EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

imzadi
13. led 2011

@vesperr11 ikdyz si rikam, ze me stejne nastrih nemine, tak si rikam, ma to cenu?

vesperr11
13. led 2011

@imzadi
nehaž flintu do žita.Slyšela jsi Kinsli a ostatní holky,které se vyhnuly nástřihu nebo měly jen malý steh,malé poranění 🙂

imzadi
13. led 2011

@vesperr11 no i kdybych se posouvala o pul cm denne (cemuz neverim), tak to je v mem pripade 14 dnu ... hruzaaaa..bohuzel jsem pesimista 😝

vesperr11
13. led 2011

@imzadi
Já si myslím,že tohleje nebo bylo asi taky mé maximum.....ale jdu si dát vanu a vyzkoušet dosáhnout aspon toho včerejšího čísílka,protože o víkendu se nedonutím a budu odpočívat...běž taky a ,musíme se podporovat a pak si písnem výsledek,ju?

imzadi
13. led 2011

@vesperr11 tak drzim palce, urcite se posunes...!!! 😉

vesperr11
13. led 2011

@imzadi
tak jak jsem říkala,stagnuji....držím palečky Vám všem

vesperr11
13. led 2011

@imzadi
Jo a s těmi 14 dny.....nemusíš se dostat při cvičení číselně na obvod hlavičky...to je nesmysl....to snad ani realně nejde....aspon na tu 10...30 cm,pak už budou pracovat u porodu i hormony a pude to ..snad tedy..takže nemusíš se dostat na číslo 35-obvod hlavičky,ale vážně ti stačí těch 30 😉

imzadi
13. led 2011

@vesperr11 dekuju za utechu 😀

brego
13. led 2011

@imzadi Klid, kolik jsi dala naposledy? Ja taky myslim, ze je blbost cvičit na realný obvod hlavičky, hormony při porodu pomůžou 🙂
Ja půjdu cvičit zase až později...ale kdyby se povedla zase ta 10, to bylo supr....

imzadi
13. led 2011

@brego 28...🙂 doufam v ty hormony teda taky 😀

brego
13. led 2011

Tak jsu po cvičení, 10 se povedlo, sic na druhý pokus, ale je to tam. Takže zítra chci rodiiiit 😀 Holky já jsem napnutá jak struna, kdy to přijde....

delf14
13. led 2011

@brego no to je supr gratulka

vesperr11
13. led 2011

@brego a jak dlouho v sobě udržíš nafouknutý balonek na 10? držíš nebo nafoukneš a hned vytlačíš?

brego
13. led 2011

@delf14 Díky, též z toho mám radost.
@vesperr11 Nu napoprvé mi trvá než ten balónek vůbec nafouknu, třeba i minutu, dvě, pak se snažím vydržet taky tam minutu a pak pomalu brzdím ten balónek při pohybu ven - možná taky max. minutu (když dám víc lubrikantu tak je to venku hned). Další pokusy už jsou ale rychlejší, ale vždycky se snažím to vytlačení co nejvíc zpomalit. ... Asi jedu moc rychle, co?

olga777
13. led 2011

Ahoj tak já jsem také spokojená. Dala jsem skoro 9cm asi 27,5cm (to mělo moje mimi při uz v úterý-89mm). No já vím, není to 10, ale pro mě je to super rekord 😀
Zkusila jsem si tlačení prodýchávat a šlo to samo. super!
Prosím @brego jaký používáš lubrikant? Já mám silikonový a nějak se to na tom balónku usazuje. Sice to jde dolu, ale asi to není uplně v pohodě 😖

natama
13. led 2011

jak to mam prosim vas udelat abych mohla ten balonek zkusit taky vytlacit, porad mi vyletava, mam co delat ho tam udrzet aspon chvilku 😒 vcera jsem to zkousela s nohama u sebe a bylo to lepsi, ale taky zadna slava. podarilo se mi nafouknout i trosku vic, ale zas si rikam, jestli to nebylo tim, ze byl mozna ten balonek stlacenej a tim uzsi 😒

luculele
14. led 2011

@natama Ahoj, skusila si ho zaviest hlbsie? Ja cvicim aj tak, ze mi von trci len ta hadicka a potom skusam vytlacit..

imzadi
14. led 2011

tak ja hlasim ze vcerejsi cviceni 29🙂 potesilo me to po te vcerejsi depce..
@olga777 v nemocnici si me nastesti nenechali 😉

vesperr11
14. led 2011

@imzadi tak vidíš,ted mám stejně depku já , a to z Brego,protože to asi dělám rychle ☹
Jak dlouho máš nafouklý balonek než jej vytlačíš? Já jej nafouknu co vydržím a vytlačím

natama
14. led 2011

ja vcera usnula ana cviceni se vyprdla 😠
@luculele jj, zkousela, ale dal uz to moc nejde, nevim, jestli je to tim, ze mimino je strasne dole, ale hloubs uz to nejde 😖
@vesperr11 ja to delam jako ty, zadny prodlevy nemam, pac ho tam neudrzim 🙂

olga777
14. led 2011

@natama a na kolik ho máš nafouklý? Mě naopak nejde vyndat, když je 7-9cm a musím opravdu tlačit, abych ho dostala ven.

olga777
14. led 2011

@imzadi tak to je dobře. Doufám, že si mě tam také v pondělí nenechají. Bojim, bojim preeklampsie.

natama
14. led 2011

@olga777 nejakych cca 9, vyjimecne 9,5. a mas mimco nejak sestouple nebo je jeste vysoko?

imzadi
14. led 2011

@vesperr11 nemej, to nema cenu...a delam to podobne jako Oli, balonek mam zasunuty dost vevnitr, takze mi sam nevyklouzava a musim ho fakt festovne vytlacovat a to se snazim delat pomalinku, ale stejne i to pomalu trva tak minutu a ten konec, jak na hrazi balone prekona ten nejvetsi prumer, tak uz to defakto vyjede samo...

olga777
14. led 2011

@natama je vysoko hlavičkou dolu (to teprve krátce) ale je. Já to mám všechno vysoko a nepřipravené ☹

natama
14. led 2011

@olga777 ja ma zas uz strasne dlouho hlavicku hooodne dole, ze je to i neprijemny, jak tam tlaci, ale cipak stale CS1-2 🙄 tak mozna to s tim ma souvislost. zkusim jeste vecer nejaky jiny polohy

imzadi
14. led 2011

jeeee, me se nechce cvicit... 😝 kdyby to tak nekdo odcvicil za me...a i porodil 😀

olga777
14. led 2011

@imzadi mě také ne!!! Ach jo ☹

olga777
14. led 2011

@natama ještě mě napadlo, tuhle když jsem cvičila, tak při vytlačování to udělalo zvuk, jako když zvonem čistim umyvadlo 😀 Třeba by to mohlo i tak fungovat na čípek 😀 😀

natama
14. led 2011

😀 😀 dneska se nebudu snazit o co nejvetsi prumer, ale o zvuk zvonu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru