EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

alikaa
16. únor 2013

@veonka Mozem ta povzbudit. Ja som v prvom tehotenstve zacinala len na 5 cm a do 2 tyzdnov som bola na 9.5 cm, potom to uz akosi dalej neslo a rodila som o 2 tyzdne skor, tak som ani nestihla, ale maly mal priemer hlavicky 9 cm, takze keby ma rutinne nenastrihli 1 cm s komentarom, ze potrebne to nebolo, ale "pre istotu", tak som mozno bez poraneni. Teraz som zacala na 6 cm, tak dufam, ze aj tentokrat to pojde celkom rychlo.

isabella_fly
16. únor 2013

@veonka ja som zacinala na 6 a v prve dni som si raz omylom nafukla na 7 a to bol des vtedy...

kocenyyyyy, ja som dala 10, bez bolesti, len samozrejme dost velke pnutie, ale to casom spruznie... ako by ste teraz na mojom mieste cvicili? cvicila som kazdy den a myslela som si, ze ked dosiahnem 10, tak budem len kazdy druhy den, ale teraz neviem ci to este nezvysit? strasne nechcem nastrih, ale neviem vobec ci cvicit vyssie cisla je este bezpecne... co myslite?

isabella_fly
16. únor 2013

@alikaa mna by s tym "pre istotu" asi dost nastvali, kedze mna nastrih bolel skoro rok po porode... na nestastie u mna bol nutny ☹ aky bol maly velky ked sa narodil?... okrem hlavicky myslim

alikaa
16. únor 2013

@isabella_fly ved aj mna nastvali, skoro som tomu dr. facku dala 😠 ale mne sa to nastastie rychlo zahojilo, po 2 tyzdnoch som ani nevedela, ze som rodila. Maly bol malicky, mal iba 2 850 gramov. Aj toto babatko vyzera byt mensie, pred tyzdnom malo vraj okolo 2.5 kg.

lomanta
17. únor 2013

Holky prosím uklidněte mě... dneska jsem podruhé cvičila, minule jsem dala 22, dnes napotřetí taky, nic hrozného to nebylo. Jak vyšel balonek ven, tak jsem zakašlala a najednou jsem citila, jak něco teče, myslela jsem, že jsem si cvrkla, ale byla to krev. Bylo jí celkem dost, asi jako menstruace, vyteklo to až na gauč... po pár minutách ale byl klid. Tak nevím, nemusím se znepokojovat? Tady na diskuzi jsem pár případů četla, ale spíš šlo o kapičky krve, tohohle bylo dost. Ale zas už je klid a nic mě nebolí... můžu být v klidu, že jo? 😅

@isabella_fly prý to je zbytečné, cvičit vyšší čísla, že prý se zbytek vytáhne hormonama, ale já bych asi malinko víc zkoušela, nedalo by mi to 😉

fazulka_mala
17. únor 2013

@lomanta To uz asi krcok. Mna vysetrili minule v nemocke a skoro cely den som krvacala, tiez ako menzes, az dva vlozky som potrebovala, ale ku vecreu sa to ukludnilo. Ked je ta krv uz tmava, hnedsia a po case je z toho uz len spinenie, tak to by malo byt ok. Sleduj sa.

isabella_fly
17. únor 2013

@lomanta skusala si zistovat odkial sla ta krv, ze ci ide uplne z hlbky, alebo z nejakej vonkajsej ranky? ja som mala len malu stopu po krvi raz a to bolo zvonku, dnu som si strcila vatovu tycinku aby som zistila ci krv nejde odtial, potom ma to ukludnilo... takze viac ti poradit neviem

fazulka_mala
17. únor 2013

Dievcata, nepredavate niektora balonik? KUPIM. Ozvite sa.

Resp. mozte poradit, kde ste kupovali nove epi-no? Dakujem.

lomanta
17. únor 2013

@isabella_fly Asi to bylo z toho čípku, protože v zrcadle bylo jasně vidět, že to jde zevnitř... ale snad to je ok 😉 zítra si dám oraz a pozítří půjdu radši opatrně...

marcelka123
18. únor 2013

@lomanta často sa stáva že praskne malinká cievka, žilka. Mohlo to byť ono. Daj si 2-3 dni pauzu a pomaly skúšaj...

isabella_fly
18. únor 2013

baby, cvicite denne, aj ked uz nepotrebujete zvysovat cisla?

isabella_fly
18. únor 2013

@lomanta radsej opatrne, mas cas

lomanta
18. únor 2013

@isabella_fly jj právě že mám čas, tak to nechci nějak hrotit, ale právě že jsem to ani nijak nehrotila, určitě bych nešla tak daleko, že by to bolelo, ale asi to bude opravdu jen nějaká žilka nebo překrvený čípek. Nic mi není, hned to přestalo krvácet, tak jsem už klidná, asi se to fakt stává, no... ted to zkusím nechat víc venku, necpat ho až tolik dovnitř, aby si to tam trochu odpočalo a uvidíme

isabella_fly
18. únor 2013

@lomanta mna na zaver prveho tehu tiez ked vysetrovali mi vraveli, ze nech sa nelakam, mozem krvacat z toho vysetrenia, ze to nie je nic zle, je to o tom prekrveni, takze naozaj to moze byt nejaka zilka, predsalen ako tehulky mame teraz na zaver ovela viac krvi ako bezne

isabella_fly
18. únor 2013

tak kocky, rozhodla som sa, ze to nebudem prehanat, budem davat tych 10 (docitala som sa, ze sa to vyslovene neodporuca davat na vacsie cisla), kazdy druhy den hadam bude stacit, plus nejake masaze 🙂

rybicka2
18. únor 2013

@isabella_fly super, to teda parada. Vyznieva to ako keby 10 bola uplna pohodicka. Ako to pocitujes? Su to velke tlaky pri vytlacani?. Lebo ten balonik na 10 vyzera skutocne velky. Ja verim, ze to bude stat zato. Moj porodnik mi to schvalil, aj doslova odporucuje, nakolko ma s tym len dobre skusenosti.

isabella_fly
18. únor 2013

@rybicka2 ja citim dost pnutie, ale ked ho vytlacam pomalicky tak je to v pohodicke a osobne si myslim, ze sa to uvolni casom ako pokazde ked som nabehla na vyssie cislo... bolest pri tom urcite necitim, co je super, podstatne je aby to tkanivo bolo pruzne, ked som prvykrat rodila a doslo k stadiu, ze mam cez ten maly otvor vytlacit hlavicku von, tak som tlacila az som hviezdicky videla a nie a nie ju dostat von, tak ma musel dr nastrihnut, fakt to neslo...

drndapetka
18. únor 2013

Ahojky,
Tak se taky hlásím do klubu "epi-ňaček"🙂
Jsem dnes 36+0 a cvičím přesně týden.....po týdnu jsem na 7,5 tedy na 24cm,je to dobrý nebo ne?
Četla jsem,že za 14dní cvičení se dá dostat na 10,to mi připadá nemožné 😕
První 3dny mi to šlo nahoru rychle sle teď už postupuju jen o max 0,5c. denně.
Navíc mě straší,že budu rodit o týden až dva dřív tak snad tu 10tku stihnu.
Je tu někdo,kdo natrénovat i míň jak 10 a byl i ak bez nástřihu?

isabella_fly
18. únor 2013

@drndapetka su tu aj kocky co natrenovali menej, tak 8-9 a viem, ze mali maximalne zopar stichov, tak sa neboj, podla mna to aj tak stihnes, ja som tiez pekne natrenovala, pekne to postupovalo 🙂 teraz uz budem len cakat ako dopadnem pri porode 🙂

moka
18. únor 2013

@drndapetka ja som nacvicila cca 29,7 cm a som bez nastrihu 😉 Mala mala 3700 g, obvod hlavicky 32 cm.

marcelka123
19. únor 2013

@rybicka2 super porodnika mas. Kde budes rodit? 🙂

marcelka123
19. únor 2013

@drndapetka No je tu v téme dosť dievčat čo došli na 25cm a nemali žiaden nástrih, max. kozmetické šitie 😉

marcelka123
19. únor 2013

Ja som včera dala 9,5 cm.. Joj som sa taaak tešila 🙂 Len dochádzal mi lubrikant tak som to dala na 3 pokus a 4 som mala malinkú vlásočnicu krvi, tak som to zabalila... Istota je istota...

Termín na spadnutie, už mi aj pekne lepí aj sa teším... Verím, že pôrod bude krásny a nástrih žiadny a ak šitie len malilinke...

isabella_fly
19. únor 2013

@marcelka123 super, inak aj ja citim uz porod na spadnutie 🙂

marcelka123
19. únor 2013

@isabella_fly 🙂 som veru zvedava ako to vsetko dopadne...Ja rodit budem asi az pocas dalsieho tyzdna, aj ked pocitovo uz som mala rodit aspon pred dvoma 😀 Oficialny termin 25.2 ale moze byt az 2-5 marca... tak dufam, že vtedy už budeme v poriadku a šťastní domka.... 😎

@isabella_fly hlavne držím silno palce a nech to máš bez nástrihu!!!! 🙂 Ja mám pocit, že malý si niekedy ľahne ešte krížom, tak snáď sa už zakotví dole hlavou lebo ani sekciu nechceeeeem...

isabella_fly
19. únor 2013

@marcelka123 no uvidime, viem, ze sa moze stat, ze aj to nebude tak skoro, ale tak hadam ma moje pocity neklamu, pri prvej som to dobre odhadla 😎 a veru hlavne nech je to bez nastrihu, to je moj najvacsi sen, co sa tyka porodu samotneho a mojho tela 🙂

martella
20. únor 2013

Holky dneska začínám 37. týden, s Epinem jsem se dostala zatím na 25 cm a teď mám pocit, že na mě jdou kvasinky :( To cvičit nesmím,že? V pátek jdu k Dr. poradit se co a jak. Ach jo mě to tak štve :( Beztak je to z toho sladkého - rozežrala jsem se teď strašně. Bojím se, že pak už to nestihnu dohnat na tu 10ku. Kdo ví jak dlouho se budu léčit. Nebo myslíte, že můžu cvičit i přes to?

janocka1987
20. únor 2013

Ahojte, ak by mal niekto zaujem predať epi-no ozvyte sa

cervenec
21. únor 2013

Ahoj,pokud by měl někdo zájem prodávám epino 😉 porod byl bez nástřihu,takže opravdu doporučuju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru