EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

e295
8. srp 2010

Teda holky, to jsou čísla 😨 😀 Nemáte v plánu nějaký pětikylový macky? Všechny jste tu 38tt, to pak bude naráz zpráviček 😅 Všem držím moc palce, ať je porod taková brnkačka jako nácvik s Epi-nem a hlavně, ať se nevyvrbí žádné překvápko v podobě komplikací
Já cvičím už týden (nevěřím totiž Dr termín porodu, ten mi pořád vypočítávají na dobu, která není možná (kojila jsem takže podle cyklu by mimčo mělo být víc jak o 2 měsíce starší) a moc dobře víme, kdy se nám prcek podařil. Manžel byl pořád pracovně pryč a jen necelý týden doma... Je možné, že to bude později... ale radši už cvičím) včera jsem zkončila na 24,5cm. A už docela začínám věřit, že co tady píšete, že je to opravdu možné natrénovat. Fakt dobrá psychická podpora 😉

vorllinka
8. srp 2010

@fraal děkuji 😉

keminek
8. srp 2010

mám 37,5 a pravý prso bolavý od noci (s vlivem na mlíko v něm 😝 )

keminek
8. srp 2010

ajaj.. těsně vedle.. to vás tady asi nezajímá 😀

keminek
8. srp 2010

@e295 no jo, to jsou ty jejich počty 😝 já taky nevím, jestli holky nechtěj dojít třeba na 37 pro sichr.. 😀

e295
8. srp 2010

@keminek 😀 pro sichr 😀
Kemínku, teplota není ještě až tak vysoká, aby to musel být nějakej ošklivej zánět prsu. Zkoušela jsi ještě po nakojení odstříkávat? Mě to teda vždycky pomohlo, ale nesmíš to přehnat, abys pak neměla mlíka ještě víc a víc. A zkus při kojení mimčo polohovat bradičkou na tu stranu prsu, která tě bolí. Je to hodně nepříjemný, můžeš ještě zkoušet prso chladit. Snad to brzy přejde, hlavně aby z toho nebyl ošklivej zánět, to jdi radši k Dr dřív, abyste pak kvůli tomu třeba neskončili s kojením. My jsme si s kojení, taky ze začátku hódně "užily", ale u nás to bylo tím, že malá byla hodně nedonošená. Držím palce

keminek
8. srp 2010

@e295 díky.. kdepak, mlíka je málo a po této prsoakci už to kleslo úplně. S malým jsem to měla snad 20x. Akorát teď mi ty problémy začaly už po týdnu ☹ Prvně jsem měla prsa nalitá a v pohodě 3 měsíce, teď tedy pouze týden. Takže rozkojuju dokola jak tatar, no zatím jí to nějak stačí, že to tak porůznu vychytávám. A když se mi teď začalo zrovna lepšit pravý, tak prásk, v noci bolest.. a to nebylo přelitý, jen se konečně začalo nalévat.. takhle mi to dělá.., nepochopím.. 😠 tak je tam mlíko no.. to by prsům snad vadit nemělo 😝 😝 😝

e295
8. srp 2010

@keminek Snad nám nikdo nevynadá, že jsme mimo téma.
Radši ti napíšu do IP

dana3262
8. srp 2010

Ahojky! V bazárku prodávám epino, kdybyste některá měla zájem 😉

star444
9. srp 2010

Ahojte baby, chcem v prvom rade pogratulovat vsetkym k peknym porodom, aj vdaka epinu. ja mam momentalne 6 dni do terminu, cvicim s epinom a som na 9,5 cm, ale posledne dva dni pri cviceni som trochu krvacala, ale fakt len trosicku a radsej som prestala. krv bola na vrchole balonika. myslite, ze uz sa otvaram? mala by som prestat s cvicenim? este som chcela dosiahnut tych 10 cm, ale neviem, ci mam pokracovat? dakujem

luciolka1987
9. srp 2010

@star444 já to uz ted mam obcas taky s krvi ale dam si vzdycky pauzu tak den dva vynecham a v pohode cvicim dal,ono to tam jak se blizi porod je proste vic prekrvene takze se muze stat ze ti tam praskne naka cevka a pokud potom vylozene nak nekrvacis ale je to jenom troska na tom balonku tak to si myslim je v pohode.myslim ze ve cviceni muzes dal pokracovat 😉

risiacik27
10. srp 2010

ahojte dievčatá...ktorá by mala záujem, predám epino 🙂 píšte prosím IP, lebo už po narodení mojej dcérky nejak nemám čas sledovať celú diskusiu 😀

petja
autor
10. srp 2010

Já dnes naměřila 36 a už fakt nebudu cvičit denně 😀
Holky,můžu umývat celý epino po každým cvičení mýdlem a teplou vodou?Se mi zdá,že 100% uzavřený to není,dostane se tam ta voda?

fraal
10. srp 2010

tak já jsem zatím dala nejvíc 30,5, takže podle vás mám ještě co dělat, ale tak snad by i to stačilo a já chci taky po porodu prodat epino, tak kdo má zájem, tak mi klidně napište do IP

petja
autor
10. srp 2010

@fraal Stačit má 31 😉

fraal
10. srp 2010

@petja tak to snad toho půl cm dám a třeba i víc 🙂

keminek
10. srp 2010

@petja to si děláš srandu.. 😅 😅 😀 😎
a jinak voda se tam snad dostane tak akorát tím ventilkem.. jinak ne... teda já to omývala furt a voda v balónu nebyla. Tak snad v pohodě 😉

keminek
10. srp 2010

ty porodíš klidně i slůňě 😉 😀

makinecka
10. srp 2010

@petja ty už bys měla jít rodit dobrovolně sama nebo ti to mimino samo vypadne 😀

petja
autor
10. srp 2010

@keminek No,je to divný jako,čím víc cm,tím snažší,už zůstává jen ten tlak na konečník,jterej rozdýchám i u porodu snad,jinak jsem spokojená 😉 Já sem zvědavá,jestli a kolik mi řeknou na utz v porodce odhad váhy...Jinak vaginální vyšetř.odmítnu,myslím,že když kývnu na KTG a UTZ dělám pro mimi vše,co můžu...

petja
autor
10. srp 2010

@makinecka No,mi manžel říkal,abych ho nekde po cestě pak nevytratila 😀 Ale zas jako ty svaly pánevní mám hodně pevný

keminek
10. srp 2010

@petja hele tenhle pocit jsem měla taky.. čím víc, tím snazší 😕 😀

e295
10. srp 2010

@petja No páni 😨 😝 do porodu ti může klidně zbývat ještě 14 dní... jak by to asi bylo dál 😀 😕 To pak ani nebudeš vědět, že už jsi porodila 😀
Nad tím umýváním jsem taky přemýšlela a měla jsem strach umýt epino celé i s kouskem hadice. Tak ten kontakt jak je nasazenéné na hadici radši jen otírám a dezinfikuji. Kdyžtak kdo to vyzkoušíte, tak dejte vědět, jestli je to opravdu vodotěsné.
Jak jste holky řešily křeč do ruky? Čím je balonek větší (zatím nafouknu jen na obvod 26cm, ale snad budu mít ještě dost času něco natrénovat, cvičím teprve týden), tím je to těžší ho udržet uvnitř a někdy mě opravdu chytá pořádná křeč do ruky. Chtít po manželovi, aby mi asistoval, se mi moc nechce a ani si to neumím představit, jak bych ho korigovala, co má přesně a s jakou silou s balonkem dělat. Přeci jen to chce citlivě. A jak jste vlastně s balonkem cvičily? Já ho teda vždy přifouknu a pohybuju s ním, aby postupně jako skoro vyklouzával a jak je na konci širší, tak aby se hráz učila roztahovat a až necítím tlak, tak přifouknu znova a atd. A je pravda, že čím větší obvod, tím to jde jakoby snáž. Jen ho tam teda dokázat udržet 😝

keminek
10. srp 2010

@e295 já měla natrénováno 31,5 a při porodu jsem taky pomalu nevěděla, že jsem porodila.. jako jo..může za to i druhý porod..
já omyla přifouklý balón, hadici tak jako prolítla pod tekoucí vodou a třela rukou.. no a samo v těchto místech i desinfikovala.. jinak jsem jela vždy s kondomem a ten, jak už tu padlo, to epino celé zakryje 😉 takže tu hadičku tak nějak ošplouchám a protřu.. no vodu jsem v epinu nikdy neměla, ventil nemyju a spodem to nešlo.. nafouklý balón jsem vykoupala i ve vodě napuštěné, ale ty styčné body s hadičkou jsem v tom nemáčela.

manžel je na tohle dobrej, řekne se mu, aby držel a nehnul rukou ani o mm vpřed a vzda.. prostě musí držet na místě.
křeč jsem neměla, ale bolest ruky byla horší jak cvičení 😀

lio
10. srp 2010

tak já konečně dala o další čísílko více, už jsem z toho začínala mít depky, protože porod se blíží.....ale neska jsem cvičila víc jak půl hodky, jak mi to šlo dobře projela jsem pánevní dno, držení balonku v sobě i nácvik tlačení.....balonek když ho dám dál, tak mi nevyjíždí, max ho držím na spoji s hadičkou a nedovolím mu vyklouznout, nedokážu si představit, že by ze mne nekontrolovatelně vyjel, to vždy koriguju a nechávám vyjet postupně....
tak i dybych fakt za týden rodila, tak snad mi i tento nácvik pomůže....doufám....

lio
10. srp 2010

jinak křeč do ruky nedostávám, protože cítím velký tlak na konečník, tak přifouknu uvolním ruku a držím v sobě , dokud tlak neprodýchám a nepovolí...pak přifouknu dál.....ale možná mám i cvik s takovým tím kroužkem, který jsem posilovala stisky ruky při cvíču před těhu 😀

petja
autor
10. srp 2010

Tak já křeč vůbec,zas tak ho držet nemusím ani náhodou,zezačátku možná,ale to je nafouklé na pár cm,jak dostane určitý objem,tak jej hráz jakoby obemkne a ten balonek jen přidržuju,čimž si koriguju cvičení...

lio
10. srp 2010

@petja taky jsem v jednu chvíli měla pocit, že mi spíš zajede dovnitř než že by se klubalo ven a tak ho taky tak držet nemusím záleží na poloze a asi i hloubce zavedení.....

e295
10. srp 2010

No mě je právě nepříjemný, když ho nafouknu tak kolem 25cm, tak jak mě jako nahoře vevnitř hodně nepříjemně tlačí a prcek pak do něho ještě jak šílenej čutá a to se nedá vydržet (vždycky do balonku začne mimčo hodně "kopat" a vůbec se v břiše mrská jak šílenej), tak ho radši kousek povytáhnu a necvičím s celým zavedeným balonkem, ale opravdu jen tak ze 2/3. A ani si nedovedu představit, že bych balonek jen vevnitř pořád přifukovala a pak zkoušela, aby vyklouzl. To by snad ani nešlo, nebo se to tak má dělat? Já cvičím tak, že s balonkem pohybuju dovnitř a skoro ven, aby se hráz musela roztahovat na tu horní širší část balonku a zase zpátky a až balonek snadno vyklouzává a necítím odpor, tak vždy přifouknu. Možná proto mě ta ruka poslední dny tak křečuje a právě se bojím, aby balonek nekontrolovaně nevyjel.
Myslíte, že cvičím správně? A v jaký poloze cvičíte? Já zatím v polosedu a každej pohyb během cvičení je dost nepříjemnej...třeba si něco podat atd.
Ještě mi napište, co vaše miminka, jak reagujou na cvičení? Taky tak hodně kopou? Někdy mám pocit, že mi prcek někam uteče i s břichem

fraal
10. srp 2010

@e295 já jsem teď na 31cm a jediný s čím mám problém při delším cvičení je fakt ta ruka - ne že bych měla křeč, ale docela mě bolí, tak i kdybych dole zvládla ještě cvičit, tak rukám už se nechce 😀 jak u přifukování, tak u přidržování

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru