EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

terak
13. lis 2010

@evikevik1 Chyba to neni, me taky klouze a naopak ho musim drzet, aby nevylitl moc rychle. Lubrikant pouzivam, ale na vodni bazi. Klasicke olejove muzou zpusobit poskozeni a nasledne prasknuti balonku.

svatule
13. lis 2010

linalina taky jsem o té možnosti přetočení slyšela, uvidíme, jdu v úterý k doktorce, tak pokud nebude prcek otočený, jako, že zatím není, tak se zeptám, za to nic nedám... jinak jsem včera dala 9, ale strašně mi včera tvrdnulo břicho, tak teď si dám až do návštěvy gyndr klid, a pak se uvidí, už jsem docela klidná, přece jen, je rozdíl jet do porodnice s obvodem nějakých 16, nebo s 27, to už se musí někde projevit, doufám 🙂
jo a taky musím epi-no přidržovat, taky klouže a nemusím ani používat lubrikant, je to teď už docela namáhavé, než dofoukám na ten objem, ale musíme to vydržet!

shira_
13. lis 2010

Ja lubrikant používam, ja som taká precitlivelá osoba 😝 kým je ten balónik malý tak tiež mi vylieza, ale nafúknutý už ľahšie zostane vnútri, dokonca som včera mala pocit že je príliš hlboko, takže radšej ho nepretržite držím. najhoršie pre mňa je potom ho taký nafučaný vytiahnuť. a ešte ma štve to, že neviem aký je veľký, až kým ho nevyberiem. potom som sklamaná, že iba??? no, chce to trpezlivosť, príjemné mi to určite nie je ale keď si predstavím zašitú bolavú hrádzu, radšej budem trénovať s balónikom. pri cvičení je mi dosť nepríjemné vydržať 10 minút v ľahu na chrbte a malý sa mi pri tom strašne búri 😕 som na 7, cvičím 2 dni tak mám ešte čas.

kinsli
13. lis 2010

@luculele Kdy chceš začít s epinem??? Já vůbec nevím kdy začít ☹ Jsem 31tt, ale prcek odpovídá 35tt ) tak aby potom už zase nebylo pozdě ☹

terak
13. lis 2010

@kinsli Ono je to uplne jedno ... pokud mas pocit, ze bys mohla rodit driv, tak uz zacni, jinak ti bude k nicemu. Ja cvicim cca uz 4 tydny, ale na zacatku jsem tak jednou tydne. Ted se snazim casteji, ale denne se mi nechce a nezvladam to. Takze ja cvicim delsi dobu, ale zase ne intenzivne. Uvidis, jak ti to bude vyhovovat. Hlavne asi nesmis mit zadne problemy, nebo riziko predcasneho porodu, abys maleho nevyhnala epinem 😉

kinsli
13. lis 2010

@terak to snad ne, CS mám nula a k ničemu se nechatá 🙂 ono váha je jedna věc a věk dítěte druhá.
za 14 dní max tři týdny dosáhne 3 kg ale to je pořád jen váha, jinak bude 34tt a to je na porod brzy. Kačenku mě vyvolávaly od 36tt a podle mě dřív teď nezačnou. Mě dr. říkala, že po porodu bude mít spousty komplikací, ale tomu já nevěřím, jako proč?? Protože má na tuku o plácnu kilo-kilo a půl víc než tabulkové dítě. Kačenka rizikový novorozenec byla, o tom žádná, ale to bylo kvůli cukrovce. Měla pořád hypoglikémii tak byla v inkubátoru a doplňovali ji cukr, vyrovnávali hladinu, a pak to asi po 4 dnech vzdali a krev jí komplet vyměnily. Teď to chtějí svést taky na cukr, ale prostě to jsou vedle, jednak jsem byla na glukóze v 16tt a 28tt a vždy v pořádku. A včera jsem byla v Interspáru, byl tam nějaký den proti glikémii, tak jsem se hned nechala změřit a v 17h kdy je glikémie z celého dne nejvyšší jsem měla 4,7 mol, což není nic 🙂 s Kačenkou jsem měla s inzulínem i 11 mol.

luculele
13. lis 2010

@kinsli rozmyslala som, ze na zaciatku decembra, teda v 34 tyzdni zacnem zlahka, pomalinky. Ak chces uz zacat, podla mna kludne, aspon sa nemusis nutit do nejakych velkych vykonov... 😎

kinsli
13. lis 2010

@luculele počkám asi ještě tak do ukončeného 33tt a začnu. Kdyby náhodou začali na 36tt vyvolávat tak ať něco stihnu 🙂

luculele
13. lis 2010

@kinsli niektore tu pisali, ze im dva tyzdne bohato stacili 😉

luculele
13. lis 2010

@kinsli ja to mam horsie, byvam s nasimi teraz a nemam na izbe kluc, takze budem moct trenovat len v noci. Uz sa vidim, ako sa mi takto neskoro chce, ale budem sa musiet premoct 😒

kinsli
13. lis 2010

@luculele jé to je blbé a co třeba v koupelně?? Moc si tedy nedovedu představit být s kýmkoliv v jedné místnosti a někde pod peřinou si foukat balónek ☹

Jinak já jsem dost šitá tak nevím jak rychle to půjde. Zkoušela jsem to pouze 1x ze zvědavosti když epino přišlo a to jsem dala 16 cm.

terak
14. lis 2010

@luculele @kinsli Holky jak to vidim po vcerejsku, tak mozna staci i tyden denniho treningu.

Ja teda cvicim uz dost dlouho, ale vzdycky to bylo tak jednou za tyden, takze zadne velke pokroky. Ted jsem se do toho obula. 3x po sobe ob dva dny. Prvni den jsem bnyla na sedmicce, druhy den na osmicce a vcera jsem to dala pres devitku. Jenom se nesmite bat udelat dalsi krok. Je to neprijemne, ale kdyz si prstem trosku kontrolujete jak moc se napina hraz a hlavne jste uvolnene, tak jde krasne trenovat i to dychani a tlaceni. K tomu tlaceni - musite balonek jakoby protitlakem vracet zpatky, aby vam nevylitl.

A jinak jsem si uz udelala techniku, napoprve kdyz nafukuji, tak jednou prifouknu a 5x zatahnu svaly. Tim se to hezky nafoukne, aniz by me to bolelo. Pak zkousim promasirovavat tu hraz tim, ze balonek kousek vytlacim a zatahnu zpatky. No a pak ho rukou tlacim dovnitr a proti ruce zkousim to spravne tlaceni.

shira_
14. lis 2010

mne práve ten balónik zachádza strašne hlboko a tam ma to vôbec nebolí, mám pocit že tam ho môžem v pohode nafukovať. lenže keď sa snažím potiahnuť ho trochu von, tam to bolí ako sviňa. takže si ho musím celý čas poriadne silno držať, aby bol vnútri len do 2/3 ako píšu v návode, lebo inak sa tam zase utopí a v pohode uloží 😝 a vytiahnuť ho von nafúknutý to je pre mňa úplne najhoršie. cvičiť musím najlepšie keď som sama doma, aby som mala úplný pokoj.

kinsli
14. lis 2010

@shira_ devítka je obvod cca 27 cm??? Tak to jsi fakt dobrá, klobouk dolů 🙂
To mají holky většinou tak po 3 týdnech cvičení, ale ne po třech dnech 🙂

shira_
14. lis 2010

@kinsli 9 to bola terak...ja trpím dosť pri 7,5 😝 po 3 dňoch.... už pri tom som celá spotená a predýchavam 😕 ja sa ešte s týmto vynálezom skazy natrápim, len dúfam že splní účel.

terak
14. lis 2010

@shira_ Ja se na to snazim nemyslet, prodychavam to a treba si k tomu i pustim serial. Ja teda nevim jak to delas, ale me dost pomaha, kdyz s tim balonkem tak jakoby jezdim odpredu dozadu a tu hraz si tim povoluji. A pak si proste reknu ze to jde ven a jde to. Kdybych nad tim premyslela, tak to taky fakt nedam. Kolikrat se mi uz trepou ruce, ze je to neprijemne. Pro me je asi nejvic neprijemne, kdyz jdu cvicit po dvou dnech, vsechno je to zase stazene, tak dofouknuti na tu velikost ve ktere se da cvicit. To je asi nejhorsi.

dajovamaminka
14. lis 2010

holky nevím, jde taky o průběh porodu .já syna rodila 22 hodin byla jsem velmi unavená ...proto ke konci mi dali vyvolávačku , bolesti nastoupily tak intenzivní, že jsem byla ráda že jsem si mohla protlačovat a ovlivńovat bolest...při samotném porodu jsem tak intenzivně zatlačila že na 1 zatlačení byla hlavička venku a já praskla na 8 stehů a mnoho vnitřních stehů ) až k zadečku) masírovala jsem hráz používala epi no...pila patok maliník.

kinsli
14. lis 2010

@dajovamaminka to není moc povzbudivé ☹ též jsem po ruptuře 3 😖 ☹

shira_
14. lis 2010

@dajovamaminka ak ja donosím do termínu a malý bude rásť ako doteraz, tak bude mať určite viac ako 4kg. ale zase za ten čas sa mi podarí možno lepšie uvoľniť hrádzu a potom už len dúfať, že pôrod bude jednoduchší ako v tvojom prípade. lenže to si človek nevyberie. keby to malo malému pomôcť, nech je aj vyvolávačka aj epidurál aj x stehov, len nech je on v poriadku. tieto rany sa po čase zahoja.... nebudem prvá ani posledná pozašívaná 😒 ☹

kinsli
14. lis 2010

@shira_ a kolik má teď malý???

shira_
14. lis 2010

@kinsli minulý týždeň mal 2800g a týždeň predtým 2450. ešte mám 4 týždne, ak nie viac 😀

luculele
14. lis 2010

@dajovamaminka ahoj, no to muselo byt strasneee. Teraz sa ako citis? Ani ti to ti zli doktori vtedy nenastrihli? 😒

kinsli
14. lis 2010

@shira_ tak to jste na tom lépe 🙂 My máme tak 2350g na 31tt
mezi 24tt-30tt přibýval v průměru 250g týdně. Teď předpokládám, že bude dávat 300-350g/týden
je to mazec, ale ber to z té lepší stránky, baclíčci jsou roztomilý, mnohem zdravější než ty s nískou porodní váhou a hlavně hodný 😀 žádný nerváci 😀 😀

@luculele oxsitocin je je svinstvo, po něm jsou ty kontrakce strašně silné 😖
mě ani nastřihnout nestihli.

ardetka22
14. lis 2010

Ahoj holky, zatím jsem spíš pročítala diskusi, ale Epi-no mám doma už pár týdnů a asi týden trénuju. Na začátku jsem byla na nějakých slabých pěti centimetrech, po týdnu 1x denně jsem kousíček přes sedm. Asi to není tak rychlé, jako u některých z vás, ale mám z toho obrovskou radost a pevně doufám, že to k něčemu bude.. Vím, že se nemá používat nic mastného, ale mám nelubrikované kondomy a používám k nim ještě Intisan od Atoku a musím říct, že krom toho, že mi krásně vyléčil nějaké drobné kvasinky, tak obsahuje taky vitamíny, které ještě víc pomáhají roztažení hráze - takže je to něco jako masáž spojená s Epinem :o) Zatím mě výsledky balonkování docela nadchly, tak snad i u nás to bude takové pozitivní..

romy31
14. lis 2010

ahojte epiňáčky, tak ja sa stále hlásim ako kinderko....nacvičenú mám už tú desinku, tak si myslím, že môžem ísť rodiť 😎 tak vyčkávam, vyčkávam a stále sa nič nedeje 😅 inak podľa tabuľky som dala dnes tak 31,5 cm a podľa krajčírskeho metra ledva 31 😕

romy31
14. lis 2010

@ardetka22 ja som tiež začala tak na 15 cm a až po troch týždňoch som sa dopracovala k 30 cm....ono by to možno išlo aj rýchlejšie, ale radšej som to nechcela hrotiť, nech sa neporaním...

ardetka22
14. lis 2010

Přesně, radši pomaleji, ale hlavně, když si neublížím, protože pak nevím, jak bych trénovala..Jsi dobrá, těch deset mi pořád přijde jako naprosté scifi 😅

romy31
14. lis 2010

@ardetka22 to aj mne tak prišlo 😀 ale pomaaalinky sa to dá...fakt teraz je to už ok 😉

luculele
14. lis 2010

@kinsli Aha, chapem.. snazim sa len pochopit, co sa tam vsetko deje pri porode. Neviem si predstavit porod, ktory trva 22 hodin.
@dajovamaminka hlavne ze je Darien ok 😉

linalina
14. lis 2010

@ardetka22 a to je co za značku těch nelubrikovaných kondomů?

já jsem začala v 36+0 na 5 cm a střídavě se posouvala o 0,5 - 1cm anebo taky třeba 2 dny stála a nešlo to... 😨 takže taky žádné extra výkony. teď jsem 39+4 a dávám 30 nebo 31 - podle metru, ale jde mi to teprve od pátku, takže 3 dny. 🙄 . no snad to pomůže

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru