EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

rosny
10. bře 2012

@veronika.h ja to dneska kontrolovala a sablona odpovida metru

andelka
10. bře 2012

@nanyska já podle šablony dávám běžně těch 10 (na metru je to kolem 29cm) ale zatím víc taky nejde, můj dosavadní rekord je jednou 29,5 - uvidím co dneska. Ještě cítím že tam rezerva je, ale taky mám pocit, že se brzo zaseknu.
Proč by to bylo metrem nehygienické? Já ho vždycky předtím i potom umyju a vydezinfikuju (mám čtverečky z lékárny Con-Zellin, dezinfikuju tím všechno.
@rosny Ta šablona je na obvod úplně vedle.Jakože ty převody co jsou pod tím - když připěřím balonek k šabloně a vyjde mi to třeba 8cm a pak to ve stejném místě přeměřím metrem, tak vyjde úplně jiné číslo než na té jejich "převodovce". Fakt, byla jsem jednou už přes 10, v podstatě na konci té kartičky a metrem to byl obvod 29,5 "jenom"

tiburcia
10. bře 2012

@rosny tak já mám asi taky nějakou blbou šablonu, je tam vždycky aspoň o 2cm víc než naměřím metrem 😉

tiburcia
10. bře 2012

Holky po týdnu s epinem, 33cm 😵 😵 😵

tiburcia
10. bře 2012

@veronika.h kéž by slona 😀 😀 😀 já cvičím teda v koupelně v polosedu na polštáři 🙂

@anka. neboj, já když začla a nafoukla si to na 30 měla jsem záchvat smíchu 😀 že to v životě nemůže tama projít 😉

@rosny já jsem otevřená dlouho a proto jsem začla se cvičením až v 38tt (37+0) kdyby náhodou 😉

nanyska
10. bře 2012

@andelka Já používám kondomy, takže bych to musela vždycky asi umýt, vydesinfikovat...a když to nafukuju několikrát...nevím jak bych to dělala....když je nepoužíváš a desinfikuješ, tak to je pak něco jiného. No uvidím, dnes mám pauzu a pak budu zkoušet, kdyžtak 2x denně...ještě mám 14 dní, tak snad to zvládnu 😉

zdeniii
10. bře 2012

@tiburcia wow, tak to se mi nelíbí 🙂)) tiše závidím, jsi šikovná!!

tiburcia
10. bře 2012

@zdeniii děkuju... ale myslím že tak 1cm a je to max 😉

tiburcia
10. bře 2012

Holky teď se mě ptala kamarádka, jestli když ten balonek jde ven, jestli je jakoby tvrdý, že má pořád ty dané cm nebo se malinko jakoby tím tlakem sploští....a já nevím, si tam nevidím že? 😀

zdeniii
10. bře 2012

@tiburcia už radši přestaň nebo si jí vytaháš 😀

zdeniii
10. bře 2012

@tiburcia nesploští 🙂) jsem to koumala v zrcátku 🙂)

tiburcia
10. bře 2012

@zdeniii no právě 😀 😀 😀 😀

děkuju, hned jsem chytřejší 😀

andelka
10. bře 2012

@zdeniii to je dobré vědět 🙂 já mám též pocit, že je docela pevný už při tom objemu.
A miminu se taky hlavička zploští a překryjou se lebeční kosti přes sebe, jinak by tou 10cm brankou vůbec neprošla.

Jo a já dneska 30 😵 😵 😵 pro tento týden mám splněn závazek 🙂

zdeniii
10. bře 2012

@andelka
@tiburcia holky já nechápu že nejstre zvědavé a nekoukali jste do zrcátka 🙂))

zdeniii
10. bře 2012

@andelka super výkon, dneska taky na to vlítnu 🙂

tiburcia
10. bře 2012

@andelka super 🙂 🙂

@zdeniii zítra hned mrknu 😀

andelka
10. bře 2012

@zdeniii já tě kopnu 😀 vždyť já sjem ráda, že na to přes břicho ani nevidím, natož ještě zkoumat zrcátkem 😀

@zdeniii
@tiburcia dík, na tibu teda nemám, ale i tak mám radost, přesně jak psala Tibu, když jsem to poprvé ze zvědavosti nafoukla na 30, tak to byly zvláštní pocity, že tohleto teda ani za sto let. 😅

tiburcia
10. bře 2012

@andelka no já už končím, rezerva už tam není prostě 😉 ale budu to udržovat... snad nějaké hormony u porodu dodají člověku sílu 🙂 🙂

zdeniii
10. bře 2012

@tiburcia to víš že jo, hormony dělají hodně. Teď jsi připravená opravdu snově.

slniecko77
10. bře 2012

@tiburcia ty jo! to ako sa ti ako prvorodicke za tak kratky cas podarilo nacvicit 33cm?? blednem zavistou 😉 😀
..gratulka...mne sa podarilo ''len'' 27.5cm, bez nastrihu a natrhnutia..ty si za vodou 😉

tiburcia
10. bře 2012

@slniecko77 to netuším 😀 😀 ale já začínala na 23 cm, což jak jsem četla, často holky začínají pod 20 cm..tak možná i proto 😉

rosny
10. bře 2012

@tiburcia castej sex, tim to je 😉

rosny
10. bře 2012

@andelka @tiburcia holky, fakt jsem to premerovala 2x a odpovidalo to, tak uvidime, jak zitra rano

@tiburcia ja jsem taky chtela cekat a mam strach, abych se jeste dockala, tak jsem to prubla, 37+0 bude az pristi patek 😒

JInak jsem vcera zkousela masaz a to teda nic moc, nak nevim, jak na to, jakoze zvenci ok, ale zevnitr mi to tam s tim palcem nak nejde 😖

vendyca
10. bře 2012

@rosny mně taky zcela odpovídá. Kolik naměřím okem, když přiložím balonek, tolik mi vyjde, když měřím obvod metrem v nejširším místě...

andelka
11. bře 2012

@rosny mně taky masáž moc nejde, dělám to jen tak aby se neřeklo 😅
To je zajímavé s tím metrem - že bych měla už natáhnutý metr? 😅

andelka
11. bře 2012

Tak ne, přiložila jsem krejčovský metr na pravítko (to se nemění) a sedí to. A měřím ve stejném místě jako když přiměřuju okem šablonku. Minule balonek zahrnoval celou tu kartičku, jakože ještě přes to měřítko a 30 to teda nebylo.

tiburcia
11. bře 2012

@andelka ani mě to nesedí a to mám nový krejčovský metr 😉

tehuli
11. bře 2012

@nanyska v pohodě🙂 já taky dala 9,5 a rodila jsem bez nástřihu ten kousínek už nehraje roli, hráz roztahnete i tak🙂 já tam prý měla místa..ono hormony a celkově ty porodní cesty se pak ještě otevírájí samy takže tak🙂

vendyca
11. bře 2012

taky mě napadlo, že třeba vydali více kartiček...třeba bv těch pozdějších to už opravili...ale ve výsledku je to vlastně jedno 🙂

nanyska
11. bře 2012

@tehuli Taky jsem si říkala, že hormony a porodní cesty ještě trochu pomohou. Sice budu mít obříka, ale snad nebude mít tak velkou kebulku 😝 . Tak uvidím 😉 ...budu se snažit ještě natrénovat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru