EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dvaka
22. led 2013

Taky si říkám lepší nacvičit něco nežli nic. Taky piju maliník a jím lněný semínko ,ale to už je ta příjemnější stránka věci, do epinování se mi kolikrát vůbec nechce. Tak to máš ještě spoustu času, to určitě dáš v pohodě. 🙂

kleik
23. led 2013

Ahoj holky, tak dnes mi dorazilo epino a přidávám se k vám 🙂 Na cvičení se těším, tak snad mi to vydrží i potom, co to vyzkouším 😀

molka
23. led 2013

Nemáte nejaký tip, ako si uľahčiť nafukovanie balónika? So mnou musí vždy cvičiť MM, pretože nevládzem jednou rukou držať balónik a druhou rukou stláčať. Som kvôli tomu stále len na 19cm, pritom by som mohla ísť ďalej, hrádza ma pustí, len keď to nevládzem stláčať. MM je celý deň v práci, takže cvičiť môžeme až niekedy po 22,00hod. (keď deti zaspia) a to som už strašne unavená. 😒

verondza
24. led 2013

Ahojte epinacky,mam na predaj epino,pouzite zatial 4 x, vzdy s kondomom. Uz mam po termine a desinu som dala hned na tretie cvicenie-asi preto,ze som tretorodicka-takze uz ho nejdem ani trapit🙂 . ak mate zaujem,napiste do ss. Este pre tie z vas,ktore rozmyslaju,ci im epino pomoze proti nastrihu aj ak uz boli pri predch.porode nastrihnute. Ja som pri prvom tiez bola a vytrpela som si s tou skaredou jazvou svoje. Pri druhom porode pred 2,5 rokom som bola uz epinacka a porod bol jedna krasa a bez nastrihu. To sa neda ani opisat ten rozdiel.. No a teraz som neplanovane 🙂 pred tretim porodom a napriek cene epina som si ho zas kupila, lebo to fakt stoji za to. Takze cvicte,oplati sa!

zmaldik
24. led 2013

Ahoj, zrovna včera jsem se pustila do čtení diskuzí a jsem rozhodnutá si jej koupit 🙂

annieella
24. led 2013

@jika10 doporucila bych si poridit homeopatickou arniku9ch,ta se muze brat nejakou dobu pred porodem na posileni cev. Take je to uzasna vec na vycerpani po porodu.

blonda123
24. led 2013

@verondza ahoj za kolko predavas epino a ake kondomy si pouzivala, ci tie navleky na vaginalnu sondu alebo klasicke.dakujem petra

blonda123
24. led 2013

ahojte, viete mi niektora napisat navod na miesany napoj na vyvolanie porodu?dakujem

vjerca
24. led 2013

@verondza taky by mě zajímala cena, mám to sice ještě celkem daleko, ale asi zakoupím!! 🙂

ajina17
24. led 2013

Holky budete některá prodávat E-pino koncem dubna?

marcelka123
24. led 2013

@blonda123 niečo s ricinovým olejom... bolo to aj tu v téme, ale neviem kde...

https://www.modrykonik.cz/diskuse/3-trimestr/na...

vysocanka
24. led 2013

@ajina17 ja mozna o malicko driv mohu se ozvat?

jinak se chci zeptat jsem 11dni pred terminem porodu EPINO jsem na 8,6 cm, dneska po cviceni ze mne zacla tect voda odhadem cca 1,5-2dc. Bylo to nazloutle, ale moc to byt nemohla. Sem z toho jelen, bricho mne poboliva ale ne nejak stahovite. spise proste jako kdyz bych mela silnejsi a bolestive menzes. myslite ze uz je to tu? ja prvni mela vyvolavany porod tak fakt nevim na co se pripravit. Pavla Dekuji 🙂

vysocanka
24. led 2013

@ajina17 Pokud by to vyhovovalo urcite se rada ozvu aspon budu mit jistotu ze o nej nekdo bude mit vazny zajem 🙂

mavanka
24. led 2013

@vysocanka no jestli zkratka dc znamená deci, tak je to ono... barvu jsem moc nezkoumala, ale spíš čistá čirá, lehce do žluta možná jo... 🙂 držím pěsti, ať to máš rychle za sebou 🙂

katja77
24. led 2013

@vysocanka Taky držím pěsti, pokud je to ono...Dej pak vědět, jak si dopadla...

ajina17
24. led 2013

@vysocanka Ano, budu jedině ráda 🙂

verondza
24. led 2013

@vjerca napisala som ti ss

verondza
24. led 2013

@blonda123 napisala som ti ss.

vysocanka
24. led 2013

@ajina17 tak mi klidne na sebe pisni i tel a az ho nebudu potrebovat ozvu se 🙂 budu moc rada ze mam nekoho "jistého " 🙂

ajina17
24. led 2013

@vysocanka super a ještě mi prosim napiš jaká je předběžná cena? Děkuji 🙂 tel písnu do IP

vysocanka
24. led 2013

ja nevim jakou by sis predstavovala vic jak 1300 chtit nebudu to si bud jista 🙂

katunka82
24. led 2013

Prodavam epino. Pouzivane vzdy s kondomem a desinfikovane.
Mam k nemu baleni kondomu (10ks) a cca 40 desinfekcnich ubrousku.
Kdo by mel zajem, nebo nejaky dotaz... piste piste.... cena dohodou!!!!!

ellie81
27. led 2013

Ahojte, predám úplne nové nepoužívané EPI-NO, originál nerozbalené z obchodu spolu s kvalitným lubrikačným gélom na vodnej báze za 80 Eur. Osobný odber v centre BA kedykoľvek. (Ja som nakoniec rodila cisárskym).

lisanda81
28. led 2013

@katunka82 ahojky má dotaz za kolik epino prodáváš a kolikátá jsi uživatelka, děkuji jana

vysocanka
28. led 2013

Holky sest dni do termino a EPINO stale jen na 8,8, mam pocit ze vic uz nedam, myslite ze to bude stacit??? jde to hrozne pomalu.

domeli
28. led 2013

@vysocanka 8,8 je veľmi pekné číslo a samotná aktivita tela počas pôrodu 100% odvedie tiež svoju robotu, takže je veľký predpoklad, že budeš chcieť odísť z pôrodného stola rovno domov a bez škrabanca 🙂 Držím palce aj na dobrý personál!

vysocanka
28. led 2013

@domeli dekuji to je pozitivni!!!!

domeli
28. led 2013

@vysocanka a naviac pravdivé 🙂

vysocanka
28. led 2013

Kez by 😀

isabella_fly
28. led 2013

ahojte kocky, viem, ze sa epino ma pouzivat naskor od 36tt, tak teraz nejake otazky:
od ukonceneho 36tt, alebo od zacateho?
no a dalsia, ak nemam ziadne zmeny na krcku, netvrdne mi nejak brusko a ani nic nezvycajne, co by naznacovalo, ze mam tendenciu mat predcasny porod mozem to teoreticky zacat pouzivat uz teraz, ci mi to radsej vobec neodporucate skor?
velka vdaka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru