EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

bobulka2010
3. čer 2013

Holky nevěštehlavu. Já začínala na 5,5 cm a taky jsem nevěřila že to dotáhnu na 30. Ted jsem na něco málo přes 9...a ještě mám fůru času...takže věřím, že to dopadne dobře.... A to jsem cvičila fakt polehoučku, aby jsem se neporanila....držím všem pěsti.

susannah
3. čer 2013

@alyssa.anna zo zaciatku mi to tiez neslo. Po prvych troch dnoch som povedala manzelovi, ze to v zivote nenacvicim. A potom sa to rozbehlo. A este som zistila, ze ked som v uplnej psychickej pohode a uvolnena, ide to ovela lahsie. Ked som v krci alebo sa mi proste nechce, tak radsej necvicim, pockam pol hodky a potom to skusim znovu. Musim na to byt proste naladena 😉

marley7
3. čer 2013

@alyssa.anna A aký gel prosím ťa používaš a kde si ho kúpila? Ďakujem

yennifera
3. čer 2013

Holky mám hroznou radost. Po mém dotazu mi odpověděla jedna dobrá duše a já mám dnes epino již doma a večer začínám cvičit. Budu hlásit jak to vypadá.

agentkadaisy
3. čer 2013

Ahoj holky,ja jsem teprve ve druhem trimestru ale nevim kdy mam epino zacit shanet. Nerada bych pak na posledni chvili shanela a nebo kupovala uplne nove. Myslite,ze se tu vzdycky najde nejaky ten second hand?

miranda77
3. čer 2013

@agentkadaisy já jsem ho sehnala z druhé ruky do týdne ...

susannah
3. čer 2013

@agentkadaisy urcite ano, stale tu nejake baby predavaju. Ja tiez budem, cca na konci augusta.

agentkadaisy
3. čer 2013

@miranda77
@susannah Diky,to jste me uklidnily! Ja totiz plnou cenou nemuzu zaplatit. Setrim uz ted na dulu a to budu rada kdyz stihnu 🙂

marley7
4. čer 2013

Aký gél alebo olej používate pri cvičení s EPINOM?! Kde sa to dá kúpiť?! Ďakujem 🙂

marley7
4. čer 2013

@susannah A koľko týždňov pred pôrodom si začala cvičiť?!

marley7
4. čer 2013

@susannah Písala si, že si sazačala otvárať skôr ..... Myslíš, že to mohlo spôsobiť epino?! Povedala si svojmu gynek., že ho používaš?!

mahulenka87
4. čer 2013

baby, ak chcem používať olejček na masáž hrádze spolu s epinom, musím dať naň tie gumené "návleky" ? 😕

susannah
4. čer 2013

@marley7 Jasne, pred tym, nez som zacala pouzivat epino, som sa o nom poradila s doktorkou ;) Nemyslim si, ze by to bolo sposobene tym. Ak ano, urcite by som uz porodila. Pretoze minuly pondelok, ked doki zistila, ze som sa zacala otvarat, som mala nacvicene len cca na 7 a otvorena som bola na 2 prsty. A dnes, po viac nez tyzdni (doktorka predpokladala, ze nevydrzim ani do piatku a uz je utorok ;), mam nacvicene viac nez 9,5. Cvicim 2x denne. Ak by to sposobovalo epino, uz davno by som bola porodila ;) Ani ona mi nepovedala, ze mam prestat cvicit. Podla mna krcok len dozrel a trosku sa otvoril a dalej sa to zastavilo. Je vela zien, ktore sa zacnu otvarat aj od 32. tt. Proste sa telo zacne pripravovat na porod. My sme dnes 37+4 a som presvedcena o tom, ze este min. 10 dni potiahneme. Aj ked poslickov mam kazdym dnom silnejsich. Ale to nevadi, lebo na porod sme uz s bambulkou nachystane - ona ma miery ako v 40 tt a ja mam svaly nacvicene ;)

susannah
4. čer 2013

@marley7 oh, a zabudla som, zacala som cvicit, ked som bola 35+6. Oficialny termin mam 21. juna, ale zacala som cvicit skor, pretoze malicka bola uz od prveho usg o 10 dni vacsia, takze doki predpokladala, ze budem rodit niekedy okolo 13 - 14. 6., aj ked oficialne som termin porodu posunuty nemala ;)

lamakrelka
4. čer 2013

Holky, poradte prosim, kde by se dalo pujcit Epi-no? Cetla jsem, ze si nekdo pujcoval u porodnich asistentek nebo tak, ale o tomhle nemam ani paru...mate nekdo konakt? dekuju....

endorfinka
4. čer 2013

@susannah mně cvičení až tak moc nejde, dost to flákám, ale od včerejška chci cvičit konečně každý den. Včera jsem byla na 22,5 cm, tak snad se budu posouvat tak pěkně jako ty. 😉 Jinak jsem za všemi dost pozadu, musím s tím už něco dělat, ať neporodím nenatrénovaná. 🙂

eliska_z
5. čer 2013

@endorfinka Konečně jsem taky začala. Včera jsem dala 20,5 cm. Zatím to vidím na cvičení jednou za 2 dny, podle toho, jak vyjde čas. Navíc cvičím max. 15 minut. Od příštího týdne bych ale chtěla cvičit opravdu poctivě 🙂

lukkyna
5. čer 2013

ahoj mamky, tak se přidávám k uživatelkám epina. Dnes jsem cvičila poprvé, bohužel mi nešel vytlačit balonek ven, proto jsem před tím musela vyfouknout...Snad to zítra bude lepší a budu spíš vědět jak na to. Řekla bych, že jsem se dostala max na 5...a vůbec si nedokážu představit dostavit se na desítku 😖 .

Již tři dny mi každý večer manžel masíruje hráz (bohužel jsem vážně verlyba, mám pupek jak s paterčatama, takže si tam nedosáhnu) .Teda není to vůbec nic příjemného, manžela při tom trochu hubuju a chudák se bojí, že ho při tom kopnu 😀 Ten to při porodu asi pěkně schytá 😉 😀

mahulenka87
6. čer 2013

kočky, nemáte niektorá na predaj GUMENÉ NÁVLEKY na Epino??? 🙂

domeli
6. čer 2013

@marley7 gel na vodnej báze - napr. Altermed alebo niečo iné - je to ho v lekárňach viacej. Ale aj v Tescu sa dá zohnať.
Ja osm kupovala priamo s nelubrikovanými návlekmi na vaginálnu sondu v Medpharmacentre na Teslovej 33 v BA. Nejaký Ty a Já sa tuším volal, značku teraz neviem.

lukkyna
6. čer 2013

@mahulenka87 četla jsem, že by se gumové návleky/kondomy neměly na epino používat. Ničí to povrch balonku, který pak praská.Lepší bude asi ten gel na vodní bázi, co píše domeli.

Já jsem zase měla problém se shánením dezinfekčních polštářků....až ve čtvrté lékárně (Dr.Max) mi objednali nějaké od Hartmannu

mahulenka87
6. čer 2013

@lukkyna len ja by som chcela používať olejček na masáž hrádze... a neviem či ten nepoškodí epino

endorfinka
6. čer 2013

@eliska_z no, šikovně 😉 já jsem dneska zase konečně cvičila a bylo to něco mezi 23,5 až 24 cm, ale myslela jsem, že mi vylezou oči z důlků. 😀 Dost to flákám, ještě že to naše dítě nikam nespěchá, to by mě naštvalo, kdybych nenatrénovala aspoň těch 27cm.

@lukkyna taky si tu desítku nedovedu představit. 🙂 Tak snad se alespoň přiblížíme co nejvíc.. Ale s tou masáží jsi mě pobavila. 😀

romca13
6. čer 2013

@mahulenka87 Olejíček bych na Epino nedávala, může to balonek poškodit,,, nelubrikované kondomy se prodávají v Rossmannu pod tou jejich značkou,,,mají i velké balení a vyjde to na pár korun

mahulenka87
6. čer 2013

@romca13 a má ten Rossmann aj internetový obchod? U nás som tie kondomy nenašla...

romca13
6. čer 2013

@mahulenka87 no to bohužel asi nemá,, je to drogerie

nevestapetulka
6. čer 2013

Tak jsem se dostala aspoń na 28. Uvidíme, jak to půjde dál, tlak na konečník už je fakt velký. A párkrát jsem se malinko poranila, tak další den vždycky uberu a následující zase 28. A tak už asi 5 dní... 😒
Pokud chcete balonek prodávat měly byste používat kondomy - nelubrikované. Já používám je a pak na ně ještě gel na vodní bázi.

lukkyna
6. čer 2013

@mahulenka87 olejíček určitě ne, to je tam přímo napsané..ale neboj, pokud budeš používat ten gel, určitě to bude ok 😉

@endorfinka si šikulka...jen tak dál 😉,kéž bych se dostala aspoň na těch 24 😠... ono je asi opravdu důležité cvičit a nevzdávat to. Jinak manžel se už pomalu psychicky připravuje na to, že při porodu možná zažije trochu víc bolesti jak já 😀 😀 😀..

susannah
6. čer 2013

Ja som vcera cvicila naposledy, dostala som sa na 30 cm a viac uz asi cvicit nebudem, lebo mi zacala odchadzar hlienova zatka, tak sa obavam, aby som si nezaviedla infekciu. Len sa teraz bojim, ze ked nebudem cvicit a mala tam vydrzi este par dni, tak sa strati ten efekt. Co si myslite? Mate s tym nejake skusenosti? Aj ked moja doki si mysli, ze uz kazdu chvilu porodim, lebo vcera som bola otvorena uz na 4 cm a podla ctg som mala aj dost silne a pravidelne kontrakcie, len ja som ich nejako velmi necitila a kedze chcem prirodzeny porod, tak mi povedala, ze to nechame tak a pockame, kym sa mala sama vypyta na svet. Myslite si, ze ked teraz nebudem cvicit niekolko dni do porodu, tak sa to svalstvo znova stiahne?

lukkyna
6. čer 2013

@susannah hodně holek tu píše, že posledních pár dní necvičily,a měly podobné pocity jako ty a nokonec porodily bez nástřihu.

Přeji ti hodně štěstí, rychlý, bezproblémový porod a zdravou princeznu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru