EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

nevestapetulka
27. čer 2013

Ahoj holky, mohu konečně také přidat svou zkušenost. Malá se narodila 15.6., měla 3600 g a 51 cm a jsem bez nástřihu. Mám jen 4 malé stehy u močové trubice, ale nevím o nich od druhého dne. Takže mohu 100 % doporučit.

alabla
27. čer 2013

ahojte, len chcem zamotivovat tie, ktore by to chceli vzdat...vcera som mala s cvicenim pauzu, tak som sa aj bala, ako to dnes dopadne.Nakoniec som dala obvod 23cm (cca 7cm priemer)...viem ze je to oproti 6-6,5cm maly pokrok, ale aspon nestagnujem. A verim, ze to este docvicime, drzte palce! 🙂

alimama
27. čer 2013

Ahoj holky, koupím Epi no za rozumnou cenu, nabídněte prosím do IP 😉 Ještě můžu nějaký ten týden počkat, pokud ještě používáte..Děkuji

all85
27. čer 2013

@romanecka olejík jsem měla z devaterokviti.cz, na masáž hráze je to přímo z Německa od Stadlamnové (Zdravé těhptenství přírozený porod), vystačil mi akorát, úýžasně voňavý..

slunicko01
27. čer 2013

@eliska_z to koukam 🙂) skoda, zes nerodila pred 11.6. 😀 ale muj doktor se na to stejne moc netvaril, ja bych i celkem rodila kp, ale se zkusenym doktorem 😒 a tech aby pohledal ...

lukkyna
27. čer 2013

@eliska_z gratuluju k malému. 😉 Jsi statečná holka, porod KP asi není žádná sranda.Hlavně, že jste oba zdraví 😉

lukkyna
27. čer 2013

@nevestapetulka taky gratuluju k princezně 😉. Já už chci taky!!!! 🙂

eliska_z
27. čer 2013

@slunicko01 Njn, proto jsem zvolila nemocnici ve Vyskove, misto toho, abych rodila v Brne. Tady maji s temito porody dlouhodobe zkusenosti. A musim rict, ze i manzel, ktery byl u porodu rikal, ze bylo jasne videt, ze s tim maji kupu zkusenosti a presne vedi, co kdy a jak.

@lukkyna Diky 😉 Nebylo to jednoduche, ale zvladli jsme to 🙂 Popravde jsem se mnohem vic bala cisare nez porodu KP a jsem rada, ze jsem rodila prirozene.

jenney
27. čer 2013

Holky tak jsem se dostala na 23 a zatím pořád krvácím, při každém cvičení ☹ ale dělám to teda raději tak, že si 3 až 4 natlakuju, nechám chvilku uvnitř, pak uvnitř vypustím a vytáhnu.Na poslední nafouknutí teda balonek vytlačuju a to je jediná situace, kdy mi vždy teče krev. Jak balonek celý vytlačuji tak citím že to trochu jako by píchne, ale uvnitř mě to vůbec nevadí, jen ten klasický tlak na konečník co mají všichni. Takže asi ta ranka vždy začne krvácet až když celý nafouklý balonek vytlačuji a někde je to hold ještě asi moc úzké nebo fakt nevím. Máte to některá taky tak?Nebo mám epino moc hluboko a nemám pořádně tu hráz natrénovanou a proto mi to krvácí?No já už fakt nevím. Zatím teda cvičím každý den a jsem jen na těch 23, což je nic moc a mám 11 dní do porodu, tak bych se chtěla dostat aspoň na těch 27 jako endorfinka ať mám dobrý pocit a jsem v klidu. Dnešní kontrola byla v pořádku, mimi má do 3kg, takže žádný velikán, ale i tak se trochu bojím, aby to byl hladký průběh. Díky za vaše rady a pomoc, třeba špatně cvičím a mám to moc hluboko a vše dělám blbě nebo fakt nevím ☹

miranda77
28. čer 2013

@jenney no já také krvácím ... tak jsem teď raději přešla na masáž hráze ... zítra zase zkusím epino, ale zkouším to bez tlačení jen protáhnout .... (mám natrénováno 7,5)

jenney
28. čer 2013

@miranda77 Ahoj, jak to myslíš, že jen protáhnout. Jako, že si upustíš vzduch a vytáhneš epino nebo moc nerozumím ☹
Jsem si říkala, že si dám tak zase dva dna pauzu a pak znovu, ale už jsem to tak udělala jednou a bylo to to samé, tak mám strach, abych stihla natrénovat víc, tak jdu i přes krev. Bolet mě to nebolí, jen se prostě udělá ranka, která se pak stejně zatáhne, tak snad to není nic vážného. A včera mě viděl doktor a nic mi neřekl. Že by se mi něco nezdálo, že mám ranku, ani podle mě nevěděl, takže snad to bude v pohodě.

cerstvamamina
28. čer 2013

baby, predávate niektorá epino? kúpim Ďakujem, najlepšie ak mi napíšete do IP . prosím

miranda77
28. čer 2013

@jenney no jakože moc netlačím - skoro vůbec a prostě to vytáhnu rukou ... to totiž pak jen lehce zašpiním, ale když to tlačím, tak prostě krvácím ... asi jak se to překrví tím tlakem ...

jenney
28. čer 2013

@miranda77 aha, tak to jsem netušila, říkala jsem si, že je to určitě tím, že někde je něco úzké tak to prdne a proto krvácím. A chtěla jsem si natrénovat tlačení, abych pak věděla, jak mimi vytlačit, tak teď už to vím, tak asi budu jen taky nafouklé vytahovat rukou a netlačit. Určitě na tom něco bude s tím překrvením.Díky moc za radu. Dnes zkusím a uvidím.Nebo myslíš, že si mám dát třeba dva dny pauzu a pak to zkusit a jen teda vytahovat rukou?Nebo se nemám bát a hned dnes to zkusit a trénovat?

miranda77
28. čer 2013

@jenney 😅 tak to ti neporadím ... také to zkouším ... teď jsem si dala pauzu a prostě masíruju hráz ... zítra zkusím epino a uvidím ....

iret
29. čer 2013

Ahojte....tak i ja -cela stastna-vas jdu povzbudit do cviceni.....
Vim, ze to lehke neni, ze to chce i kus odhodlani....ale verim jeste vic, ze to stoji za to!

Pred 24 hodinama jsem porodila druhe dite- a diky EPI jsem naprosto bez poraneni, jak kdybych nerodila.....
Maly sice neni obrik 2850g, 49cm, hlacicka 33cm...... Als prvni dite jsem rodila uplne stejne, sili me hodinu a pul....trvale nasledky..... Pracda-mozna tam svou negativni ulohu sehrala krehka sliznice vlivem neprojeveneho zanetu..... Ale jak dosla hlavicka k mistu cviceni-zcela zretelne "proletela ven" pripravenou cestou...
Cvicila jssm dva tydny.nevyslo mi to kazdy den. Pred tydnem jsem mela 24, dva dny pred porodem 27.5, v den porodu s prekvapenim 29....

Moc preju i dalsim odhodlanym,at jim to stejne tak pomuze a vyjde jim porod bez nasledku😉

domeli
30. čer 2013

@iret blahoželám a prajem ničím nerušené vychutnávanie materstva 🙂

miranda77
30. čer 2013

@jenney tak jsem zkusila epino - nejdříve masáž hráze a pak epino - dala jsem 8cm téměř bez tlačení a bez kapky krve ... 😅 tak držím palce!!!!

eva518
30. čer 2013

Ahoj holky, prodám epi no za 1500,- Byla jsem 2.majitelka, ještě mám od toho originál papíry, zbyly i dezinfekční papírky a nějaké kondomy. Pokud máte zájem, napiště mi do IP. Já nakonec skončila cs, tak nemůu posoudit, ale cvičila jsem a porodu se vůbec nebála 🙂

lamakrelka
30. čer 2013

Ahoj holky 🙂 Tak i já mám konečně doma Epika 🙂 Trénuji 4 dny a jsem na 7 cm, což odpovídá cca 23 cm...trénuju, pokud na to mám čas, 2 x denně jen pár minutek...používám olej na masáž hráze, balonek zavedu, napumpuju, chvilku ho tam nechám a vytlačím...tento postup několikrát za sebou opakuju...měla jsem z toho hrozný strach, že se poraním, nebo že to nepůjde, protože jsem měla za to, že moje vagína je příliš úzká, ale jsem na sebe hrdá a doufám, že budu i já bez nástřihu 🙂 trénování zdar 😀

valerie37
1. črc 2013

Ahoj holky,tak já jsem trénovala zatím 8x a dostala jsem se na 22 cm a poslední 3 cvičení jsem taky krvácela.Krev ale nemám z hráze.Vím,že je zvnitř.Přitom mě nic nebolí,nejdu přes bolst,jen do nepříjemného pocitu.Dala jsem si dva dny pauzu a stejně.Zkošela jsem nezavádět balonek ,tak hluboko a stejně krvácím.Pak se osprchuju a nic,ale nevím zda mám ve cvičení pokračovat.Mám 14dní do porodu a bojim se,že to nestihnu ☹ Vy co jste taky krvácely pokračujete ve cvčení?Už jsem z toho docela nervozní 😒

romanecka
1. črc 2013

Ahojte! Mám nacvičené niečo málo cez 28cm. Na návode je napísané, že sa neodporúča cvičiť viac ako po 10-tku (31cm). Lenže po dnešnej poradni viem, že malý má obvod hlavičky 33cm. Prečo nemôžem cvičiť viac? Cvičila niektorá viac ako je povolené?? 😖 😖

pavla0000
2. črc 2013

Nema niekto ne predaj balónik zo Slovenska ?? som len v 32. tt takže to ma aj kusok čas, ak ho ešte potrebujete ten tyžden.. :D dakujem piste skor na IP 😉

miranda77
2. črc 2013

@valerie37 já jsem psala, že jsem po krvácení přestala asi na týden ... masírovala jsem hráz. Pak jsem to zkusila, ale bez tlačení ... může být překrvený čípek. Teď jsem na 8,5cm.... netlačím a nekrvácím.

rcody
3. črc 2013

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat. Chystám se pomalu začít. Můžu používat balonek i bez kondomu? Třeba s lubrikantem nebo olejíčkem? Nemám kondomy ráda... jak se pak dá epino vydesinfikovat? Čím? Díky moc za každou radu...

ircab
3. črc 2013

Ahoj holky, prodávám epino, pokud by měla některá zájem. Jsem první majitelka, je to používané jen na kondomy. Jedná se o EPI·NO Delphine PLUS. S tím ukazatelem. Já jsem koupila za cca 3000Kč. Prodávám za 2000Kč. Pokud by měla některá zájem, písněte mi na email lisa_cz@centrum.cz
Mé recenze (pro případné obávače) najdete na aukru, můj nick je taktéž lisa_cz. 🙂

alabla
3. črc 2013

@rcody mozes pouzivat bez kondomu, ale pred pouzitim je potrebne balonik vydenzifikovat (isopropyl-alkoholove dezinfekcne obrusky - tie boli v baleni ku epi-no, alebo dostat taky sprej na cistenie zdravotnickych pomocok + gaza) a pouzivat lubrikant iba na baze vody, nie oleja a silikonu. Je to vsetko v navode na pouzitie. Inak - ver mi, ze ten kondom bude to posledne, co ta bude pri cviceni "trapit"...nie je to zrovna zabavna ci prijemna cinnost : -) ale tie kondomy tiez musia byt specialne, bez lubrikantu, tzv. suche kondomy. Dostat ich vacsinou v zdravotnickych potrebach pod nazvom "ochrana vaginalnej sondy". (mna stal jeden 0,5EUR, co je cca 12CZK)

katja77
3. črc 2013

@romanecka Buď v klidu, já,nacvičila 26cm, malej měl 35,5cm a,nástřih nebyl! V den porodu se všechno krásně roztáhlo, nejde o centimetry ale o to aby hráz byla procvičená a elastická!!!!

rcody
3. črc 2013

@alabla dikydiky, no je mi jasne ze nic prijemneho to nebude, ale vzhledem k tomu ze jsme potetovana a propichana tak uz snad i neco vydrzim 🙂 A stoji to za to! Porod taky bude bolet. Zkusim ty ctverecky teda. Dekuju 🙂 Lubrikant na vodni bazi mam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru