EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

werunkach
24. čer 2011

@erinka83 Jako ono nemasíruju úplně tu hráz ze vnitř,spíš tak jako okolo toho balonku tu kůži aby povolila,.. 😉

erinka83
24. čer 2011

@werunkach aha 🙂

sussanah
24. čer 2011

@erinka83 no ja jsem taky dlouho nevedela, proc se to stalo. moje dr mi jen rekla, ze se to nekdy stava. Takze jsem mela porad v sobe, ze me to asi ceka znova a kdovi jak to bude a asi pred mesicem jsem si o tom neco precetla a ted mi to PA potvrdila, no mam z toho radost. Ale zase se mi ulevilo v tomsmyslu, ze kdyz vim, proc se to stalo a PA o tom vi, tak ze se proste tentokrat nejakym vetsim nasledkum vyhnu tak, aby to alespon zustalo na stejne urovni, jako to je ted. Poctive cvicim panevni dno, takze jsem momentalne ve fazi lehke stresove inkontinence, s cimz se da zit.
A prosim te, kam tak spechas se cvicenim? Vzdyt jsi ted zacala a uz chces mit na 10cm prumer? 😉 Jova to leti, do mesice bude mala venku 🙂 Jsem moc zvedava, jak potom poreferujes o PA a Vyskove 😉

erinka83
24. čer 2011

@sussanah no to je fakt hrůza, ještě že mě nikdo na břicho netlačil, v tu chvíli se ani člověk nezmůže na odpor 😖
No spěchám 😀 já nevím, nějak chci být připravená 😀

sussanah
24. čer 2011

@erinka83 no prijemne to neni, ale hruzy jsou jine veci 😉 Tohle se na napravit, i kdyz si budu holt muset chvili pockat a bylo to zbytecne, ze se to vubec stalo 😢

Ze bys mela tuseni, ze mala prijde driv?

erinka83
24. čer 2011

@sussanah spíš zbožné přání kvůli naplánované dovolené naší PA 😀 ale šance je, Baru šla týden před termínem 🙂

stefanny
25. čer 2011

tak holky, na 4 den som nafukla 10x. Dufam ze to takto dobre pojde az do tych 31cm, aj ked sa mi to zda fakt nemozne 😀 niektore pisete ze citite tlaky na konecnik ale ja teda aj na ten mocak a kedze mi to neustale klze tak si to musim pridrziavat...ako sa da popri tom este masirovat hraz to neviem 😎 asi to chce prax. Hodne zdaru a prajem rychly a pohodovy porod.

paula_1
26. čer 2011

Ahojte dievcata 🙂 tie uz pomaly cvicim s epinom a chcem sa nieco opytat. uz som sa dostala na 7,5cm ale vzdy ked zacnem cvicit na druhy den tak na prvy raz dam ledva nieco cez 6cm. potom na druhy, treti a stvrty krat je to o poznanie lepsie ale ten prvy raz ma demotivuje. aj vy to tak mate?

petja
autor
26. čer 2011

@paula_1 určitě to tak maminky mají,i já občas měla... 😉 na porod připravená budeš a to je priorita

werunkach
26. čer 2011

@stefanny já teda nevím,ale mě to asi na konečník natlačí ,spíš zepředu asi taky na močák,..já si balonek přidržuju jednou rukou a druhou masíruji tu kůži kolem,..je to teda dost náročné ale jde to
@paula_1 já vždy cvičím jen jednou a když už mám pocit že to nejde,..tak se snažím co nejdéle vydržet,promasíruju a ono to nakonec ještě vždy jde dál až se úplně dostanu na takovou tu hranici,že už to nejde,.balonek rozhodně nevyntlačuju dříve než si odpočítám,že jsem určitě dál než jsem byla den před tím,..

samila
27. čer 2011

ahojte kocky 🙂 ja som cvicila s epinom od 36 tyzdna, tyzden som prenasala, posledny tyzden som cvicila obden, naposledy den pred porodom, nafukala som 32 cm. Porod bol perfektny, rodila som do vody, rodila som v CR (Vrchlabí) malý mal 3975g, 53cm, obvod hlavicky 36cm a ja som porodila bez jediného poranenia, bez jediného štichu.... hned po porode som chodila, sedela a vsetko co má robiť žena po zdravom tehotenstve a zdravom nemedikovanom porode. Som vďačná jednak epinu a jednak výberu porodnice a najma sebe ze som verila v seba a svoje telo 🙂 vsetkym vam drzim palce, baby date to.... papa
p.s. pre tie co uz zazily porod s nastrihom - ani v mieste jazvy nedoslo k poraneniu a zatial mam pocit ze jazva konecne po roku a pol prestala boliet 🙂

werunkach
27. čer 2011

@samila jé,děkujeme za pozitvní zprávičku z porodu a moc gratuluji k miminku a krásnému porodu,..Ať jste zdraví a užíváš si mateřství 😉
A za sebe ještě děkuji ohledně informace o jizvě,..zase se trochu cítím lépe a dostala jsem se do pozitivna ohledně toho,že to s tou jizvou zvládnu také,..očekáváme také mimčo kolem 3800g,tak snad to dám 😉 🙂 Jinak jak píšeš i teď jak cvičím mám pocit,že jizva po dvou a půl letech tolik nebolí...snad nebude ani po porodu..mějte se krásně.

sussanah
27. čer 2011

@samila velike gratulace a taky diky za povzbuzeni s jizvou, trochu obavy mam, ale kdyz vidim, ze to jde, tak proc by to neslo i me 😉
A prosim o vlozeni zkusenosti do epi-no pruzkumu, diky

magdal1
27. čer 2011

@samila jejejeeej gratulujem, kraaasa 🙂

erinka83
27. čer 2011

@samila gratulace!!! To je paráda, tak se mějte s drobkem krásně!! 😵

@werunkach jsem zkusila to masírování kolem, no moc mi to nejde, ale asi jsem si našla zase svůj systém 🙂 nafouknu, co snesu, chvíli vydržím, popojíždím sem a tam, pak zase přifouknu a opakuju, dokud to takhle jde... včera jsem se takhle po týdnu dostala konečně dál, na asi 24 cm...

werunkach
27. čer 2011

@erinka83 tak to je supr,.. 😉 no vidíš ono se to pohne,..třeba jsi prostě začala cvičit předtím brzy ,že se to hnulo až teď,.. jo to také občas dělám,buď masíruji nebo s tím balonkem popošoupnu sem tam,..

jankafaj1981
28. čer 2011

@petja Ahoj Peta, prosim mohla by si mi ten navod na ten napoj poslat? dakujem ti velmi pekne

petja
autor
28. čer 2011

@jankafaj1981 6.
Ricinový koktejl

Připravte si směs z ricinového oleje (ke koupi v lékárnách) s meruňkovým džusem a hltem čiré kořalky. Tuto vypijte. Během tří až šesti hodin se dostaví silné porodní bolesti. Pokud tomu tak není, musíte vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.
a poměry,půl až třičtvr.panáka ricinového oleje,hlt kořalky(např slivovica)a dolít do 3dcl meruňkovým džusem.

Obměnit lze za meruňkový kompot,či jiné ovoce mající dostatek draslíku(banány,meloun,broskve) Nápoj můžeš dělat taky vícero způsoby.Poprvé jsem to vše smíchala a pak popíjela,nicméně mi tam dost vadil ten alkohol po celou dobu,byť je ho tam minimum.Proto jsem podruhé nejprve kopla alko a pak si popíjela olejík s džusem,džusu můžeš taky přidat,či ubrat,pak to bude akorát víc či miň koncentrovaný,někomu dělá problém vypít více tekutiny naráz
Ať slouží,přeji krásný porod

samila
28. čer 2011

dakujem vsetkym za gratulácie 🙂 je to naozaj super uzivat si pohodove prve dni a tyzdne s drobcom, ked vas nic neboli (okrem bradaviek 😝, ale to je ina kapitola 😉 )...
velmi vsetkym drzim palce, a nestresujte sa za centimeter hore dole... hlavna je psychika, budte si svojim telom iste a kedze sa takto pripravujete, jasne ze to vyjde k spokojnosti.
Este som by som mala ale napisat ze som rodila nie v klasickej polohe na stole, ale do vody a pri rodení bábatka som netlacila riadene podla pokynov personálu, ziadne pokyny ako zadrzat dych a tlacit a pocitat do desat.
Nie, dopredu som povedala ze budem tlacit podla pocitov svojho tela a slo to. Sama som bola prekvapena, slo to same, vobec som aktivne svalmi brucha netlacila, len som sa poddala sile kontrakcie, nebranila som jej "v práci" pamatam si ze som vykrikla a na jednu kontrakciu bola vonku hlavicka a asi po minute na druhu cele telicko. Aj to ma podla mna vela spolocne s tym aby sme sa nenatrhli....
@sussanah do prieskumu som napisala 🙂

sussanah
28. čer 2011

@samila tak to je fakt super 🙂 Taky se chci tentokrat spolehnout jen na sve "tlacici" pocity, verim ze to proste to telo pozna a ze to pujde samo. Tak me tesi, ze to jenom potvrzujes 🙂 A diky za pruzkum, precejen je fajn, kdyz je to vsechno na jednom miste a clovek nemusi prolizat diskuzi a znovu a znovu se ptat

stefanny
29. čer 2011

jej, to je super citat taketo pozitivne spravy. clovek ma hned vacsiu motivaciu cvicit dalej. Vcera sa mi poradilo 23cm, coz je super, len dufam ze to stihnem nacvicit. Posledne dva dni citim take pichanie na krcku ze sa bojim aby si to malicka nerozmyslela skor 😀 😀 takze leziaca poloha to isti. Kolko sa Vam podri denne prifuknut baby?

lutsousek
29. čer 2011

Ahoj, tak já jsem už se dnes dostala na 24cm. 🙂 Pořád jsem na 7,5- 8 a dál to nejde...tak musím přiznat, že si neumím představit, že bych se měla dostat až na těch 10! Ale hrozně mě to cvičení povzbuzuje a uklidňuje, že porod zvládnu- že už vím, co asi čekat 😅

werunkach
29. čer 2011

@stefanny Uvidíš,to stihneš,ono to najednou povyskočí samo,...to píchání na krčku mám také,ale už asi měsíc..tak nevím jestli to souvisí s blížícím se porodem... Mě vždy tak jeden den hodnota stojí a pak dám o půl cm víc a někdy to vyskočilo i o 1cm.Já se včera dostala na 29,5 tak už jsem skoro na 9,5,ale už to nikam neženu,co nacvičím to nacvičím,jsem spíš takový klidnější.
@lutsousek Jo takový pocit jsem měla na začátku taky,já jsem se taky zastavila nějak na těch 7 a dál to nešlo a najednou jsem pak přifoukla 2cm,..a pak to zase šlo pomalu po těch 0,5cm,takže to zvládneš 😉

werunkach
29. čer 2011

takto to jde u mě,abyste měli na porovnání,..ale každý je jiný,takže žádný stres jestli postupujete pomaleji nebo třeba můžete i rychleji,..

lutsousek
29. čer 2011

@werunkach Děkuji za uklidnění 🙂 Určitě se zase posunu! A ten výpis, jak postupuješ, je super! Asi si to taky začnu psát, abych měla porovnání. Když to člověk takhle vidí den po dni, tak ty pokroky hned registruje a je motivovanější- teda aspoň já 😅

tehuli
29. čer 2011

@nemue a kupuješ si ty kondomy někded, nevím jakou značku přesně...prý maj být na vodní bazi?nevím jaký k tomu epinu koupit..originály nemám, mám ho koupen z bazaru:/ díky za info?🙂

werunkach
29. čer 2011

@lutsousek Je to celkem dobrý to takhle vidět,..určitě doporučuji,..
@tehuli Já jsem kondomy přímo na vodní bázy v ČR nesehnala,buď jsem špatně hledala nebo nevím,..ale zakoupila jsem nelubrikované a k tomu gel na vodní bázy,..kdybys chtěla tak tady je adresa http://www.kondomanie.cz/zen-cart/index.php?mai...

tehuli
29. čer 2011

holky mám epino z bazárku máte k němu některá návod..je tam přesně určená poloha při zavedení pak kolikrát nafouknout abych věděla obvod- asi budu muset změřit že?další otázka jaké kondomy-značku?jak ošetřovat po použití a jak daleko před porodem od 34.tt?díky moc🙂

tehuli
29. čer 2011

@werunkach super díky moc za odpověd🙂

tehuli
29. čer 2011

bojím se že mě nastřihnout preventivně..prý to často dělaj..jen tak pro sichr:((

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru