EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

alabla
3. črc 2013

@rcody rado sa stalo, potom sa pochval ako ti to ide 🙂 a inak - to cvicenie nesil, nesmie ta to boliet, chod len po ten pocit, ked je ti to uz dost neprijemne... 🙂 aby si si neublizila 😉

evkafi
3. črc 2013

baby prosim poradte mi..chcem zacat s epinom ale nechapem tym cisliciam na tom tlakomere,ci co to je... po ktore cislo mam cvicit... resp od ktoreho zacat 🙂)))

miranda77
3. črc 2013

@evkafi já mám pocit, že k porodu ten tlakoměr nevyužiješ, ne? Jde o tu tabulku, jak moc balonek nafoukneš ... Tlakoměr je pak natrénování po porodu,změnou tlaku poznáš, jak ti sílí svaly pánevního dna ... tak jsem to tedy pochopila, já 😉

mlynka
3. črc 2013

ahojte, som 36 tt, dnes som začala cvičiť, zatiaľ je to rozpačité, uvidíme ako to pôjde ďalej. Baby, ak máte niektorá problém zohnať tie suché návleky na sondu, možem Vám ich poslať - kúpila som si ich viacej. Napíšte do IP.

alabla
4. črc 2013

tak dnes som pokorila obvod 28cm...ked si predstavim tie zaciatky, tak az nechapem co som schopna teraz vytlacit...nevzdavajte sa baby ak vam to moc nejde, mne to zo zaciatku neslo vobec...som rada, ze som to nevzdala 🙂

werousek
6. črc 2013

Ahojky, budu prodávat epino, zda-li by měla některá z vás zájem napište mi prosím na e-mail werousek@centrum.cz. Děkuji

eliska_z
6. črc 2013

@alabla Jsem ráda, že se ti to začalo dařit 🙂 Jen tak dál 🙂

evkafi
6. črc 2013

aky lubrikacny gel pouzivate pri epine?

evkafi
6. črc 2013

@alabla ako si prosim ta zacala? nafukla si ho alebo ako? pouzila si kondom aj gel ci?

alabla
6. črc 2013

@eliska_z dakujem krasne, dnes to bolo 29cm...ale vydrzala som to len na chvilku, je to masaker 😀

alabla
6. črc 2013

@evkafi pouzivam kondom aj lubrikant (suchy kondom+gel na baze vody - lubrikant na baze oleja moze poskodit balonik, vraj - je to tak napisane v navode...) Epi-no mozes pouzivat aj bez kondomu, ale bez lubrikantu moc neodporucam 😉 balonik uplne vyfuknem, strcim dnu a potom uz len dofukujem...a fucim... 🙂

blonda123
6. črc 2013

Ahojte.Idem vas povzbudit.Sledovala som vase diskusie o Epi, kupila som si ho a aj som cvicila od 36tt.Nacvicila som 30 a potom som len udrziavala 30tku kdeže som prenasala.Nakoniec sa mala narodila 12 dni po tp.Mala 3480g a 49cm a hlavicku 33.Som bez nastrihu len s jednym kozmetickym stehom o ktorom ani neviem.Zo saly som bola schopna ist po vlastnych a hned par hodin po som behala akoby nic.Odporucam.Pri druhom urcite cvicim zas.Drzte sa.

evkafi
6. črc 2013

@alabla a potom ho vytlacis von,ano? ci ako?

alabla
7. črc 2013

@evkafi ano, potom ho opatrne vytlacim. A nakoniec si ho premeriam (ked sa mi zda, ze to stoji za to 😉)

alabla
7. črc 2013

@evkafi Takto to opakujem niekolkokrat za sebou, kym nie som uplne spokojna (a prepotena 😉). Maximalne cvicim 30 minut, ako je napisane v navode.

mahulenka87
7. črc 2013

Ja som stihla cvičiť iba 4 či 5 krát... malý sa vypýtal o mesiac skôr na svet. Nacvičila som 8-8,5 a hlavičku mal 32cm. Bez jediného stehu a ranky 😉

renlu
7. črc 2013

Zdravím,tak já má 3 týdny do porodu a jsem na 25cm,nějak se to teď zas zastavilo.Tak snad se to zas uvolní a tu 30 stihneme..

lukkyna
7. črc 2013

@blonda123
@mahulenka87 tak to je krásný, holky. Oboum gratuluju....nejen k porodu bez nástřihu, ale hlavně k mimískům.
Já už přenáším a zatím to nevypadá, že by "malá" chtěla ven ☹. Jsem sledovaná jen na monitoru, takže nemám představu jak bude veliká...ale vzhledem k tomu, že maminka ani tatínek nejsou žádní drobci, bude to asi pěkný pořízek 🙂.
Mě šlo cvičení s epinem dobře...začínala jsem na nějakých 16ti, ale každý den to šlo o zhruba 0,5cm. Teď už přefouknu přes 30cet, takže cvičím obden. Jen doufám, že vám tu brzy napíšu taky povzbuzující zprávu 😉

mahulenka87
7. črc 2013

@lukkyna držím palce 😉

jenney
7. črc 2013

Ahoj holky, tak už se teda taky hlásím jako maminka. Naše slušníčko Nelinka přišla na svět v pondělí 1.7. 2013 v 11:11 a jelikož mi od soboty odcházela plodová voda, tak to nebyl zrovna super průběh porodu (skončilo to epiduralem) takže vám všem ani nedokážu říct jestli epino pomohlo nebo ne. Nástřih mám, ale jak říkám vůbec jsem o něm nevěděla protože při těch bolestech atd. jsem tohle opravdu nevnímala. Ale určitě je to dobré na psychiku, takže doporučuji. A svoje Epino tedy prodávám, piště v případě zájmu do IP. 🙂

november15
9. črc 2013

@jenney
Veliká gratulace k Nelince!!! 🙂
Já už to mám také za sebou - týden před termínem, 26.6. se nám narodila KAROLÍNKA, 3200 gr, 49 cm, obvod hlavičky 34 cm, bez nástřihu, bez poranění 😀 S epinem jsem stihla nacvičit 28,5 cm... 😎 A díky maliníku a lněnému semínku byla venku na 2 zatlačení 😵

jenney
9. črc 2013

@november15 Veliká gratulace 🙂 Mě kdyby nezačla odtékat plodová vody, tak bych to možná měla celé bez obtíží a věděla bych, jestli mi epino pomohlo nebo ne. Ale určitě je to i psychická podpora, že jsem cvičila a nemuselo by to být tak hrozné a obavy z nástřihu jsou menší. Určitě doporučuji, i když nikdy nevíš, jak porodíš 🙂

ataner81
9. črc 2013

Ahojte dievčatá. Ja som zatiaľ len v 26tt ale už sa tak strašne teším na maličkú a na samotný pôrod, že som vám tu musela napísať 😀 Určite ste to tu už 100x opisovali ale úprimne, nechce sa mi to v tých 557 stranách hľadať, tak ak by bola niektorá z vás taká láskavá a napísala mi čo robiť pár týždňov pred pôrodom aby pôrod prebehol hladko a bez nástrihu bola by som veľmi vďačná. Viem, že sa pije maliník a nejaký odvar z ľanových semiačok ale koľko, kedy začať a koľkokrát za deň to neviem. Tiež by som mala záujem o kúpu epino, tak ak niektorá predávate alebo po pôrode budete predávať, prosím napíšte mi. Ďakujem žienky. Všetkým vám prajem rýchle a bezproblémové pôrody a krásne zdravé babulká 🙂

romy31
10. črc 2013

Ahojte baby, ja som už cvičila pri provom tehu s epinom, no skončila som aj tak sekciou, balónik predala ďalej...teraz chcem opäť cvičiť, tak ak by mi ste niekto do septembra predávali, stačí ten jednoduchší typ, tak kľudne napíšte IP, zháňam 🙂

alenk
12. črc 2013

ja som na tom podobne ako romy, prve tehu som zacvicila dvakrat (porod 35+3tt), sekcia, balonik posunula dalej.
tento tyzden som zacala cvicit s novym balonikom.
baby, prve tri dni poleziacky, ze reku si natrenujem porodnu polohu ktora ma caka a dala som 6cm s velkym trapenim, stvrty den pauza, zo zufalstva ze viac nedam :( vcera som si ho uz nemohla zaviest, tak som sa k tomu postavila, jedna noha zdvihnuta a neverili by ste, fukam, fukam, 7.5cm s prehladom, mozno by som dala aj viac. mate niekto tiez taku skusenost? ako si ja na Slovensku vydobijem porod na stojaka??? ale akoze super, nemala by som sancu toto porovnat, nebyt balonika, dnes idem skusit nejaku inu polohu :D

endorfinka
13. črc 2013

@alenk já myslím, že možná ani tak nepůjde o polohu, důležité je, že to prošlo přes hráz bez poranění. 😉 To miminko se tam potom nějak vejde a procpe se ven - důležité je, že budeš vědět, že hráz je dost pružná.

evkafi
13. črc 2013

baby, mna to tak strasne nebavi cvicit s epinom 🙂 to je strasne ... vlozite si to na 2/3dovnutra a potom co?

evkafi
14. črc 2013

cvicim to 3.den a vobec sa nehybem vpred :( je to normalne? zajtra musim zacat asi viac cvicit a dlhsie,ze? 2xdenne... som len na 16cm :(

ajina17
15. črc 2013

Má někdo zájem o Epi-no? Mám ho nyní k mání 🙂

marley7
15. črc 2013

Žienky, dnes som prvý krát použila epino, ale chcem sa vás spýtať. Keď ho zasuniete do 2/3 , musíte ho stále pridržiavať rukou, resp. stále držať???. Mne keď ho nedržím, vylieza sám von. A koľko ste namerali po prvom raze?! Ja mám ten dephin plus a vyšlo mi 18 na tom merači. Vám koľko?!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru