EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

olinka6226
24. led 2010

tak ja vam zavidim vase cisla...ja som stale na 24. hadam sa dnes pohnem dalej. bojim sa ze porod za dverami podla prognozy dr a malo roztiahnutu hradzu. a to som druhorodicka pomooooc 😀 😅

alikaa
24. led 2010

Ahojte, tak aj ja pridavam svoju skusenost. Chytilo ma to 2 tyzdne pred terminom. Dovtedy som sa dostala na cca 8 cm. Malicky mal tyzden pred porodom podla ultrazvuku priemer hlavicky 9 cm. Pri porode isiel okrem hlavicky aj s rucickou, takze mi vraj museli urobit nastrh 2 cm. Ale vraj ak by nesiel s rucickou, tak ma nemusia nastrihavat. O 2 dni som si uz sadla. Sice este sadam a vstavam opatrne, ale tyzden po porode uz kvazi ani neviem, ze som rodila.

meix
24. led 2010

Holciny, mame to za sebou a peji samou chvalu na epi-no. Porod byl doslova krasny. 🙂 🙂 🙂
Jsem bez nastrihu a bez vnitrniho poraneni, takze ani jeden steh!
natrenovano jsem mela na tech 31cm, i kdyz se mi to povedlo jen asi trikrat, ctyrikrat takto nafouknout. Hormony udelaji sve a vse slo jak po masle, mala byla na tri zatlaceni venku, obvod hlavicky 34cm. Na celem porodu me nejvic bolely posledni kontrakce pred tlacenim, jinak tlaceni pro me nebyl nejmensi problem a ani me snad nebolelo nebo o te bolesti nevim, naopak jsem byla rada, ze konecne tlacit muzu. 😉 Do vyskovske porodnice jsme prijeli o pul seste rano v pondeli otevrena na 4-5, prvni bolesti mi doma trvaly od pul druhe v noci ap ovayovala jsem je za poslicky, predtim jsem zadne nemela, ale stupnovaly se, tak jsme vyjeli. a v 6:55 byla nase Elinka na svete.
Takze holky, pilne cvicte a pokud se vam nepovede dostat se na desitku, ale jen na devitku tak to bude i tak urcite stacit. Preji vam stejne krasny porod jako jsem mela ja. Doktori ani neverili, ze na prvorodicku to melo tak hladky a rychly prubeh!

petapi
24. led 2010

meix, obrovská gratulace k maličké 😵 a k tak pohodovému porodu,je to fakt super 😉

konsa
24. led 2010

alika, meix: to je skvělý! moc gratuluji k miminkům🙂 a je vidět, že trénink se vyplatí! jdu cvičit - jupííí 😀

vevonček - jojo bříško je malý, ale jsem ráda, protože jsem pořád krásně pohyblivá a skoro nevím, že jsem těhu. Jen mě ted začali strašit, že malá je moc malá, že neroste. Ale jinej doktor jí zas změřil na 2,8kg, což je ok (tak snad bude akorát). Ty máš taky malý pupík, ale narozdíl odemě trochu špičatější (on se hold ten kluk v něm nezapře 😀 )

crawler
24. led 2010

alika, meix: moc a moc vám oboum a vašim prckům gratuluju!!! 😀

lexxa24
25. led 2010

Ahojky, tak dodavam aktualni info, uz jsem na nejakych 8,1cm, kdyz jsem premerila balonek, tak odpovida skale v prirucce. Tak jsem rada. Sice je to uz hodne neprijemne, ale nastrih je urcite horsi, takze cvicim dal 😉 nikdy bych neverila, ze to tak daleko dotahnu. I kdyz musim vzdy na zacatu cviceni od zacatku. (nevesla by se do me asi ani tuzka ☹ )

Meix: to se cte jako pohadka, mela jsi super porod, moc gratuluji k holcicce, take cekame holciccu 🙂 prala bych si taky takovy zazitek, i kdyz ja mam uz ted docela bolestive poslicky 😒 no uvidime.

alikaa: take velka gratulace 😉 uklidnila jsi me, kdyz pises, ze jsi byla "jen" na 8 cm a take jsi to zvladla 🙂

osteta
25. led 2010

meix, alikaa, díky za skvělé zprávy! Každá epiňačka by si jistě přála tak pohodový porod, jako měla meix. Snad tomu cvičením hodně pomáháme a vy jste toho živé důkazy 😉

konsa, já dnes 29 cm, takže jsem ti v patách 😀 Ještě dotrénujeme ty dva cenťáky a můžeme na to jít s úsměvem 😅

holky, taky máte tak těžké břicho? Mně se zdá, že ted malej hodně přibral a že je to docela znát.

beruska1989
25. led 2010

když budete prodávat epino písněte mi prosím IP. Děkuju

alenk
25. led 2010

baby, mozno blba otazka. radila som sa s kamaratkou lekarkou ohladne epi-no, nepozna to a tak by ju (teda aj mna) zaujimalo, ako dezinfikujete balonik.
dik

konsa
25. led 2010

osteta: to mě teda pěkně doháníš 😉
já dala dnes 29,5 cm 🙂 jde to ted pomalu, ale nějak se nestresuju, protože si říkám, že už je to aj tak dost...
Jinak s pupkem mám poslední dobou opačný problém - vůbec neroste. To by tak nevadilo, ale bojim se, aby malé něco nebylo. Každý doktor nám navíc řekne něco jiného, tak vůbec nevím, co si z toho vybrat!!!

alenk: já používám kondomy, takže s desinfekcí si hlavu nedělám. Po každém použití jen balonek omyju teplou vodou a mýdlem.....

petapi
25. led 2010

konsa, s velikostí bříška si vůbec nelam hlavu, jednak to spolu nesouvisí, jak je velký bříško a jak je velký miminko a jednak váš odhad 2,8 je naprosto krásnej, bude se ti pěkně rodit. ještě máš taky chvilku, aby vyrostlo a vůbec 😉
alenk, s desinfekcí - používám horkou vodu a intim mýdlo, ale říkala jsem si, že by určitě nemohla ani uškodit desinfekce na ehm erotické pomůcky? a taky jsou k tomu i nějaký ubrousky.

romy01
25. led 2010

ahojte babenky.

Patram po možných spôsoboch ako sa vyhnúť nástrihu. V juni ma čaká môj prvý pôrod a mám dosť des z nastrihu a podobne. Túto EPI-NO počujem prvý krát. Máte nejakú webovku , kde by som sa o tom dočítala viac ? A máte niektorá skúsenosti s masírovaním hrádze ? Ja som videla v predaji nejaky olejček, no bojím sa aby som si niečo dole nezaniesla. Je to bezpečné ?

zuzule
25. led 2010

Ahoj kočky. Chci se s vámi o něčem poradit. Koupila jsem epi-no a doktor mi řekl, že mám dole křečáky, prej ne moc, pár žilek, ale zároven řekl, že když je to hodně, tak se dělá císař ☹ tak se ted bojím, aby se to nezhoršilo...s tím mi asi neporadíte, holt se uvidí jak to dopadne, snad dobře, ale co bych potřebovala poradit je jestli s tímto "problémem" můžu cvičit s epi-nem nebo radši ne? Máte s tím některá zkušenost? Doktora jsem se ptala, ale bohužel je to starší pán a balonek vůbec nezná, takže je jasné, že mi poradit nemůže a já ted nevím, za týden jsem chtěla začít... Chtěla jsem napsat do diskuze na porodnice.cz, ale za prvé tam maj furt plno, takže nemůžu přispívat a za druhé jsem proletěla už odpovězené otázky a zjistila jsem, že doktor kterého jsem se chtěla zeptat, epi-no taky nezná, takže tam ani psát nemusím, že.. nevíte, kam bych se měla obrátit? Díky za tipy 😉

zuzule
25. led 2010
jakelina
25. led 2010

Zuzul, moje kamarádka má dole křečáky a rodila normálně. Jenom teď nesmí mít antikoncepci tu klasickou hormonální. Já bych to s Epi pomaloučku polehoučku zkusila. Při porodu to bude horší a snad si najdeš někde radu. Osobní zkušenost nemám. Taky chci začít koncem příštího týdne.

majatob
25. led 2010

zuzu, tohle je v navodu:
EPI•NO Delphine a Delphine Plus smějí ženy používat pouze pod dohledem lékaře nebo porodní asistentky v následujících případech:
při poškození nervů a jiných onemocněních, která omezují vnímání bolesti v oblasti genitálu
při příčném ochrnutí (paraparéza)
při roztroušené skleróze
při užívání léků proti bolesti, které omezují vnímání bolesti v oblasti genitálu
při rozšíření žil kolem poševního vchodu (křečové žíly)

takze se schvalenim doktora asi jo, na vlastni pest bych se bala... 😅

petapi
25. led 2010

i tady třeba http://www.coord-med.cz/cs/predporodni-priprava...
zuzule, tak zrovna v tom odkazu, co jsi hodila ty, je napsaný, že pokud mají ženy křečové žíly, tak to můžou používat pouze pod lékařským dohledem. samozřejmě chápu, že spousta věcí se píše proto, aby se výrobce jistil, ale kdoví no, nejsem odborník, tak... aby se ti tam pak ta krev nějak neutrhla a nebyla z toho embolka apodobně 😒

petapi
25. led 2010

😅 tak už to holky i psaly 😉

zuzule
25. led 2010

Holky, díky. Jste hodné 😉 Já to epi-no vezmu příště do poradny a ukážu mu to..a uvidím co on na to a ještě jednou se ho zeptám, jak moc to mám a pak uvidím, ale samozřejmě že se bojím, abych si nějak neublížila ☹

petapi
25. led 2010

a moje jedna kamoška má taky teda dole a asi i větší a neříkala nic, že by jí chtěli brát automaticky sekcí, tak nevím, co doktor, to názor 😖

zuzule
25. led 2010

Maji - ty už jsi začala? A jak to jde?

majatob
25. led 2010

zuzu, jj, uz minulej tyden 😀 predevcirem jsem se dostala na 24cm obvod, ale pak byla trocha krve, tak jsem si vcera dala pauzu...uvidim jestli se mi bude chtit vecer jak Tobik usne, nebo to necham az na zitra 🙂 ale hrozne me to uklidnuje abych rekla pravdu 😉

zuzule
25. led 2010

Maji - tak super, to jsi dobrá...to to jde rychle, ne? Tak držím palce. Mě právě maminka co jsem ho od ní koupila, říkala, že se jí taky stalo, že trochu tekla krev, ale že vytrvala a dobrý a nástřih nebyl , tak si říkám, že to taky zkusím, až to teda ještě s nějakým doktorem zkonzultuju, nejlépe s tím mým..akorát mám strach, že mi to "pro jistotu" zakáže, aby to pak nebylo na něj, kdyby něco 😖

majatob
25. led 2010

zuzu, taky me prekvapilo, ze to jde zatim docela rychle, pri kazdym cviceni byl pokrok...ale rekla bych, ze uz se to bude pomalu zastavovat...hlavne kvuli jizve, ta taha pekne a nechce povolit potvora 😝

naty
26. led 2010

Tak holky, já se též hlásím k novopečeným maminkám, ale narozdíl od většiny tady jsem nastřižená až k zadku... 😀 ...porod byl vyvolávaný, hlavička prošla krásně, ale malej byl celej omotanej do pupeční šňůry a nedařilo se ho dostat ven celýho, protože si na ní pěkně pérovat, tak mě šmikli...jak sem se nástřihu bála, tak to bylo absolutně v pohodě, a to říkám i přes to, že sem zrovna v ten moment přestala tlačit, takže sem si ho náležitě vychutnala... 😀 ...nicméně vůbec nelituju cvičení s epinem, aspoň sem si hned mohla dojít na záchod a nemám s ničím problémy, jizvu už vůbec necítím a ani před tím to nebylo nijak hrozný.. 😉

jenom sem si tak během tlačení vzpomněla, že ten tlak je úplně jinej než u epina a vůbec mi nepřišel bolestivej, jen tam prostě lezlo něco velkýho.. 😀 ..nicméně ten tlak, jak ho znám z epina, sem cítila před tlačením, respektive když už mě to 2 hodiny nutilo a já to musela prodýchávat, to bylo dost nepříjemný teda... 😝

všem vám přeju moc úspěchů a co nejmíň poranění a hodná miminka!!! 😵

jinak epi-no prodávám, takže, kdo by měl zájem, tak IP... 😉

rozza
26. led 2010

meix:moc velká gratulace k miminku a k tak pohodovému porodu,to je úžasné🙂...hodně mě to povzbudilo...

...osobně se mi do cvičení moc nechtělo,měla jsem strach,že mi to vůbec nepůjde Dnes začínám 36tt tak jsem to zkusila a byla jsem hodně překvapená,když jsem po cvičení změřila balonek...dala jsem "7" a pro jistotu přeměřila krejčovským metrem a bylo to přesně podle tabulky 22cm.Přišlo mi to dost v pohodě a jednoduché,ani mě to nějak nebylo nepříjemné tak si nejsem jistá jestli jsem to vůbec dělala správně.
Chtěla bych se zeptat jak hluboko zavádíte balonek,Naty tu psala,že si myslí,že je to správně po tu zúženou část.
Já ho zavedla o malinký kousíček dál...

rozza
26. led 2010

naty:velká gratulace k Danečkovi a i přesto,že nástřih musel být,díky za optimistická slova na adresu epi-na🙂

petapi
26. led 2010

naty, moc a moc gratuluju 😵
i přesto, že byl nástřih, tak je to super, že rekonvalescence jde dobře, to je přesně ta situace, která nejde ovlivnit no.

osteta
26. led 2010

naty: srdečně blahopřeji! Jizva se zahojí, ale Danečka máte zdravého a to je to nejdůležitější. Jinak jsme tu na tebe myslely všechny epiňačky 😉 Jak se to každé blíží, trochu si to každá prožije, to určitě znáš 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru