EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lajcikova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keira
5. čer 2012

je tu niekto , kto trenoval par dni a pomohlo mu to? 🙂

petja
autor
5. čer 2012

@keira už si v pořádku? Každej den dobrej,jak máš možnost,určo cvič

keira
5. čer 2012

@petja hej som, ale uz to mam za par .. tak sa do toho asi nepustim 😒

hany1979
5. čer 2012

@keira jen to zkus, ono, čím blíž je porod, tím lépe to jde, alespon tedy mě to tak funguje....

romca13
5. čer 2012

@keira taky bych do toho šla, každej kousek myslím, že dobrej 🙂) a když už jsi do toho investovala, není škoda to nechat ležet v šuplíku ???? Hm??? hodně štěstí 🙂

keira
5. čer 2012

@hany1979
@romca13 ja sa len bojim, ze budem nafukovat (co mi nerobi problem) .. ale zas ci ma to nedotrha ci co
neviem, ako na to ist 😒

mochenkaa
5. čer 2012

@keira a kolik máš do tp? Já jsem se během 7mi cvičení posunula o 10cm ,takže to určitě stojí za každý nacvičený den 😉

ivanafarkova
5. čer 2012

Holky, já se z těch 28 cm nemůžu hnout 😒 Pokud balonek zastrčím celý, tak tlačí na čípek a bolí to, když ho posunu do těch cca dvou třetin, tak to jde, ale jakmile se dostanu někam k těm 26 cm, tak ho tam nemůžu udržet a začíná vyjíždět. Pokud bych ho tam udržela tak věřím, že nafouknu ještě víc, ale většinou ho neudržím a vyjede sám 😠 Co s tím? Nějaká rada?

romca13
5. čer 2012

@ivanafarkova já si ho tam taky musím přieedržovat,aby nevykluzoval ven,,, zkus dát nohy k sobě,,, mě to tak pomáhá,, jakmile je dám od sebe, tak ty svaly se jakoby stáhnou a vykluzuje ven a víc to bolí,,,

tyrisa
5. čer 2012

@romca13 taky dávám nohy k sobě 🙂

eicul82
5. čer 2012

Ahoj, nevíte kde sehnat nelubrikované kondomy? Myslím tím jinde než na epino.cz. V nějaké drogerii, v lékárně....abych nemusela platit poštovné.... Díky.

ivanafarkova
5. čer 2012

@romca13 @tyrisa Já jsem vždycky v polosedě, pokrčené nohy a jednu položenou na posteli takže zítra zkusím dát k sobě 🙂 Díky za radu, snad to pomůže 🙂

keira
6. čer 2012

@mochenkaa a aky mas postup cvicenia?

kokoska1408
6. čer 2012

@romca13 pupalkovy olej je pry lepsi nez malinik. Pomaha nachystat porodni cesty.

romca13
6. čer 2012

@eicul82 můžeš použít kondomy z drogerie Rossmann - jejich značka Preventivo - ty světle modré jsou jen vlhčené ,, nejsou lubrikované, jinak úplně nelubrikované jsem nikde nesehnala,,,,,

@kokoska1408 aha - no nám v porodnici napsali, že si mámekoupit Pupalku kapsle a od 38+0 jíst jednu tabletu denně a od 39+0 dvě tablety,,, tak že bych ještě zašla do lékárny??? zase jsem i někde četla, že si máme k porodu vzít čaj z maliníku, že podporudje nebo upravuje kontrakce, tak nevím,,, no už se vidím, jak si ještě vařím do termosky čaj, budu ráda že seberu tašku v tom zmatku a pojedu 🙂))))

kokoska1408
6. čer 2012

@romca13 ja mam v planu oboji caj i olej. Taky nam v kurzu rikali, ze si mame vzit caj do porodky. Premyslela jsem , ze si ho nasypu do termosky a pak az to na mne prijde, poprosim sestricku v porodnici jestli mi ho nezalije..

romca13
6. čer 2012

@kokoska1408 no já ten čaj piju stejně studený, tak mi je to jedno,, a kupuju porcovaný,takže by to ani nemuselo tak dlouho trvat ho uvařit,

kokoska1408
6. čer 2012

@romca13 ja se na nej chystam od pondeli.Olej a epino mam v planu od 36tt, uvidim jestli mi to pomuze??

romca13
6. čer 2012

@kokoska1408 hm, tak si čtu o tom oleji a asi ho zajdu ještě koupit 🙂

kokoska1408
6. čer 2012

@romca13 myslim si, ze to dobra vec, ne jenom v tehotenstvi.

romca13
6. čer 2012

@kokoska1408 no uviádíme,, do města se jen tak nedostanu, bo se mi nechce, mrknu u nás tady v lékárně, jestli ho mají,,,,

keira
6. čer 2012

inac, este otazocka k vytlaceniu EPI .. problem mozno nie je nafuknut to vo vnutri .. ale skor to, ked to vytlacate, to su tie stiplave tlaky, co mozu sposobit natrhnutie, nie? ci vy si to vzdy vyfucite, ako to vytlacate> ci vytlacate po bolest? nebojite sa, ze vas to porani? alebo proste naozaj vytlacite cely ten nafuknuty balonik, a tym, ze denne cvicite, sa vam to stava pruznejsie a neboli to vytlacanie tak? to je cielom?

romca13
6. čer 2012

@keira ano cílem je, abys vytlačila ten nafouknutý balonek,, a aby se obvod toho balonku stále zvětšoval,,,, takže začínáš vytlačovat např. na 17 cm obvodu,, a sílem je, abys před porodem vytlačila třeba těch 30 cm,,,,, proto to chce začít opravdu pomalu a nehrotit to, aby ses neporanila,,, já mám spočítáno, kolik nafouknutí je kolik cm v obvodu, takže vím, kolik už jem vytlačila a kolik jsem ještě nezvládla,, a snažím se přidávat,,, když nafouknu třeba na to, co jsem nafoukla předchozí den, tak ho zkusím povytáhnout a cítím, zda půjde ven hladce nebo mě to tak bolí, že bych se mohla poranit,,, tak ufouknu, nafouknu znovu a nechám to v sobě déle, aby to trochu povolilo, nebo přidám trochu gelu,aby to víc klouzalo,,, prostě zkouším,,,, rozhodně to nenafouknu bezhlavě aniž bych věděla, kolik jsem nafoukla a vytlačím,, to ne,, to bych měla strach, že se roztrhnu, když nemám nad tém kontrolu

ivanafarkova
6. čer 2012

@romca13 Dělám to úplně stejně 🙂 Kolikrát si i říkám, že to nemůžu vytlačit a ono to vytlačení je na tom celém cvičení to, co jde nejlíp 😀

suzete
6. čer 2012

Ahojte všichni, s epinem jsem cvičila u prvního mimáka a opravdu super věc, tam dole jsem ani nevěděla, že tama prolezlo miminko, bez šití a nástřihu. Takže všem přeji at to vyjde stejně krásně a porod si užijete. Ten strach je určitě menší, když má člověk natrénováno.
Chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás neuvažuje, že ho bude prodávat, právě teď sháním, bo za pár týdnů bych měla začít s tréninkem znova. Preferovala bych v záruce a za rozumnou cenu. Tak kdyby jooo, tak písněte do IP.

ifetka14
6. čer 2012

@eicul82 Já koupila nelubrikované kondomy na ekondomy.cz. Bylo to bez poštovného a za pár dní doma. Je tam k tomu i lubrikační gel na vodní bázi.

eicul82
6. čer 2012

@ifetka14
@romca13
Díky za info

ivanafarkova
6. čer 2012

Holky tak fakt to s těma nožkama u sebe pomohlo! Dnes jsem se po několika dnech konečně pošoupla na krásných 29 cm 😀 😎 Už chybí jen dva cenťáčky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru