EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

miparak
5. zář 2011

@ladie no, pauzírovala jsem v sobotu a včera těch 22cm z pátku bylo dost boj.....aledneska na to peču. Zkusím zase zítra.

ladie
5. zář 2011

@miparak však času dost 😎

miparak
5. zář 2011

Myslím, že můj porod bude fakt hroznej. Už týden mám cosi skříplého v oblasti bederní a níž. na pravé straně, takže chodit normálně je pro mě utrpení, belhám se. A takový polosed, pololeh, tak to přesně ta pozice, kdy ty záda bolí jako mrcha, takže už se těším na porod v leže s nohama nahoře....budu trpět dvojnásob

miparak
5. zář 2011

Minulý týden jsem si udělala na zrcadle čárku, kam mi sahal pupík....a každé ráno a večer měřím, zda už se pupík hnul dolů...nehnul 😢 U mě to bude asi na dlouho, čekáme holčičku, ty prý na svět až tak nespěchají.

adelka89
5. zář 2011

@miparak ta nase prisla na svet o 5tt driv 🙂

miparak
5. zář 2011

@adelka89 neteřinka se vyrojila o 2tt dřív....ale u mě se nic neděje, žádné známky....kromě toho, že se mi cosi zablokovalo v zádech a nadávám jak papoušek vsude kudy chodím...přítel ten už je z toho na prášky a ani se mu nedivím.

miparak
5. zář 2011

@adelka89 oo 5tt dřív a to jsi měla už nacvičeno? to tím pádem jsem ve skluzu - notném 😅

jana0706
5. zář 2011

@pimpulienka samozrejme ze budeme stastne ked budeme mat svoje deticky v naruci a nebudeme riesit ci sme nastrihnute, potrhane atd. pretoze bude pre nas dolezite aby boli babatka zdravucke a spokojne...ale ked mozem spravit nieco preto aby som sa tie dalsie dni po porode sustredila na dojcenie a mohla sa 100%ne venovat dietatu ktore chcem mat nepretrzite pri sebe tak spravim vsetko preto aby som nechodila so slzami na zachod a nebodaj este tyzdne po porode neriesila ze si nemozem poriadne sadnut alebo sa mi zle hoji jazva...pokial ty mas stastie ze si bola hned ok tak je to super a velmi ti to prajem ale to neznamena ze vsetky zeny ho maju...tak trosku nechapem o co ti ide v prispevkoch v tejto teme kedze s epinom skusenost nemas a nechces mat, ci uz pozitivnu alebo negativnu...

adelka89
5. zář 2011

@miparak zacinala jsem nekdy v 34tt 😉

jana0706
5. zář 2011

@miparak ahoj, ale ved mas este mesiac casu podla terminu, ci nie? neponahlajte sa tak vsetky, nie ze tu budem cvicit sama 😀

michaela2310
5. zář 2011

ahojky holky, taky nad epinem přemýšlím.... myslíte, že by nevadilo, kdybych ho koupila už od někoho použitý?? hlavně kvůli hygieně, a nebo radši zainvestovat a koupit ho nový?? a pak mám ještě jeden dotaz, tím jak se cvičí a dolejšek se roztahuje, není riziko že se začne rodit dřív?? moc děkuji za info 🙂

jana0706
5. zář 2011

@michaela2310 ja som kupila nove, mm uz aj tak lamentuje ze ci to nie je nebezpecne atd. a keby som kupovala pouzite tak by som sa napocuvala 😉 ale baby tu bezne kupuju aj pouzite a nestazuju sa...nemalo by to ovplyvnovat kedy porodis, ale oficialne to mas zacat pouzivat az 3 tyzdne pred terminom a od 38 tt je dieta donosene takze aj keby sa vypytalo skor tak nevies ci je to kvoli epinu alebo nie...

chomik
5. zář 2011

Ahojte, ja som včera "dala" 22 cm (5 krát som cvičila) ale potom som na wc našla trochu krvi ☹ a keď som sa pozerala, tak som si našla takú odreninu - akoby na boku, tak neviem...dnes si asi dám pauzu, lebo zajtra idem do poradne, tak aby som nebola nejaká poudieraná...ale zase sa bojím, aby som to stihla nacvičiť, do termínu mi síce zostáva cca 3 týždne, ale s tým epinom mi to ide dosť ťažko a pomaly 😠
@miparak Ahoj, ja mám niečo podobné - síce nie v stoji, ale keď sa dám do toho pololehu/polosedu, tak sa vôbec nemôžem pohnúť...

miparak
5. zář 2011

@jana0706 jeste mám 4 týdny....ale co kdyby, že jo 🙂 Dnes se premůzu a dám si pauzu, zase zkusím zítra.
Dnes se mi k zádům pridala bolest i na zadku....fakt nevím, co se to deje, jakoby se moje kosti daly na pochod 😒

kutcher
5. zář 2011

holky nemůžu si pomoct, ale na netu prodávají tuto erotickou pomůcku za 220 kč a příjde mi to na 1 brdo, zkusil někdo?? asi bych do toho šla radši, než do předraženýho epi-no....

aemmi
5. zář 2011

@kutcher 😲 a píší tam, na kolik se to může nafouknout?

indriela
5. zář 2011

@ladie Tak vidis, moc gratuluju k dalsimu schudku. Ja jsem dneska konecne prekonala tech 22 cm a dostala jsem se na 23,3cm - hned mam lepsi naladicku 🙂 Cvicim Po, Ut, pak ve ST volno, Ct, Pa zase cvicim a oba dny vikendu volno. A ted jsem to dala po tech dvou dnech volna, takze ono se to tam tak nejak porovna a zvykne si to po pauzicce 🙂 Ja uz chci taky hlasit 28 cm 🙂

indriela
5. zář 2011

@kutcher No jo, princip bude asi stejnej a cena teda neskutecne rozdilna 😲 Jsem taky zvedava, jestli s tim ma nekdo zkusenosti...

kutcher
5. zář 2011

@indriela
@aemmi pán psal, že to bylo zkoušeno na 40cm ale mělo by to v poho vydržet víc... já právě o tom četla na diskuzi, že to jedna mamina normoš s kondomem používá a no problemo... ale já blbka nevím kde to bylo a jak jí to nakonec při porodu dopadlo...:-/

indriela
5. zář 2011

@kutcher Tak to je teda mazec - to na tom epi-nu pekne rejzujou 😝 Bych sem dala blici smajlik, kdyby tady byl 😠

petja
autor
5. zář 2011

@kutcher no,jestli to není anální kolík...to tu jedna mamina taky koupila a prasklo jí to při cvičení,takže byla nasr.že neměla ani to ani to a nemůže cvičit..a navíc to ani nemá totožný tvar a materiál jako epino.

petja
autor
5. zář 2011

určitě že je epino drahé ale stejně nejlepší investice co se těhu a porodu týká a do budoucna bez nástřihu-k nezaplacení! A myslím,že cena epina jdse stejně dolů,nikoliv nahoru,takže bych se s blicím smajlíkem pozdržela...a hlavně nikdo nikoho nenutí si epino kupovat

kutcher
5. zář 2011

@petja no... mně taky trošku jde o matroš, aby to fakt neruplo, píše, že je to anální i vaginální... fakt težko říct, taky pán může kecat, že jo... zkusím se optat ještě v jiným shopu...

petja
autor
5. zář 2011

@kutcher jako nafouknutelný na 40 to může být,ale jestli to vydrží denní posilování 3-4týdny,to nevim...

indriela
5. zář 2011

@petja To ze je to dobra investice - o tom zadna, nic ve smyslu, ze to tak neni, jsem tim taky nemyslela, a rozhodne s tim souhlasim. Kazdopadne cena je vysoka, ale zas vzhledem k tomu, cemu s epi-nem spousta holek predesla... To se ovsem plne doceni az po porodu 😉

kutcher
5. zář 2011

@indriela ta cena je s prominutím hrozná... když si vezmu, co vše ještě chci stihnout koupit a mám 3800 tak začínám panikařit - @petja investovat by do toho člověk i chtěl, ale není z čeho😖

kutcher
5. zář 2011

@petja tak jako pomůcka určená k zasouvání, vytahování a tlačení by měla, ale fakt těžko říct... proto jsem napsala sem, jestli se někdo, kdo zkusil nenajde...

indriela
5. zář 2011

@kutcher Uplne Ti rozumim. Ani mne do koupe samozrejme nikdo nenutil, ale kdyz jsem cetla tak pozitivni prispevky holek, rekla jsem si, ze taky udelam vsechno, co se da, abych eliminovala tu moznost nastrihu (samozrejme, kdyz bude potreba, tak holt bude potreba... ale precejen je tu ta moznost, ze by to slo bez nej, ze?). A kdyz je ta moznost v podobe epi-na, i kdyz je teda za takovy ranec, ze si upru nekde jinde, hlavne ze si ho budu moci koupit. Kdyz bych si ho neporidila, tak bych si to pak urco vycitala 😅

aemmi
5. zář 2011

@kutcher Popravdě řečeno, já bych raději volila vícekrát použité epino než toto, já myslím, že sehnat nějaké vícekrát "jeté" bys tu mohla, pak bys to měla za slušnou cenu...každopádně, jestli najdeš někoho, kdo s tímhle má zkušenost, tak se poděl 😉 by mě to docela zajímalo...

michaela2310
5. zář 2011

@kutcher koukni tady na bazárek, jedna maminka epi-no prodává za 1200...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru