EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

syrovatka
3. kvě 2012

Ahoj holky,když jsem se před týdnem ozývala,tak jsem netušila,že po obavách abych nacvičila a mimčo nepřišlo dřív budu řešit to,že se courá a doktorka mě chce objednat na indukci.-( Už jsem to obulela,chtěla jsem to přirozeně,aby šel sám,ale zas nechci riskovat a třeba se ještě do rána umoudří...Zkoušela jsem bylinný lektvar,ale bolela mě po něm hlava.-(Jinak koukám,že děláte pokroky.-) Mně trvalo skoro 14dní,než jsem se celá zpocená dostala na magických 30cm-epimetrem.Když ho nezasunu celý,tak v pohodě i víc.Ten tlak na konečník je fakt pekelnej a musím to rozdýchávat,ale taky další zkušenost a snad trénink zúročím 😀 Jsem v půlce mytí oken,uvařila jsem si maliník a řekla si,že se na vás juknu.-) Všem přeju pokroky a já jsem rozhodně jako prvorodička klidnější a víc si věřím,s bolestí ženská počítat musí,ale ta příprava s epi-nem je skvělá,věřím tomu.-)

hanickaa.d
3. kvě 2012

Holky ahoj, zdravím vás všechny Epiňačky 🙂 sem tam vás pročítám a připravuju do budoucna. Dneska jsem byla ppprvé na předporodním kurzu a ptala jsem se na Epino a jsem malinko pohoršená a zklamaná. Porodní asistentka říkala, že epino slouží jen na zpevnění pánevního dna a to by se od 34tt nemělo posilovat, že jinak to bude těžší u porodu a půjde to ztuha, že se má jen masírovat hráz...tak nevím, udělala mi neplechu v hlavě..co vy na to?

lajcikova
3. kvě 2012

@hanickaa.d tak to nevím ja se taky ptala na kurzu a PA mi říkala že to vřele doporučuje,že je porod rychlejší,a hlavně pokud nejsou komplikace tak bez nástřihu,mě jen řikala at ještě po šesti neděli s ním cvičim,ne na takovou míru ale že to posiluje ty svaly lépe se vše hojí,o te hrázi řikala že je to stejně jen masáž,ale s epi-nem posiluješ sval čím je pružnější

andelka
3. kvě 2012

@hanickaa.d to je blbina, neboj.

hanickaa.d
3. kvě 2012

@lajcikova no já co mám "načteno" tak samo že ten sval nebudeš mít jak kámen, ale ty porodní cesty budou pružnější a aspoň trochu otevřené....i hráz samo

neu.sona
3. kvě 2012

Ahoj holky, koupím ráda na začátku června Epi-no. Prosím nabídky do IP.
Děkuji moc 🙂

pele
4. kvě 2012

Ahojte baby, ja som po 2. porode a civceni s epinom, tentokrat sice bez nastrihu, ale 2 stehy, roztrhla som sa trosku na hradzi. Nacvicene som mala 31.5 cm. Urcite to funguje, takze cvicte!
Ale...zaujimalo by ma, preco som sa teraz roztrhla, ked pri prvom porode nie, pricom som mala nacvicene len 29 cm? 2. dieta bolo vacsie o 400 g, ale nie velke, 3250g, obvod hlavicky rovnaky 33 cm. Moze to byt rychlejsim porodom? Resp. myslite, ze aj lekar moze nejak 'pomoct', aby nedoslo k natrhnutiu a pri druhom porode to skratka trosku zanedali? Alebo mohlo byt tkanivo na hradzi menej pruzne z nejakeho dovodu, lebo pri cviceni som obcas krvacala, kym pri prvom cviceni nie? Rada by som sa pri tretom porode (ak bude🙂 vyhla aj tym dvom stehom, takze by som chcela pochopit, preco to bolo tentokrat ine....

andelka
4. kvě 2012

@pele já myslím že jo, že rychlý porod a hlavně tlačení, že když hlavičky "vyletí" rychle tak se ta hráz tak rychle nepřizpůsobí, porodník nebo PA by měli hlavičku zbrzdit trochu. Já jsem vědomě tlačila hlavičku nadvakrát a pomalu, jak jen to šlo. I tím že mohla být hráz křehčí, z nějakého důvodu, tím to mohlo být.

lujzabb
4. kvě 2012

@pele tiez si myslim ze to moze byt rychlejsim porodom, lebo mne doktor povedal nech tlacim pomaly a este mi hradzu natahoval pred hlavickou...takze to bol riadny tlak vtedy ale hradza sa postupne natahovala a zostala cela...urcite zalezi aj na lekarovi, treba asi natrafit na takeho ktoremu sa chce s tym "babrat" a nenecha babo len tak rychlo vysplechnut 😉

misula.g
4. kvě 2012

Ahoj holky, taky jsem začala s epinem a jsem docela rozčarovaná. Po třech cvičeních mám stále stejných 19 cm ☹ Když chci balonek vytáhnout, řeže mne to uvnitř, tak musím upustit a dále se nedostanu ☹ Jsem dosti úzká a proto se bojím jak nástřihu, tak natržení uvnitř...

kulenka
4. kvě 2012

@misula.g Ahoj 🙂 Vydrž a postupuj pomalu, půjde to 😉

misula.g
4. kvě 2012

@kulenka Myslíš? Pokud to nepůjde, tak budu z porodu akorát vynervovaná

kulenka
4. kvě 2012

@misula.g Taky mi to nešlo tak rychle jako holkám tady 😉 A hlavně se neříkej, že budeš vynervovaná, ono je to fakt v hlavě 😉 Já měla z porodu strach velký, proto jsem začala používat Epi-No, taky mě napadalo, že když mi to nepůjde, budu mít u porodu strach, ale nakonec to šlo ... Ale deset (podle Epi-No metru) jsem dosahla jen 2x, jednou večer před porodem. A Dr. u porodu mi potom tu hráz taky masírovala a roztahovala.
Hlavní je, že něco aktivně děláš 🙂
A hráz můžeš ještě i masírovat olejem, aby byla pružnější 🙂

misula.g
4. kvě 2012

@kulenka Děkuju za podporu. Vzdávat to nebudu 🙂

kulenka
4. kvě 2012

@misula.g Držím pěsti, ať se ti daří 😉 Ono je fakt lepší pomalu, ale jistě 🙂

Když jsem měla pocit, že mi to jde moc pomalu a krapet jsem začala spěchat, akorát jsem se natrhla 😅

romca13
5. kvě 2012

holky, nebude teď někdo prodávat E-pino během týdne, max 14ti dnů?

barry13
5. kvě 2012

ahojky holky..Jak dlouho má epi-no záruku?

kulenka
5. kvě 2012

@barry13 Mělo by to být napsané na krabici, pokud máš originální balení 😉

barry13
5. kvě 2012

@kulenka děkuju moc...Jsem to náhodou asi před hodkou objevila..Mám orig.krabici..Ale děkuju 🙂

j1tka
6. kvě 2012

@nicka44 tak ohledně epina-jak jsem slíbila - už jsem ho prodala ☹

tyrisa
6. kvě 2012

ještě 14 dní a začínám se cvičením 😅

verca007
7. kvě 2012

koncom Mája predám epino

keira
8. kvě 2012

su potrebne k tomu epi no aj tlakove hodiny?

pumuckl
8. kvě 2012

Ahojte, jak epi-no dezinfikujete? Uvažuju o jeho koupi, ale nový je drahý a použitý, no, prostě nevím jak se to dá dobře vydezinfikovat. 🙂 někde jsem četla o nějakých ubrouscích, ale spíš jsem si říkala, že v lékárně by mohli mít nějaký přípravky, ne? 🙂

andelka
9. kvě 2012

@pumuckl jj, mají, třeba jednotlivě balené dezinfekční čtverečky Con-Zellin, je jich v krabičce hodně, takže se to dá vydezinfikovat dobře.

pumuckl
9. kvě 2012
andelka
9. kvě 2012

@pumuckl jj 🙂

keira
9. kvě 2012

dievcata zo SR .. nikto nepredava epi?

nicka44
9. kvě 2012

@keira AHOJ ja predavam🙂 kupila som za 90 eur a predavam za 50 aj s postovnym uz ak mas zaujem🙂 plus su k tomu tie dezinfekcne pripravky

romca13
9. kvě 2012

ahojky holky,,,, můžete mi prosím napsat, jaké používáte přesně kondomy??? zkoušela jsem shánět nelubrikované, to snad ani nikde nemají,, a nevím, jak zjistit, že je lubrikovaný na vodní bázi,,, na těch kondomech to není napsané a ani paní v lékárně nevěděla,,, na gelech to uváděné je,ale na kondomech ne,,tak vůbec nevím, co koupit,,,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru