zbytocne... No dam vam vediet, jak dopadnem s nasim obrikom.

@mirka_80 gratulujem k miminku, som rada, ze Ta nemuseli nastrihovat a ze sa uz citis OK

linalina
1. lis 2010

@mirka_80 tak to je super! gratuluju 😀

@maryja jak se mi to blíží, tak taky začínám být čím dál víc vyplašená. Já myslím, že jsi už nachystaná a bude to bez problémů, protože ty hormony při samotném porodu udělají své 😉.kdybych na tom byla stejně jako ty, byla bych spokojená 😵

@romy31 máme skoro stejný termín 😉. já jsem teď přešla na měření obvodu metrem, dneska jsem se po 3 dnech, kdy jsem necvičila, dostala na 25cm. jinak u mě je to co cvičení, tak zhruba + 0,5 až 1 cm. tak doufám, že malá ještě vydrží uvnitř a dostanu se aspoň na těch 30 😅

katchi
1. lis 2010

Zdravim tehulky, tak ja hlasim, ze zatim jsem dala 9cm. Ale necvicim kazdy den, spis obcas, nejak se neumim donutit byt duslednejsi. No uvidim, jestli to k necemu bude. Dnes mam termin, ale zatim se nic nedeje...

romy31
2. lis 2010

@mirka_80 paráda, gratulujem k pôrodu 🙂 a veľmi si ma potešila, že stačí mať nacvičené aj menej a účinok sa dostaví 🙂
@linalina ja som sa tiež včera dostala na 8- metrom 25 cm...postupujem asi tak rýchlo ako ty....cítim, že by sa dalo dať aj viac, ale nechcem sa poraniť, tak sa redšej neprepínam....ale už sa začínam tešiť na pôrod 🙂
@katchi a kedy ideš do nemocnice? či nevieš koľko ťa nechajú prenášať?

katchi
2. lis 2010

@romi31 KO mam zitra a "prenaset" nenechavaji, chteji mit odrozeno do 10dnu od 40+0tt, tze u me to vychazi nekdy kolem 13.11. Uvidim, co mi zitra reknou, pac to mam druhy termin.

slniecko77
2. lis 2010

ahojte 🙂
..trosku som sa u vas pred par tyzdnami informovala ohladne Epi-No, po minulotyzdnovom sone (placenta je na mieste), si dnes idem objednat Epi-No, velmi ma povzbudzuju vase zazitky a porody bez nastrihu, popripade s minimalnym nastrihom co nadtrnutim 😵
@mirka_80 velmi gratulujem k Dominikovi 😵 k porodu bez nastrihu a prajem ti krasne maminkovanie 😵

romy31
2. lis 2010

@slniecko77 super! ďalšia epiňáčka do partie 😉

katchi
2. lis 2010

Jinak devcata, protoze mam rodit kazdou chvili, tak budu prodavat epi-no, kdo by mel zajem, pisnete do vzkazu.

slniecko77
2. lis 2010

@romy31 dik za privitanie 😉 dufam, ze aj ja budem plna pozitivnych dojmov po porode 😉
..inak ja som o tom kecala s mojim gyndosom, ale nepoznal tento produkt, on je taky dost pokrokovy

romy31
2. lis 2010

@slniecko77 no ja som to ešte v nemocnici nespomínala 😅 uvidím aká bude situácia a podľa toho sa rozhodnem....každopádne pri pôrode ich požiadam nech nerobia nástrih

slniecko77
2. lis 2010

@romy31 ja som to tomu mojmu spomenula len preto, lebo ho poznam, ale nevedel o co ide tak sme dalej tuto temu nerozoberali..
..ja mam tiez v plane poziadat o nenastrihovanie, teda len v pripade nudze

mirka_80
2. lis 2010

Ďakujem za gratulácie a prajem vám všetkým tiež úspech s Epi-nom. 😉

marketa97
3. lis 2010

Ahoj všem Epiňačkám 😀 Už několik týdnů si tady pročítám se zájmem tuhle diskuzi a stejně dlouhou dobu poctivě cvičím s balonkem. Zítra máme první termín porodu, váhový odhad 3700g, tak jsem zvědavá jak nakonec dopadneme. Natrénováno máme na 9,5 (to už nám nedělá problém), dneska se mi poprvé podařilo na 10. 😝

maryja
3. lis 2010

@marketa97 Drzim palce 😉 , dufam Ti epino pomoze a budes po porode bez nastrihu a natrzenia 😀

marketa97
3. lis 2010

@maryja Moc děkuji, taky doufám, ale je pravda, že jak už tady psaly holčiny přede mnou, že mi to pomáhá hodně i psychicky, když si vzpomenu, že při prvním cvičení jsem měla problém zavést i téměř vyfouknutý balonek a teď 🙂

romy31
3. lis 2010

@marketa97 presne zdieľam tvoje pocity 😀 dneska som nafúkla na 26,5 po dvoch týždňoch cvičenia...už sa ani nebojím ísť rodiť 🙂 je to super....
môj kubko mal pred týždňom obvod hlavičky 33,5, tak hádam to nejak zmákneme 🙂

marketa97
3. lis 2010

@romy31 Tak si budeme vzájemně držet pěsti a trénovat dokud to půjde 🙂 říká se přeci, že štěstí přeje připraveným 😎

svatule
3. lis 2010

ahoj holky, taky už jsem si epi-no pořídila a tento týden i poprvé cvičila, nebylo to tak strašné, spíš naopak, tak uvidíme. Měla bych dotaz, moje dr neví, jestli vadí cvičení při zkráceném čípku, mám cca 5 týdnů do porodu, ale podle dr by to mohlo být dřív, tak bych chtěla pomalu cvičit pravidelně, tak nevím, jestli to může nějak uškodit, já se cítím v pořádku, problémy nemám, jen prostě je zkrácený ten čípek, mám mít klid, ale nemusím ležet doma, spíš jen kratší procházky, více odpočívat...tak jestli máte některá zkušenost, díky za rady

lilix
4. lis 2010

ahojte. @mirka_80 gratulujem. a taketo rada citam. 😅 lebo ja sa velmi prevelmi bojim sitia ☹ 😢 😢 😔

lilix
4. lis 2010

baby kde sa da kupit malinikovy caj. a to lanove semienko sa ma cele jest? dik

luckar
4. lis 2010

Ahoj holky, cvičíte od 36tt? Epi-no už máme doma, teď jsme začali zkoušet masáž hráze a teda ta mi byla hodně nepříjemná 😅 a od příštího týdne chci začít s maliníkem. Doufám, že když by nic jiného, tak bude Epi příjemná psychická podpora.

romy31
4. lis 2010

@lilix ja som ten čaj kúpila v lekárni...taká zelená krabička, bol sypaný 🙂 a to ľanové semienko tiež- ono by sa z toho mal urobiť taký nejaký odvar, ale ja vždy len jednu lyžičku pochrúmem a hotovo....

@luckar ja som začala cvičiť až od ukončeného 36 týždňa...takže 36+0 a myslím, že v pohode stíham...teraz cvičím presne dva týždne a som tesne pred 9 🙂

lilix
4. lis 2010

@romy31 dik, dufam, ze ho budu mat a nebudu na mna kukat ako puk. a ten lan je mlety ci cely?

mirka_80
4. lis 2010

@lilix Čaj sáčkovaný v lekárni, ale mala som aj od jedného zelinkára nasušené listy. A ľanové semienko je nerozdrvené nestráviteľné pre človeka, preto som kupovala v DM-drogérii drvené. V takom priesvitnom sáčku.

lilix
4. lis 2010

@mirka_80 dakujem a to iba tak jes, ci?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru