EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

crawler
4. led 2010

konsa: dobře, tak já zkusím popátrat na netu, ale kdyby se tu přeci jen někdo našel, kdo má už v elektronické verzi, tak budu vděčná ;-D Díky

naty
4. led 2010

já českej nemám, ale když to hodíte do googlu, vyjede vám slovenskej...českej sem ani nikde nenašla... 😕

crawler
4. led 2010

slovenskej taky postačí to je fakt 😉

konsa
4. led 2010

holky, kdybyste ho nenašly, tak v nejhorším skáknu do xeroxu a nechám to ofotit a pošlu vám to poštou 🙂 čas na to ještě je....

jeanice
4. led 2010

Ahoj, tak po týdnu cvičení jsem na 8 na stupnici. Ale včera to byl už pořádný tlak na konečník. V jaké poloze cvičíte? Já jsem nejdřív cvičila na zádech, ale špatně se mi dýchá, teď jsem to dvakrát zkoušela v kleče a bylo to lepší. Tak nevím. Je tam napsáno, že se při cvičení dá najít i nejlepší poloha na porod.
Jinak jsem dnes byla u dr. a malej má 3 kg, hlavičku 93 mm, takže musím ještě zacvičit. Taky říkala, že jestli chci rodit přirozeně, tak musím co nejdřív, protože jak bude nad 3,5 kg, tak jdu na císaře (první těhu ukončené císařem). ☹ Takže by všechny ty vylepšováky včetně epina byly zbytečné ☹
Neznáte nějaký zaručený návod jak přivolat porod?

petapi
4. led 2010

holky, já vám ten návod naskenuju, ale nejdřív zítra odpo, stačí? a zájemkyně ať mi napíšou IP, páč už teď nevím, kdo všechno to chtěl 😅
jeanice, no bohužel žádnej zaručenej není, až mimčo bude chtít vyleze samo, ale radí se sex, svařák, dlooouhý vycházky, schody, umytí oken, kořeněnej nápoj apod, ale teda já osobně těm odhadům váhy vůbec nevěřím...

meix
4. led 2010

Ahoj holky, ja mam navod v cestine v PDF formatu. Koupila jsem si epi-no a uvnitr cesky navod chybel, napsla jsem maila vyrobci a oni mi ho poslali, takze kdo bude chtit muzu na maila preposlat.

meix
4. led 2010

tak to mam nakonec v textaku, zkusim to sem zkopirovat, ale je to na 2 stranky, takze me to asi nepusti sem vlozit tolik textu

meix
4. led 2010

Přístroj pro cvičení pánevního dna
EPI-NO Delphine, Delphine Plus

Popis výrobku
Přístroje pro cvičení pánevního dna při předporodní přípravě a regeneraci EPI·NO Delphine a Delphine Plus byly vyvinuty s velkou péčí za těsné součinnosti gynekologů, fyzioterapeutů i uživatelek.
Skládají se z anatomicky přizpůsobeného nafukovacího silikonového balónku (1), ruční pumpy(2), ukazatele s číselným znázorněním hodnot (EPI·NO Delphine Plus) (3), ventilu pro nafukování vzduchem (4) a z přívodní hadice (5).
Indikace
EPI·NO Delphine a Delphine Plus jsou patentovány na cvičení pánevního dna při přípravě k porodu a následné regeneraci. Přístroje EPI·NO Delphine a Delphine Plus mají dvě oblasti použití s různými možnostmi cvičení.
Oblasti využití:
Pomocí EPI·NO Delphine a Delphine Plus můžete jednak šetrně připravit své pánevní dno na porod - předporodní příprava a jednak můžete optimálně podpořit regeneraci po porodu - cvičení pánevního dna

Cvičení s EPI-NO
Tři stupně předporodní přípravy (EPI·NO Delphine a Delphine Plus)
Cvičení pánevního dna - k posílení svalstva pánevního dna před porodem.
Napínací cvičení - k postupnému napínání poševního vchodu, hráze a poševního svalstva před porodem.
Simulační cvičení - k nácviku vypuzovací fáze.

Cvičení pánevního dna po porodu. (Pouze EPI·NO Delphine Plus poskytuje zpětnou vazbu)
K posílení svalstva pánevního dna po porodu.
Všechna cvičení můžete provádět doma a bez cizí pomoci a cvičení přizpůsobit Vašim osobním potřebám.
Klinické studie stejně jako nesčetné ohlasy uživatelek přesvědčivě potvrdily účinnost cvičení s EPI·NO Delphine a Delphine Plus.
Při napínacích cvičeních na přípravu k porodu neudává ukazatel (týká se EPI·NO Delphine Plus) obvod balónku. Váš pokrok ve cvičení zjistíte mnohem lépe pomocí šablony na zadní straně nebo měřítkem.
Při cvičení svalstva pánevního dna naopak ukazuje pokrok ve cvičení výchylka ručičky (opět se týká jen EPI·NO Delphine Plus), kterou jednoduše přečteme.
Pokud je u vás plánován porod císařským řezem, nejsou napínací cvičení jako příprava k porodu smysluplné. Cvičení pánevního dna před porodem a po něm s EPI·NO Delphine a Delphine Plus jsou však v každém případě nápomocná.

Kontraindikace
EPI·NO Delphine a Delphine Plus nelze používat v následujících případech:
při neobvyklé poloze plodu příp. při rizikových nálezech, které znemožňují vaginální porod (např. vcestné lůžko – placenta praevia
při nebezpečí vzestupné infekce (např. předčasný odtok plodové vody, poševní infekce)
při nedoléčených zraněních v oblasti genitálií
pod vlivem alkoholu a drog
při poševním krvácení
při zhoubných nádorech v oblasti genitálií (např. rakoviny děložního čípku)

EPI·NO Delphine a Delphine Plus smějí ženy používat pouze pod dohledem lékaře nebo porodní asistentky v následujících případech:
při poškození nervů a jiných onemocněních, která omezují vnímání bolesti v oblasti genitálu
při příčném ochrnutí (paraparéza)
při roztroušené skleróze
při užívání léků proti bolesti, které omezují vnímání bolesti v oblasti genitálu
při rozšíření žil kolem poševního vchodu (křečové žíly)

Použití EPI·NO Delphine a Delphine Plus prosím předem konzultujte s Vaším lékařem nebo porodní asistentkou.
Pokyny pro bezpečné používání
Aby nedošlo k přenosu infekce, smí přístroje Delphine a Delphine Plus používat pouze jedna žena !!!
Přístroje EPI·NO Delphine a Delphine Plus používat nejdříve tři týdny před vypočteným termínem porodu,
nebo po konzultaci s Vaším lékařem nebo porodní asistentkou
EPI·NO Delphine a Delphine Plus neužívat více než po dvě těhotenství a po uplynutí lhůty trvanlivosti
Cvičení s EPI·NO Delphine a Delphine Plus ukončete, pokud při něm pociťujete bolesti
Před prvním použitím nebo po přestávce v užívání přístroje trvající déle než čtyři týdny balónek nafoukněte po uzavření vzduchového ventilu cca desetinásobným stiskem ruční pumpy v dlani Poté uvolněte vzduchový ventil a uveďte tak balónek do jeho původního stavu. Tím si můžete zkontrolovat nezávadnost a správné fungování přístroje a seznámíte se tak s jeho obsluhou.
Přístroj nepoužívejte, jeví-li známky poškození.
Před každým použitím Delphine a Delphine Plus doporučujeme důkladné umytí rukou vodou a mýdlem.
Při čištění a dezinfekci přístroje respektujte naše doporučení (viz oddíl „Čištění a dezinfekce“).
Používejte kluzné prostředky výhradně na vodní bázi. Nepoužívejte žádné kluzné prostředky, které obsahují oleje nebo éterické přísady, neboť by mohly poškodit balónek.
Dbejte na to, aby se balónek nepoškodil špičatými předměty nebo ostrými hranami (např. prsteny, nehty aj).
Se zavedeným a současně nafouknutým balónkem byste měly pouze velmi opatrně měnit polohu nebo zabránit vyvolání nekontrolovaného pohybu balónku.
EPI·NO Delphine a Delphine Plus se nesmí používat ve vodě (např. ve vaně), neboť vnikající voda by mohla ovlivnit funkčnost přístroje.
EPI-NO Delphine a Delphine Plus musí být uložen mimo dosah delšího přímého slunečního záření.
EPI-NO Delphine a Delphine Plus je třeba uchovávat mimo dosah dětí!

Příprava k porodu s EPI·NO
EPI·NO Delphine a Delphine Plus můžete používat, pokud k tomu nejsou námitky z lékařského hlediska (viz odstavec „Kontraindikace“), jak při Vašem prvním, tak při dalších těhotenstvích.
Pokud Vám Váš lékař nebo Vaše porodní asistentka nedoporučili jinak měla byste začít s cvičeními 3 týdny před vypočítaným termínem porodu.
Postupným napínáním a posilováním svalstva a tkání se celá oblast pánevního dna posiluje a stává elastičtější. Tak se výrazně sníží pravděpodobnost, že během porodu dojde k natržení hráze nebo že bude nutný nástřih.
Pokud hráz zůstane neporušena, znamená to, že svaly a tkáně mohou po porodu lépe a trvaleji regenerovat. Mimoto můžete zabránit tak krajně nepříjemným následkům jako jsou jizvy, pokles nebo inkontinence.

Pokyny k použití
Pro cvičení s EPI·NO Delphine a Delphine Plus si zvolte místo, které je Vám příjemné a dopřejte si na cvičení cca 30 minut klidu a uvolnění. Postarejte se, abyste nebyla rušena. Na počátku cvičení zaujměte pohodlnou polohu (např. vleže s mírně zdviženým trupem).
Postupně si při cvičení najdete a vyzkoušíte polohu, která Vám bude nejpříjemnější. Přitom se už můžete podle okolností seznámit s pozicí při porodu, která pro Vás bude vhodná.
Před zavedením balónku zavřete vzduchový ventil. V mnoha případech může zvlhčení balónku kluzným prostředkem (maximálně k předělu) usnadnit zavedení (viz odstavec „Bezpečnostní pokyny“).

Tři stupně programu přípravy na porod
1.Cvičení pánevního dna
Nyní uchopte balónek za nástavec trubice a zaveďte ho ze dvou třetin do pochvy. (viz obrázek).
Lehkými pohyby balónku nahoru a dolů získáte pocit roztažitelnosti oblasti hráze. Při cvičení zůstaňte uvolněná, i když je to zpočátku nezvyklé.
Zkušenosti ukazují, že se po asi třech cvičeních dostaví určitá rutina, a získáte pocit pro optimální použití.
Nyní se pokuste stažením svalstva pánevního dna na cca 10 sekund vytáhnout balónek směrem vzhůru. Poté svalstvo opět na 10 sekund uvolněte a opakujte celé cvičení znovu.
Toto cvičení opakujte několikrát během 10 minut.
Lehce se balónku dotýkejte a ucítíte, jak se napětím svalů pohybuje vzhůru. Tím si ověříte, že provádíte cvičení správně.
Pouze EPI·NO Delphine Plus:
Během cvičení sledujte výchylku ručičky tlakoměru před a po stažení svalstva pánevního dna. Při prvních pokusech nemusíte ještě zjistit žádnou výchylku.
Již po několika dnech cvičení zaznamenáte první úspěchy a výchylka Vám potvrdí pokrok, kterého jste již dosáhla.
2.Napínací cvičení
Napumpujete balónek pomalu tak, jak dovolují Vaše osobní pocity (pocit lehkého táhnutí ukazuje napínání – roztažení). Ponechte balónek jednu až deset minut v pochvě.
Tímto cvičením se kůže a svalstvo v oblasti hráze stejně jako porodním kanálu pomalu a opatrně rozestupuje.
Maximální dosažená velikost balónku by se měla postupně při každém cvičení zvyšovat.
Vždy zůstaňte pod Vaší hranicí bolesti.
Ovládáním vzduchového ventilu můžete velikost balónku kdykoliv opět redukovat. Hodnota výchylky ručičky neudává (týká se EPI·NO Delphine Plus) obvod balónku. Nenechte se hodnotami na stupnici v této fázi cvičení rušit a důvěřujte svým tělesnýmn pocitům.-
3.Simulační cvičení
Na konci napínací fáze se pokuste nechat uvolněním svalstva pánevního dna balónek vyklouznout.
Svůj pokrok ve cvičení zjistíte podle přiložené šablony nebo měřítkem (velikost balónku můžeme určit pouze takto mimo tělo).

Další upozornění
Pocit napínání se zesiluje při vyklouznutí a může být nepříjemný. Proto doporučujeme objem balónku trochu zredukovat krátkým otevřením vzduchového ventilu.
V dalším průběhu cvičení Vám bude vyklouznutí balónku připadat lehčí přiměřeně pokroku ve cvičení.
Cvičební jednotka by neměla trvat déle než 30 minut a zpravidla ne vícekrát než dvakrát denně.
Po každém cvičení čistěte EPI·NO Delphine a Delphine Plus popsaným způsobem (viz odstavec „Čištění a dezinfekce“).
Každým cvičením snižujete riziko poranění hráze. Ideální je, pokud jste asi po dvou týdnech cvičení schopna nechat vyklouznout z pochvy balónek nafouknutý na cca 8-10 cm.
Pokud jste napínacím cvičením dosáhla průměru balónku cca 8-10 cm, což odpovídá přibližně potřebě místa pro dětskou hlavičku v její poloze při porodu, soustřeďte se pak na pánevní dno a simulační cvičení.
Další zvyšování velikosti balónku není smysluplné a nedoporučuje se.
Někdy se stává, že se balónek příliš tlačí ven (např. při použití většího množství gelu). Tomu můžete zabránit lehkým přidržením rukou příp. lehkým sevřením nohou.
Pokud by se balónek zavedl hlouběji, dostal se celý do pochvy a přitom se dotýkal děložního čípku, můžete jej naopak lehkým zatáhnutím na přívodnou hadici vrátit do správné pozice.
Pokud by při použití EPI·NO Delphine a Delphine Plus došlo ke komplikacím, vyhledejte neprodleně svého lékaře nebo porodní asistentku.

Cvičení pánevního dna po porodu. (Pouze EPI·NO Delphine Plus poskytuje zpětnou vazbu)
Pokud chcete používat Delphine a Delphine Plus k regeneraci po porodu, začněte nejdříve tři týdny po porodu.
Očistky by již měly odeznít, eventuální poranění v intimní oblasti by měla být zahojena. Proto doporučujeme cvičení nejméně po 3 týdnech po porodu. (Obvykle se cvičení provádí čtyři až šest měsíců po porodu).

Typické příznaky oslabení svalstva pánevního dna
- Nekontrolovaný únik moči (inkontinence) při kašli, kýchání, výstupu do schodů a nošení těžkých
předmětů.
Stálé nucení na močení i při nepatrně naplněném močovém měchýři.
Trvalý pocit tlaku orientovaného směrem dolů.
Výhřez pochvy nebo dělohy.
Nekontrolovatelný únik plynů a stolice (inkontinence plynů a stolice).

Cvičení pánevního dna
Pro cvičení s EPI·NO Delphine a Delphine Plus si zvolte místo, které je Vám příjemné a postarejte se, abyste nebyla rušena. Na počátku cvičení zaujměte pohodlnou polohu (např. vleže s mírně zdviženým trupem). Postupně si při cvičení najdete a vyzkoušíte polohu, která Vám bude nejpříjemnější.
Při cvičení dýchejte klidně a pravidelně a pokuste se uvolnit svalstvo břicha, hýždí a stehen. Snažte se cvičit 10 až 20 minut denně.

Příprava
Otevřete vzduchový ventil a uchopte balónek do ruky. Sevřete dlaň v pěst, abyste mohla balónek stisknout.
Vzduchový ventil poté uzavřete, aby se balónek už nemohl zvětšovat. Nakonec můžete dlaň opět uvolnit a balónek nyní zůstane zachován ve své úzké podobě.
V některých případech je zavedení možno usnadnit zvlhčením horní poloviny balónku (viz oddíl „ Pokyny pro bezpečné užívání“).
Nyní uchopte balónek za nástavec trubice a zaveďte ho ze dvou třetin do pochvy. Nespěchejte, pochva může být suchá a citlivá. Uvolněte svalstvo pánevního dna. Nyní balónek připumpujte tak, abyste ho cítila (u většiny žen je v této chvíli na číselném ukazateli EPI·NO Delphine Plus hodnota 2).
Balónek se postupně rozšiřuje. Pokud by byl vnímaný tlak příliš velký, můžete ho kdykoli snížit pomocí vzduchového ventilu.

Zpevňovací zdvihová cvičení pánevního dna
Pokuste se stažením svalstva pánevního dna na cca 10 sekund vytáhnout balónek směrem vzhůru (na počátku cvičení Vám stažení svalstva pánevního dna na dobu 10 sekund může připadat těžké, ale s přibývající délkou cvičení se Vám podaří této časové hranice dosáhnout).
Poté svalstvo opět na 10 sekund uvolněte a opakujte celé cvičení znovu.
Lehce se balónku dotýkejte a ucítíte, jak se napětím svalů pohybuje vzhůru. Tím si ověříte, že procvičujete nejen vnější svalové vrstvy, ale že do cvičení jsou zapojeny i svaly vnitřní.
Pouze EPI·NO Delphine Plus:
Během cvičení sledujte výchylku ručičky tlakoměru před a po stažení svalstva pánevního dna. Při prvních pokusech nemusíte ještě zjistit žádnou výchylku. To je známka toho, že Vaše svalstvo je ještě oslabené.
Již po několika dnech cvičení zaznamenáte první úspěchy a výchylka Vám potvrdí pokrok, kterého jste již dosáhla.

Tabulka úspěšnosti cvičení:
Rozdíl tlaku Poznámka
(napětí – uvolnění)

< 1 Je třeba zlepšit.
1 – 2 Jste na správné cestě.
3 – 4 Už velmi dobré.
> 4 Výborné.

Další cvičení s EPI-NO Delphine Plus
Pomocí následujících cvičení získáte přehled o nejrůznějších možnostech tréninku s EPI-NO Delphine Plus . Můžete samozřejmě provádět i jiná cvičení doporučená Vaším lékařem.
Při zavádění balónku prosím respektujte předchozí instrukce a znázornění. Během všech cvičení můžete sledovat číselný ukazatel tlaku a tím i kontrolovat napětí svalů pánevního dna.
„Váha“
Položte se na záda a pokrčte nohy. Chodidla spočívají pevně na podlaze a jejich tlak se soustřeďuje do pat. Posunujte střídavě levý a pravý bok (kyčel) směrem vzhůru a opakujte tento pohyb 2-3x.
„Hodiny“
Stejná výchozí poloha jako u „Váhy“. Představte si, že pod Vaší pánví (bederními obratli) jsou umístěny hodiny a pohybujte pánví ve směru jejich ručiček. Nejprve několikrát ve směru ručiček a poté několikrát v protisměru. Pohyb pánve by měl být tak plynulý, aby pánev prováděla rovnoměrný a nepřerušovaný kruhový pohyb.
„Dlouhé nohy“
Položte se na záda, nohy natažené. Celá páteř by se měla stále dotýkat podložky. Přitáhněte bradu k hrudníku, tím napnete týl. Pokuste se nyní střídavě posouvat dopředu levou a poté pravou patu, jako byste chtěla celou nohu prodloužit a zároveň napínejte prsty u nohou opačně směrem k tělu.

Čištění a dezinfekce – důležitá upozornění
Dbejte na to, aby ruční pumpa při čištění nebyla mokrá. Vniknutí vody by mohlo mít negativní účinky na funkčnost přístroje.
EPI-NO Delphine a Delphine Plus musí být pečlivě vyčištěn jak před prvním použitím, tak i po každém dalším užití, přičemž je třeba respektovat následující pokyny. V případě přerušení užívání přístroje na dobu delší než týden proveďte prosím ještě dodatečné čištění a dezinfekci.
Nafouknout balónek asi desetinásobným stisknutím ruční pumpy.
Důkladně vydrhnout a omýt balónek v teplé vodě se saponátem (min. 40 stup. C, po dobu 1-2 minut). Ruční pumpa nesmí být po čištění mokrá. Vniknutí vody může negativně ovlivnit funkčnost přístroje.
Opláchnout balónek pod tekoucí teplou vodou a nechat úplně oschnout na čisté podložce bez vláken a chloupků.
Pro závěrečnou dezinfekci doporučujeme očištění balónku 70% roztokem isopropanolu z Vaší lékárny.
Používejte při tom látku nezanechávající drobná vlákna či chloupky nebo zdravotnický tampón namočený v alkoholu.
Přístroj musí být důkladně osušen a až do příštího použití uložen v tašce v příslušném obalu na čistém a suchém místě. Taška pro úschovu přístroje by měla být uzavřená.

kerstyn
5. led 2010

Holky, jak dlouho před porodem je třeba začít se cvičením? nevím jestli to ještě stihnu 😉

petapi
5. led 2010

tak super, meix to semka hodila, dík 😉
kerstyn, většina z nás tady začíná tak kolem cca 36tt, ale v návodu se píše o 3 týdnech před.

bengy
5. led 2010

Ahoj holky,
ja už mám porod za sebou a musím říct, že díky EPI-NU na 1 s hvězdičkou. Chtěla jsem vás jen poprosit, ty co už mají porod s EPI-NEM taky za sebou, jestli by si nenašli minutku času a svoji zkušenost s porodem nenapsali na www.epino.cz. Myslim si, že je to super, že další těhulky budou mít všechny zkušenosti na jednom místě.

Mějte se všichni krásně a všem držím palečky.

hanicka29
5. led 2010

petapi:pri prvnim porodu jsem ho taky mela a mala se narodila bez poraneni 🙂 druhy porod byl tezsi,protoze tam mala strcila jeste rucku,ale hraz to vydrzela.Tak jsem rada,ze jsem ho pouzivala i ted. 🙂

jita06
5. led 2010

Prodám Epi-no Delphine plus - původní cena 2932,-kč nyní za 1800,-kč včetně poštovného.Datum nákupu 8.10.2009. Paragon pošlu s Epi-nem.
Moje zkušenost: Epi-no určitě doporučuju. Používala jsem ho od 36tt, malá měla 3450g a 48 cm a měla jsem 1 steh. Porod jsem měla na 5 zatlačení a 2 kontrakce za sebou. Sice jsem si užila před tím, než jsem se otevřela a než se malá dostala do porodních cest, ale porod jako takový neměl chybu 🙂
Po porodu jsem si hned sedla, došla na záchod, nic mě nebolelo 🙂
Tak pilně cvičte a roďte v pohodě 🙂)

bengy
5. led 2010

holčiny určo svoje zkušenosti dázejte i na: http://www.epino.cz/zkusenosti-uzivatelek.htm at to maji holky vsechno pohromade. Myslim, ze to vsem pomuze.
mejte se

evax
6. led 2010

Ahojky holky, uvažuji taky o koupi Epi-na, pročítala jsem tuto diskuzi a napadla mě jen jedna věc.. možná to bude hloupá otázka, ale furt se mi honí hlavou 😀 Nemůže to vytahování a připravování hráze atd pak zůstat jakoby na trvalo? Myslím to tak, že když přijde porod, tak se vše sice taky roztáhne, ale je to chvilková záležitost, ale když takhle třeba měsíc denně se ta hráz atd vytahuje pomocí Epi-na, tak jestli prostě pak nebude vytahaná.. co si o tom myslíte? Tohle je jediná věc, co mě tak napadla jako proti Epi-nu, tak prosím napište své názory a zkušenosti, ať do toho kdyžtak můžu s klidem jít 🙂

davlu
6. led 2010

Evax, rodila jsem kluka 4,3 kg, 54 cm a 37 obvod hlavičky, takže kus. Trénovala jsem od 36tt.Porod super, bez nástřihu a teď jsem 1,5 měsíce po porodu a dobrý. Žádná změna. Jako předtím. Ani manžel si nestěžoval...Tak vám přeji také úspěšné trénování.

naty
6. led 2010

evax, já bych řekla, že hráz a tak jsou svaly jako každý jiný...tzn. trénováním je můžeš učinit pružnými, neřekla bych vytahanými 😀 , ale když trénovat přestaneš, nezůstane ti nikde vytahanej sval...ta hráz není přeci natažená pořád, ber to jako když děláš třeba provaz...musíš nějakou dobu trénovat, aby se šlachy a svaly a co já vím ještě dokázaly dostat do tý pozice, ale taky je pak po výkonu nemáš vytahaný, vrátí se do přirozený velikosti...to bys tak musela dřepět pořád...tohohle bych se opravdu nebála...četla sem tu někde diskuzi, že se pak holky cítí uvnitř "větší" a že i jejich muži to tak vnímají, ale myslím, že to nastane bez epi-na mnohem spíš, protože to s ním není naráz, ale procvičuješ postupně, a ty svaly se mají čas připravit...toť můj názor, možná špatnej, ale přijde mi to logický... 🙂

konsa
6. led 2010

evax, já si ze svého laického pohledu myslím (nebo doufám) v to, co píše naty. Je to sval a jen se cvičí, takže by se měl být schopen vrátit do původního stavu. Cvičím teda jen 3 dny, ale nepozoruji, že by v klidu byl spodek nějak vytahanější....

Dneska jsem dala (při třetím cvičení) 7 (obvod 21cm) ! Mám z toho radost, akorát mě docela při vytlačování bolel močák a ted po cvičení (cca 2 hod) ho pořád trochu cítím. Necítila jsem žádný tlak na konečník, ale jen dopředu na moč. měchýř. Stává se to některé z vás?

jeanice
6. led 2010

Já myslím, že to vytahané nebude. A docela doufám, že mi to při porodu fakt pomůže.
Cvičím týden, začínala jsem na 5 a teď jsem na 8,5 a nemůžu se dostat dál. ☹ Netlačí mě to ani tak dole, i když tlak na konečník je dost velkej, ale hlavně mě u toho hrozně bolí podbřišek. ☹ Tak jsem z toho taková smutná, protože mě to už ani netěší a fakt to není nic příjemnýho. Už bych nejraději rezignovala, když nevidím ani pokroky.

konsa
6. led 2010

jeanice: vydrž! pokrok to určitě je. 8,5 za týden je super! Hodně holek tu psalo, že pak se to nejednou zastaví a máš pocit, že víc prostě nedáš. Ale chce to vytrvat a ono to půjde 🙂 Spíš bych řešila tu bolest - nemůže to být spíš tím, že tam máš balonek moc zasunutý? Já když ho zasunu celý, tak mi taky tlačí a bolí v podbřišku, takže fakt hlídám, aby tam byl jen ze 3/4. Ale já jsem teprve na 7mi, takže oproti tobě mám balonek malý, takže nevím jak moc bude tlačit až bude větší 😒
Já má strach z toho močáku. Měla jsem s ním vždy problém (časté záněty) tak mě ted děsí, že mě to přitom bolí. Bojím se, jak zvládnu porodit (jestli mi nepraskne 😲 )....

petapi
6. led 2010

je to fakt drsný, jaký jsou ty rozdíly mezi číslama, já mám zase problém, že v místě, kde začíná hráz, tak to mám strašně tenounký, stává se nám i při sexu, že to mírně rupne, tak mě to bude asi taky trvat než se vždycky přehoupnu, abych si neublížila 😒
jinak si taky myslím, že "vytahaný" ten sval zůstat nemůže.

meix
6. led 2010

jeanice, to ses sikovna za tyden na 8,5, ja jsme tam za dva tydny cviceni taky mam pocit ze to moc dal ted nejde, ale urcite to brzo zase povoli. Zkus cvicit po koupeli, to jsou svaly vic uvolnene. Jinak tlak na podbrisek nemam, spis na ten konecnik dost. Ale stava se mi obcas, ze zrovna pri cviceni se tam mala zacne dost vrtet a to mi pak balonek leze supem ven a to cviceni neni vubec prijemny.
konsa: je mozny, ze te na mocak tlaci mimisek a kdyz se k tomu prida jeste balonek je to horsi, me mala namocak naleha dost, ale balonek mi nevadi, pokud je mocak vyprazdneny. Zkus si hlidat at je tam balonek na 3/4 zasunuty, jak pise konsa, taky ho nezasouvam uplne cely.

miska84
6. led 2010

Ahojky holky za chvilku se k vam pridam 😉 jen jsem vas chtela poprosit o radu, navod mam, ale mam dotaz pouzivate nejaky lubrikant pri cviceni s Epinem nebo jen na "sucho" ....a jakym zpusobem presne cviceni provadite a to vytlacovani, nejak si to neumim poradne predstavit 😅 pokud by mi nekdo presne popsal jak cvici byla bych moc vdecna, klidne do Ip 😉
davlu: velka gratulace je videt, ze epi vazne funguje 😉
Jelikoz se desne bojim porodu, tak chci zkusit vsechno, aby porod probehl ok
🙂 .

naty
7. led 2010

miska: já používám kondomy, na sucho jsem to zkusila jednou, protože mi došly a auuu... 🤐 ...lubrikant by mohl postačit, jen si musíš dobře vybrat... 😉 ...jinak popisy cvičení jsou tu několikrát na předešlých stránkách...

s tlačením na močák já teda problém vůbec nemám...spíš na ten konečník, od 9 cm nafouknutí je to už masakr docela...ale jde to přežít, znám horší bolesti... 😀 ...jinak nafouknu na 9,5, vytlačím na 8,5...ale už ztuha docela...snad ještě kousek stihnu...furt lepší než 6 na začátku... 😵

jeanice
7. led 2010

Holky děkuji za podporu. Včera jsem dala 9. Mám velkou radost 🙂 fakt se to pohlo. Malej měl v pondělí hlavičku průměr 93mm, takže už by snad prošel, pokud mi teď zase nevyrostl. Musím ho dohnat. 🙂
Jinak včera jsem epino nezasunula tolik a opravdu ta bolest v podbříšku nebyla tak hrozná. A taky jsem vždy tlačila silou ven, že jsme zatínala celé břicho a tak. A včera jsem to zkoušela jen prodýchat a vždy se zhluboka nadechnout a ten vzduch jakoby vytlačoval ten balónek a bolelo to o hodně míň.
Jsem zvědavá na porod. 😝

konsa
7. led 2010

dobré ranko, dneska nic moc zprávy - mám pocit výtoku a mírného svědění, takže dnešní cvičení nejspíš odložím ☹ to jsem tomu fakt moc nedala! ach jo. Co myslíte - radši se dát dopořádku a pár dní necvičit, než riskovat nějaký zánět, ne? Měla jste některá taky po začátku cvičení tyhle problémy? Myslím, že ničím jiným to být nemůže....

jeanice, to je super! vidíš, že pokrok se dostavil 🙂 je to hodně o psychice myslím, protože je třeba se hodně uvolnit a to musí být člověk v klidu.

misko: já jsem koupila durex play (na radu holek tady), ale jednou jsem cvičila i bez něj a šlo to. Mám mírné obavy, jestli ten výtok není z toho lubikantu. Já na to vždycky trpěla.....Kondom nepoužívám, ale možná to není špatný řešení (určiě nejhygieničtější), i když já mám epino nové (ne po někom).

foogy
7. led 2010

Holky, nebudete některá prodávat Epino? Já bych ho od vás koupila. Když tak mi písněte do IP, ju? Díky

naty
7. led 2010

konsa: určitě bych počkala, až to přejde, aby se to ještě nezhoršilo... 😒 ...nebo zkus ty kondomy, je to sice dražší řešení,ale pokud ti nevadí jejich používání, tak by to bylo pro tebe asi lepší...

konsa
7. led 2010

naty- mohla bych ty kondomy zkusit. balonek se v tom kondomu nafukuje normálně - nevadí mu to? a používáš to teda bez lubikantu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru