EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

monik1983
2. lis 2013

ahojte, pridavam aj svoju skusenost - zacala som cvicit s epi-nom najma z psychickych dovodov, nepotrebujem sa nevyhnutne vyhnut nastrihu, skor ma desili slova mojej gynekologicky typu: "ako chcete vytlacit take velke babatko, ked ste taka uzucka?" Zacala som cvicit v 35+4, kedy som dala 15 cm, potom som sa pohynala denne cca o 0,5 cm a viac ako tyzden som sa nemohla dostat cez 22 cm... Nenechala som sa odradit, je to stale lepsie nez na com som zacinala 🙂 A dnes som dala 29 cm! Nic teda nie je nemozne a o to viac sa zacinam tesit na porod samotny, verim, ze to zvladneme a cim skor, tym lepsie 🙂

kika214
2. lis 2013

@nnina ja som bola v stredu otvorena na spicku prsta a stale este nerodim.. sice dnes od rana hnacky, teraz mi aj zle bolo.. uvidime, ci to tuto noc pride... a dnes tiez 31cm..

verunka2014
2. lis 2013

Mela bych dotaz na slecny ktere uzivali epino a po porodu jiz zahajili svuj sexualni zivot s partnerem, chtela bych se zeptat zda kdyz jste nebyli nastrizene nebo jen minimalne poranene, jestli nejste tzv "vytahane" , hodne me to zajima, dekuji za odpovedi. Vim ze je to intimni dotaz, ale musim se zeptat. Dekuji za pochopeni.

selverin
2. lis 2013

@kika214 ahojky, můžu se zeptat, jak často teď cvičíš, když už nějakou dobu zvládáš těch 31cm? já jsem zatím na 27 cm, ale do porodu mám 28 dnů, tak by mě zajímalo až se dostanu na těch 30-31 cm, jak často mám udržovat, jestli musím denně nebo stačí ob den 🙂

kika214
3. lis 2013

@selverin kazdy druhy den.. bez problemov 31 🙂

oiaa
3. lis 2013

@adyp no si ma ukludnila.. ja mam nacvicene 25 a teraz to trosku flakam 😀 ale budem sa snazit dalej.. este mam chvilku casu.. som rada ze aspon snaha nevychadza uplne navnivoc 🙂

maciatko248
3. lis 2013

Ahojky 🙂
ja uz cvicim 7 dni s 2 prestavkami a mam nacvicene 25 za co som velmi rada 🙂 nepride mi to zatial vobec tazke zacinala som na 19 a kazdy den pridavala o 3 - 5 nafuknutia viac. tak dufam ze budem pripravena aj ked to pride skor 🙂

slabachvila
3. lis 2013

@oiaa ja sa neviem vyse tyzdna pohnut z 27,5 ☹

kika214
3. lis 2013

tak malinka sa uz pyta na svet.. drzte palce!!

slabachvila
3. lis 2013

@kika214 držíme 😉

slabachvila
3. lis 2013

dneska to máme za 3 dni a konečne som sa prehupla cez tu nešťastnú 27,5cm.. dala som 29cm. juchúúúúúú 😵 😵 😵

oiaa
3. lis 2013

@slabachvila no vidis .. a si sa bala 🙂 a na druhej strane vela urobia este aj hormony.. ja sa na to spolieham.. ale veru idem asi aj ja zase na to.. ja som dosla na tych 25 asi na stvrtom cviceni.. a zatial to nejako velmi nebolelo ani ziadna cievka nepraskla ako tu niektore pisali.. tak hadam to bude v pohode aj na ostro..

maciatko248
3. lis 2013

@kika214 drzime palecky 😵

maciatko248
3. lis 2013

@slabachvila ja co som tak vypozorovala cim blizsie je porod tym rychlejsie tie cm zena nacvici, proste telo sa na to pripravuje 29 je krasne cisielko 😵

slabachvila
3. lis 2013

@oiaa ja som zas krvácala skoro každy krát okrem dneskajšku. už sa mi stačí udržať na tých 29cm a budem spokojná. ty máš ešte časúúúúú

slabachvila
3. lis 2013

@maciatko248 áno, asi sa to tam fakt pekne pripravuje 😵 však už bolo aj na čase 😀

oiaa
3. lis 2013

@slabachvila no to mam 🙂 a kedze ako sa tak pozeram novemberciatkam sa nechce na svet v predtermine tak to hadam este tych 5 centi zvladneme..

oiaa
3. lis 2013

@maciatko248 ejha.. tak podla tvojho pozorovania sa moja mala vyberie coskoro 🙂 no som zvedava.. 🙂

maciatko248
3. lis 2013

@oiaa no uz asi 4 mesiace to tu smirujem a pravidelne citam co tu pisu zeny a vela zien sa zastavilo na 22 lebo 25 a neslo im obcas pohnut aj tyzden a potom par dni pred porodom zrazu hlasili pokrok 28-29 -30 tak od toho to tak porovnavam 🙂 len este som nevypozorovala cca ako dlho mali nacvicene 30 a sli rodit 😀 ci do tyzdna 😅 to som uz v tej mojej sukromnej statistike nejako nezaznamenala 😀

oiaa
3. lis 2013

@maciatko248 no statistika ti ide dobre ako pozeram 🙂 ale tak nieco na tom bude .. predsa len pred porodom sa uz to telo pripravuje.. no vidis.. aspon si aj toto mozem odsledovat a podla toho sa nejako zariadit ..

nnina
3. lis 2013

@kika214 držím vše co můžu!!!!! 😵

monik1983
3. lis 2013

baby prosim vas, cvicili ste niektora aj po tom, co vam odisla hlienova zatka? tusim sa mi to prave pri cviceni stalo, ostala podo mnou krv (asi tak za lyzicku), ale na porod to este nevidim... zaroven ale nechcem nijak uskodit babatku a sebe... diky za rady

adyp
3. lis 2013

@monik1983 Já jsem cvičila i po odchodu hlenové zátky, porod nastal až za týden a cvičila jsem do té doby každý den, moje PA věděla o odchodu zátky a ještě jsme spolu pak probíraly, jak s epinem cvičit, takže určitě můžeš.
Mně teda ta zátka odešla bez krve, bylo to spíš jako plodová voda, ale byla jsem uklidněna PA, že se jedná o hl. zátku a že můžu dál cvičit a že je vše ok, že se to akorát chystá.

nnina
3. lis 2013

dobrý večer, tak já jsem bez cvičení, asi mi začala nějaká mykóza, takže necvičím... dost mě to mrzí, doufám, že se to rychle spraví a budu moct ještě něco nacvičit .. 😒

bashka87
3. lis 2013

@maciatko248 mne sa podarilo v nedelu 32.2 predtym som bola cca 3 cvicenia na nejakych 30 a par milimetrov.. v nedelu som cvicila poslednykrat a porodila som v stredu o pol 10. od pondelka mi odchadzala zatka a od utorka popoludnia boli kontrakcie uz

kika214
4. lis 2013

tak dnes sa nam konecne narodilo moje zlaticko Lucka s mierami 3490g a 53 cm ;) Baby, mala isla von hlavickou a aj ruckou (ako supermanka) a bez vnutorneho i vonkajsie poranenia ;) Takze EPINO - nech zije 🙂 Ked som sa spytala doktorky, ci ma nastrihla, ze nebolo treba.. ze kozka okolo posvy bola super elasticka a pripravena.. manzel ked to videl, ze este tam aj bola nejaka rezerva ;) takze cvicte!!!

mina0101
4. lis 2013

kocky potrebujem pomoc mohli by ste mi prosim was pomoct?zacala som cwicit s epinom a je tam napisane ze wlozit do pochwy 2tretiny ale kej ja si to tam dam a buc mi to wyklzne won :( ale ked si to tam dam az po ten,,zawyt"tak mi to zostane dnu ale asi je to zbytocne..ci? ma to tak byt? ked to robim podla obrazku dole tak mi to wyklzne won :(

http://www.epino.cz/epi-no/predporodni-priprava...

tiumen
4. lis 2013

baby, a ako často cvičíte? Každý deň, či stačí každý druhý?

egiginka
4. lis 2013

Cez co ste si objednavali Epi- NO, ??? Som rozhodnuta , ze by som si ho kupila , mozno aj po niekom, ( lebo ten novy, mi momentalne pride strasne drahy ( som nasla 120E), popripade som pocula , ze sa da namiesto toho kupit roubik, alebo analny kolik,,, nemate s tym skusenosti??? Co mi odporucate??? dakujem

selverin
4. lis 2013

@tiumen záleží jen na tobě 🙂 já cvičím denně, někdo cvičí i 2x za den, někdo ob den.... záleží za jak dlouho chceš jaké výsledky 😉 já začala brzo, ale chtěla jsem to mít co nejdříve na tom maximu a pak budu jen udržovat, pro případ, že bych rodila třeba o 14 dní dříve atd 😉 je to jen na tobě, až začneš sama uvidíš co ti vyhovuje a jak ti to jde 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru