EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

zuzule
14. únor 2010

Crawler - snad jo, to by bylo fain. Každopádně by se mi ještě hodil nějaký pomocník, ale manžel se netváří, jenže udržet to, je fakt síla..navíc přes to břicho mi to moc nejde..je to prostě fuška..

No, ale je fakt, že když jsem tam ten balonek dala celý, tak jsem se hrozně bála, že se poraním a dnes ten balonek téměř vyskočil sám, i když jsem se ho snažila držet silou, takže bych taky řekla, že je to lehčí 🙂 uvidíme zítra, jestli bude nějaký pokrok..ale času dost.

zuzule
14. únor 2010

Mayla - já bych do toho už taky takhle pozdě nešla...ale záleží na tobě 😉

mayla
14. únor 2010

no taky myslím 🙂 škoda... uvidím, budu si to tam dole nějak šmudlat sama... a snad ty 4 týdny co jsme to masírovali spolu budou k něčemu.

scai
14. únor 2010

Crawler já jsem to jen zkusila, zvědavost a začnu až po tom 35 tt. 😉

crawler
14. únor 2010

holky koukněte do mého alba - mám tam 2 obrázky z oficiálních stran německého epina - ať vidíte, jak hodně tam má být epino zavedené 😉

mayla: my včera poprvé zkoušeli masáž...no, jen tak zlehka, páč správně provedená má být bolestivá...máš taky ten olejíček od weledy?

mayla
14. únor 2010

No my to dělali hodně bolestivě a hodně to chlap protahoval... až se divil, že to přece nemůžu ani vydržet. Ze začátku to byl děs, ale postupem času to fakt bylo už pak v pohodě. Já mám olejíček na hráz od firmy Ellinor. Mám od nich hodně různých olejíčků, mám ráda aromaterapie a masáže, tak hodně používám.

rozza
14. únor 2010

crawler:tak já jsem na tom byla úplně stejně jako ty.Poprvé jsem dala asi také těch 7,5 a bez problémů.Také jsem si myslela,že to dělám špatně neb jsem si též myslela,že jsem dost úzká...přesně to samé s mini tamponem jako ty.Po čtyřech cvičeních jsem to vzdala a začala cvičit s manželem,který sám má co dělat,aby tam balonek udržel ve správné poloze.Tlačení cvičím tak,že on mi ho jakoby tlačí zpátky, jinak to nejde,protože balonek vyklouzne sám.Po devítí cvičeních jsme byli bez problémů a bolesti na 31cm.V pátek dokonce na 33cm aniž bychom chtěli...také mě to totiž nebolí.Nemůžu říct,že nic necítím,táhne to a cítím jak hráz povoluje,ale,že by mi to bylo nějak hodně nepříjemné a bolelo to tak to ne.A to tlačení tím protitlakem se krásně trénuje, jde to fakt dobře.A už vím,že to dělám správně.Balonek vytlačuji v nejširší části,přesně jak je to na obrázku.Asi máme opravdu velké štěstí,že jsem hodně elastické 😉

všem ostatním přeji hodně úspěchů ve zdolávání epi-centimetrů 🙂

smarti
14. únor 2010

Júj dievčatá, čítam vás každý deň, ja by som už tiež mala začať cvičiť, ale mám také trochu svrbenie, brali mi stery, tak asi vo štvrtok dostanem nejaké lieky alebo čípky. Najradšej by som už začala hneď, ale asi bude lepšie to najprv preliečiť. Vo štvrtok budem končiť 36. tt.Myslíte, že keď začnem v nejakom 37 - 38 tt., tak to stihnem? Dúfam, že hej.

crawler
15. únor 2010

mayla: tak to obdivuju - my včera zkusili masáž podruhé a trošku jsme přitlačili a je to opravdu dost nepříjemné a to ještě zdaleka netlačíme tak, jak by se mělo...no s epinem se to nedá srovnat - to jsem neměla žádný nepříjemný pocit...když jsi to dělala takhle důkladně a měsíc, tak jsi myslím dostatečně připravená a epino už by bylo asi zbytečné 😉

rozza: ani nevíš, jak moc mi pomohla, když jsem četla, co jsi napsala - moc díky!!! 🙂 jsem ráda, že někdo měl stejný "problém" jako já a opravdu tedy buďme šťastné za realitu a za to, že se nenaplnily ty naše mylné domněnky 😀

smarti: já myslím, že to můžeš krásně stihnout - samozřejmě někdo se pak na x dní zasekne na určitém místě a chvíli ho to dál nepustí, ale jinak myslím, že do termínu to nacvičit stihneš 🙂

zuzanka1989
15. únor 2010

ahojte holky,
crawler: tak ty už jsi taky začala? 🙂 Cvičíš pravidelně nebo zatím jako já když se ti chce? Já jsem cvičila naposled ve čtvrtek a dala jsem 26 nebo 27. Dneska to zas zkusim a uvidime. a přesně jak píšeš taky mi to vůbec neni nepříjemný. lehce to táhne, ale pořád to nedávám na maximum. Doktor říkal nepřehánět, tak cvičím v klidu. Taky mi přijde divný že to jde tak nějak samo, a s vytlačováním taky problém nemám 🙂

osteta
15. únor 2010

Holky, já už jsem 41tt a pořád nic. Nacvičeno mám na 31 cm a celkem v pohodě, ale malýmu se vůbec nechce. V pátek mi udělali Hamiltona, v sobotu dlouhá procházka, v neděli dokonce běžky, mám pocit, že je všechno přichystaný, ale malej ne a ne se rozhoupat. Tento týden má deadline. Nerada bych na vyvolání ☹

Jinak ráda čtu, jak vám to jde, a všem moc fandím. Ke konci se to hodně zlepší těmi hormony, takže pokud se některá zastavíte na mrtvém bodě, tak nezoufejte. Určitě se to ještě kousek pohne!

zuzule
15. únor 2010

Osteta - tak držím palce, určitě se už brzo dočkáš 😵 A kde budeš rodit? Já v MOtole...

osteta
15. únor 2010

Zuzule: Rodit budu na Bulovce. Zatím jsem s nimi moc spokojená a slyšela jsem jen samou chválu. Snad budu taky moci potvrdit...

crawler
15. únor 2010

zuzanka: k prvnímu cvičení mě povzbudilo to, že ti to tvůj mudr schválil 🙂 Cvičila jsem zatím jen jednou, ale zítra mám v plánu opět zkusit, tak uvidíme, jaké to bude...nicméně už jsem ujištěná, že to dělám správně ;-D Jsem zvědavá, jak se ti bude dařit dnes - dej vědět 🙂

osteta: přeju, aby to šlo všechno krásně hladce a bez vyvolávačky a samozřejmě bez poranění a nástřihu! 🙂

zuzule
15. únor 2010

Osteta - určitě budeš spokojená, uvidíš. Hlavně je důležité - po mých zkušenostech - nenechat se odbýt a když něco potřebuješ od personálu, tak prostě otravovat, od toho tam jsou... 🙂

jakelina
15. únor 2010

Zuzul, já po víkendu jsem na 26 cm. Jde to úplně super. Ani jsem nečekala, že za pět dní bude takový pokrok. Začala jsem v pondělí a dva dny vynechala, protože mi bylo špatně od žaludku.

zuzule
15. únor 2010

Jakel - tak to jsi dobrá. Já dnes dala 23,5 cm, takže další cm...ale už to bylo "maso"...je ale fakt, že vyklouznul sám..zato, když jsem to dělala tak, že byl vevnitř celý, tak to bylo daleko horší..zítra jdu do poradny, tak jsem zvědavá co řekne doktor, minule mi totiž řekl, že bych to mohla zvládnout i bez nástřihu, že mám tu hráz "dole" tak nevím..doufejme

jakelina
15. únor 2010

Zuzul, tak držím palce. Mě pomáhal manža a je fakt, že se můžeš víc uvolnit a nemusíš myslet na to, aby balonek nevyjel a neporanila ses. Jde jenom o to zvyknout si na to, že mi tam někdo nakukuje půl hodiny z 30 cm. Já jsem asi pitomá, ale pořád se stydím.

zuzule
15. únor 2010

Jakel - tak mě by to ažtak nevadilo, ale nevím jak k tomu manžela dokopat 😅

jakelina
15. únor 2010

Zuzul, jestli nechce tak to nemá cenu. Každý na to není. 😒

majatob
15. únor 2010

jake, s tim stydenim te uplne chapu, ja bych na to asi nepristoupila aby mi tam takhle hledel, to si radsi zamakam sama 😀

majatob
15. únor 2010

a dneska mam relax, nejak se mi do epinovani nechce, tak na to prdim... 🙂

zuzule
15. únor 2010

Hm, to je fakt, tak mám prostě smůlu... ☹ a vypadá to že rodit budu taky sama 😢 . Manžel začíná stresovat...že prej je to nebezpečné jet do porodnice autem a tak...spíš myslím, že by chtěl abych jela sanitkou, proto, že by ho do ní nevzali..a tudíž by nemusel 😅 no jo, jednou jsem to sama zvládla tak to zas budu muset zvládnout podruhé...ale třeba překvapí 😉

zuzanka1989
15. únor 2010

ahojky tak dneska jsem na 27, ale ten balonek mi strašně vyklouzaval, nedal se vůbec udrzet, na potřetí pokus se mi to konečně povedlo. ale víc mě teda bolela ruka než hráz 😉

jakelina
15. únor 2010

Maji, klidně odpočni. Máš to už skoro nacvičené. 🙂

zajaciq
15. únor 2010

ahojte, no mne prislo dnes epi-no. dostat balonik dnu uz bolo adventure, s kondomom to celkom slo. a spravila som 5 na prvykrat. nic moc ne? dala by som aj viac, ale zbytocne naco..nech si ta moja hradza trosku zvykne vzhladom na to,ze naposledy som mala sex min.rok v lete 😀 podla mna to tie, co nesexovali pocas tehu maju trosku tazsie 😕 uz sa tesim na zajtrajsi vykon

innes
15. únor 2010

Hmmm, tak já jsem se nějak sekla, už druhý den jsem dala 21 a to mám i doteď, spíš mám problém i s těma 21cm. Asi si dám pár dní oddech, přijde mi, že už mám rozbolavělý celý spodek a možná i proto to nejde víc. Používáte někdo gel? Já jen kondom, tak nevím, jeslti to nemůže být i tím 😕

majatob
15. únor 2010

innes, ja pouzivam gel hodne, bez toho bych to asi nedala jen tak na sucho, jau 😅

crawler
15. únor 2010

innes: já cvičila zatím jen jednou - úplně nasucho a bylo to těch 26 nebo 27cm...takže mi přijde, že kondom a gel jsou třeba spíš na škodu, ne? 😝 😀
zuzanka: super šikulo 🙂

majatob
15. únor 2010

craw, tak kondom je spis kvuli hygiene 😉 a ja bych to teda bez gelu ani nezavedla dovnitr 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru