EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

natashkaa
15. kvě 2009

ja mam skor problem s tym ze sa vytlaca von takze pri fukani mi ho musi manzel dokonca talcit dnu nechapem. Vcera som sa dostala na 27cm pomalicky postupujeeem 🙂

katka1981
15. kvě 2009

natashkaa, gratulujem super vykon, aj mne sa vzdy snazil vyliezat. Ja dufam, ze konecnce zajtra budem moct pokracovat.

katka1981
15. kvě 2009

babalala, tiez ide skor dnu a aspon to menej boli. Ale mne povedal doktor, ze mne uz nic neublizi, takze pokial budem moct cvicit, tak kaslem nato ako hlboko vlezie, len nech uz konecne budem moct cvicit ☹ ak zajtra nebudem moct zas cvicit, to bude pruser.

kocicinka
15. kvě 2009

Tak, lněné semínko i lubrikant na vodní bázi(primeros ze schleckera) je doma, tak v průbehu dneška, až se odhodlám, začnu cvičit. Jsem na to zvědavá.

kukenzi
15. kvě 2009

ahojte, baby to sa da zacat s tym cvicit aj teraz?

fibi
15. kvě 2009

zdravím 🙂 tiež chcem trénovať, epino už mám doma, ale nemám k tomu návod.. Vlastne mám, ale potrebovala by som niečo v slovenčine alebo češtine. Mohla by mi ho niektorá poslať v el. podobe na mail prosím?

kocicinka
15. kvě 2009

Fibi mě ho pan Sedláček poslal emailem, tak Ti ho mohu přeposlat, když mi dáš adresu 🙂
Kukenzi: v návodu píšou 3 týdny před vypočteným TP. Zkusím to ale už teď, do TP mi zbývá měsíc, ale co když porodím dřív...To by mě mrzelo, že jsem nestihla trénovat. Začnu s tím pozvolna, možná už dnes.
Docela mě vylekalo, že je ten balonek tak velký, bojím se, že ho tam nenarvu 😝

babalala
15. kvě 2009

Hele - je nenafouknutý balonek o tolik větší, než příslušenství pana Kočičína? 😉

kocicinka
17. kvě 2009

babalala: 😀

veronika.h
18. kvě 2009

Ahoj holky, my jsme s MM uvazovali nad koupí EPIno, ale tech penez !!!! Ale protoze jsem rozhodnuta procvicit hraz na maximum, tak jsem si z internetu objednala takovou specialni pomucku (nevim jestli to sem muzu napsat, je to dost uchylny🙂).... Je to latexovy nafukovaci roubík, no každopádně to zkusím a dám vědět, jestli je to vůbec použitelný. Přijde mi to mnohem lepší než pouhá masáž hráze, ta je naprd 😝

katka1981
18. kvě 2009

Ahojte, odpisala mi pan Sedlacek ohladom Epina a pouzivania kondomov. Neměly by se používat přípravky s éterickými složkami, jak je uvedeno v návodu, kondom s indiferentním olejem se běžně používá.

natashkaa
18. kvě 2009

Tak mne sa vcera podarilo 9cm uplne bez poranenia som stastna ako blcha

katka1981
18. kvě 2009

natashkaa, gratulujem si skvela, ja som po dlhej pauze cvicila len raz, skoncila som na 7 cm, a zas mi zacalo zacervenanie, ale nastastie to preslo po natreti sudokremu 😀 dnes sa skusim okupat, mohlo by to povollit a po kupeli skusim pocvicit. Lebo cas leti ako voda. Pokracujes tou istou technikou, ze si uz tak daleko, alebo si nieco nove vymyslela?

natashka
18. kvě 2009

Ahoj Kati

stale tak isto az na to ze teraz som nelezala ale čupela. Inak bacha na teply kupel nech neletite do porodnice 😀

katka1981
18. kvě 2009

natashka, aj ja som dnes cupela 😀 a dala som 7 cm 😀 ale nevadi zajtra alebo pozajtra skusam zas

babalala
18. kvě 2009

Ahojte všecky, gratuluju k úspěchům! A kde je Moteum??? Žeby už?

Veroniko - roubík? Sorry, ale nejsi originální - právě Moteum přišla s análním kolíkem.. 😀

motuem
19. kvě 2009

Nee, ještě ne. 😀 I když včerejšek byl asi náročný pro všechny těhule, ten tlak se střídal jako na kolotoči...
Dneska ráno, jak byla ta velká bouřka (Ostrava), jsme si s mužem dělali srandu, že jsou určitě plné porodnice, jen ta naše žížalka se tam drží se zapřenýma nožičkama a ručičkama a říká: "No přece byste nechtěli, abych teď lezla ven, když tak prš!!!í" 😎 Popravdě...zrovna tvrdě spala 🙄

natashkaa
19. kvě 2009

tak ja som dnes v noci tiez myslela, ze porodim od strachu z tej hnusnej burky skoro som sa pod postel vtrepala 😀

veronika.h
19. kvě 2009

Analní kolík mě taky napadl, ale byl moc malinkej🙂 Roubík je kulatej a extrémně nafukovatelný 😀 😀 . dneska ho posílají....

nikieda
19. kvě 2009

Ahoj holky, koupila jsem použitý balonek Epi-no, ale nemohu jej používat, jelikož mi hrozí předčasný porod. Pokud máte některá zájem, ráda je prodám. Piště do IP

kobolova
19. kvě 2009

Baby, ktore ste si epi-no objednavali zo Slovenska - ako ste to platili?
Vcera som napisala na coord med, zatial mi neodpisali, tak cakam...

motuem
19. kvě 2009

veronika.h - jo jo...na roubík jsem taky koukala, ale nelíbilo se mi, že nikde nepsali, na jaký průměr se dá nafouknout...buď nepsali nic nebo extrémně nafukovatelný...každý tím myslí něco jiného, je to přece jen do úst. 😀 A na zahran. stránkách jsem našla jen do 7,5 v průměru. Tak jsem měla strach, že prdne. Našla jsem si kolík, který se nafukuje na hooodně cm v průměru a je pevný. 😉 Ale myslím, že nemusíš mít strach...ty hračky jsou opravdu hodně pružné a oni se jen těmi cm jistí, ale nafouknout ti to půjde určitě více. 😎

babalala
19. kvě 2009

Jak "nikde nepsali" ??? - měly jste se sebrat a jít to očíhnout přímo někam do sexšopu, ať nekupujete zajíce v pytli.. 😀

Jinak jsem při včerejší bouři byla taky přesvědčená, že to každou chvíli vypukne, ale nakonec nebylo nic, takže mám ještě šanci to dotáhnout na těch 32 čísel..

Mot - už máš vybranou porodku? Já si plánuju jít zítra obhlídnout Vítkovice po rekonstrukci - nepřidáš se?

motuem
19. kvě 2009

No, právě, že já v tom sexshopu byla 😀 , jenže oni tam mají jen polovinu toho, co nabízejí na netu... a málokde ti to vybalí a ukážou, taky mají strach, ať to neprdne (to mi ukazovala prodavačka nafuk. balonek a při třech stisknutích se začala zaklánět, jak kdyby ji to mělo prasknout do obličeje...což mě moc nepřesvědčilo... 😒 ), na obalech je taky většinou napsané prd. 😔
Já jsem rozhodnutá pro Porubu. Můj gyndař tam má praxi, kdyby se něco dělo s mimi, tak jsou plně vybaveni a prý se tam dá s porodníma asis. domluvit, aby tě hned nenastřihli...jen když je to nutné.
Ve Vítkovicích jsou prý zase bezvadné PA a hodně se ti věnují i po porodu, což je skvělé. Každopádně tam byla kámošky a hláška...raději ji nastřihnem, je to prvorodička...mě trochu usadila...jsem chtěla jít tam. No, snad to byla náhoda. 🙂 Tak nevím, jestli je nepoprosily o pokus bez nástřihu...je mi jasné, že když to nejde, tak tě prostě fiknout musí 😅 a to kdekoliv.
Každopádně, pokud mě Poruba odmítne (Stop stav), tak stejně pojedeme do Vítkovic a pak na Fifejdy. Si myslím, že budu ráda, že někde odrodím a bude mi fuk kde 😀
Jinak babalala děkuji moc za nabídku, jsi zlatá 🙂 ...máme ještě nějaké dodělávky v bytě a jsem časově docela nedomluvitelná...kdypak tam fičíš? Určitě napiš, jak se ti tam líbilo... 😉 Každopádně až bude trochu klid...teda jako "klid po porodu" 😅, tak bychom se mohly sejít i s prckama.

babalala
19. kvě 2009

No - ono není moc na výběr - mají tam jediný možný termín prohlídky - středa 12.00.
Jinak - ve V. respektují porodní plán, takže pokud stříhat nechceš, nejspíš není problém se domluvit.
Tož jsem zvědavá, jak to tam zvelebili, a jestli se s modernizací a estetizací nevytratila ta původní příjemná atmosféra.

katka1981
19. kvě 2009

kobolova, v eurach na dobierku postou, bez problemov a rychlo

tekr
22. kvě 2009

Ahoj všichni, kdybyste věděly o někom, kdo by shaněl Epinko z druhé ruky (používané v jednom těhu), dejte vědět. Mám doma dva týdny starého chlapečka. Porod proběhl super rychle, bez nástřihu, natržení, takže velká spokojenost. Epi - no jsem kupovala nové letos v únoru a chci ho prodat za 1600. Je to ta jednodušší verze. Tak kdyby někdo chtěl, dejte vědět do IP a rychle se domluvíme.

natashkaa
22. kvě 2009

9,5cm uha sama tomu neverim dnes to musim dorazit 🙂

katka1981
22. kvě 2009

ja 7,5 ale na styroch

babalala
22. kvě 2009

31,5!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru