EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

davlu
12. říj 2009

Ahoj holky.
Jarab, to máš pravdu, že na epi kartičce je to o dost míň. ☹ Holky to na diskusi někde psali ještě než jsem si epi pořídila, tak taky od začátku měřím krejčovským metrem. Ale jak píše Kori, ten kousek už natrénuješ raz dva. 🙂

zuzu1980
12. říj 2009

to je fakt ze podla tej karticky to nie je ono, ale ked to premeriam metrom, tak mi vyjde rozdiel len 0,5 - 1 cm. Ale zalezi aj na tom kde meriam, lebo je tazke trafit sa na to najsirsie miesto, pri kazdom merani vyjde nieco ine...

mondulinka
12. říj 2009

ahojky, tak jsem si zase po 2 dnech flakani zacvicila a dala jsem nekolikrat pres 10 cm... proste kolem 31 cm( premereno metrem)... tu karticku moc nechapu, kdyz to ukazuje min nez pri premereni 🙄 ale je fakt, ze pak to jde uz velice rychle ty posledni cm 🙂

jarabica
12. říj 2009

mondulinka, korina, vy to uz mate za par 🙂

mate pravdu, nejako sa to rozbehlo, dnes som dala uz 28cm 🙂 uz meriam len metrom...

zuzu1980
13. říj 2009

kocky, ja som dnes teda nedopadla dobre, skusila som epino, sialene to bolelo, akoze uplne vsade, dala som ledva 8, potom este raz necelych 9, a potom uz to zacalo krvacat a ta bolest! tak som to zabalila. zajtra mam poradnu, tak uvidime co som pobabrala... 😠

davlu
13. říj 2009

Zuzu, to už budou jen ty překrvené tkáně před velmi brzkým porodem 🙂 A hlavu si z toho nedělej. Už jsi několikrát dala 9-10 cm a u porodu se to hormonama samo ještě více rozvolní a podá, takže to, že to dnes nevyšlo už nevadí. 😉

maryol
13. říj 2009

Pozdravujem všetky nastávajúce maminy a želám ľahký pôrod, už to máte blízko...
Sem-tam vás prečítam, EPI-NO mám už objednaný, tak som vám vďačná za pocity a reakcie, aspoň viem, čo ma čaká 🙂
Viem, že je to individuálne, ale ako dlho ste asi trénovali, kým sa podarilo dosiahnuť vytúženú desiatku?

mondulinka
13. říj 2009

maryol: myslim, ze to slo docela rychle, i kdyz se to tenkrat nezdalo 😀 tak 14 dni pocitam... ted to uz jen udrzuju 🙂

maryol
13. říj 2009

To je super, blahoželám! Dúfam, že aj ja to stihnem, kým príde deň D 😉

kvakulka
13. říj 2009

Maryol- myslím tak dohromady týden cvičení- měla jsem ale nějaký pauzy kvůli poslíkům atp.

korina
13. říj 2009

Maryol: Já jsem byla pomalejší. Cca 3 týdny většinou jen 1 denně.

verled
13. říj 2009

ahojky holky, všechny máte epi-no??

jak vás tu tak čtu možná by mě to zajímalo, ale vim jistě že na to nemam peníze:-/...... 😎

petja
autor
13. říj 2009

Já bych řekla,že investice opravdu není tak závratná.Proč by sis nemohla udělat radost z porodného? Navíc radost posvěcenou zdravím?

verled
13. říj 2009

petja:no jak pro koho teda, pro mě jsou 2000 opravdu závratná investice.-)

davlu
13. říj 2009

Ahoj čekatelky 🙂

Maryol, já tak jako Kvakul, šlo to téměř hned, ale určitě to ještě stihneš levou zadní 🙂 Tak držíme palce a choď se nám sem chlubit...

Jinak jsem se teď vrátila z kontroly docela vyděšená. Opět mé téma odhad váhy miminka. Byl tam jiný Dr. Už od dvří mi říká, jéé vy máte velké bříško. Tak, že mi ho prohmátne a zjistí, že hlavička je pořád dole a on vytřeštil oči a říká, že takhle napěchovaný mimi v děloze dlouho nezažil, že je to jedna veliká hromada a že nemá tucha kde co je, tak že veme utz a koukne se přes něj. Vytřeštil oči podruhé a říká, že mimi má hlavičku nacpanou sice dole, ale končí kdesi pod žebrama a že se můj Dr. nesekl v tom odhadu, že on to vidí tak 4,3 - 4,5 kg a ať se připravím, že to bude pro všechny náročné...Nejen to, že mě děsí těžkým porodem, při kterém mě nepomůže ani svěcená voda, natož nějaké ,,epino,, , tak mám doma připravené vše velikost 50-56. Na to mám prý rovnou zapomenout. Tak ho potom přivezeme zabaleného v prostěradle, nebo co... 😒
Pardon, sem se zase nějak rozepsala a vy to ještě musíte číst ☹

lenki33
13. říj 2009

verled, podla mna je epino predrazene, to je pravda
ale mozem ti povedat ze problemy po zasiti po prvom porode mam doteraz a celkom vazne
takze by som radsej tie 2tisicky obetovala ako sa trapit zvysok zivota a riesit to uz len plastikou ☹
ved ho potom predas, alebo si kupis nejake z druhej ruky 😉

lenki33
13. říj 2009

mne teda to roztahovanie ide velmi pomaly, tiez myslim ze to budu aj 3 tyzdne

davlu ja tym odhadom moc neverim, poznam viacero bab co ich strasili velkym mimi a neviem co, ony chudery cele vystresovane a nakoniec mali dietka mensie nez ja /a moj bol relativne maly, 3,7kg/ a mna nikto nestrasil, moja doky, ten odhad zasadne nehovori, ani teraz mi ho nechce povedat, a tiez budem mat asi vacsie dieta

mondulinka
13. říj 2009

verled: sice je to drahy, ale taky se to da potom prodat dal... jako vsechno, takze na tom treba ani tak netratis... nebo se da koupit od nekoho levneji.. na netu je toho dost... 🙂 ale zase chapu, ze nikdo ti nezaruci prirozeny porod a muze to byt ve finale zbytecnost, kdyz jde pak mamina na cisare... ale ja do toho s tim sla... je to i dobra psychicka priprava 🙂

verled
13. říj 2009

tak už jsem si to zařídila holky a doufám že vy co budete teď rodit mi dáte samý super reference🙂

petja
autor
13. říj 2009

Davlu chci tě uklidnit,že,i,když bude mít mimčo 4,5 kg,určitě bude velikost stačit,vždyť to je takový drobínek!A doktoři toho celkově dost namluví.Kolik jste vážili s partnerem? Mě vyhrožovali,že malý bude mít přes 4 kg a nakonec 3,51kg. Klid 😉

petja
autor
13. říj 2009

Lenki,no tak předražené je každopádně.Ostatně jako vše,co se týká,těhu,porodu,dětí.... 😉

davlu
13. říj 2009

Petji, už jsem s tím byla i smířená, ale zase mi to zopakovali a zese to ve mě nějak začalo hlodat. Já mám 162 cm, porod. váha 3,2 kg a manžel 178 cm a 3,4 kg. Břicho už extra neroste. Obvod 105 cm a výška fundu 35. Žádné zdravotní problémy, nic ale děsí mě teda dostatečně. Já vím, že to pořád řeším, že je to jenom nějaký odhad a realita sama ukáže, ale...

Verled, je pravda, že zadarmo to teda není, ale já si epi koupila po jedné mamině tady z diskuse. A psychická podpora je k nezaplacení a ta fyzická už je jen velký bonus navíc... Jdi do toho. 🙂

petja
autor
13. říj 2009

Davlu,to pude...Velké dítě neznamená samozřejmě nesnadný porod.Hodně záležítedy na porodnici

davlu
13. říj 2009

Petji, díky. Porodnice výborná, personál vynikající. Pražandy nám jí silně okupujou. Kočičinka tady s diskuse (epiňačka) tam taky porodila přesně 4,5 kg a BEZ nástřihu. Ale asi je to jen v psychice. Ten rozdíl, že děti se rodí nejčastěji 3-3,8 kg a mě straší macíkem. No dám vám potom vědět. Na epinu jsem sice dost přes 10, tak dobrý, ale pochybuju, že by se to ještě obešlo bez stříhání. Teď mám strach aby při tlačení prošel a klidně i s nástřihem... Díky

petja
autor
13. říj 2009

Jo,to víš,že by se to obešlo bez stříhání,Koči nám to všem dokázala.Vím akorát,že Koči dost nadávala na jednu Mudru tak tu určo nevyfásneš

kvakulka
13. říj 2009

Davlu- ale to přece vůbec neznamená, že malej bude mít nějakou mega hlavičku! Já měla při porodu 4kg, ale "aerodynamickej" tvar hlavy a z mamky jsem podle vylítla jak torpédo na tři zatlačení, až jsem si udělala takový ten porodní hematom (omlátila si hlavičku o tvrdý porodní cesty🙂.
Naopak jsou maminy, který mají fakt malý cvrčky, i pod 3 kg, a jsou děsně potrhaný (nechápu, jak je to možný)- ale souvislost mezi velikostí mimina a potrháním jsem na diskuzích nikde nezaregistrovala, fakt- navíc ty jsi nacvičená jak pařížská slavobrána (Vítězný oblouk)- takže bych se nedala nějakými lékařskými dohady rozhodit.

kvakulka
13. říj 2009

Verled- ještě mě napadá si Epino koupit, cvičit s ním do porodu a hnedka prodat- tržní cena i použitého Epina je myslím docela vysoká🙂
Že je Epino nechutně předražený, o tom není pochyb- taky bych chtěla vydělávat takovou hadičkou s balónkem takový prachy- no bohužel to ale ničím nejde nahradit, tak z toho svého vynálezu dojí peníze.... Podle mě má výrobní hodnotu nanejvýš pár stovek...

davlu
13. říj 2009

petji, tu určitě nevyfásnu, protože už tam nedělá 🙂 A Koči úlně závidím, je to šikula.
Kvakul, tys mě zase rozesmála 😀 Sem to přečetla manželovi a ten se taky pěkně zasmál. 😀 Já se nejvíc teď bojím, aby vůbec prolezl...Kamarádce řekli po 12 hod, že už může tlačit a nevytlačila ho i když měl ,,jen 3,25 kg,, a rychle císař... ☹

zuzu1980
13. říj 2009

davlu, uplne ta chapem, ja mam rovnaky problem. drobec uz ma teraz cez 4 kg, a to len zacinam 39 tt takze do porodu este 2 tyzdne, to by mohol narast aj o pol kila. kedze mam male brucho a da sa babo presne nahmatat, Dr potvrdil ze je veeeelmi velky.

dnes sa rozhodlo ze mi vyvolaju porod v piatok, najneskor v sobotu, uz ma dali na zoznam, len zalezi na tom kolko ludi bude predo mnou. takze tento vikend rodimeeeee 😀 😀 😀

akurat ze po vysetreni zase krvacam, a moc! takze dnes epino nehrozi, mozno ani zajtra, a potom uz len 1-2 dni na dotiahnutie... ale aj tak si myslim ze uz ked som tych 9,5 - 10 dala, tak to ma nejaky vyznam

inac poznam kocku co 4 kilove dieta porodila za par minut od prichodu do nemocnice, no asi sa to neobislo bez nastrihu, podrobnosti nemam, ale porod bol super rychly a to bola prvorodicka... tak neboj.

korina
13. říj 2009

Chtělo by to nějakého budoucího otce kutila, aby něco levnějšího vymyslel a pak ho dát do Rad ptáka loskutáka 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru