EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

katulka3
30. led 2011

@veverka_ ale přece jenom máš do víkendu čas 🙂 ikdyž chlapečci se derou dřív, ale i tak se neboj, kamarádka měla nacvičeno 27 cm to je 8,5 cm, její chlapeček měl obvod hlavičky 34 cm a je bez nástřihu 🙂

katulka3
30. led 2011

@veverka_ a o kolik se posouváš? mě to jde pomalu, jsem ráda, když se posunu denně o 0,5 cm, ale teď už je to docela mazec, tlaky a potím se z toho 😀

dannaniella
30. led 2011

😉 ja mám 10 dní po prvom termíne a mám 9,aj voľačo maličko..a viete čo? mne to stačí !
inak rozhodla som sa, že by som mohla porodiť 2.2. xixi takže na to budem myslieť...a veľmi myslieť a príde to 🙂
Katulka..ale ked dávaš každý den o 0,5 tak to si fakt dobrá !

veverka_
31. led 2011

@katulka3 katy, jsi dobrá, když se posuneš o 0,5 cm za den, to já tak dva tři dny nic a pak se posunu. hrůza. Ale včera v kleče jsem dala 9 cm, vleže zvládnu 8,5 max, takže možná opravdu různé polohy zkoušet! Jo ten tlak vevnitř, hlavně na konečník je hrůza a pak přes tu hráz to mě zabolí, že musím zasakrovat, vy ne? takže u porodu to asi tiše nezvládnu a budu řvát jak tygr
🙂 :- 😒 )
Jinak já mám nervy v kýblu, dnes mám první termín a v neděli 6.2. druhý - ten hlavní podle UTZ.

@dannaniella Dany, máš pravdu, alespoň něco si také říkám!!! Prostě kdyby nebylo epino, tak dáme tak 5 -6 cm, že?Uklidňuje mě, že něco dělám!
Držím pěsti ať se zadaří porodit toho 2.2., také by se mi to líbílo, pěkné datum.
Zkoušíš nějaký triky? Třeba ten ricinový olej, semínka jakýsi a tak?

babika0
31. led 2011

ahojte, tak ja len v rychlosti,lebo som uplne nevyspata, este z porodky. maly zachvilu bude plackat, uz sa mrvi.
zatazovy test sme presli, teda ze reagujeme a vecer o 22h debili zacali vyvolavat porod, ked som bola uplne unavena. po zavedeni tabletky sa hned ozvali kontrakcie silne a caste asi kazde 2-3 min, ani neviem lebo som chcela vyskocit z koze. pol hodinu som mala lezat, potom este cakat dalsiu hodinu. chudery spolubyvajuce to prezivali so mnou. lebo som bola na rizikovom s tehulami.
chceli robit monitor, no ja som nemohla ani sedet ani nic. sestricka ma sprdla, ze dole budu mat z vas radost. krava jedna. no nedalo sa. a este ma strasila 12h porodom. niektore zeny nie su normalne, takto strasit rodiacu zenu, no na psychike to nepreda. p.ca jedna.
potom ma dr. vysetril a uz som bola na 3cm. sla som na porodnicu, dali klystir, tam bola tiez jedna z tych krav, ked som povedala, ze nech zavola muza, tak si zamrmlala, ze mam rada, ked mi hovoria co mam robit. ze nie som este pripravena. ako prisiel muz, uz si nedovolovali.
vysetrili ma, to som bola na 5cm. pichli mi vodu, dali mi epidural, ktory zabral iba do polky tela. islo to strasne rychlo asi vdaka maliniku a homeopatikam co som brala.. 4,5h iba trval porod. boli sme dost velky ako sme predpokladali. 3900g a 50cm a este sme sli s ruckou pri hlave ci co? no na to, ze sme taky velky a ta rucka tak 7 stehov je fajn. nestrihala ma, akceptovala to, ale trhla som sa. alebo strihla a nepovedala, ja neviem nevnimala som nic ine len tie ozvy maleho, len na to jedine som sa sustredila a to mi davalo silu dychat. podla mna na nejake tri zatlacenia bol vonku, muz hovori ze viac. ja fakt neviem no. idem uz reve. este nakuknem

veverka_
31. led 2011

@babika0 MOC GRATULUJI A ZÁVIDÍM! co je to ten zátěžový test?

dannaniella
31. led 2011

veverka : ahoj, nepijem malinik lebo som ho tu nezohnala..ale semienka jem..a ricinovy olej mi daju v stredu. S tym cvičením je to ok, i ked jasne..10cm by bolo ideálne. dnes si dám posledný deň. Moje dieťa ešte nie je úúúplne dole ako by mohlo byť..tak som uvažovala, že či to nie je aj tým že cvičím. Ja viem..asi je to haluz, ale tie pohyby čo predvádza ked cvičím sa mi veľmi nepáčia..takže dnes posledný krát! čo si o tom myslíš? ty už máš malého celkom dole?

babika: super, gratulujem. taká rýchlovka by sa aj mne páčila 🙂

veverka_
31. led 2011

@dannaniella no já nevím, kde ho mám, ale řekla bych, že břicho mám nahoře! 😖 . takže blbý. Myslím, že cvičením ho nezatlačíš nahoru a ani ho nebrzdíš, když je ti to nepříjemný na čípek, tak trochu balonek povytáhni, ne? Mě to tlačí hodně na konečník, fůj!
Jakej ty máš teď postup od doktora, když už jsi po termínu? já jdu ve středu na monitor - to budu 39+3 tak jsem zvědavá co mi řekne, protože u mě žádné změny a nic se neděje.

miri.b
31. led 2011

ahojte, u nas sa vravi, ze sa ponahlaju dievcatka a chlapcom sa nechce ist von a v mojom okoli to veru plati na kazdeho, inak ja som maleho rodila sa mi zda 41+4 a to mi vyvolavali a mne sa zda, ze to vyvolali skoro a preto to skoncilo aj cisarskym, telo nebolo este pripravene, nerobili mi ziaden zatazovy test a boli sme v poriadku obaja, len sa blizil vikend a po tsbletke sa nic nedialo, neotvarala som sa, tak mi povedali, ze to nechaju na druhy den, kontrakcie po 3 min som uz vsak mala a potom praskla plod. voda a ked sa nic nedialo do druheho rana, tak spravili SC. Inak epiduralka mi vobec nezabrala od bolesti, pichali mi ju na 20x, co sa nevedeli trafit, jedine mi pomohla sa trochu otvorit a aspon som potom necitila cievkovanie pred SC....

ale nieco pozitivne vcera porodila bratrancova manzelka a viezli ju o pol 6 vecer a maly bol o 6>15 uz na svete 😉 , pricom cesta trvala 25 min 🙂 , ale je to teda uz 3 dieta

jerryjanka
31. led 2011

@babika0 gratulujem ja som ťa už zhanala kde si - 7 stehov je super na to že šla s ručkou pri hlave. kamoška tak rodila a šili ju viac ako hodinu potrhana bola až ku krčku maternice. 😒

katulka3
31. led 2011

@veverka_ no včera jsem se posunula o dost na 27 cm, ale já to v pohodě nafoukla na 25 cm zhruba, chvíli podržela pak několikrát přifoukla a hned vytlačila, páč se to nedalo, tak nevím zda se to počítá 😒

Holky jak dlouho tu nafouknutou konečnou velikost tam držíte a pak vytlačíte??

babika0
31. led 2011

@veverka_
@jerryjanka
@dannaniella
dakujeeeeeeeem 😅
zatazovy test je ci po podani oxitocinu porod vobec zacne, vraj tym pošteklia maternicu. ak ano idu na ostro. ak nie, neviem asi cisarak, to by nemalo vyznam. inak si hovorim, ja krava co som necvicila poctivejsie, ze som mohla lepsie obist. no kazdopadne sa to oplatilo, baby tam maly male deti a veeela stehov. ale jedna hovorila, ze jej povedali, ze male deti tam maju vela miesta tak idu krivo. ale co ja viem, to sa mi nezda. 😨
takze baby cvicte cvicte nebudte lenive 😉
heh to dieta si tu prave ako uprdlo, tiskalo tiskalooooo 😀 😀 😀 strasne ho luubim. este som pri porode hovorila, ked to bolelo, ze chcem cisarak, a to uz som bola na 9cm 😀 no skratka som robila cirkus ako sa patri. 😝

babika0
31. led 2011

inak co ostatne baby? jooj tak by som to tu cele precitala, ale nemam zatial kedy. snad sa to spravi

veverka_
31. led 2011

@katulka3 myslím, že se to počítá, protože těch hodně cm přetáhneš přes hráz, jsi dobrá!!!! fakt! 🙂

samila
2. únor 2011

ahojte kocky. mam jednu otazku. mam moznost si od kamosky pozicat epi-no, len by som potrebovala poradit ci sa da kupit nahradny balonik. Ona ma len jeden co pouzivala.... a na stranke o epi-ne co som narychlo pozerala som taku moznost nenasla. Dik za rady 🙂

maryja
2. únor 2011

@samila v pohode mozes pouzivat balonek povodny, myslim, ze nahradne sa ani kupit nedaju. Vydezinfikujes a pouzivas bud s kondomom alebo bez.

samila
2. únor 2011

@maryja aha... dakujem za radu urobim to tak... dufam ze va spostupne precitam a dobre to zvladnem dik, dik 🙂

dannaniella
3. únor 2011

nazdar kočky ako pokračujete s cvičením?
ja už zaytra večer do nemocnice na vyvolanie pôrodu. Nejako sa malej nechcelo a už mi skončil 42.t. takže načase.
Teraz jem homeopatiká..v nemocnici začnú ricinovým olejom, ked to nezaberie, tak ráno tabletku, a ked nič..tak v nedelu ráno oxitocín..dúfam že si to tam užijem. ale podmienky a lekár sú super takže sa aj teším. 🙂
s tým cvičením som to na 10 nedotiahla, čo ma mrzí..ale posledné dni som dole nejaká citlivá, takže to už neriešim.
Vám držím palce a skoro napíšem ako som dopadla 🙂

elgr
3. únor 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, ve kterém týdnu už můžu začít pít maliník???
V uterý budu ve 36 tt a začnu s epinem, tak jestli maliník můžu už popíjet dřív.

petja
autor
3. únor 2011

@elgr Od úterka bych začala pít maliník 😉

lolelole
4. únor 2011

Zdravím - my už to máme taky zasebou a bylo to skvělé. I díky Epinu jsem byla na porod připravená, cítila jsem se v pohodě a všechno klaplo tak jak mělo. Malý byl venku ani ne za 3,5 hoďky, druhá doba byla fakt max. 5 min. PA to málem nestihla 😀 Měla jsem nacvičených 30 cm, malý měl hlavičku 35 cm a prošel bez natržení. Měla jsem pouze pidi trhlinku, kterou ani nebylo potřeba šít. Díky epinu jsem znala ten pocit tlačení, takže jsem se dobře orientovala co se se mnou děje. VŠEM VŘELE DOPORUČUJI !!!!!!! Byli to dobře investované peníze. Už teď se těším na druhý porod 😝

nicky655
5. únor 2011

@lolelole
gratulujem 🙂
inak,okrem toho ,ze cvicite s epi-nom- robite aj masaz hradze? alebo je to zbytocne?

delf14
5. únor 2011

Ahojky holky.Tak já se taky přidávám ke spokojenosti s epi nem.No porodila jsem dřív skrz to jak byl malý velký 😅 ve 37+1tt podle utz měl mít 3600-3700g no nakonec to dopadlo tak že měl 3945g,takže mazec,nestila jsem bohužel nacvičit pořádně,ze dne na den mi řekli,že zítra se bude vyvolávatt a já měla jen nacvičeno 8cm podle tabulky malej měl hlavičku 34,5cm.a zvládli jsme to bez nástřihu jen tři kosmetické stehy jak řekl doktor 😀 byl úžasný.takže fakt doporučuji epi no.

lolelole
5. únor 2011

@nicky655 díky
- ja jsem, cvičila s epi, dělala masáž hráze a pila maliník 😉

veverka_
5. únor 2011

ahoj holky, tak poslušně hlásím, je je Jeníček na světě,narodil se velmi rychle 😉 v úterý 1.2.2011, míry 3050 g a 48 cm. Porod - 2. doba porodní - možná kvůli epinu - ccas 15min a to jsem prvorodička a bez nástřihu. Teď samozřejmě nestíhám, takže pak popíšu a dám fotečky. Držím všem čekatelkám palce a cvičte, já měla jen 9 nacvičeno, ale každej centimetr je dobrý 🙂 🙂 🙂 🙂

tynucha
5. únor 2011

@nicky655 Ahoj, před prvním porodem jsem cvičila s epi, masáž jsem dělala jen asi 2x - neviděla jsem u ní žádný efekt. No každopádně porod bez nástřihu a natržení (hlavičku měl malej 35cm), takže teď před druhým porodem masáž už nedělám vůbec. A můžu říct, že oproti cvičení před prvním porodem to teď jde o dost líp, ze 20cm na 30cm jsem se dostala během 3 týdnů. Piju maliník a beru homeo, ale to myslím má vliv spíš třeba na zrání čípku než na hráz.

veverka_
5. únor 2011
veverka_
5. únor 2011

Jeníček se narodil v úterý 1.2. tedy 5 dní před termínem, také jsem měla strach a chtěla aby moc nevyrostl a šel tedy ven dříve no a on si vybral takové pěkné datum . Porod byl šíleně rychlý,jsem prvorodička a tak jsem nevěděla co bude .- ve 4 hodiny ráno začaly po 7 minutách kontrakce, které se daly v pohodě strpět tak do 9 hodin, vždy ta bolest trvala cca 1 minutu, takže to se dalo. V 10 hodin jsem si volala do porodnice Bohunické (Brno) a řekli mi, dejte si půl hodiny vanu, no ale já cítila tlak na konečník, takže a to už pak bolelo -a naštěstí to známe ze cvičení s EPIno. Skrz ten tlak na konečník jsem se "vyprdla " na vanu a jeli jsme do BOhunic, máme to cca 5 minut, takže jak jsme dojeli,vlítla jsem na příjem, otevřená na 4-5, chtěli měřit monitor a já říkám, že nemůžu sedět, leda vleže, a oni mě poslali přímo na porodní box, tam jsem se oblkékla do košilky a hned lehla, PA mi řekla, že už ho drží jen plodová voda, takže ji uvolnila a mohla jsem jen tlačit, 4 x jsem pořádně se řevem zatlačila, potila se jako čert, pak chviličku prodýchala a zase zatlačila a malý byl venku. Nenastříhli mě . Malý není žádný macek, ale tři kilča jsou taky tři kilča . Po porodnici jsem měla pověst, ta co PROLÍTLA PORODNÍM BOXEM , ještě i u vizity na novorozeneckém se o tom bavili , že mají v záznamech porod o délce 15 minut. Takže jestli to bylo díky Epinu tak teda to je mazec!
Jeníček se má čile k světu a kojíme.
¨Moc Vám přeji ať se Vám podaří také takový porod a hlavně nestresujte, že nejste otevřené a tak, já jsem byla celou dobu na špičku prstu a žádné posíčky ani nic jiného až pak jen ten den, takže opravdu každý den může být jinak!
Omlouvám se za román! Ahojky Verča

olga777
5. únor 2011

Ahoj holky, od úterý jsme doma, ale stále se nemůžu z porodu zotavit. Pořád mě bolí hlava a jsem strašně nevyspalá (ikdyž spím celkem dost).
Matýsek se narodil ve čtvrtek 27.1. v 19,02h. má 4090g a 54cm.
Ve čtvrtek v půl páté ráno mi praskla voda. Cestou jsem měla slabé poslíčky v podbříšku. V porodnici mi kontrakce zesílily a k večeru už jsem myslela, že vyskočím z kůže. Měla jsem je cca po 2min. Jenže kolem šesté večer jsem byla otevřená jen na jeden cm po 12hod. ..peklo. Zase uplně stejné jako u Adélky....nepostupující porod. Už jsem toho měla plné zuby a tušila, že to dopadne stejně i po 20 hod. Tak jsem souhlasila se sekcí. Bohužel se mi to zase nepovedlo, ale jsem šťastná, že to máme za sebou. Matýsek měl zakloněnou hlavičku (jako jeho sestřička) a byl strašně veliký .....bůh ví jak by to dopadlo. Nemohli ho prý ze mě vyndat ani při tom císaři. Tak to je náš příběh. Všem maminkám a miminkům přeju hodně zdravíčka a štěstíčka ahoj Olga

olga777
5. únor 2011

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru