EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

babalala
27. dub 2009

Kam - tak v tom případě musíš rodit večer, to je jasné.. si to musíš nějak zařídit! 😀
A jsem už taky skoooooro na devíti..

motuem
28. dub 2009

Ahoj holky 🙂 Chtěla bych vás o něco mooc poprosit. Taky jsem začala cvičit s "balónkem", ale ne s epinem a zajímalo by mě, jak je měkký, zda když je nafouknutý, tak zda jde jednoduše rukou zmáčknout nebo je tuhší a zda byste mi změřily krejčovským metrem balónek v nejširším obvodě při tom, jak naměříte 8 a 9. Děkujiiiii. 😀

ani3012
28. dub 2009

Ja by som chcela vedieť, ako je to potom po pôrode. To že vás nenastrihli, je určite fajn. Ale ako je to počas sexu? Nieste veľmi roztiahnute? Ja som sa toho bála, že po pôrode sa mi svali nestiahnu. Aj som cvičila pánvove dno a mm sa nesťažuje 😀

babalala
28. dub 2009

Moteum - obvod se dá spočítat podle "vzorečku" - N x 3 - 2 (takže při 8cm je to asi 22cm, při 9cm asi 25cm). Nafouknutý balónek je tuhý - zmáčknout jde, ale jen málo (víc bych se ani nepokoušela, prý stojí 700, tož neriskuju..) . Je to něco úplně jiného, než nafukovací balónek pro děti, ten tlak se vůbec nedá srovnat.

Ani - vzhledem k tomu, že EPINO se kromě předporodní přípravy používá právě pro posilování pánevního dna při inkontinenci, bych se žádného permanentního roztažení nebála, právě naopak.

natashkaa
28. dub 2009

ked ho nafukate a ptom vytlacite nezmensi sa trochu lebo mne hej a potom si to porovnavate podla toho nakresu v tej brozurke? kde je nakreslena taka hlavicka 7cm

motuem
28. dub 2009

Babalala...děkuji 🙂 , já si jen nebyla jistá, zda to u Epi na počítají jako klasický obvod, protože z předešlých příspěvků jsem to pochopila tak, že 10 je obvod hlavičky 30cm a právě metrem to vychází jinak. Pokud bych to měla brát podle krejč. metru, tak mám obvod 22cm...to je tedy epinových 8cm. 😀 Ale stejně je to divné, jsi si jistá, že těch 10cm u Epina není 30cm? 😕
Jinak...já si právě místo Epina koupila v sexshopu kvalitní nafukovací dildo a je dost tvrdé, tak jsem se chtěla jen ujistit, zda je to u Epi balónku to samé. 😉 Ještě jednou díky a raději rukou nemačkat...na to máme jiné části těla... 😝

babalala
28. dub 2009

Moteum - právě proto, že tady na to holky poukazovaly, začala jsem to fyzicky přeměřovat a ve skutečnosti to vychází míň, než v jejich tabulce (což je divné, protože obvod = pí x D = 3,14 x 10 = 31,4 cm..?) - možná je to způsobené zkreslením průměru, když se to jen přikládá k té tabulce.. No - ale to je fuk, důležitý je právě ten obvod, ne průměr - a když většina dětí má kolem 34cm.. 😉 Co to dildo - na kolik se dá nafouknout?

motuem
28. dub 2009

No...já ho zkoušela nafouknout na obvod 34cm a dál jsem to raději nezkoušela. 😀 Ale je to tvrdý latex, takže má ještě rezervu. 😉 Sháněla jsem tady použité Epi, se šprckou by to bylo v poho, ale vše je beznadějně fuč. 😎 Levnější novou variantu za 1700Kč jsem na jejich www nenašla a přes 2000,- Kč jsem za to dát nechtěla, protože jsem nevěděla, zda to budu moci používat. Mám citlivou sliznici z nějakých zánětů, které jsem dříve měla pořád v akutním stavu (začalo to cca před 2 lety), teď je to svépomocí jakžtakž o.k....a to i během těhu (což je taky zvláštní). Ani nevím, zda byly opravdu kvasinkové, protože dr. má asi laboratoř v oku a okamžitě to tak vyhodnotil. To, že mi nic na kvasinky nezabíralo... a to vůbec...a že z kontrolních pravidelných testů mi nikdy kvasinky nevyšly, už mu podezřelé není. 🙄 No nic, jestli mě to bude po těhu trápit, tak si vyžádám podrobný rozbor a klidně si ho zaplatím 😠 .
Jinak naštěstí ho používat můžu, je to citlivější, ale o.k. Hodím ti do zprávy odkaz. 😉 Je to něco jiného, ale podle mě to splní účel. 😀

katka1981
30. dub 2009

Akurat mi manzel doniesol epino z posty. No som bola dobre v soku uz ked som to videla nenafukane. Bojim sa ci si to tam strcim ☹ A manzel sa s tym hral a nafukoval, no kokso to bude velka zabava..... Ak som dobre merala, tak povodna velkost je 4 cm, ze? Skusim to vecer, ale ja teraz ledva strcim tampon normal.

Kocky po porode co ste pouzivali epino, zmensili ste sa potom?

petja
autor
30. dub 2009

Kati,ty se pořád bojíš,že budeš roztahaná,toopravdu nereš!Je to sval a určo ho nebudeš posilovat tak dlouho,aby jsi se hráz potom nevrátila do původního stavu!Myslím,že nejen já ale i holky ti to potvrdí!A že je to velké i nenafouknuté?Musíš si rozmyslet co chceš víc!Jestli riziko natržení nebo nástřihu a možné doživotní problémy,nebo zkusit tuhle variantu!Materiál je kluzký,můžeš ještě použít lubrigel.Já teda používám tampony mini doteď a nedá se to s epinem srovnat,jak co do materiálu,tak do pocitu při zavádění...

katka1981
30. dub 2009

petja, ty vies vzdy ukludnit, mala by si mi pravidelne pisat 😀 kupim si gel urcite a snad to bude fajn. Ved ti dam vediet. A ked ty teraz pouzivas tampony mini, tak parada.

babalala
30. dub 2009

Katko - dneska se mi podařilo vypudit průměr 25cm a tunel furt stejný.. 😀
Fakt se ničeho neboj - cvičení nezvětšuje OBVOD, ale PRUŽNOST!!!

Jo - a ještě tip - místo lubrilačního gelu používám lněný sliz - když si dělám odvar ze semínka, nechám trošku vařit chvilku déle až do zhoustnutí. Je to přírodní, na vodní bázi, zadarmo a ještě to krásně klouže.. 😉

katka1981
30. dub 2009

babalala, to si ma ukludnila, si poklad dakujem ti velmi pekne

petja
autor
1. kvě 2009

To sme rády,pokud přispíáváme k tvému pocitu klidu.Mě teda taky tampony nejsou extra příjemné,ale každopádně je to super věc s porovnáním s vložkami,ani ta nejmenší není nic pro mě,je mi to nepříjemné,pořád mám pocit,že mám krev všude,o čistotě nemluvě.Souhlasím s Babala,jde o pružnost.A sliz ze semínka je super nápad,ty lubrikanty asi nejsou nic moc nature,já jeteda nepoužívám,jen vím,že se na zvlhčení používají,mě stačil ten kondom,byl taky trochu zvlhčený

katka1981
1. kvě 2009

petja, ja nenavidim vlozky, preto uz teraz viem aka budem nervozna ked budem mat ocistky. Ja som vlozky nepouzila uz asi 2-3 roky mozno aj viac. Neznesiem ani slipove. Viem ze tampony nie su zdrave, ked sa pouzivaju stale aj v noci, ale zatial som z nich nemala problemy, takze som im verna, z vlozky sa vzdy len zaparim, fuj.

motuem
1. kvě 2009

Katko, ještě možná jedna věc. Připadá mi, že běhěm těhu jsme dole více "stáhnuté", alespoň já to tak měla a začala jsem samovolně "povolovat" až po 36tt. Pozorovala jsem to u dr. při vyšetření. Nevím, zda něco na tom je, ale možná ti ten sval ještě sám v brzké době povolí. 😉

motuem
1. kvě 2009

babalala....po tom lněném slizu použitém na Epi nu...žádné vedlejší nepříjemné účinky? 🙂
Já používám silikon...bez vody, bez olejů atd....tak, že bych prostřídala...
Jinak obvod včera 24 cm 😀, ale dneska docela naprd, tak uvidím u dalšího pokusu... 😒

kam
1. kvě 2009

Ahojte holky,
tak ja teda už končím s nafukováním..jsem 38tt a miminek se mi zase otočil zpátky, takže jdu na císaře.. 😒 . Dr říkala, že u prvorodičky je šance na další otočení minimální... No ale kdyby přece, tak mam nacvičených 9cm...no ale moc tomu už nevěřím.

katka1981
1. kvě 2009

kam, tebe sa mala pretocila naopak? predtym bola hlavickou dole?

petja
autor
1. kvě 2009

Kati nedjřív sem si nedovedla představit,jak to budu po porodu s vložkama zvládat.Pak jsem ale byla natolik zahlcená štěstím z malýho a novými věcmi kolem,že to šlo jaksi mimo mě!Koupila jsem si v prodejně zdrav.potřeb absolutně ty největší vložky co existují a hned sem si byla jistejší,zezačátku jsem měnila snad co hodinu,jak moc očistků bylo,ale na druhou stranu jsem je mohla sledovat,což si myslím je hodně důležité,aby žena zpozorovala případné varovné signály,ale pak jich ubývalo a ubývalo a najednou bylo po šestinedělí.Menstruovat jsem začala až 9.měsíců po porodu a to už jsem zase najela na tampony.Též jsem s nimi nikdy neměla žádný zdrav.problém a jsem spokojená.Myslím,že když je měníš co ty 2-3 hoďky,je to v poho,v noci mi ale stačí jeden,dva na noc.Všechno se musí brát jak to přichází,Kati...

Kam,to je mi líto,stává se to,že se mimi otočí,přesně takhle dopadla moje kámoška co s Epinem cvičila,páč drátkovala parkety,malá se otočila.Sama z toho byla nešťastná,ale asi to tak mělo být.Nakonec se malá narodila císařem a měla jen 2,9kg,takže to by zvládla i koncem pánevním s tím jak měla natrénováno,ono se do toho ale doktorům moc nechce,hlavně,když mamča čeká kluka.Mám ale pár známých,co zvládly porodit mimčo do 3kg KP i bez cvičení s Epinem.

babalala
1. kvě 2009

Kam - před dvěma měsíci jedna kamarádka odsud z koně porodila KP - bez poranění, bez nástřihu.. jen jí dalo trochu práce najít porodnici, kde z toho nedělali vědu. A otočení zpět se taky úplně vyloučit nedá! Držím palce!!!

Moteum - lněný sliz je fakt super lubrikant - jen bacha na zbloudilé semínko! 😉

A další ověřené zkušenosti - na očistky se dá používat mooncup - samozřejmě, pokud není poranění (což NÁM samozřejmě nehrozí 😉 ) a ne hned po porodu, ale po pár dnech, ev. týdnech bych to už zkusila.

A tampóny existují taky "zdravé" - nebělené, z biobavlny, další volbou může být permanentní tampon z mořské houby, ev. látkové vložky - prostě ólvéjsky nejsou jediná možnost, Katko! 🙂

petja
autor
1. kvě 2009

Naprostý souhlas s Babala.Ta je těžce alternativní! 😉

kam
2. kvě 2009

katka 1981: ahoj, jo předtím byla asi 2 týdny hlavičkou dole, ale asi se jí tam nějak nelíbilo...

kam
2. kvě 2009

Holky mám dotaz: myslíte, že bych cvičit s epi-nem měla jen tak pro jistotu, kdyby se mimčo otočilo? Já pořád nad tím přemýšlím...a říkám si, že když se mimčo zvládlo otočit před pár dny,tak šance, že to zvládne zase tu pořád je.

petja
autor
2. kvě 2009

Určitě radím nepřestávat se cvičením 😉 Nikdy nevíš,co má mimčo v plánu 😵

petja
autor
2. kvě 2009

Babala a můžeš poslat odkaz na ten permanent.tampon?

motuem
2. kvě 2009

Petja...např. http://shop.prdelka.eu/index.php?main_page=prod... ...jsou spíše na slabší menzes...
...já se chystám na vyzkoušení kalíšku...někdy 😀

motuem
2. kvě 2009

sakwa...jsem to chtěla poslat do IP a lepla jsem to tu, snad to nebude vadit... 😒

katka1981
2. kvě 2009

kam, moja malicka je dole hlavickou od 26 tt.mozno aj skor, tak asi tam uz ostane. Ale tiez sa divim, ze ju to bavi dole hlavou. Ta poloha by mne nevyhovovala. 😀 Kamarat mi hovoril, ze jeho dcera sa otocila dole hlavkou 3 hodiny pred porodom. Lezali so zenou v posteli a ona mu vravi ze pozeraj a videli ako sa mala otacala a 3 hodiny na to uz isla rodit a doviezli ju do porodky a on nestihol dojst domov a mala bola na svete, cely porod trval pol hodinu. Ale to bolo 3.babo.

babalala
2. kvě 2009

Kam - určitě epínovat dál, mimino se může kdykoliv otočit - samovolně, nebo mu můžeš i trochu pomoci:
http://www.emimino.cz/modules.php?name=News&fil...

Katko - asi by ti víc vyhovovala poloha hlavou dolů - mimino se (teda většinou, že jo) otáčí proto, že už má tu hlavu moc těžkou a dalo by mu moc velkou robotu ji udržetet nahoře.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru