EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

klarka2412
11. lis 2009

pro cervena_vila

Ahoj, já EPI-NO prodávám a nepoužité!!! potom co jsem si ho objednala, mi gynekolog naplánoval císaře. Za 1500,-Kč i s poštovným. Je to ještě originál zabalené, jsem si to prohlédla. Jestli máš zájem, ozvi se. 😉

korina
11. lis 2009

Jarabica: Gratulace k miminku 🙂
Davlu: Takže čekáme na ten pátek🙂

davlu
11. lis 2009

Kori, ahoj... já na něj taky čekám.... 😉

verled
12. lis 2009

davlu:jojo zejtra🙂...... 😅

maminka67
12. lis 2009

Mohl by mi někdo napsat, kde bych mohla sehnat náhradní balónek do Epi-na? 🙂 🙂

davlu
12. lis 2009

Verled, ztrácím naději, holka...nevypadá to...malej se snad nastěhoval až do krku (se asi bojí...)...podám zase hlášení... 🙂

Mami, to holka nevím...Zkus prolítnout diskusi zpětně, třeba něco najdeš... 🙂

verled
12. lis 2009

davlu:věř mi zejtra to vypukne🙂...ale fakticky to vypadá jako by se prcík bál.....hezký albíčko u tebe snad i bude škoda že porodíš, moc ti to sluší.-)

crawler
12. lis 2009

davlu: no konečně fotoalbum!😀 Tak krásná těhulka se jen tak nevidí - úplně záříš!!! Smekám... 😉

davlu
12. lis 2009

Holky, co blbnete...se červenám...se na mě přijdte podívat teď...v teplákách, vlasy neumytý, strhaná v obličeji z věčnýho ponocování...radost pohledět...

korina
12. lis 2009

Davlu: Tak jsem taky koukala do alba a budete mít sakra krásný dítě🙂 Asi se mu nechce ven, protože tuší, že ho budou všichni okukovat 😀 😀

davlu
12. lis 2009

Kori, ty s tím taky začínáš...To nechápu, co vás všechny tak zaujalo...A zrovna včera jsem ti chtěla napsat, že fotky vaší prdelky jsou úžasný a malá je kouzelná...manželova práce? 🙂

crawler
12. lis 2009

davlu: no jo...někdo nerad slyší chválu 😉 , ale to je prostě taková ta krása, co z tebe vyloženě září - zní to kýčovitě, ale myslím to vážně 😅 Těhulčení Ti svědčí 😉

davlu
12. lis 2009

Craw, už by ale mohlo dosvědčit...klidně budu tahat v oblasti břicha prázdnou pneumatiku, ale ať už se něco děje... 😢

crawler
12. lis 2009

naprosto chápu, ale hlavinku vzhůru! nosíš ho už tolik měsíců a teď máš před sebou jen pár dní - vím, že obtížných, ale už to brzy skončí a ze svého uzlíčku se budeš radovat!.-D už to můžeš počítat jen na hodiny😀DD

korina
12. lis 2009

Davlu: Jo jo, manželova práce ve všech směrech 😀 😀 😀

Ty poslední dny jsou šílený a pak nastanou jiné šílené dny🙂 Jak říkala moje známá:" Užívej si břicho, až pak dítko vyleze, tak si kolikrát budeš přát, aby bylo zase v břiše - milé, tiché 😀

konsa
12. lis 2009

Ahoj holky,
dík za odpovědi na předchozí straně. Kdybyste náhodou některá prodávaly epino, tak si na mě vzpomeňte. Ten Klarky jsem vypad to už propásla ☹
Držim palce všem, co poctivě trénují, at se to vyplatí a tobě Davlu at už jsi brzy se svým pokladem 🙂

verled
13. lis 2009

davlu:neblbneme, jen jsi prostě taková ta katalogovka🙂)))radost pohledět, no takže dneska jo??jsi na to připravená??.-))))je to otázka autosugesce víš jak🙂))

korina
13. lis 2009

Davlu:Připravuj se🙂
Verled: Koukala jsem do tvého alba, taky to nemáš lehké holka ☹

davlu
13. lis 2009

Ahoj holky.
Konsa, to poctivé trénování...nevim nevím...myslíš, že když už jsem neepinovala přes 14 dní, že je to poctivé??? 😅 😅 😅

Verled, Kori...Jsem se právě vrátila z monitoru...a ticho po pěšině. Děloha se rozhodla uložit k zimnímu spánku, takže nejeví žádnou činnost. Malý mě pouze tlačí do žeber (čekám kdy to zapraská)...Verled, neslibuju, že to dnes stihneme...už se smiřuju s tím pondělkem.... ☹

crawler
13. lis 2009

Davlu: do půlnoci času dóst ;-D nevěš hlavu;)

konsa: přečti si vždy pár příspěvků zpět - Klára nebyla jediná, kdo ho prodává - tento týden tu byla další nabídka🙂 stačí číst;)

verled
13. lis 2009

korina:no jo, no, ale bylo mi řečeno, že tohle jsem si vybrala sama ☹ ,po dvou letech je to drsný, tak si to holt nesu, ale už je mi to všecko putna......těšim se na malýho a snažim se bejt v pohodě, i když to jde těžko, páč depresím a smutku se nevyhneš, protože já jsem opravdu milovala......ale jak říkám, snažim se držet, princátko moje v bříšku miluju až teď, my to spole nějak zvládnem, snad 😅

davlu:to neřeš🙂nemusí na moitoru nic a pak najednou to jde ráz na ráz, sakra ale dneska je hezký datum to si Táda teda zkazí...pondělí je hnusnej den ať to aspoň kouká stihnout přes víkend🙂...tak se snažte, hodně sexu ať si děloha mákne na orgasmech🙂))a je to jedna dvě🙂

davlu
13. lis 2009

Craw, tak rychlé to o mě nebude... ☹

Verled, no jo holka, co tě nezabije, to tě posílí. A takhle by ses s tatínkem jenom trápila. Neboj, tatínek kterej vám snese modré z nebe už běhá někde po světě, jenom si k vám hledá cestu...

Holky, vypila jsem kouzelný vyvolávací ricinový koktejl (viz. diskuse vyvolávací nápoj...), protže Verledko, sexovali jsme už 2x, já potom měla kontra po 10 a pak i po 5 minutách, ale zase to přeslo.... ☹

verled
13. lis 2009

tak to střídej, sex, koktejl, sex, koktejl🙂)))))

davlu
13. lis 2009

Verled...nejsem superman. 😀 Že bych mezi sexíkem odbíhala na záchod, jo???.... 😀 😀 😝 😅

korina
13. lis 2009

Davlu: Musíš mít hodnýho chlapa, ten můj už mi po vyčerpávajícím týdnu (každý večer sex) odmítal🙂
Ricinový koktejl, tak to držím palce, aby se ten sex nemusel odehrávat na tom záchodě, kdyby ten koktejl zabíral moc. 😎 😀 😀
Verled:Zvládneš to sama, to je jasné. Ten kdo ztrácí, je on...

davlu
13. lis 2009

Kori... 😀 😀 😀 ...to co se odehrává, do toho se sex skloubit fakt nedá. Sedím na wc a frekvence je tak častá, že nemá cenu vycházet ven... 😅 😅 😝

korina
13. lis 2009

Davlu: No hlavně že notebook se tam ještě vejde na to wc🙂 To by bylo aby takový stahy to dítě nevypudily!

davlu
13. lis 2009

Kori...nevypudily... ☹ ☹ ☹

korina
13. lis 2009

Ještě není noci konec!!! 🙂

davlu
13. lis 2009

Není, pravda, ale mě je prima, břicho netvrdne, je mi fajn...takže nápoj jak přišel, tak vyšel...A já jdu chrnět, protože jsem z těch návštěv wc docela unavená...Zítra se zase ozvu...brou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru