EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

nikka.vo
16. únor 2009

Ty jo holky, jsem na sebe u druhého těhotenství zvědavá, já se nějak bála tlačit i na záchodě počas těhotenství, chodila jsem radši na poslední chvíli 😀 natož se snažit vytlačit balonek 😕 😅 Uuuf 🙂

ferinka
16. únor 2009

Holky já se na to chystám zítra po ránu,to bude doma klid 😀

ferinka
17. únor 2009

Holky tak první pokus je za mnou,ale trvalo to než jsem se odhodlala... 😅
Tak poprvé jse udělala 6,5,to myslím docela jde ne,já se v tom nevyznám???
Jinak to není zase tak strašné,jen teda vydržet ten tlak balonku vevnitř není nic příjemného 😖

marci
17. únor 2009

Papayo v rámci jednoho kola cvičení jsem to nafukovala 2-3 krát.
Holky nevím jak to děláte, ale já ten balónek nemusela vytlačovat nikdy, spíš jsem musela ho silou držet, aby sám nešel ven 😕

ferinka
17. únor 2009

Já ho taky netlačila ,šel sám,tak jsem ho pamalu přidržovala a pouštěla 😉
Jinak jsem to dělala tak 5x

eliade
17. únor 2009

pap,já nafukuju třeba i 5x,nafouknu co to jde,počkám pár minut,zatínám svaly PD,dofouknu zase o kousek,pak vytlačím.Zavedu, nafouknu zase co nejvíc,čekám a dofouknu-vytlačím.Ten poslední pokus už jsem na 9cm.Při tom vytlačování jsem řvala na začátku,teď už si jen tak syknu.Ale hluboký dejchání to teda chce. 😅

A měřím krejčovským metrem🙂

ferinko super,já to napoprvý nedala víc jak 4cm🙂jsem se bála a nebyla jsem dostatečně uvolněná.Uvidíš,že každým dnem to půjde líp.

eliade
17. únor 2009

Jo a s tím vyjížděním a zajížděním.Čím víc nafouklej balónek tím míň vyjíždí.Takže se zvyšováním obvodu budete balónek přidržovat aby tam nezajel i s hadicí🙂

kam
17. únor 2009

Ahojte taky jsem se rozhodla nafukovat, ale zatím mám ještě dost času. Jsem na vás zvědavá, doufám, že po porodu napíšete. 🙂
Jen bych se chtěla zeptat na ten návod (nemám moc času pročítat celou diskusi) jestli byste mi to některá popsala.
Ten balonek první natřete lubrigačním gelem (na bázi vody) a pak cca 5x zasunete a nafouknete co to jde, počkáte pár vteřin a vytlačíte?
Je to tak správně? 😅

Díky 🙂

ferinka
17. únor 2009

Eli: já u toho měla takovou tabulku,ke které se to přirovnává jak jebalonek široký,tak to vím podletoho 🙂
Kam :jo jo,trochu jsem mázla sebe,trochu balonek,zavedu balonek,nafouknu třeba 20 vteřin nebo víc vydržím vytlačím a na novo ales větším obvodem 😉

papaya
17. únor 2009

Eli já tu kartičku s měřítkem taky už našla,zkus prohledat krabici ;) Snad to půjde rychle,dneska jsem to dala na průměr 8 a vytlačení už tolik nebolelo,uff. Povzbuzuju se ale tím,že to pak půjde fakt jak po másle. I psychika udělá svoje,když budu vědět,že doma jsem to dala 🙂

eliade
17. únor 2009

tys dala napodruhý 8cm?.Mě to tvalo 10dní 😖 Ta psychika dělá hodně,to jo.
Jo a mám epíno po Lištičce a bez kartičky,tak proto měřím metrem.

papaya
17. únor 2009

Já to vytlačuju ven ve stoje,jde to mnohem líp. Musím ale opatrně,abych se ještě nenatrhla sama 😅

mavanka
17. únor 2009

Holky, tak já dám devět, ale dneska jsem pak trošku špinila...fakt jen malinko, ale vůbec nevím, jestli se mi chce pokračovat a pokoušet to znovu

ferinka
18. únor 2009

To jsi si mohla udělat tímepinem,nějakou malou ranku,snad to bude ok 😉

mavanka
18. únor 2009

No asi jo, ale pro jistotu dneska vynechám a zkusím to zas zítra - porod se podle dnešní kontroly zatím nechystá, tak snad zvládnu aspoň na obvod 32...

eliade
18. únor 2009

mavanka slušný🙂32 je u mne v nedohlednu.....

mavanka
18. únor 2009

no to u mně taky, to je cíl, na který mám snad ještě dva týdny 😀 teď mám 28 a mám pocit, že to víc jít nemůže 😠 ale snad je to jenom pocit

mavanka
18. únor 2009

Průměrná hlavička má prej 32-34 - myslím, že jsem to tady někde četla...

ferinka
18. únor 2009

Já mám pocit,že to víc nepůjde už teď,co bych dala za těch 32 se to bojím nafouknout jen tak cvičně jak to vypadá,ať se nevyděsím.... 😀

mavanka
18. únor 2009

Ty máš teď kolik? 32 vypadá obrovsky a nepředstavitelně 😝 ... doufám ale, že za dva týdny už mi to tak nepřijde 🙂

ferinka
19. únor 2009

Nejdřív 6,5 a pak 7,zatím jsem mohla jen 2x 😉

blizenka1
21. únor 2009

Ahoj, pouzivala jsem EPI NO pred porodem asi 14 dni, po porodu jsem nemela dole skoro bolesti (siti bylo, ale malicky).. ted mi EPI NO lezi ve skrini, tak uvazuju, ze bych ho prodala.. Puvodni cena byla 2.000, tak treba za 800 bych ho prodala, pokud ma nekdo zajem, napiste mi IP.. 🙂

eliade
21. únor 2009

juchůůů,jsem na 30🙂

pupek klesnul,tečou ze mne všelijaký věci,můžu rodit......... 😉

ferinka
22. únor 2009

Eli tak to gratuluju 😉

papaya
22. únor 2009

Eli tak paráda,přála bych ti,aby to už moc dlouho netrvalo 😵

cervenaciapocka
22. únor 2009

Ahojte chcem sa spytat, ako ste to objednavali?
Bola som na tento stranke: http://www.coord-med.cz/

vidim nabidkovy list, ale nikde objednavkovy list. volali ste mu? Ze to chcete objednat? Alebo inak cez internet.?
Kukala som, ze v USA to este nie je povolene, resp. schvalene a preto to neposielaju. Musim povedat mame, nech mi to objedna a posle. Pytala som sa aj lekara tu, som mu dala video

https://www.youtube.com/watch?v=70mffMYpscY


nech si pozrie a scvhalil mi to.
Dik za rady.

androna
22. únor 2009

cervena ciapocka musis napis mail a tak to objednat.alebo telefonicky.

cervenaciapocka
22. únor 2009

androna, ked to robis cez email, tak tam udavas udaje kredit karty? v emaily? Nezda sa mi to zrovna bezbepcne. Ked sa objednava cez internet, predsa len tam maju vyhradene stranky na to, a to je preverovane, takze vacsinou v pohode.

ferinka
22. únor 2009

cervenaciapocka: buď se domluvíš na dobírce nebo zaplatíš předem,žádné informace jim nedáváš 😉

androna
22. únor 2009

cervena ciapocka pan sedlacek mi poslal fakturu,tu som uhradila prevodnym prikazom na ich ucet a za par dni som mala doma balicek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru