EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

nikky222
9. led 2013

@dvaka netreba sa porodu bat, ja som si vypocula hororove hrozostrasne historky a skutocnost ktora prisla ma v dobrom prekvapila, kedykolvek kludne poviem, ze radsej taky porod aky som mala ako si nechat vrtat zuby 🙂 rodila som pred viac ako tyzdnom a stojim si za tym 😉
urcite vela robi aj psychika, takze sa netreba stresovat a cokolvek pride brat ako cestu za tym najkrajsim cielom 😉
pocity po porode su naozaj neopakovatelne a neopisatelne a to myslim, ze ti povie skoro kazda mamina 😉

nikky222
9. led 2013

@domeli dakujem 🙂 tiez som bola v stave ist hned domov a normalne fungovat 😉

jika10
10. led 2013

Chtela bych se zeptat, zda cvicite s epinem i pred kontrolou u dr. Ja mam jit treba pristi tyden ve ctvrtek na prvni kontrolu do porodky, tak jestli mam ve stredu svicit, nebo to radeji neprovokovat. JO a jeste jsem se chtela zeptat, zda behem cviceni pridavate lubrikacni gelik a nebo jen na zacatek

kiss35
10. led 2013

Ahojte epinacky 🙂
konecne som sa sem dostala maly Sebastianko sa narodil 2,1,2013 o 16:38 s mierami 2950g a 52cm. Samotny porod bol velmi rychli za 2 minuty bol maly vonku..a kdze to bolo narychlo tak som sa trosku natrhla ale nic strasne ako to doktorka nazvala mikrositie 🙂 mam 5stichov 3vnutorne a 2 vonkajsie takze nic hrozne 🙂) a na druhy den po porode som uz normalne sedela a uz ani neviem ze som bola sita 🙂 takze epino vrelo odporucam urcite cvicte 🙂) maly mal obvod hlavicky 34cm a nacvicene som mala 32cm a ako povedala doktorka co ma rodila, keby to nebolo take nahle a narychlo bola by som bez sitia 🙂) ale nevadi uz som uplne fit 🙂)
Takze cvicte a urcite sa vam to vrati 🙂)

pincola
10. led 2013

@jika10 já asi budu normálně cvičit i den před doktorem.
Holky taky vám to jde s epinem tak pomalu? pomalé pokroky? a taky vás to bolí?

jokonda
10. led 2013

ahojte kocky, predavate niektora Epino? rada by som ho kupila - cim skor tym lepsie ;) kiss35 - gratulujem a super,ze Epino pomohlo ;) paaa

jika10
10. led 2013

@pincola OK, tak ja to asi taky takhle prubnu i pred dr 😉 Ja zacala cvicit vcera a mela jsem 17cm, takze taky nevim, jestli je to dost na zacatecnika 😉 Tech 30 je fakt mazec 😝 ale to dame. Neboj ja myslim, ze tesne pred porodem ty svaly jeste povolej 😉 A pres bolest ja nejdu, na to jsem srabik, takze ja budu postupovat asi taky pekne pomaloucku 😅 A pijes i malinik, ja s nim zacala dneska a vim, ze nam ho doporucila sestra na predporodnim kurzu 😉

jika10
10. led 2013

@jokonda Koukni par stranek dozadu a urco na nekoho narazis. Myslim, ze na predchozi strance jsou hned dve nabidky 😉

chmurkaxy
10. led 2013

Ahojte baby, mozem trenovat s epinom, aj ked mam uz v 29 tt krcok prilis vpredu, co je tiez jeden z indikatorov porodu?

jika10
10. led 2013

@chmurkaxy No ja bych to nepokousela, zkus zavolat nebo napsat dotaz na epino.cz .... Ja tam taky psala, protoze mam zdravotni problem a podle navodu bych mela epino pouzivat pouze pod dozorem lekare nebo porodni asistentky, ale nakonec mi volal nejaky dr a dosli jsme k zaveru, ze pokud jsem OK, tak dozor nepotrebuji. Takze zkus tohle 😉 Reagujou docela pruzne, u me vyreseno behem jednoho dne

chmurkaxy
10. led 2013

@jika10 dakujem moc za radu 🙂 viem, ze je este teoreticky skoro, ale ktovie, kolko s takym krckom vydrzim, tak nech to mam natrenovane aspon trosku 🙂

domeli
10. led 2013

@kiss35 blahoželám! Už sme sa tu po Tebe zháňali 🙂 Nebolo pochýb, že tých Tvojich 32 bude prospešných, ak sa nič neskomplikuje a našťastie teda nie. Ešte raz teda gratulujem ku krásnemu novoročnému darčeku a prajem šťastné maminkovanie, s pevným zdravíčkom a dojčením 🙂

iva87
10. led 2013

Ahojte,tak ja sa hlasim z porodnice,maly sa vypytal na svet skor a po bleskovom porode sa narodil 8.1 o 5:50 s mierami 2600 g a 45 cm, s epinom som za 10 dni cvicenia stihla dojst na 24cm co mi pri porode velmi pomohlo, mam len 3 vonkajsie stehy prave kvoli rychlosti s akou porod napredoval, takze epino urcite odporucam 😉

domeli
11. led 2013

@iva87 blahoželám, dvojmamina a teším sa z Vášho drobuliatka 🙂 Nemohol sa zrejme dočkať, keď sa takto poponáhľal, ale hlavne že ste obaja v poriadku. Tak si užívaj mamičkovanie pri plnej sile a bez problémov 🙂

jaskrob
11. led 2013

Ahoj (nastávající) maminy - máte některá podobnou zkušenost? Já používám Epino asi tak 1 týden (od 32tt) a moc mi to nejde. Začínala jsem na 16 cm a teď jsem na 22 cm (za to jsem si vysloužila menší ranku). Myslíte, že je to tím, že jsem začala brzy nebo máte některá podobnou zkušenost? Jiné uživatelky píší, že po týdnu dají i 30 cm... ☹

blannie
11. led 2013

@jaskrob Mě to šlo hóoodně pomalu, začínala jsem na 15, začla jsem ale až ve 35tt, dostala jsem se jen asi na 26 za pět týdnů. Nechtěla jsem na to jít moc zhurta, abych si neublížila, protože to teda nebylo nic moc...

jaskrob
11. led 2013

@pincola ahoj, kdybych nepřešla trochu přes práh bolesti, tak zůstanu na 16 cm pořád... 😒

blannie
11. led 2013

@jaskrob jinak i to podle mě porodu pomohlo... malá byla venku do pěti minut bez nástřihu a doktorky se na mě dívaly jak na exota a nazývaly mě "ta s tím snadným porodem"... druhá doba porodní byla opravdu v pohodě.

jaskrob
11. led 2013

@blannie díky za info 😉

pincola
11. led 2013

@jaskrob
@blannie Tak já cvičím necelý týden a jsem tak na těch 16ti a víc bych prostě dneska nedala. Holky kolikrát za jedno cvičení pino vytlačíte? Já se možná zbytečně moc soustředím na to pánevní dno a dlouho zkouším vtahovat dovnitř, ale nejde to moc. Až nakonec párkrát vytlačím balon ven. Jestli nedělám chybu a proto to nejde tak pomalu.

kali.kal
11. led 2013

Už ho mám objednaný. Takže se k vám za pár týdnů přidám 🙂

jaskrob
12. led 2013

@pincola já vytlačím minimálně 10x, protože nevím kolik tam mám, tak vytlačuju, dokud nepokořím o něco větší obvod než při předchozím cvičení 😖

domeli
12. led 2013

@jaskrob nie som síce nastávajúca mamina, ale mamina, ktorá sa už z nastávajúcej premenila na skutočnú a šťastnú aj vďaka epinu 🙂 Odpovedám Ti teda na Tvoj dotaz ohľadom menšej ranky - mnohé tu, ak si prečítaš spätne dozadu, tiež sa s tým stretli, vrátane mňa. Nie je to teda o tom, že si začala skoro (hoci ja by som ozaj tak skoro nezačínala, lebo to isto nie je potrebné, aj keď by to šlo pomaly. Ale je len na Tebe, do toho sa nemiešam). Týždeň a posun zo 16 na 22 - to je veľmi pekné a ono to bude rásť ďalej. Je možné, že deň-dva postojíš na jednom čísle, ale ono sa to potom zas pohne. Ja, keď som našla kvapku krvi, dala som pauzu deň či dva (stalo sa mi to asi 3x za celú dobu cvičenia), vlastne ja som necvičila denne, ale skôr obdeň od toho 36, týždňa a dotiahla som to na 30,8 cm. Takže ide to. Jasné, že trocha "za prah bolesti" som šla, ale zas to každá musí odhadnúť, koľko "za" môže ísť. Tak držím prsty a prajem krásny zážitok z pôrodu aj vďaka epinu 🙂 To každej maminke!

jika10
12. led 2013

@jaskrob Ja cvicim od uterka a zacinala jsem na cca 18cm podle metru a dneska jsem dala 21,5cm, ale myslim, ze jsem si taky vyslouzila malou ranku. No, mozna na to pujdu trochu pomaleji 😉 Vsak mam do porodu cas a tak si myslim, ze jak se bude porod blizit, tak se to tam dole bude i lip uvolnovat i samo od sebe 😉
@pincola Ja jsem dneska vytlacila tak 4x, teda vytlacila nechala volne vyklouznout 😉

dvaka
13. led 2013

Cvičíte ráno nebo večer?Já začla večer, ale po dvou dnech cvičení jsem vůbec nemohla celý noci spát 😒 , nevím jestli to mělo souvislost s epinováním, ale dala jsem si dva dny pauzu, teď cvičím ráno a dobrý. Zavedu třikrát po sobě a nechám vždy nafouknuté uvnitř asi pět minut, pak pomalu vytlačím.Posouvám se pomaličku, co cvičení to půl cenťáčku.

jika10
13. led 2013

@dvaka No ja ted dva dny cvicila vecer a spani taky nic moc, ale v tydnu to zkusim pekne behem dne a snad to bude dobry 😉

pincola
13. led 2013

@jika10
@dvaka
@domeli mě to jde taky spíš ráno než večer. dneska jsem si dala pauzu. mám cca 16cm a už to strašně bolelo, zítra snad dám trochu víc☹

madlen11
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sarkar
14. led 2013

@jika10 Ahoj, prosím tě, dnes jsem poprvé cvičila s epinem, jen chvilinku, trochu se toho ještě bojím 🙂 Mám to obyč. epino a nevím, jak změřím ten rozměr balónku? Ne, že bych tam dneska měla co měřit...akorát jsem třikrát zapumpovala, mělo to rozměr možná jako trochu silnější penis, nenapadá mě vhodnější přirovnání.
A jinak jde ti epino udržet uvnitř z těch 2/3, jak píšou? Já použila lubrikační gel a bez držení uvnitř by mi balonek okamžitě vyklouzl, i když svaly myslím, že mám trénované, ale stejně to udržet nešlo...

jika10
14. led 2013

@sarkar Ahoj, no tak bud to zmeris podle te sablony, co byla prilozena u epina, je tam pak prepocet na cm, ale asi to moc neodpovida. A jinak ja to merim na konci cviceni vyhrazenym krejcovskym metrem. Epino (kondom) otru od sajrajtiku a premerim v nejsirsim miste, coz je ta horni cast. Cviceni se neboj, to by jsi pak byla zbytecne krecovita a moc by ti to neslo, ale myslim, ze kazdodennim cvicenim to bude lepsi a lepsi. No, epino si pridrzuju, i kdyz vcera jsem teda byla nejaka dobra, protoze jsem epino skoro vcucla 😀 , tak jsem ho pak za tu privodni hadicku tahala ven 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru