EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

marcelka123
26. únor 2013

@tkonvalinova toto toto... Nakoniec ma budú rezať aby ho vybrali... 😒
Už chcem aby sa to začalo, samé a prirodzene, ...

Aj vyvolávať nechcem... potom to bolí viac... Nemusí ani zabrať.. ach jo... No týždeň mi snaď ešte dajú.. Dnes poradňa...

tkonvalinova
26. únor 2013

@marcelka123 taky bych nechtěla vyvolávání porodu 😒 Držím moc palečky....leda zda by se mu nějak dalo pomoct ven....ale vím, že jedna holčina je na tom stejně jako ty, snaží se všelijak, aby už holčinka vykoukla a prostě se jí nechce a nechce

rybicka2
26. únor 2013

@tkonvalinova a ako merias tych 19 cm, snad nie na tlakomeri, lebo to nie su cm. tam sa to stale zastavi na 19.
Ja dnes po poradni. Vsetko drzi, 2 tyzdne do terminu. Ja pri cviceni som sa zastavila na 9cm, dalek moc nejde akosi. Pijete niektora caj Alchemilky pred porodom alebo beriete homeopatika?

domeli
26. únor 2013

@marcelka123 ahoj, len som tu nakukla ako bývalá epiňáčka a dávam Ti link na niečo, čo môžeš vyskúšať. Je pravda, že dieťa je tým rozhodujúcim, kto určuje svoj čas príchodu a nemusí to zabrať, ale stojí za to, niečo vyskúšať po pár dňoch prenášania - aspoň si povieš, že si urobila maximum 🙂
http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/porod/ako-...

noname26
26. únor 2013

ahojte, tak som dnes 1x skusila balonik. nakolko sme s manzelom dlho nemali sexik, pre mna bol problem vobec ho dat dnu. ale to sa myslim podda. tie cvicenia na panvove dno mi vobec nesli a to som pred rokom cvicila mojzisovu a aj proti inkontinencii v kupeloch. tak som po par pokusoch skusila nafuknut. bala som sa na prvy krat nejak moc, tak som sa dostala asi len na 5. no kedze mam 3 tyzdne do porodu skusim zajtra viac. ale akosi som si nie ista ci to robim dobre. aj masaz som skusala prvy krat, ale nic som pri tom necitila (mozno preto, ze po cviceni balonikom). tak dufam, ze sa dostanem aspon na tych 8 do porodu☹

domeli
26. únor 2013

@noname26 hlavu hore, určite to pôjde, len si treba viac veriť 🙂 Za tri týždne je možná nielen osmička, ale u mnohých bruškových maminiek aj desiatka 🙂 Vážne. A tiež, tá 10 nie je mnohým ani potrebná, úplne postačili aj čísla 7 - 7,5, aby mali na pôrod pekné spomienky aj po tejto stránke...

noname26
26. únor 2013

@domeli tak to si ma povzbudila. ja som trochu rizikova, tak sa bojim ist na to rychlo. ale zas mam tusaka, ze prideme na svet tak o 2 tyzdne, tak aby som aspon daco natrenovala.

domeli
26. únor 2013

@tkonvalinova tiež chcem povzbudiť, že máš ešte kopec času, aby sa hrádza "umúdrila" a uvoľnila 🙂 Len pomaly cvič podľa vlastného zváženia. Neskladaj zbrane! Ono to povolí. Možno treba ešte viac času, aby si sa pohla z tohto čísla, kde si si, ako píšeš, zasekla. Ale pohne sa to, uvidíš - predsa by som tak verejne neklamala 🙂

noname26
26. únor 2013

@domeli no prvy krat to bolo take rozpacite, vlastne som potrebovala najprv zistit, o com to bude. to sa tazko uvolnovalo. verim, ze zajtra sa pochvalim🙂

domeli
26. únor 2013

@noname26 rýchlo ísť na to Ti ani neodporúčam - s tým si môžeš narobiť viac škody ako úžitku. Aj keď máš tušák, že sa bábo poponáhľa, Ty sa neunáhli. Jedine, ak chceš a máš čas, tak skús cvičiť 2x denne. Ale iba koľko telo znesie (a trošilinku málinko viac, ale ozaj málinko). Nestojí Ti to za trhlinku, ktorá sa bude musieť hojiť a to Ťa oberie o ďalší čas i o radosť z toho, že sa to posúva.

tkonvalinova
26. únor 2013

@rybicka2 měřím to normálně podle té šablonky, která je k tomu

noname26
26. únor 2013

@domeli dakujem🙂

domeli
26. únor 2013

@noname26 inak, u mňa prvý krát nemôžem hovoriť ani o cvičení, ako o zoznámení či ako to nazvať a o vyslovení pochybností, že toto zo mňa určite nevýjde, keď som po svojom prvom akože "cvičení" a meraní potom cvične pred očami nafúkla 10 🙂 Ale príspevky tu i moja túžba spraviť pre to, aby bol pre mňa pôrod tým najúžasnejším zážitkom po všetkých stránkach, ktoré môžem ovplyniť, mi dodávali energiu a posúvali ďalej.
Tak len, maminky, deľbe sa o svoje úspechy i neúspešné pokusy - nie ste v tom samé a určite sa cvičiť oplatí . Ja Vám budem držať päste 🙂

drndapetka
26. únor 2013

@marcelka123 děkuji za tip 😉
Dnes mám strašnou radost,dala jsem 28cm 🙂
Změnila jsem polohu - předtím jsem cvičila celých 14dní v úplném lehnu a ten tlak na konečník se nedal už zvládnout....Dnes jsem zůstala v pololeže - taková ta klasická poloha jako na gynekologickém křesle,pidepřela jsem si záda velkým polštářema a kupodivu ta poloha byla lepší 😉 Líp se mi dýchalo,tlak byl menší,což je teda zvláštní protože by měl být tlak menší vleže,ne? 😕
Pak sem to zkusila v kleknu a to teda vůbec...to bylo strašný 😝
Hráz mám krásně povolenou,dala bych i víc....teď musím víc trénovat ten tlak.
Tak ještě 19dní fo porodu ,to snad už těch 31cm zvládnu 😀

kotcheva
26. únor 2013

Ahoj, tak po dnesku jsem na 27 cm🙂 pokud se mala nepredbehne, mam jeste cca 14 dni na potrenovani. verim, ze se na tech 30 dostanu - a Marcelko, Tobe velke diky za rady a podporu🙂.

kotcheva
26. únor 2013

@drndapetka sikovna jsi🙂 doufam, ze se zitra posunu zase o pul centimetru....

kotcheva
26. únor 2013

@drndapetka muzu se zeptat - zkousela si se trochu pootocit na bok? Ja cvicim v pololehu a i tak me nejvic brzdi ten tlak na konecnik...

drndapetka
27. únor 2013

@kotcheva koukám,že máme stejnej termín 🙂
Já se nepootáčím,snažím se spíš v té mé poloze uvolnit a ten tlak rozdejchat a po chvilce to poleví....takto to třeba nafouknu 3x a až pak balonek vytlačím.
Jen mě teda zaráží,že na začátku každýho cvičení nezačne hned tou největší nacvičenoh velikostí,ale musím si dát míň a postupně se k ní dostat a až pak můžu překonávat rekordy z minulýho dne 😀 Jako bych byla za těch 24hodin necvičení ztuhlá.

marcelka123
27. únor 2013

@rybicka2 Ja pijem alchemilku cele tehu. lyžičku na pohár. Mesiac pred termínom pijem lyžičky na pohár a luhujem o minút dlhšie podľa návodu.. Má to posilniť maternicu 🙂 Tak asi hej... nepustí malého von... 😀

@domeli ja som prvýkrát nafúkla ledva 4,5 ,.. A to som predtým rodila.. Cítila som pálenie, tlak a mala som pocit, že ma isto roztrhne.. Bola som v 34tt... Vravela som si tak mám čas.. a pôjde to pomaly... O týždeň, možno aj pár dni neskôr som sa až tak nebála.. Namazala som balónik a dala som 4,5 a potom 5 a takmer 5,5.. A pauza..
Došlo mi, že ma brzdí predovšetkým strach a tie predstavy že sa trhám, že to viac nejde... Lepšie je predstavovať si aká si elastická, ako sa otváraš a balónik jemne preklzáva 😉

@drndapetka teším sa, že ti to ide oveľa lepšie... Najlepšie na tom je, že nielen precvičujeme hrádzu ale zisťujeme v akej polohe z nás pôjde malinké oveľa ľahšie... 😉
Inak tiež začínam na cca 27-28 cm kým sa dopracujem k mojej neúplnej 30ke... A to aj keď cvičím 2dni po sebe.. Vždy uvažujem, že keď mi začnu kontrakcie a neodtečie voda, či by nebolo dobre chvíľu pocvičiť a ponaťahovať sa.. Aj keď z predch. diskusie vyplýva, že hormóny pri pôrode uvoľnujú hrádzu a tá sa podvolí...

Inak som si dnes spomenula, keď som rodila malú. Celý deň som bola s kontrakciami doma a až keď som začala krvácať / asi sa začal spotrbovávať krček/ som šla. Prišla som na 6 cm otvorená, pichli mi vodu a dali ľahnúť na chrbát.. A tam som vlastne mala ležať a ležala až do vytlačenia malej.. Tak ma napadlo, že to bola tá najneideálnejšia poloha na zostupovanie malej, a preto mi asi skákala PA po bruchu a veľa ma šili, preto som asi nemohla normálne vytlačiť malú.. Teraz ak bude normálny pôrod tak skusím bvyť na chrbte čo najmenej....

noname26
27. únor 2013

@marcelka123 tak to si ma potešila. ja som začala včera, teda 4,5 lebo strach že čo to robí. a dnes niečo cez 5🙂 je to pomaličky, ale verím, že do konca týždňa dám 6 a budúci sa dostanem na 8. Chcem cvičiť každý deň, lebo mám už len 3 týždne do pôrodu a v 39tt ma chce poslať dr. do nemocky a tam na to nebude pokoj a sukromie. tak dúfam, že to pôjde. aj 8 bude lepšie ako nič, nie?🙂) 10 fakt neverim, ze dam

kotcheva
27. únor 2013

@drndapetka ahoj, taky musim mit nejdriv rozcvicku - minimalne na prumeru o 1 cm mensi... 😉 rikam si, ze "na ostro" to pujde lip, protoze pred porodem ji tezko stihnu🙂. Jinak mam po dnesni kontrole jistotu, ze se zatim nedeje nic...

marcelka123
27. únor 2013

@noname26 dáš viac.. isto... o tom nepochybujem 🙂 Ani ty nepochybuj 🙂 Keď pôjdeš ležať ešte pred pôrodom tak si v sprche alebo na wc masíruj hrádzu... Aspoň niečo, nech nezabudne že má byť pružná a poddájná 🙂

noname26
28. únor 2013

@marcelka123 dakujem🙂 ked mne tie cvicenia s epinom vobec nie su prijemne. cely den ich odkladam, kym sa k nim dostanem. akysi psychicky blok. tak potom sa aj tazko uvolnit ☹ hadam si coskoro zvyknem

noname26
28. únor 2013

je tu este nejaka, co uplne zacina? boze tie "moje rozmery" su uplne ine ako vase, az som nie zdeprimovana - ale vcera a dnes 1.pokus 16cm, 2.pokus uz 17cm, takze pomaly to ide🙂 . ale pomaly☹(. najhorsie je zacat, uvolnit sa☹( ake polohy odporucate najviac?

rybicka2
28. únor 2013

@marcelka123
Marcelka ty si este stale tu, ale ja na tom urcite budem podobne, ako pri prvom, termin urcite dodrzime. Caj pijem aj ja, snad on o tam nespevnuje.
Tak sup uz do nemocnice a neh vieme coskoro vysledky 🙂

marcelka123
1. bře 2013

Stále som tu, stále 2v1 a zdá sa, že ešte aj celý víkend budem... 😨

anielkha
1. bře 2013

Ahoj holky, diskuze je dost dlouha, nemam silu ji celou precist, tak se zeptam.

Mate zkusenost, jestli ma epi-no vliv na drivejsi porod? Jde mi o to, ze mam drazdivou delohu a celkem pokrocily nalez, hlavne dennodenni poslicky... a jsem 36+1... ale fakt rodit jeste nechci, prcka chci jeste u sebe aspon 14 dni udrzet. Mam zacit cvicit? Cvicit potrebuju, u prvniho porodu jsem byla silene potrhana a jsem dost na uzko sesita, takze bych to potrebovala trochu uvolnit. Ale ne za cenu, abych zacala rodit. 🙂

nattaly
1. bře 2013

Ahoj! Nechystáte se některá prodat epi-no? Písněte prosím když tak do IP! Díky!

isabella_fly
3. bře 2013

no teda... co by som ja uz teraz dala za to, keby epino malo vplyv na vyvolanie porodu... 😒 baby, fakt to vplyv nema??? lebo keby malo, tak cvicim denne dalej, len nech mam to tehu uz cim skor z krku 😠
@anielkha u mna to porod neurychlilo, cvicim od 34tt a teraz by som si to urychlenie uz aj zelala, ale ked mas taketo problemy, tak sa porad s lekarom

isabella_fly
3. bře 2013

@marcelka123 no ako? este cela? 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru