EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kinsli
2. led 2011

@dulkagabulka i při silných kontrakcich jsem dýchala uplně normálně. jestli to stálo za to?? Nikdo se mě na nic neptal a stejně i teď prd vím jak to v porodnicích běží 😖
Třeba jedné holčině co sem psala říkali bez oxitocinu 1 cm = hodina, takže pokud si mám vybrat jestli bolestmi 2 hodiny nebo 7 hodin, volila bych zase ty dvě.

kinsli
2. led 2011

@dulkagabulka k ruptuře hodně přispělo to, že jednak to bylo moc rychlé a hlavně jsem měla silnou cukrovku, takže Kačka měla mega hlavičku.

miika
2. led 2011

Kocky, som v 37tt, az teraz som si precitala o EPI-NO, tetusila som ze to existuje. Pri obidvoch predoslych porodoch ma nastrihavali a asi hodinu sili...co bolelo viac ako cely porod, kedze som nemala epidural. Pri tretom porode som si zaplatila epidural kvoli sitiu, nie kvoli porodu... ale mozno by bolo fajn vyhnut sa nastrihnutiu uplne.

Viete mi poradit (nechce sa mi citat cela diskusia), kde sa da v Bratislave kupit EPI-NO? Ma to zmysel zacinat s cvicenim v tomto stadiu? obidve deti som rodila predcasne - 19 a 10dni pre terminom, odhadujem, ze budem rodit za cca 2 tyzdne, stihnem nieco nacvicit?

nikam
2. led 2011

@miika Ahoj, ja Ti zo skusenosti neporadim, ale mozno Ti pomoze, ak si precitas navod: http://www.epino.cz/stahnete-si.html. Podla toho, co pisu, mas zacat prave teraz. Baby ale urcite poradia lepsie.

jerryjanka
2. led 2011

@miika za 2 tt nacvičiš v klude tych 28 cm možno aj viac takže byť tebou idem do toho - objednaj si ho ešte dnes na strankach ktore ho ponukaju 😉

slniecko77
2. led 2011

..v prvom rade vsetko najlepsie a najkrajsie do Noveho Roku 2011 a vsetkym prajem porod bez nastrihu 😉
@dulkagabulka nesuhlasim s tvojim nazorom, ze ruptura sa lepsie hoji..v tomto suhlasim s @kisli
..predstav si roztrhnutu kozu na cimpr-campr a prilozenie okrajov, vznikne nerovnomerna rana, ktora sa horsie k sebe prilozi a tym padom zhoji
..ked mas cisty rez, ktory sa robi pri operaciach, rana sa k sebe krasne prilozi, zosije a tym padom lepsie hoji
..tiez pri vysokej hradzi sa malokedy vyhnes nastrihu
..ale suhlasim s nazorom na polohu, urcite sa v niektorych polohach hradza roztrhne menej
..a celkom ma zaujima vzdelanie vacsiny dul, tym nemam na mysli nic zle, len myslim, ze maloktora mate medicinske alebo ine zdravotnicke vzdelanie a v podstate vobec nezodpovedate za zdravie rodicky a dietata ako lekar alebo porodna asistentka
@molka kde si prisla k presvedceniu, ze maternicu pri cisarsko reze trhaju??? 😅

..urcite je najidealnejsie ked sa nastrih robi len v najnutnejsom pripade a nie rutinne...ja vsak preferujem nastrih ako rupturu az ku konecniku, obzvlast ked ma rodicka hemoroidy

..chcela som sa poradit, ja som po cviceni cca 1.5 tyzdna na 24.5cm, kolko ste mali vy? mam pocit, ze toto je moje maximum, celkom to boli ked vytlacam cely balonik 😝

babika0
2. led 2011

@jerryjanka tak ja opat stagnujem. 27cm. ale nevadi, zajtra dam urcite viac! ty ako?
@slniecko77 babam to ide rychlejsie, ale nestresuj sa tym. mas este casu, ono to pojde, aj ked pomaly. ako som pisala na predoslej strane 4 dni som stala na 26cm a nie a nie sa pohnut dalej. teraz zase stojim na 27cm ale urcite to pojde. verim tomu.

slniecko77
2. led 2011

@babika0 dik za povzbudive pismenka 😉
..mne to slo tiez na zaciatku po centimetroch, len teraz som nejak zastagnovala 😒 skusim pocvicit este vecer, snad sa objem balonika aspon o 1cm zvacsi
..co sa tyka cvicenia panvoveho dna, tam som super, robila som nad 4 dieliky uz po troch dnoch..aspon nieco 😉

babika0
2. led 2011

@slniecko77 to zase neviem o com hovoris.. 4 dieliky? to ako cvicis?

slniecko77
2. led 2011

@babika0 ja mam EPI-NO Delphine Plus, kde mi ukazuje aj ako silno dokazem stlacit panvove svalstvo 😉 tak aspon z toho sa vytesujem
..Delphine Plus ma aj stupnicu s dielikmi, kde si dokazes regulovat kolko si toho nafukla, pozri sem:
http://www.epi-no.co.uk/howitworks.asp

babika0
2. led 2011

@slniecko77 to je supeeeer. to som nevedela.

slniecko77
2. led 2011

@babika0 😉 su tam popisane v podstate tri druhy cvicenia:
1. na panvove dno, s ty nemam problem..presiahnem aj 4 dieliky
2. roztahovanie hradze...no to sa mi moc nedari 😝 snad sa to pohne dopredu
3. vytlacanie ako pri porode, dost to tlaci na konecnik, ale aspon mam predstavu co ma caka a obcas mam pocit, ze prasknem
..nuz zostava len cvicit, cvicit, cvicit....ked citam co pisu dievcata tak ma to velmi motivuje 😎

luckar
2. led 2011

Ahoj, pokud by měl někdo zájem o Epi-no tak ho nabízím v bazárku 🙂. A všem aktuálním uživatelkám přeju hodně úspěchů a žádný nástřih.

dulkagabulka
2. led 2011

@slniecko77

v pohode, nemusis so mnou suhlasit 🙂 to je fajn, mat rozne nazory

tu som pisala nie ako dula, ale ako zena, ktora zazila čo je to nastrih, čo je to nasledne natrhnutie..
a čo je to natrhnutie bez nastrihu...sama viem,ako ma ktore bolelo a ako sa ktore hojilo...

a čo sa tyka toho natrhnutia, znama lekarka bola v Afrike a bola uplne hotova z toho, ze tam pri cisarskom urobia iba maličky rez, do ktoreho lekar strči prsty a tkanivo roztrhne...dobre čitaš..roztrhne, nereže...
tam maju na to taky nazor, ze tkanivo ak sa roztrhne, potrhaju sa jeho najslabšie spoje, ktore nemaju na nasledne fungovanie podsatny vplyv..ze vraj vznikne škareda jazva, ale tkanivo potom funguje lepšie....a su to prosim MUDr a nie duly 🙂

luculele
2. led 2011

Caute, caute, tak po vcerajsom cviceni stale 8,5 priemer na mierke, zmerala som aj krajcirskym metrom a bolo to 27 cm, takze tiez trochu stagnujem, na pohlad sa mi to zda dost malinke, hlavicka babatka bude asi vacsia. Inac, som zistila, ze ja tu hradzu zas tak vysoku nemam. Medzi konecnikom a otvorom mam asi pol centimetra (co z hygienickeho hladiska asi neni najlepsie), ale neviem si predstavit, kde by ma ten doktor nastrihoval, jedine asi smerom na bok.. ved ja mu to vyhovorim.. 😎 prajem vesele epinovanie

babika0
2. led 2011

@luculele zajtra dame viac 😉

slniecko77
2. led 2011

@dulkagabulka som rada, ze si to tak zobrala, vobec som to nemyslela v zlom...kazdopadne je zaujimave ako v kazdej kuture je to troska inak
..mne sa tiez nepaci rutinne nastrihovanie, len kvoli tomu, aby si to lekar zjednodusil..ono je tam toho viac za a aj proti, moze byt aj inkontinencia ako komplikacia velkej ruptury, aj kvoli tomu su dobre cvicenia panvoveho dna 🙂
..a urcite je rozdiel ruptura a ruptura, urcite by mi nevadilo natrhnutie 1-2cm, ale nejakych 10cm roznymi smermi ano

luculele
2. led 2011

@babika0 my musime uz dnes, zajtra o siedmej sa na mna dr. pozrie a ak bude krcok otvoreny na viac nez 2 cm, tak ideme rodit 🙂 nepredpokladam, ale stat sa moze hocico..

babika0
2. led 2011

@luculele no ja som dnes uz cvicila, tak ja dnes uz nebudem. ale tebe drzim palce

luculele
2. led 2011

@babika0 aha, jasne, dakujem

jerryjanka
2. led 2011

@babika0
@luculele
ja som dnes ešte necvičila - ale planujem - boli sme na navšteve rodinnej tak som až teraz prišla domov
ale mam z toho des či vôbec dam aspon tych 25 čo včera ☹

jerryjanka
2. led 2011

no tak som docvičila ale slabota - sice som tych 25 dala ale viac ani ranu a aj to až na asi 5ty pokus - no dufam že za tych 17 dni čo ešte mam čosi docvičím ale ked som si ten balonik nafukala len tak v rukach na 31 cm tak to mi pride uplna fatamorgana pre mna - uplne nerealna myšlienka ☹

babika0
3. led 2011

@jerryjanka to aj pre mna, ale tak 31 nemusime davat. staci aj 29 a dobre obideme, si myslim.. nie? a este mame dost casu.

cucuriedka
3. led 2011

@babika0 tu ma tusim niekto problem so spankom 😉

babika0
3. led 2011

@cucuriedka no mi hovor. noci su pre mna strasne. som taka strasne unavena,, ale spat sa neda. brucho mi hrozne tvrdne. vsetko boli. ☹

cucuriedka
3. led 2011

@babika0 ☹ fnuk, no ja som spala/nespala s tym ze furt na wc... a teraz som dostala kramove bolesti v podbrusku, sem tam brusko tvrdne ale neboli... no lezat sa uz neda.

babika0
3. led 2011

@cucuriedka ja este idem do postele, mna vyhnal aj hlad. ja nastastie tak casto na wc nechodim..

cucuriedka
3. led 2011

@babika0 tak este skus pobuvat 😵 a odpocin si

imzadi
3. led 2011

ahoj holky, hlasim, ze jsem vcera cvicila po sprse a je fakt, ze to jde mnohem lepe 😀

babika0
3. led 2011

@cucuriedka no tak sa mi podarilo zaspat. KONecNE som si oddychla.
@imzadi no vidis to. a kolko si dala cm?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru