EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kessinka
1. led 2012

@aksniteb
prosím ťa mohla by si mi poslať cez ktorý e-shop? zajtra sa pokúsim ho ešte pozháňať, a ak nie tak asi by som mala čím skôr objednať 🙂 ďakujem 🙂

mija_jami
2. led 2012

@kessinka
Ahoj, ja som ho našla len na perinbaba.sk. Aj som si ho objednala, ale potom som si všimla že posielať tovar začinaju až 9.1., To je premna už neskoro, tak som to zrušila.

mija_jami
2. led 2012

Ahojte kočky, pridavam sa k Vám, od dnes mam epino. Hned som ho aj skusila, a musim povedat že budem mať čo robiť. Na prvy pokus som ho mala problem dostať vôbec dnu a ťahal ma aj vyfuknutý. Ked som skušala tych 15 minut že nafuknut vytlačit a znova nafuknut atd. Tak nakoniec som sa dopracovala k 17cm. Som zvedava čo zajtra :O)

kessinka
2. led 2012

@mija_jami
fúha, ďakujem za upozornenie, tak ja sa k epinu asi tiež nedostanem... uvidíme ako na tom budem po 9.1, nuž moja chyba, spoliehala som sa na to že to zoženiem ľahšie, bez nutnosti objednávať ho...

z toho vyvstáva moja ďalšia prosba o radu - dnes som bola u gynekológa a krčok maternice mám momentálne už menej než 1 cm - môžem v takomto prípade epino používať, alebo to môže mať vplyv na predčasný pôrod? lebo napríklad pohlavný styk máme už zakázaný (ja viem, blbé otázky, ktoré asi počúvate pravidelne, ale nejako nemám momentálne síl to niekde hľadať) ... ďakujem

lucalf
2. led 2012

Kupovala jsem ho na epino.cz a dokonce mají akci na doručení zdarma. Já si ho byla vyzvednout osobně a objednávka byla připravená během jednoho dne.

ava
2. led 2012

@petja je velká a i proto jsem šťastná, že jsem epi.no měla! Jen mě mrzí, že jsem při prvním porodu byla skrblík a neinvestovala....tím víc si teď vychutnávám to, jak je mi fajn! 🙂

@janca1983 děkuji moc! Tobě se to už taky blíží...nebo už jsi porodila? Jak pokračuje trénink?

dzejnyy
2. led 2012

Tak jsem konečně začala. Největší problém mi dělá udržet balonek aspoň trochu uvnitř 😖 Ale i tak jsem dala 20 cm, což je snad pro začátek dobré...

petja
autor
2. led 2012

@ava jj.moje holči vážila 4020gr

x_martyna
2. led 2012

Ahojte...ja som sa síce do diskusie doteraz nezapájala, len čítala a moc mi mohla. Takže všetkým ďakujem 😵
Porod mám už úspešne za sebou a tak predávam EPINO. Kto má záujem nech sa mi ozve na IP.

anicka1981
2. led 2012

@kessinka ja som obiednavala cez brana k detem.cz, boli super rychly, v nedelu som obiednala a v stredu rano som to mala doma, a to z ciech posielali 😀

kessinka
2. led 2012

@anicka1981
ja som o bráne k detem počula viac krát že im to trvalo, a trvalo, a trvalo.... 😒 uvidíme, rada by som cvičila s epinom, ale bojím sa aby som naozaj náhodou nestihla porodiť skôr než by mi to došlo....🙂

aksniteb
2. led 2012

@x_martyna a ako? napíš, sme zvedavé - tada ja určite - či prebehol pôrod bez nástrihu 😉

nevedela som, či sa tu môže napísať e-shop, akle ja som tiež objednala cez perinbabu, a do dvoch dní som ho mala na dobierku doma...
zdravím všetky nové používateľky-cvičiteľky 🙂 začiatky sú vždy opatrné, ale myslím, že po pár cvičeniach si každá nájde polohu ako sa jej bude cvičiť najlepšie a postupne to pomaličky cm po cm pôjde, hlavne sa netreba pri cvičení stresovať, že niekomu to ide ľahšie, dôležitá je hlavne psychická pohoda !!!

anicka1981
2. led 2012

@kessinka ja sama so bola prekvapena, ked mi volal v stredu kurier o 7 rano, 😀 lebo ja som tiez sa o epine na poslednu chvilu dozvedela,,, tak som bola milo prekvapena tou rychlostou 🙂mozno nahoda, alebo stastie 😀 , ja som mala nacvicena za 2-3 tyzne, islo to rychlo, a to som mala problem aj so zlatou zilou,ktora sa mi vyhodila po 1 cviceni na epine,,,, 😝 , nastastie teraz uz ani neviem, ze neaka bola 🙂,ale musela som mat asi 2 pauzy po 3 dni,porodila som pred pol rokom, porod bol velmi silny zazitok a rada spominam, rodila som skoro 15 hod, nemala som epidural ani niake vyvolavacky, maly sa narodil presne na muzove narodeniny, a mal 3800 a 53, a ja som ostala uplne cela, bez jedinej ranky,akurat ta zila sa davala dokopy troska dlhsie, 😝 😝 , ale celkovo epino je super vec. stoji to za to, drzim vam vsetkym palce 😵

innka09
2. led 2012

Ahojte, pls ktore epino pouzivate ? Epi-no delphine alebo epi-no delphine plus? Neviete aky je rozdiel medzi nimi? Neviem ktory si mam kupit...

petja
autor
2. led 2012

@innka09 delphine plus je i na poporodní cvičení ke stažení svalů pánevního dna ze zpětnou rekací,vidíš na tom budíčku,kolik je tam tlak apod.

bell2
2. led 2012

Ahojte, vsechny nove cvicici zdravim. Presne si pamatuju, kdyz jsem zhruba pred mesicem Epi-no vytahla poprve a zkusrbne nafoukla na tech 30 cm...byla to docela sila...byla jsem si jista, ze to proste nikdy nedam. Poprve 15 cm a byla jsrm na sebe desne hrda 😉 Dneska jsem v pohodicce dala 28 cm a jsem maximalne stastna 😉 Vim, ze u porodu se opravdu muze stat cokoli, ale diky Epi-nu se na nej uz tesim...psychicky mi hrozne pomohlo...vim, ze to proste dam...a jestli k tomu bude i bonus v podobe zadneho nebo maleho poraneni, tak to je jen tresnicka na dortu 😉)) Nebojte se...fakt to pujde. A berte to tak, ze kazdy natrenovany 0,5 cm je lepsi nez nic, takze smele do toho 😉

ava
3. led 2012

@bell2 zcela souhlasím! A tvůj porod bude určitě krásný, když se těšíš! Není se čeho bát.

innka09
3. led 2012

@petja dakujem za odpoved 🙂

bell2
3. led 2012

Ahojte...tak na dnesni KO doky zmeril prumer hlavicky na 9,6 cm, coz mi prijde super bo mam natrenovano 9,5 cm a dle dokyho jeste tak tyden do vylodeni 😉 Doufam, ze az pojedeme na ostro, tak sr tam neco nepo..... a budu moct to Epi-no zuzitkovat 😉 Jinak vahovy odhad dnes 3585g a pri porodu to doky vidi cca na 3,8 kg...tudiz zadnej drobecek 😉

michaela2310
3. led 2012

ahojky holky!

prodávám epino, jsem druhá majitelka, ale od 36tt jsem ležela v nemocnici, tak jsem neměla možnost cvičit ☹ cena 1600 i s poštovným...

mija_jami
3. led 2012

@bell2
Dakujem za povzbudenie :O) Kolko ti trvalo kym si sa dopracovala k tym 28, lebo mne to teraz tiež pride že sa to snad ani nedá. Aj manžel len tak na mňa pozrel že to snad nemyslím vážne :O))

mija_jami
3. led 2012

@aksniteb
A nemala by som to cvičiť v polohe v akej pojdem rodiť? lebo u nas ina možnosť ako po ležiačky ani nie je.

bell2
3. led 2012

@mija_jami Ja trebas cvicim na zadech v polosedu, jak budu rodit...zkousela jsem i jine polohy, ale tahle mi tak nejak vyhovuje nejvic, nicmene hodne holek cvici v kleku, drepu, polosedu...tak, aby mely uvolnenejsi kostrc 😉

Ja zacala cvicit v 36tt, ale hodne pomalicku a opatrne...prevazne obden 😉 Poprve 15 cm a finalnich 30 mi v te dobe prislo uplne absurdnich 😉 Cvicila jsrm fakt pomaloucku...pokroky trebas jen po 0,5 cm (merim obvod krejcovskym metrem).

Casem sr to fakt podda...ale porad si opakuj, ze i 25, 23 nebo jen 20 je lepsi nez nic 😉 Jako vim, ze incestice do takoveho hrani je pomerne velika, ale ja kdyz si zpetne uvedomim, kolik jsem v zivote utratila za uplne blbosti 😉))

kessinka
4. led 2012

Ahojte, prosím vás, môžem teda používať epino ak mám v 35tt skrátený krčok maternice? viac mi doktor nepovedal, epino nepoznal a nevedel mi povedať či môžem alebo nie, a na nete som to nenašla medzi konraindikáciami... 😕

andelka
4. led 2012

@mija_jami já jsem cvičila v polosedě, právě že jsem nevěděla jestli budu moct rodit v jiné (a trefila jsem se). Teď zkusím různé polohy, v jiných to jde snáz. A smad tentokrát budu moct rodit jinak, ale uvidím, ono to nebylo špatné v tom polosedě, pohodlné pro všechny. Ale třeba klek je lepší.

@kessinka já myslím že by to šlo, ale zavádět balonek jen z části, nejvíc jde stejně o tu oblast hráze, a nevytlačovat silou moc, spíš nechat pomalu vyklouznout.

katrintrintrin
5. led 2012

ahoj, já cvičím s epinem už 10 dní, snažím se každý den tak 30 minut. Termín mám za 9 dní. Začala jsem na 20 cm a dnes jsem zvládla už 27 cm, cvičím buď vleže s vyvýšenými zády nebo vkleče na všech čtyřech. Nevíte, kolik je průměrný obvod hlavičky novorozence? Čekáme prvního potomka a jsem už dost nervózní, ale díky epinu a tady té diskuzi jsem o dost klidnější 🙂

bell2
5. led 2012

@katrintrintrin Ty jo...tak to jsi fakt dobra 😉 Rekla bych, ze se to pohybuje tak od 32-38 cm...samozrejme zaleui na celkove konstituci...ale neboj...pry u porodu hodne pomahaji hormony 😉

aksniteb
5. led 2012

Ahoj epiňáčky, ja sa hlásim už z pôrodnice a hlavne vás chcem podporiť v cvičení !!! V utorok poobede sa narodila naša Meliska s mierami 3350g a 52cm. Váhu malej odhadli na 3800g a aj keď dr vedel, že cvičím s epinom, dohodli sme sa, že keby bol nástrih potrebný, súhlasím s ním. Nástrih potrebný nebol, mám len dva drobné stehy a všetci boli prekvapení, že po pôrode chodím, sedím a v pohode fungujem. Mne sa to zdalo normálne, ale asi to tak nie je 🙂 preto baby cvičte, fakt to stojí za to !!!

petja
autor
5. led 2012

@aksniteb Moc gratuluju!!! Určitě to nené běžné,aby rodička i po svých odešla na pokoj.Já byla v době mýho porodu mezi těmi 20maminkami jedinná!!! Užívejte sebe, holky!!!

bell2
5. led 2012

@aksniteb No tak to jsou super zpravy...moc gratuluju 😉 Doufam, ze s tou vahou se doky sekl i u me...taky mam odhad na 3,8 kg 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru