EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

aronek
24. únor 2010

Tak mám po večerním cvičení a mám 25 😀 😀 😀 😀

zdeniii
24. únor 2010

Holky a od kterého měsíce teda cvičíte? Když jsem teď ve 34, to bych asi už měla což... A masírujete i hráz?

aronek
24. únor 2010

zdenii, já začala teprve teď v pondělí a hráz nemasíruji, ale já začala jako jedna z nejpozdějších, ostatní začali dřív 😉

jakelina
24. únor 2010

Holky já dnes 30 cm, jupííííííííí. Tak mám radost, že už můžu jít i rodit. 🙂

zajaciq
24. únor 2010

jakeli gratulka. Ja prawe ukoncila 5.cwicko a dala presne 7-22cm a aj trosku krwi.. Nic moc ☹

jakelina
25. únor 2010

Zajacik, tak jeden den vynechej a pak zkus znovu. To se stává, že se trochu poraníš. Já nevím, co teď budu ještě tři týdny dělat. Asi začnu epinovat co dva dny. Pořád jsem měla pocit, že porodím dřív a nic se neděje. Pořád jsme zavření na 100 západů.

majka12
25. únor 2010

Tak já po včerejším cvičení mám posun o půl cm 😉 na 7cm. Jak to měříte metrem? V jakém místě? Já to vždycky nějak podle té tabulky, ale není to přesné 😒 Já mám největší problém ho tam udržet těch 10 minut. To většinou moc nejde 😖 Vždycky tak po třech minutách úplně cítím, jak se ho snažím vypudit 😀 Snad se to zlepší - cvičila jsem teprve 3x 😔

aronek
25. únor 2010

já jsem na 25cm, měřím to metrem v tom nejširším místě balónku, to měřidlo mi nějak zkresluje 😉

zdeniii
25. únor 2010

Holky a kdepak jste koupily epino? Nový nebo z druhé ruky, nějak se mi nedaří narazit na někoho kdo by jej prodával z druhé ruky... 😒

aronek
25. únor 2010

zdenii, já tady na MB, bylo tam ještě jedno, tak koukni 😉 Já budu prodávat po porodu, ale to nevím kdy bude 😀

aronek
25. únor 2010

Tak jsem to tam nenašla, ale občas tam bývá 😉 chce to hlídat

majka12
25. únor 2010

já ho kupovala tady na diskuzi 😉

A cvicím v takovém pololehu, kdy mám polštářema obležený záda 😅

crawler
25. únor 2010

zdenii: já taky tady na diskuzi, ale chce to sledovat dost předem a né na poslední chvíli...já si ho radši objednala už ve 3.měsíci těhu 😉ale třeba se ještě někdo objeví 😉hodně štěstí .)

zdeniii
25. únor 2010

crawler: už ve třetím jo? teda tomu se říká příprava! 😎 já jsem to nějak začala řešit až teď, nu... ☹

Holky a jakou máte verzi? EPI-NO Delphine plus s manometrem a biofeedbackem (zpětná vazba) nebo EPI-NO Delphine – jednoduchá verze

crawler
25. únor 2010

zdeni: no, štěstí přeje připraveným - byla jsem rozhodnutá, že do toho půjdu a když se objevila výhodná nabídka prodeje, tak jsem po ní skočila a vyplatilo se, protože teď tady těch nabídek opravdu moc není...
jinak myslím, že většina z těhulek tady má tu jednoduchou verzi - ta "plus" verze se vyplatí asi jen při cvičení svalů pánev.dna, ale i to jde dělat bez měřiče...

zdeniii
25. únor 2010

Nu zaráží mi právě ta cena, protože u výrobce ta "lepší" verze stojí 2690,-- a v jediném inetovém obchodě branakdetem.cz stojí tuhle cenu ta verze "jednodušší" a za tu druhou chtějí 3500,-- to je docela masakr...

jakelina
25. únor 2010

Já mám tu dražší verzi. Mám to už tak vymakané, že nemusím ani počítat jak nafukuju a vím kolik ukazuje manometr.

zdeniii
25. únor 2010

jakelina: a kupovala jsi ho kde?

eridani
25. únor 2010

Tak dnes sa mi pri cviceni objavila krv. ☹ Take drobne jasno cervene chumaciky. Netusite z coho by to mohlo byt? Keby som sa poranila a praskla nejaka zilka, tak by mala byt krv len tekuta, nie take chumaciky, nie? Bolo to tretie cvicenie a predtym ani naznak krvi, tak ma to trochu vyplasilo. Prvy krat som skusala minuly stvrtok, to som dala 6, potom na druhy den som skusala kolko zvladnem a bolo to 7,5. Po pauze som dnes epi-no vytiahla znovu a dala 7.

jakelina
25. únor 2010

Zdenii nové na internetu

jakelina
25. únor 2010

Eridani, skoro každá holka tady měla někdy krev. Já taky jednou trochu. Možná jsi se poranila, už když jsi epino zaváděla a krev se sráží rychle. Dala bych si jeden dva dny pauzu a pak pokračovala. Sama píšeš že dnes jsi na 7 třeba to bylo moc po pauze.

konsa
25. únor 2010

Ahoj holky, tak se hlásím zpátky doma z porodnice. Nakonec bohužel máme malinkatý nástřih (1 steh), ale i tak myslím, že epino zafungovalo skvěle! Terezka měla obvod hlavčky 35cm a vytlačila jsem jí na 3 zatlačení (8 minut 😉 ). PA se hrozně divila, jak mi to šlo. Takže myslím, že i to tlačení je zásluha epina.
Tak směle trénujte. Přeji všem bezproblémový porod a šťastná miminka 🙂

petapi
25. únor 2010

konsa, mocmoc gratuluju k Terince, ať jste všichni šťastní 😉

zdeniii
25. únor 2010

jakelina: a přes jaký portál jsi epino koupila prosím?

zdeniii
25. únor 2010

konsa: moc gratuluji k holčičce i k fajn porodu!! Neprodáváš epino? 😉

aronek
25. únor 2010

konsa, moc gratuluji k princezně 😀 😀 Jak dlouho jsi cvičila a na kolik jsi se dostala??

eridani
25. únor 2010

jakelina: dakujem za reakciu. Tiez dufam, ze to bolo len drobne poranenie, keby ta krv bola len tekuta, tak to tolko neriesim. Neviem ako rychlo sa krv zrazi, ale nemala som epi-no dnu dlhsie ako 5 min. Jednoducho ho tam dlhsie neudrzim a vzdy vyklzne von. Bojim sa aby som sa nezacala otvarat, maly ma len 2300g, tak mame este cas. Snazim sa epi-no nedavat hlbsie ako do tych 2/3, ale aj tak sa mi to zda dost hlboko. Tym, ze tam nedrzi a pridrzujem ho, tak sa trochu hybe hore-dole. Manzel pomahat nechce a ja ho nenutim, ale sama mam problem to tam udrzat.

jakelina
25. únor 2010

zdenii, já jsem ho dostala k vánocům, ale až se vrátí manža tak se ho můžu zeptat. Mám jenom adresu z faktury a je to firma: CO ORD-MED CS s.r.o.

Zborovská 8

150 00 Praha 5

45805776 Ičo

Tak nevím jestli ti to bude něco platné. Epi přišlo s fakturou uvnitř a platili jsme převodem až po doručení. Mělo český návod a vše bylo vpořádku. Ale zkušenosti můžou být různé.

zdeniii
25. únor 2010

jakelina: moc děkuju za odpověď, kupovala jsi teda přímo u výrobce... Taky ho tym asi koupím... stojí 2600,. to lepší a myslím že je to dobrá cena!

smarti
25. únor 2010

Ahojte, tak ja tiež, i keď trochu neskôr, dnes začnem cvičiť. Mala som výtok a trochu svrbenie, tak som to musela najprv preliečiť. Dnes končím 37.tt, takže si nedávam veľké nádeje, že to dotiahnem až do 31, ale aspoň z minima do polovice keby som sa pohla. Idem cvičiť až večer, tak som zvedavá, aké to bude.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru