EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

sambucca
28. srp 2010

@eveluska nezavid 😀 - obema pribude na krk cca za mesic stejna "medaile" 😵 😵 😵

suik
28. srp 2010

@eveluska tak to jsme asi stejně, tři dny a na jedno cvičení - 3-4 pokusy, no pevně doufám že tu hráz roztáhnem, nejvíc pálí ta malá kůžička.
Já taky zatínám ty svaly dole - jednou jako posilování - to neleze a pak to vytlačuju, jak to dělám jinak ale netuším 😕 ... prostě to jde.

Já netlačím ani do hlavy snad 😅 ....

eveluska
28. srp 2010

@suik ja taky, nejdriv stlacuju - ja mam epino s tim tlakomerem a pak vytlacuju... 🙂 no snad nam to pujde!

estrellita
28. srp 2010

@sambucca 😀 😀 to placene hekani me pobavilo 😀

mne to tlaceni jede asi jako evelusce,a pak necham jeste nejakou chvili na hrazi a pak pomalinku ven 🙂 dneska jsem se poprve dostala na tu vcerejsi hodnotu 22 cm, a pri 4. pokusu jsem byla na 24 a kousicek. 🙂 zitra si dam asi oddych, a pak az v pondeli.

cvicite kazdy den, nebo mate pauzy?

kolikrat za sebou to pri jedno cviceni zkousite? ja 4 krat, pak uz me to neba, nechce se mi jeste dalsi pokus 😀

estrellita
28. srp 2010

koukam, ze piseze, ze 3-4 krat, tak to jsem rada. jsem si rikala, ze vic uz bych nedala, ze me to nejak unavuje 😀

@eveluska ja masiruju weledou na hraz vzdy pred epinem. 🙂 teda jako dnes podruhe, ze jo 🙂

sambucca
28. srp 2010

@estrellita ja jednou denne maximalne trikrat, cca tak dvacet tricet minut bych rekla. masaz hraze (olejem od saloosu) flinkam, to tak jednou ob dva tri dny - mam pocit ze mi nejde 😖

suik
28. srp 2010

@estrellita já teda radši po, páč je to olej a ten by tam myslím neměl bejt, já teda používám kondom na epino.

nejradši bych ale taky před, ale asi ne bezprostředně, až pak by se vstřebal. A to zas je náročnejší 😀

estrellita
29. srp 2010

@suik aha, no vidis, ja pouzivam na epino taky kondom. tak to zmenim a budu masirovat az po 🙂

suik
29. srp 2010

@estrellita on by ten olej neměl bejt ani na balon, myslím......
no dneska jsem trochu pokročila.... ale to tlačení teda nevim, stahnu a na dvakrát je to venku, někdy ani ne. 😅

ale zkusila jsem si prodýchání tlaku na konečník, na začátku pěkně nepříjemný, ale za chvíli to přešlo 😉

avelina
29. srp 2010

@verondza Ahoj píšu k "debatě"otoků... Dneska jsem po několika dnech zkusila epinovat skoro v leže a bylo to o mnoho příjemnější, bez otoků, ale bohužel s menším průměrem. Asi to budu muset nacvičit takto. Když jsem se pokoušela v polosedě, ve dřepu, nebo v kleče, tak to moc nešlo. Teda v polosedě dám největší průměr, ale třeba v kleče to skutečně bolí ....

avelina
29. srp 2010

Ahoj holky, koukám, jak všechny poctivě epinujete a masírujete. Taky se snažím, ale jde mi to pomalu. Tlačení mi jde rychle, ale to přifukování je síla. A přifukovat na hrázi bych asi vůbec nezvládla. To vás obdivuju.

suik
29. srp 2010

@avelina já jsem taky v pololeže .....jsem trochu líná a v leže je mi dobře. Jen ke koncic chci zkusit něco jinýho. Na hráz musím taky pomalu.

straspitlik
30. srp 2010

Ahoj,dobry den jestli vam mohu poradit dnes jsem si sla koupit ten zazracny olejicek a v lekarne mi ho prodat nechteli kdyz mi v tom pani lekarnice rekla fintu tak jsem sla do jine lekarny a rekla pani ze potrebuju jiz zminovany ricinovy olejicek na nehty a pani neprotestovala a ihned mi ho prodala tak jsem sla podekovat do prvni lekarny a olejicek mam ted si jdu udelat koktejl snad to klapne a malej uz bude venku coby dup protoze ty nepravidelny kontrakce mne ubyji 🙂 tak se zatim mnejte a pokud vam tedy nebudou chtit olejicek vydat reknete ze to potrebujete na nehty a mate ho z fleku 😉 mala lez nikomu neublizi

avelina
30. srp 2010

@straspitlik ahoj, smím vědět, o jakém olejíčku je řeč a na co všechno má působit? Abych věděla, kdybych přenášela, nebo tak 😉 , díky

avelina
30. srp 2010

@suik pololeh je skutečně asi nejlepší, ale teď mám problém s mým milým, je stále doma a já mu o epinování neřekla. Moc na to není a i masáži hráze se tak trochu smál. o ten porod nečeká...
Kéž by to epino pomohlo alespoň trochu. Připadám si skutečně hoodně "pevná" 😅

ninouche
30. srp 2010

ahoj, nakukuji jen na skok a chci vás taky povzbudit v dalším cvičení - hlásím se po příchodu z porodnice jako spokojená epinačka zcela bez nástřihu i poranění 🙂 🙂
Měla jsem natrénováno 30cm, jen jednou (při posledním cvičení) se mi povedlo 31cm, malá měla obvod hlavičky 32cm. Bez nástřihu, bez poranění, mám jen malé povrchové škrábnutí na 2 stehy, pry v podstatě kosmetické, dle slov doktorky 🙂 A o těch jsem nevěděla ještě ten den. Porodila jsem ji asi na 3 kontrakce a byl to takový fofr, že PA nestíhala volat posily 🙂 Tak hodně zdaru a štěstí všem! 😉

suik
30. srp 2010

@avelina tak to máš nešikovný.....já to hlásila hned, taky mi to platit, páč jsem ho kupovala v německu a neprali kartu, tak to muselo jít z jeho účtu, tak to platil on.....teda cukal se při té ceně, ale snažila jsem se mu vysvětlit, že to je dobré abych se moc dole nezřídila a že taky bude lepší sex a tak 😀 ..... no a po dvou pokusech jsem taky zjistila, že mi to neuvěřitelně pomohlo i teď, když jsme měli v sexu pauzu (a to teď v těhu bylo celkem často), tak mě to pěkně bolelo, předposledně to bolelo celkem dost. Teď přijel ze služební cesty a těšil a bylo to úplně v pořádku 😕 a ještě jsem chtěla nášup 😀 , čuměla jsem jak blázen a hned hlásila, že za to může epino a že i kdyby nic, tak na tohle to je skvělý.

tak zkus podobnou techniku 😀

Já teda cvičila když byl manžel vedle a koukal na film a ještě mu hlásila centimetry 😀

@straspitlik nespletla sis diskuzi? ale neva, další výmluva pro nákup 😀

@ninouche gratuluju a díky za povzbuzení!

avelina
30. srp 2010

@suik tak to ti fakt závidím! Já nejen, že to tajím, ale dokonce se obávám i jistého nepochopení, kdybych to netajila. S tím sexováním to máme asi podobné. Bolesti jsem si taky užila dost a za úlevu vděčím skutečně epinu. Jestli to ale bude stačit na porod, to nevím. Trochu se obávám, že já při poctivém cvičení jsem asi jako jiné holky bez něj.... 😅
Ale musím se alespoň někde pochlubit, dneska jsem zase skoro dala 25cm, což je pro mě velký úspěch!Dál mito zatím nešlo 😒 . (Jinak co se týče cvičení, tak cvičím, když je doma a pracuje. Je to možná nefér, ale pracuje ždy tak zažraně, že si toho ani nevšimne. No a když se taková chvilka nedaří najít, tak alespoň masáž hráze, ale ta je o mnoho nepohodlnější.)
Mžná bych techniku jeho motivace mohla zkusit 😕 😉
Jinak jsem dneska opět začala pít maliníkový čaj, tak doufám, že taky trochu pomůže. Lněný semínko taky baštím, ale vůbec mi nechutná 😝, doufám, že to k něčemu bude.

petra.vavra
30. srp 2010

Holky prosím Vás, nevíte, kde by se dalo Epi-no půjčit??Děkuji 😉

suik
30. srp 2010

@avelina já se po semínku můžu teda utlouct 😀 , někdy dávám i vyšší dávku, kruci mám na něj zase chuť.....
maliník ale nějak šidím 😒

a kolik máš za sebou pokusů? Já dala dneska 25, teda ne úplně celejch a říkala jsem si jakej to je úspěch 😅 (5 cvičení), na začátku dnešního cvičení bylo 19 a to jsem myslela, že se na to vybodnu a dám pauzu, páč to trochu bolelo už při zavádění. 😒
Jsem zítra přemýšlela o pauze, aby si to dole trochu odpočinulo, ale dnešní závěr mě docela nakopl. Rouzhodně při masáži vidím velký pokrok, jak je to dole měkkoučký.

@petra.vavra netuším

verondza
30. srp 2010

ahojte epinacky. ja som dnes smutna, pretoze sa mi podarilo ublizit si. predvcerom sa mi podarilo 28 cm. vcera bola pauza a dnes som si to chcela zopaknut. lenze som sa volajako ponahlala (malemu malujeme izbicku, takze som myslela na to, ze co este treba do vecera vsetko stihnut), roztahovala som nie pekne pomalicky-od 18 ako vzdy-ale reku, zacnem hned aspon na 21 a potom 24 a potom uz si len zopaknem 28. ale pri 24 mi asi nieco ruplo, pretoze sa objavila krv. sice malo, ale sliznica, alebo hradza, je proste asi poranena. neviete mi niektora poradit, ako dlho si mam dat pauzu? ono sa to bude teraz asi trhat lahsie, ked uz to raz niekde ruplo, co? som z toho smutna, myslela som si, ze do konca tyzdna mam tu desinu nacvicenu a ja to takto pokaslem! ☹
(a z krcka to asi nie je, pretoze ma to tak stipka skor vonku pri vchode...)

sambucca
30. srp 2010

@suik
tyyy vado, vzdyt to je desnej posun z 19 na 25 za 5 cviceni! To je pokazdy o centimetr! Holky holky, hlavu vzhuru 😵 !
Ja hlasim pauzu, mam vytok sice nepali ale jsem na 26 a dneska na kontrole u doktora mi bylo receni ze jsem zavrena na vsechny zapady, tak si dam oddych a zazenu vytok pilulkou.

@petra.vavra tusim ze ho tu nekdo mel z Pomadu
@avelina to je smutny co pises 😖 myslis ze by nepochopil ze mas z porodu a nastrihu strach a delas vsechno pro to aby Ty i miminko jste byli fyzicky a psychicky v pohode? Ja to manzelovi vysvetlila, popsala jsem mu faze porodu a co kdy se deje a jak mi doktori muzou pomoct a co z toho ma jaky nasledky, no chvili na me koukal jak na blazna ale rekl jasne, pokud si myslis ze ti to pomuze jdi do toho. A argument @suik ze sex "brzo"po porodu neni scifi zabral taky 😵 Ja nevim, porod ceka hlavne tebe, nemela by ses stydet za veci o kterych si presvedcena ze ti pomahaj 😉

suik
30. srp 2010

@verondza tak tam jukni .... těžko říct, já bych tak den, dva, tři počkala a kontrolovala to.....máš homeo arniku montanu? Tu bych si hned lupla a za půl hoďky další.

já se poranění taky bojím, už jsem se ale pěkně otrkala a dneska jsem už při tlačení neufukovala a honila centimetry 😔

majatob
30. srp 2010

@avelina vis co zabralo u nas? nafoukla jsem epino na 30cm, ukazala mu ho a at si ho protlaci nosni dirkou 😉 pak uz jen povzbuzoval 😀

suik
30. srp 2010

@sambucca no na začátku bylo možná ještě míň, já myslela dneska .....
ale dík, to jsi mě potěšila, já mám z vás občas trauma, ale když to při cvičení vidím, jak to jde, hlavně ke konci, tak mám velkou radost. Si říkám, že od 25 není k 30 už tak daleko 😵

suik
30. srp 2010

@majatob 😀 😀 😀

sambucca
30. srp 2010

@majatob 😀 😀 😀 mas recht holka!

@suik no prave, to je super posun, vzdyt je jedno kde jsme kazda ted, casu je fakt jeste spoustu tak tech 30 neni nemozny pro zadnou 😉 🙂 Ja si taky vzdycky myslim "fuj, uz vic nedam ani nahodou to nezvladnu" a den na to balonek vysoupnu a zas cumim jak blazen ceho je ten strojek dole schopnej 😝 😵

petra.vavra
30. srp 2010

@sambucca netuším o co se jedna?? z Pomadu??

avelina
31. srp 2010

@suik Cvičím většinou třikrát, vyjímačně vícekrát. Balónek se snažím mít uvnitř delší dobu a vždy, když si zvyknu, tak přifouknu. Když už cítím tlak na konečník, vím, že jsem okolo 24cm. Pak záleží, jak dlouho to vydržím...Chvíli podržím, (více silou ruky) a tlačím ven. Někdy to jde samo, někdy vůbec. Jinak jsem poznala sama na sobě, že dobře nagelované epino mi dovolí větší průměr.
ps. při zavádění poprvé mě to taky často bolí, že si myslím, že tentokrát ho ani nafukovat nebudu, ale když si nechám čas a chvíli počkám, tak se to uvolní. Ty dva až tři pokusy nafukování mi trvají 15-18minut. Myslím, že hlavička se tam taky enarve hned a budu mít čas se chvíli uvolňovat. Teda alespoň v to doufám 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru