EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

michhav
29. srp 2012

Ahoj holky, prodávám Epi-no plus, bylo pouzito 4krat - vzdy s ochranou. Prodam ho za 1800 ( puvodni cena 2959,-). Kdyby jste mela nektera zajem. Hezky den 🙂

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=277119

aronek
29. srp 2012

@dejka77 já jsem začala v průběhu 36tt a cvičím bez gelu 😉

gabina26
30. srp 2012

tak dnes 31cm, zatím nic nového, mimču se na svět nechce 😉

marquett86
30. srp 2012

Ahoj, chci se zeptat jak dlouho cvičíte nebo jste cvičily? V návodu je nechat 10min v pochvě a poté nechat vyklouznout....Já cvičím od 16.8. 1x denně nebo obden...řikám si že mám ještě čas, ale nejvíc jsem se zatim dostala na 21cm (obvod) a to mě to štíplo...tak teď k tomu mám respekt 🙂 Četla jsem tady, že někdo cvičí i 30minut...jako několikrát to nechat napumpovat, vyjet ven...znova zavést a nechat vyjet? Prosim poraďte jestli jste se řídily podle návodu nebo ne....bojim se abych sobě nebo miminko neublížila nebo si dokonce nevyvolala porod...Ale zase to chci nacvičit pořádně...

aronek
30. srp 2012

@marquett86 většinou třikrát nafouknu a vytlačím. Začínám na menším obvodu a dostanu se na větší 😉

jitka_001
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gabina26
30. srp 2012

@marquett86 Já teda taky tak 3 x max. 4 x nafouknu a vytlačím. Začínám na menším obvodu a dostanu se na větší - tak jako aronek. Žádných 10 minut to v sobě nemám. Cvičení mi trvá tak 20minut, pak ještě masíruji hráz. Jinak úplně jako první (než vytlačuji) zavedu a nafouknu, pak vyfouknu (bez vytlačení) a opět nafouknu na větší rozměr a podle pocitů tlaků dole to opakuji. To dělám tak 3 x a pak už nafouknu a vytlačím ven.

rakos
31. srp 2012

Prosím holky, nejsem si jistá jak s epinem cvičit, jde mi to dvěma způsoby - vkleče, zavést celé, nafukovat (bez většího pnutí, jen s tlakem na konečník), drží samo, pak vytlačit - to je nepříjemné. Bojím se, že když je epino celé vevnitř, tlačí na čípek.
Nebo v polosedě-pololeže, strašně vyjíždí, i když zavedu celé, musím silou přidržovat, nafukování je dost nepříjemné (podle mě se tím víc namáhá hráz, od čípku daleko), vytlačení není problém, vyletí samo, když povolím ruku 🙂
I tady ve vlákně se podle měv podstatě popisují tyhle dva způsoby (nečetla jsem celé, to bych nezvládla). Co myslíte, který je bezpečnější a efektivnější???

oktarina
31. srp 2012

@rakos tak to sme na tom stejně, zkoušela jsem vkleče s jakoby podřepem a nebo v pololeže/polosedě a pokud ho tam nedržím, "vyklouzává" samo. Myslím, že bychom měly vytláčet, ale nenašla jsem polohu, ve které bych to mohla zkusit, tak cvičím spíš metodou pokus-omyl.

marquett86
31. srp 2012

@aronek
@gabina26
Děkuju za info. zkoušela jsem to podle vás a lepší... 🙂
Ale začíná mě znervozňovat to, že cvičím už docela dlouho a zatim nic moc výsledky po prvním cvičení byl obvod 17cm a teď je už nemůžu dostat ani na těch 21cm, max dám 20cm. Jak mě to štíplo, ale až na konci při vytlačení (jakoby spiš nahoře na malym stydkym pysku). Tak mam strach to nechat projít znovu a vždy na konci musim trochu vyfouknout....nechci se poranit :(

Ale takhle toho asi moc nenatrénuju,co? Šly jste při vytlačování přes bolest nebo ne?? Jak jste to měly vy? Šlo to pak rychleji ke konci těhu?? Že se třeba už ta tkáň sama přirozeně uvolňuje? Piju ještě 2x denně maliník a lněný semínko + masíruji hráz....Prosím poraďte 😅 DĚKUJU!!

luciskap
31. srp 2012

ahoj holky, můžu se přidat do vaší diskuse?Pročítala jsem tuto vaši diskusi,mám pocit, že kdo nepoužívá EPI-NO tak snad ani nemůže normálně porodit🙂Myslíte že je opravdu tak účinné?Samozřejmě že čím víc se blíží porod, tím větší z něj mám obavu a přemýšlím jak tu obavu zmenšit, zda masírovat hráz, což nevím jestli přez pupek zvládnu (když jsem to nadhodila manželovi tak se moc netvářil), nebo zda investovat do EPI-NO.Kamarádky kámoška ho používala a stejně jí to moc nepomohlo tak nevim. děkuji za vaše názory.

kamino
31. srp 2012

@marquett86 Já jsem si pomáhala lubrikantem a hlavně nespěchat. Zavadela jsem do tři ctvrtin,aby nejširší část byla na hrazi a pomaloucku roztahovala. Prifoukla,pockala třeba minutu a zase o kousíček..vyjíždí to,chce to držet,ale přišlo mi to nejefektivnější a na konci cvičení zatlacit dovnitř,máš jistotu,ze projde a vytlačit. Během pár cvičení jsem se dostala na pohodovych 28,bez bolesti. Pak bohužel přišla sekce...

rakos
31. srp 2012

@oktarina mi vyklouzává jen v pololeže, právě mě dneska překvapilo, že v kleče (na všech 4) se dostalo hezky dovnitř, dokonce tam samo zajíždělo, jen si nejsem jistá co to tam vevnitř dělá 🙂

aronek
31. srp 2012

@marquett86 jdu jen do nepříjemného tlaku, přes bolest nikdy 😉

gabina26
1. zář 2012

@marquett86 Taky nejdu přes bolest, spíš prostě nafouknu do nepříjemného tlaku a počkám, až tlak ustoupí, prodýchávám, trvá to chvilku tak max. minutu, když tlak povolí, vytlačuji. Každopádně já zavádím balonek úplně celý dovnitř, pak nafouknu a při vytlačování si musím na začátku pomoc trochu zatáhout hadičkou aby balonek vyjel ven aspoń trošku a pak už vytlačuji pomocí svalů.
Nevím, ale mám pocit, že je důležité roztahovat i ty svaly uvnitř pochvy, tzn. zavést balonek celý a tam nafukovat. Pokud by se to dělalo jen na hrázi, řekla bych, že je tady riziko vnitřního poranění, pokud svaly uvnitř nebudou zvyklé na roztáhnutí, ale je to jen můj názor.
Zavádím zásadně v pololeže - polosedě (předpokládám, že mi ani jiná poloha nebude nabídnuta), mám před sebou zrcátko a tak krásně všechno vidím, jak se hráz napíná, jak balonek postupuje ven. Když přechází nejširší část balonku přez hráz, musím ho oběma rukama držet, aby nevyjel moc rychle, snažím se, aby to bylo pomalé... protože za hlavičkou jsou přece ještě ramínka a další tělíčko a to tak rychle určitě nevyjede jak balonek. Jo a ještě když je nejširší část balonku na hrázi, zpomalím a čekám (něco jako aby si hráz zvykla více) a po chvilce zase vytlačuji.
Nemám pocit, že by balonek nějak tlačil na čípek a to ho mám ještě celý 😒 Jsem čtvrtý den po termínu a nic se neděje. Mám velký strach, že se mimču nebude chcít na svět a budu muset znovu na císař. Což je moje nejhorší můra ☹
Tak držte palce, ať se už rozhoupe, bobek. 😉

gabina26
1. zář 2012

@marquett86 Jinak ty cm se poddají, já se nemohla dlouho dostat přes 24 cm, pak to poskočilo a šlo po půl cm denně.
A taky jsem měla problém s trhlinkou pod čípkem (nahoře jak jsou stydké pysky), prostě dole hráz vydržela, ale nahoře mi balonek udělal trhlinku, jen malou s dvěmi kapkami krve. Necvičila jsem den, dva a pak zkusila, ale při každém větším objemu se trhlinka opět začervenala. Teď když už jsem na 31 cm je při prvním vytlačení trošku krve z trhlinky a pak už při dalším klid. Prostě se to nějak pořád trhá, ale je to jen povrchové, tak snad to horší nebude. Cvičím i přesto, nebolí to, neštípe, přijde mi to jako taková odřenina.

marquett86
1. zář 2012

@gabina26 Moc děkuju za info. Jsi hodná 😉 !!

werunqa
1. zář 2012

Ahojky 😉
mam 2 otazky 🙂
1,Muze se EPI-NO pouzivat i u hroziciho predcasneho porodu?

2.Kdyz jsem mela u prvniho porodu nastrih hraze, ktery se mi spatne zahojil (2 stehy vypadly moc brzy 😠 ).Tudiz mam vetsi posevni vchod nez driv-nebude me pouzivani EPI-NO bolet nebo tak???

Dekuji 😉

werunqa
1. zář 2012

@luciskap
Urcite se da porodit i bez EPI-NA 😉...ja tak porodila 🙂 ..ale s nastrihem 😉 .Ovsem kdyz je moznost si nastrih usetrit tak proc ne 😉 jinak moje kamoska pouzivala EPI-NO a porodila bez nastrihu... 😎

luciskap
2. zář 2012

@werunqa jo,jo to chápu že s nástřihem a nástřihu nebo potrhání mám obavy, ale i tak není zaručené, že nástřih nebude, nevím co je větší stres, jestli nic nedělat a obávat se že by EPI-No pomohlo nebo hrotit centrimetry jako tady, ještě k tomu když to není levná záležitost.Moje kámoška porodila bez nástřihu, ale už to bylo její druhé dítě.ty s tím nemáš osobní zkušenost?Každý porod je individuální, to chápu.

werunqa
2. zář 2012

@luciskap
No znam holku-co porodila skoro 5kilove mimco i bez nastrihu.Jako ja osobne beru nastrih jako takovou samozrejmost u porodu.Ani to EPI-NO ti 100% nezaruci, ze te nenastrihnou..Ale kdyby byla moznost tomu predejit-tak to zkusim 😎
Ja teda razim heslo-radeji byt nastrihnuta, nez natrhnuta 😉

werunqa
2. zář 2012

@michhav
Koukala jsem na ten inzerat a nechapu, co na tom stoji 1800,-?? ja myslela, ze 1800,- stoji tak uplne novy a ze pouzity se da sehnat do 1000,-..tak nic no ☹

gabina26
2. zář 2012

Tak já dnes dala 32 cm. Jen aby mi to bylo k něčemu platné. Furt jsem 2v1. 😉

aronek
2. zář 2012

@gabina26 taky jsem dala 31 a jsem stále v kuse. Ale já mám ještě čas 😉

pumuckl
2. zář 2012

Ahojte, tak to mám za sebou. S epinem jsem cvičila max 10x a to dost nepravidelně, poslední cvičení 2 dny před porodem a to jsem dala cca těch 30, předtím kolem 26-28. Prcek měl 4190g, 53cm a když nám při propouštění měřili hlavičku, tak měla 36,5cm. A jsem bez nástřihu, bez poranění, prý jen jedna pidi odřeninka, která mě prý bude pálit při čurání, ale ani o tom nevím, takže asi tak.
Musím ovšem říct, že obrovskou zásluhu na porodu bez nástřihu má PA co mě rodila a možná i větší než celý epino (ale to mě zase vůbec nakoplo si říct o porod bez nástřihu). Mohlo jí být k padesátce (minulýho prcka mi rodila mladá a střihla mě i při odhadu váhy 2600g :-/ ). Říkala jsem jí o tom, že jsem s epinem cvičila a byla bych moc vděčná, kdybysme to zvládly bez, na což mi odpověděla, že ona není zastáncem nástřihu, tak udělá max a udělala. Celý tlačení a už i před mi rukou držela hráz a tlačila ji a roztahovala a pomáhala tak prckovi ven a že to byl masakr. Po prvním naprosto pohodovým porodu (prcek 2920g s nástřihem) jsem si jako velká hrdinka a nevěříc, že prcek bude mít odhadovaných 3700g nenechala dát epidurál (ani poprvé nebyl). Konec porodu jsem neskutečně protrpěla a to nejsem žádná bábovka. První prcek byl venku na 2 zatlačení, tento snad na 7kontra po 3 tlačeních. Kdyby mě nastřihla byl by venku rozhodně rychleji a ne tak bolestivě, takže těžko říct co je lepší jestli tak šílenej zážitek z konce porodu (ani na to nechci vzpomínat), ale bez nástřihu nebo nástřih, rychlejší porod a pár dní po porodu sedu "na bok".
Držím vám všem pěsti, ať cvičením předejdete poškození hráze, ale hlavně vám přeju alespoň z poloviny tak skvělou porodní asistentku jakou jsem měla já, protože mám pocit, že na mým porodu bez nástřihu měla minimálně tak velkou zásluhu jako epino, ne-li větší.

aronek
2. zář 2012

@pumuckl gratuluji k malému, vlastně velkému 😀 Supr, že jsi měla dobrou porodní asistentku a pomohla. Já si myslím, že epi-no je i o tom, že se cítíš připravena a máš pocit, že děláš něco pro hladký porod 😉 Na bolest se zapomene a zůstane ti zlatíčko 😉

lumarque
2. zář 2012

Ahojte, mozem sa spytat ako u vas postupovalo pouzivanie epina.. mne cez hradzu preslo na 1.krat 15 cm, teraz po 4 cviceniach horko-tazko 18cm a boli to...porod sa blizi ( ak by sa narodilo babo ako syn tak uz za 6 dni)-chyta ma hroza, lebo to sitie bolo dost masaker...

aronek
2. zář 2012

@lumarque o kousek vždy víc, při prvním porodu jsem se bála, že nestihnu a cvičila jsem i dvakrát denně 😉 Ale neboj, času máš dost 😉

sissi26
3. zář 2012

holky, prodám EPI-NO🙂 používané, ale pouze s kondomy a dezinfikované a myté po každém použití, je to kupované v červenci...takže jak nové🙂 kdybyste některá měla zájem, napište IP🙂

lussinkaaa
3. zář 2012

Ahojte baby, od dnes sa chystam cvicit s EPI-NOm 🙂 Mam ale jednu dilemu, dufam, ze to nevyznie hlupo, ale.....tie ktore uz mate po porode dlhsiu dobu a cvicili ste s epi-nom, dalo sa to tam dole do povodneho stavu co sa tyka roztiahnutia ? 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru