EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

hany1979
10. čer 2012

@romca13 Ještě s tím koloidním stříbrem....mám dobrý příklad v mojí kolegyni. Ta chudák taky trpěla na hrozný záněty, ne teda klasický mykozy, ale záněty, navíc byla alergická na latex 😢 No a ta právě najela na koloidní stříbro a čaj červené lapacho, no prostě opravdu se tomu pokusila postavit čelem. Trochu se to tedy zlepšilo, ale to do toho taky nebyl žádný sex.......no a pak šla právě na tu imunologii, kam jsem chtěla jít já a tam jí zjistili špatnou funkci štítné žlázy a rovnou jí doktorka řekla, že je to spojené s vaginální sliznicí, dala jí léky za štítnou žlázu a ona má od té doby pokoj i od těch zánětů....nemohla tomu věřit a tolik si nadávala, že to neudělala dřív. Tak jako jsem si pak nadávala já. No, ale taky tak trochu sázím na to, že by mi to těhu mohlo s tím pomoct, taky jsem to slyšela. To by byla ta nejlepší varianta. Jinak, včera jsem zase nestihla cvičit a večer měla tak silné posličky i s nucením na velkou, že jsem už myslela, že pojedeme. Po třech hodinách to přešlo, ale teď je mi zase nějak divně a už jsem byla na wc 2x. Takže jdu rychle cvičit, kdyby náhodou 🙂

hany1979
10. čer 2012

No tak dnes to šlo tedy opravdu dobře, jakoby mě ti včerejší poslové nějak "uvolnili" nebo co 🙂 , ale dala jsem 30,5!!! Neříkám, že levou zadní, ale bylo to nejsnažší cvičení za celou dobu, co cvičím. A to jsem včera měla pauzu. Holky, já mám hroznou radost a klíďo bych hnedle jela.

romca13
10. čer 2012

@hany1979 fratuluju k úspěchu,,,, no já poslíčkuju dnes od rána,,, už jsem si i začlapsát časy, kdyby náhodou,,, vždycky když mě to chytne,tak si říkám, že už jedeme, pak to přejde tak si říkám, žeplaším,, no fakt dnes paráda,, as tím konečníkem jsem na tom stejně, taky tlaky jak blázen, pořád mám pocit, že potřebuju na velkou, ale nic z toho není, tak uvidím,, teplá vana taky nic,,,,

hany1979
10. čer 2012

@romca13 Romčo, skoro to vypadá, že už to kolem nás obchází......ještě jsi doma? Já čekám na manžela, je na pracovní schůzce ☹, ale pomalu se připravuju, že možná to dnes už opravdu přijde. Tak nám držím palce, kdyby jo, tak ať nám epino bylo co platné. Myslím na tebe.

romca13
10. čer 2012

@hany1979 jj, jsem doma, nechci zbytečně plašit, ale raději jsem si sbalila tašku, kdyby to přišlo v noci,,,

hany1979
10. čer 2012

@romca13 Já už jsem si odlila do malé lahvičky šampon a připravila si kosmetickou taštičku na hyg.potřeby. Tašku už sbalenou mám. Nevím proč, ale chtěla bych, aby to přišlo dnes. Ta včerejší noc byla hrozná, určitě víš, o čem mluvím. Chodíš si po domě a říkáš si, je to ono už, nebo ne? Nebudu plašit, ale co když pak vyrazím pozdě a ublížím tím mimimu...no je to na hlavu 🙂

anetkaadamko
10. čer 2012

no mne by nebol proti nástrihu pomohol ani zázrak................MALÝ MAL OBVOD HLAVY 38 CM :D ....ale napriek tomu ma nastrihla iba trošku nie dozadu ale doboku.........

romca13
10. čer 2012

@hany1979 jj, přesně, je to na palicu,,,, už jsem si začla psát po kolika minutách,,ale není to pravidelný,,, za 6, 8, 10, 4, 8 minut,,, no fakt jak magor,,, nejvíc mě štve, jestli z toho nic nebude,,, celej den zabitej, bo jsme neměla sílu nic udělat, někam jít, protože mě to drží od rána,,, no uvidíme,,,ale moc tomu nevěřím

hany1979
10. čer 2012

@romca13 Tak mě to pomalu povolilo, taky jsem to neměla úplně pravidelně, ale už jsem byla po páté na záchodě, tak já nevím. Břicho mě pořád pobolívá, ale už to nejsou ty intenzivní bolesti........ach jo

vera_j
11. čer 2012

ahoj holky, cvičila jsem zatím pouze 3x, ale mám dotaz. Vždy po vytlačení ze mě vyteče voda..není to hustěšjí jako nějakýý výtok, prostě téměř čirá voda, v množství je to pro představu víčko od petky 🙂..mimčo je v pořádku, mezi cvičením jsem byla na kontrole, ale nevím, zda to nemůže být drobný odtok plodovky, to je asi hloupost, že...?

tyrisa
11. čer 2012

@vera_j 😕 já bych si nebyla tak jistá....a jindy z tebe nic neteče?jen při tom cvičení?

terezka312
11. čer 2012

@vera_j Mně se to stalo jednou taky, hned poprvé, když jsem podle mě dala hodně lubrikačního gelu. Teď už dávám strašně malinko, téměř nepatrně a už se to nestalo.

vera_j
11. čer 2012

ne, nikdy nic, jen standartní menší výtok, ale ten mám pořád...prostě hned jak vyklouzne, tak citím, jak to teče...no jo, jenže když se zeptám doktora,tak ten mi řekne, abych toho cvičení nechala..ale to já nechci, ale kdo mi řekne, co to je???

vera_j
11. čer 2012

@terezka312 ten nepoužívám, jde mi to bez něj dobře..no zkusím to ještě párkrát a uvidíme

luly13
11. čer 2012

@vera_j v lekarni sa da kupit roztok (temesvaryho test), ktory ti otestuje, o co ide. v pripade, ak je to plodovka, tak sa zafarbi. ak je to vytok, ziadna reakcia nenastane.

zz134
11. čer 2012

Tak dievcata mne bolo cvicenie s EPI no na nic:( Porod ukoncili sekciou . Aj keby nie, asi by mi to aj tak nepomohlo lebo som s EPI cvicila iba 2 tyzdne a krpec sa vypytal von :(
Dufam ze Vam sa cvicenie oplatilo!

kamino
11. čer 2012

Tak se také připojuji k Epiňačkám, dnes jsem to poprvé vyzkoušela, 20cm a nedovedu si představit ( stejně asi jako každá, co to nafoukne poprvé ) jak se to tam může vejít při btěch 30 a víc.... No uvidíme, doufám, že to k něčemu bude.

vera_j
11. čer 2012

@romca13 ahoj..tak jak? nerodíš...že tu celý den nejsi...jdu večer cvičit, tak doufám, že nic nepoteče 😠 ... mám nacvičeno 24cm, ale těch 30 je opravdu moooc 🙂

hany1979
11. čer 2012

@romca13 Romčo, taky na tebe myslím. Mě dnes doktorka udělala při kontrole Hamiltona (jsem dnes přesně 39+0), ptala se při vyšetření, jestli už chci rodit, tak jí říkám, že klíďo jo, že nechci přenášet a ona, že teda zkusí Hamiltona, no, než jsem stačila něco říct, nemohla jsem bolestí vůbec mluvit. Čípek mám zkrácený na 1 cm a proměklý, takže prý je možný, že mi ten Hamilton vyvolá porod třeba už dnes večer nebo během zítřka. Tak jsem teda zvědavá, ještě teď mě to trochu bolí, že ani nevím, jestli mám cvičit. Ale s PA jsme diskutovali o epinu, ptala se, odkud ho mám a co a jak a že minulý týden rodila holčina, co cvičila a krásně bez nástřihu a poranění. Tak jsem měla takovou radost.

chmurkaxy
11. čer 2012

ahojte baby, mam tehotnu svagrinku, ktorej posunuli termin na skorsi, vychadza to zhruba na 5-6 tyzdnov oddnes. myslite, ze este moze zacat cvicit s Epinom?

hany1979
11. čer 2012

@chmurkaxy Začíná se 3 týdny před, takže určitě!! Osobně si myslím, že i týden by měl význam...

krtecekmaa
12. čer 2012

ahoj holky, tak jsem po přečtení vašich příspěvků epino pořídila. Masáž byla neskutečně bolestivá, jak kdyby mě to řezalo. No a teď jsem začla s epinem a ono je to to samé ☹ máte někdo podobnou zkušenost? Balonek nafouknu na šest zmáčknutí a bolí to jak čert, tak nafukuju jen na pět a to není nic moc ☹

vera_j
12. čer 2012

@krtecekmaa bohužel, až tak ne, tak nafoukni, jak ti to jde,počkej pár minut a pak dofoukni..já cvičila včera po 5té a nafoukla jsem 16x, pak čekám cca 5 min a tlačím a dá se to...

krtecekmaa
12. čer 2012

@vera_j chjo, to je hrůza, asi budu muset cvičit dvakrát denně, ne-li třikrát ☹ vytlačit - mě to vyklouzává, musím mít nožky u sebe, abych udržela..

vera_j
12. čer 2012

@krtecekmaa a dáváš pouze do 2/3? mě to tam drží jak špunt...ale každá jsme jiná...čas máš, tak to vem 2x denně, v klidu a pomalu bez bolesti...držím palec a informuj 😉

krtecekmaa
12. čer 2012

@vera_j snažím se, budu zkoušet, snad se to trošku zlepší. Mě to tam nedrží, s bolestí se mě to tlačí ven :-/ takže to ještě musím přidržovat.

hany1979
12. čer 2012

@krtecekmaa ahojky, zkus si lehnout úplně na bok, když ho zavedeš do 2/3 a začneš nafukovat, tak ti tam pravděpodobně vklouzne celý, že ho ani nebudeš muset držet. Když tě nebude tlačit na čípek, tak ho tak klidně nech. Aspoň si pak lépe nacvičíš vytlačování 😉 a nezoufej, že to nejde a bolí to, je nás tu pár, které to měly stejně, třeba já, chtěla jsem to několikrát vzdát. No a nakonec jsem se dostala na 30,5, takže jsem důkaz, že i když to jde pomalu, tak to jde. Určitě nejdi přes velkou bolest, ale příjemné to tedy není, trochu to cítit budeš. Držím palce.

hany1979
12. čer 2012

Holky, tak já myslím, že @romca13 už je mamka. Jsem hrozně zvědavá, jak to vše dopadlo. Určitě dobře a já už se těším na zprávu od ní. Romčo, čekáme tě tu :-*

pajinka29
12. čer 2012

holky, prominte, že sem vstupuju, jen jsem zahlédla poslední odkaz a vzhledem k tomu, že Romču znám z naší diskuze, tak vám můžu potvrdit, že se stala maminkou Davídka. Nicméně byla hodně nastřižená, prý ji 45 min šili a ted na šití bere atb a jestli to nezabere, tak chudinka bude muset na přešití. Ale jinak je štastná a prý je Davídek sluníčko. Tak se nezlobte, že sem lezu...jen, aby jste věděly, že už to má za sebou.

keira
12. čer 2012

@pajinka29 no toto, tak s tym nastrihnutim mi to je luto, lebo to bola velka cvicitelka! kazdopadne graulujem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru