EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

katja77
11. dub 2013

@pupidu Tak to jsou skvělé zprávy.... Přeju hodně trpělivosti při cvičení, chvíli asi bude trvat, než si najdeš správnou pozici... mně se do toho každej den tak strašně nechce, vždycky se hrozně nutím, ale nakonec jsem ráda... Je i dobře, že existuje tahle skupina, když už si nevím rady, tak sem vlezu a nabírám inspiraci od holek, co už porodily🙂

A věříš, že budu i spokojená s těmi 25ti cm? 🙂) Před skoro třemi týdny mi to přišlo absolutně NEREÁLNÝ, že bych toho mohla kdy dosáhnout.......

monenta
11. dub 2013

@katja77 děkuju, koukala jsem na to a asi budu muset něco objednat :-/
no kráááááása 🙂), gratuluju !!! já jedu po 0,5 cm 😀, ale i tak bych měla být 26.4. na "třicítce" a pak už jen udržovat..na porod to nevypadá (podle dnešní KO), tak jsem v klidu 🙂
a ty máš ještě cca týden, takže aby tam těch 30 cm nakonec ještě nebylo 🙂 !!
@pupidu taky jsme to zkoušeli nafouknout na velikost zhruba dětské hlavičky 😀 hm..myslím, že jsem ráda, že už si tu velikost tolik nepamatuju 😕 😀
@zmaldik tak to je super! já jsem teprav na 22,5 cm po cca 10 dnech nebo kolik to je a i v tom vidím úspěch 🙂).
Nevím jestli je to finta, protože stejně kolikrát člověk nezmáčkne stejnou silou, takže se to moc nedá (dneska jsem měla o 5 zmáčknutí víc jak včera a jen 0,5 cm navíc 🙄 ). Já to dělám tak, že většinou nafouknu napoprvé jak to nejvíc jde (většinou 15x), pak přidávám po 2-3 a po +20 zmáčknutí vytlačuju (vždycky jen orientačně přiložím na ten jejich metr), pak 23 vytlačím, 26 vytlačím..ale jak říkám..je to pokaždý jinou silou :a někdy je to třeba i na víc zmáčknutí, prostě jak je mi příjemné..

pupidu
11. dub 2013

@katja77 Jéé, no trpělivost asi budu potřebovat. Su z toho trošku nervózní 😅 Ale po pár cvičení už to snad půjde...
@monenta Taky bych tu velikost ráda "zapomněla" 😀
Holky, a cvičíte každý den, obden nebo jak?

cingi
11. dub 2013

ahojte, drzim palce pri trenovani. Mne sa za 3 tyzdne podarilo dat 30 cm, ale malej sa este nechce von, tak neviem povedat, aky to malo vyznam 😉 Ale epino uz mam v bazariku, tak ak ma niekto zaujem...

monenta
11. dub 2013

@pupidu že 😀 takovej horůrek v přímém přenosu 🙂))
já cvičím denně max. 30 minut, ale pokud se to pak dlouho nepohne, tak budu cvičit 2x denně, ale třeba jen 20 minut..

stefani25
11. dub 2013

@petja Dobry den dnes som si precitala Váš komentar k EPINU a velmi by ma zaujimalo ci po pouziti Epina nemate problem v sexualnej oblasti. Rozpravala som sa o tom s mojou gynekologičkou a povedala mi ze po takom natahovani hradze sa mi potom nevrati spat. Ze hradza nie tak elasticka ako posva a nevrati sa do pôvodneho stavu a budem mat problemy v sexualnom zivote po pôrode. Velmi by som si chcela EPINO kupit len ma trapi tato myslienka, ktoru mi vnukla gynekologicka. Dakujem vopred za odpoved ak Vám to nebude prekazat 🙂 A ak by som mohla poprosit ten recept na zazracny napoj 🙂 na mail: benkiova@centrum.sk

petja
autor
11. dub 2013

@stefani25 Dobrý den,díky za dotaz,odpověď pro vás bude jistě velikým uklidněním,jste již asi třicátá s tímto dotazem a NE, cvičení vám nijak hráz neovlivní.Vaše gynekoložka by se měla zamyslet,než něco takového začne tvrdit,bez vlastní zkušenosti,bez jakékoliv zkušenosti...tímto tvrzením,které je nesmyslné akorát ženu odradí od možnosti a jistě i přání,vzít svůj porod do vlastních rukou v co největší míře...🙂

oli1x
11. dub 2013

predavam epi-no ak by mal niekto zaujem

katja77
11. dub 2013

@pupidu Já jsem nejdřív cvičila jen jednou denně na 30 minut, a teď už taky jedu 2x denně, jak se termín porodu blíží, tak to víc prožívám🙂) Ale většinou podle nálady... Ze začátku jsem jela třeba jen ob den... O víkendu jsem taky zpočátku necvičila....

ad dotaz od Stefani25) Moc nechápu, jak tohle gynekolog vůbec může vypustit z úst.... Přece když o tom nic nevím, tak radši neříkám nic!!! A vůbec, dřív než začnu strašit své pacienty, proč si nezjistím info na zahraničním internetu... ??? Určitě by se tam nedozvěděla, že miliony ženských, který s tím cvičí-cvičily-budou cvičit v západní evropě (jako např. Holandsko, Německo, Itálie) mají problémy v sexuální oblasti........ 😀 Ách jo....

pupidu
11. dub 2013

Tak první cvičení je za mnou a mám pocit, že jsem dělala snad všechno špatně 😀 Buď si ho cpu moc dovnitř, nebo su tam nějaká "krátká" 😀 Ze začátku jsem chtěla cvičit to pánevní dno a balonek vtahovat, ale pořád vyklouzával. Myslíte, že to bylo tím, že jsem dala moc lubrikantu (mám s dávkovačem a zmáčkla jsem 2x)?

maylis
11. dub 2013

Ahoj holky, tak už jsem taky začala, v 37. týdnu mám nejvyšší čas... Napoprvý sama a nic moc, ale napodruhý s partnerem a to už bylo lepší, změřili jsme nějakých cca 21,5cm. Přítele to baví, a pro mě je dobrý, když mi někdo fandí 🙂 Chci cvičit každý den, ale nevím, jestli to zvládnu, nejsem moc disciplinovaná. První poloha byla podle návodu na zádech, šlo to, ale nemohla jsem moc dýchat 🙂 takže příště zkusíme něco jiného. Byl to ale zážitek, musím říct, že hlavně pro psychiku a představu, co se tam dole bude při porodu dít je to skvělý. Jinak s tím názorem gynekoložky si myslím taky, že je to blbost, to spíš způsobí samotný porod, že se vagina rozšíří (říkaly kamarádky, že tam měly až průvan 🙂 a dohromady se to dá v takovém případě dát cvičením například jógy (říkala moje cvičitelka 🙂. Odrazují fakt většinou ti, co s tím nemají žádnou zkušenost.

katja77
11. dub 2013

@pupidu Já jsem měla poprvé úplně stejný pocity, až se mi chtělo brečet, jestli to nebyly vyhozený peníze... Ale neboj, ono si to sedne...🙂Pánevní dno jsem cvičila jenom zpočátku, pak tady někdo psal, že by se to mělo cvičit až po porodu, že to jsou cviky, který to pánevní dno smršťují, takže je to vlastně kontraproduktivní... Takže spíš cvičit tu výdrž nafouknutýho balónku uvnitř a tlačení... Někdo ho dává dovnitř celý, někdo 2/3 balónku, já to střídám... Lubrikant tak na dvakrát je akorát... Vyklouzává mi taky a pořád, takže ho prakticky při každým cvičení musím přidržovat rukou, s tím se nedá nic dělat☹ Občas se u toho pěkně vztekám 🙄

noname26
11. dub 2013

tiez mam na predaj minimálne použité epino, rodili sme predčasne. k tomu olej na masáž hrádze. kuknite bazárik🙂

dolcee
11. dub 2013

Ahoj holky,
Já mám take jen 27 cm. Víc uz se týden nemohu dostat ☹ kdyz dám více o trochu, tak hned kapka krve a musím skončit. Přitom to ani neboli, jen to poznám na balonku, takže bych zkusila i více klidne, ale ten pohled na krev mi nedovolí, pekne mě to štve 😠

katja77
11. dub 2013

@dolcee Proč? Vždyť to je krásný číslo... Na jiným serveru v jiný diskuzi mi zkušený rodičky tvrdily, že krásně porodit se dá už s 25ti cm🙂 Takže žádný strach..... 🙂 co bych já dala za 27🙂 🙂

wilsonka
12. dub 2013

ahojte s epi nom som nacvicila 26cm viac som nestihla kedze som zacala v 37-38tt dako tak.
kto ma zaujem predavam po navrate z porodnice...pre mna super vecicka a odporucam ju vrelo.

janinka14
12. dub 2013

@wilsonka ahoj tak uz mas po? Ako si dopadla? 🙂

hospina
12. dub 2013

Čauky neprodáváte některá EPI-NO???

katja77
12. dub 2013

@wilsonka Tak ty už máš po porodě? Taky moooc gratuluju!!!!Jak si dopadla? Bylo to bez nástřihu? Napiš... jsme hladoví po pozitivních příbezích 😉

stefani25
12. dub 2013

@petja dakujem za Vsu odpoved velmi ste ma upokojili, aj ked mam obavy ako bude reagovat lekar pri pôrode , ze ma nebude "preventivne" nastrihovat ... ale som rada, ze ste sa so mnou podeili o skusenost .... 🙂

petja
autor
12. dub 2013

@stefani25 to se ještě praktikuje,preventivní nástřih.Vezměte porod do svých rukou a sepiště si porodní plán-přání,klidně písněte do IP..Petja

maylis
12. dub 2013

Ahoj holky, jak jste tady řešily ten lubrikant na vodní bázi, tak jsem dneska koupila normálně v drogerii jeden takový od značky Primeros Enjoy - basic pure lube gel, obsahuje jedině Panthenol, tak myslím, že by to taky mohla být varianta ...

kali.kal
12. dub 2013

@mabajan : krásné porody 🙂

@zmaldik : jo jo, počítám si, kolikrát jsem "pumpla". Podle toho už poznám, kolik zhruba mám nafouknuto 😉 Když jsem na třiceti pumpnutích, tak jsem u cíle.

@katja77 : dobré 🙂 Určitě těch 25 dáš levou zadní 😉
Mi se do toho taky nikdy nechce ☹ Ale říkám si, že musím. Aspoň 6x týdně.

@maylis : dobré, že partner pomáhá 🙂

@wilsonka : gratuluji, že už to máš za sebou 🙂

petja
autor
13. dub 2013

Ahoj maminky,jdu vás opět podpořit,jsem fakt šťastná za úžasné porody,které i díky epino prožíváte! Tohle je cílem diskuze,porod,který si do značné míry může žena ´´režírovat´´ sama. Proto, mluvte o epino kudy chodíte,zejména,jak čtu,vtloukejte do hlavy i svému gynekologovi. O komunikaci u porodu nemluvě,to je prostě natolik intimní věc,že nelze o tom nemluvit,navíc,když žena ´´maká´´ tímto způsobem na svém budoucím porodu,není nic horšího,když jí to zkazí buď zaběhlá rutina porodnice,nekomunikace nebo tupej doktor. Takže já jsem byla vždy hrdá na to,že můžu předvést,jak se rodí krásně s epinem,víte jak to myslim. A věřte,že epino pomůže opravdu každé,páč kdo s epinem má nástřih,bez něj by dopadl určitě mnohem hůř.Takže děláte jen to nejlepší,holky obdivuju vás!
@stefani25 ještě mi to nedá,můj gyndr taky vůbec nevěděl o co go a popravdě,sdělila jsem mu o co go,ale nečekala na jeho požehnání,věřím,ale že spoustu žen dokáže tohle zviklat natolik,že pokud nenajdou někde odpověď,nejdou do toho.U mě to byla jasná volba,páč u mě bylo vždy nepřijatelný být nastřižená,vím,že to není potřeba,jen rutina ulehčení lékařů,jo někdy i porodu,ale kdyby žena měla co k porodu potřebuje,není pak kam spěchat...

isabella_fly
13. dub 2013

ahojte dievcata, tak ja vam idem s odstupom casu od porodu nahlasit dalsie velke potvrdene pozitivum epina... sice som bola nastrihnuta a trochu sa mi ten nastrih aj natrhol, z coho som bola neuveritelne nestastna, kedze po prvom porode ma 11 mesiacov bolelo prave to miesto po nastrihu pokazde ked sme sa s mm o nieco pokusili... tak tentokrat nie len, ze som sa vobec tak velmi neroztrhala, ale uz sme si mm po mesiaci povedali, ze aspon to skusme a uvidime aspon podla toho ako velmi to bude boliet, ze ci dat este mesiac-dva pauzu, alebo nie... skor som teda cakala, ze si naordinujeme dalsi dlhodoby celibat (ved chapete, ked predtym ma to tak dlho bolelo, tak bolo pre mna nepredstavitelne, ze by to slo aj bez bolesti)... no vedela som takisto, ze epino by malo pomahat lepsiemu hojeniu, tak som to chcela skusit... no a ejhle... ziadna bolest sa nekonala, sama som z toho bola velmi prekvapena, samozrejme treba opatrne a mm aj opatrny bol, ale jedine co bolo, tak to obcas v niektorej polohe trocha tahalo, ale absolutne nic nebolelo... takze kocky cvicte, cvicte... naozaj sa to oplati, lebo ak sa aj takymto zasahom pocas porodu nevyhnete, tak sa z nich kazdopadne ovela rychlejsie zotavite a to za to skutocne stoji, lebo si ani neviete predstavit ake depky som po prvom porode prezivala a uz som si myslela, ze to neprestane boliet nikdy a teraz by som normalne mala chut epino vychvalit az do nebies... 😵 😵 😵

hospina
13. dub 2013

@wilsonka Dobrý den,
za kolik ho budete prodávat???

tessie79
13. dub 2013

Ahoj holky, taky vas chci podporit. Byla jsem tu kecat o epinu pred 3 rokama nekde na strankach kolem 150. Moc me tesi, ze je toto forum furt tak zive. Porodila jsem bez nastrihu holcicku s hlavickou 36 cm, 3,770kg.. Mela jsem tehdy natrenovano 31 cm asi po 3 tydnech. Ted cvicim zase a musim rict, ze to jde mnohem rychleji. Po 4 cvicenich jsem na 24,5 cm. Hlavne se nebojte, ze budete mit natrenovano min, priroda a taky vhodna poloha (u me to byla porodni stolicka) pak udela kus prace za vas. Hlavne mejte sebou porodni plan s tim, ze nastrih jen v pripade nutnosti. U me byla MUDr. skepticka, ze je to fakt velka hlavicka, ale videla me presvedceni, ze na strih nechci a nestrihla.
Tak hodne stesti nam vsem! 🙂

zmaldik
14. dub 2013

Ahojky, dotaz co ted cvičíte s epinem, nemáte pak bolesti, nepříjemný pocit když jdete na velkou? at už po cvičení nebo na druhý den ráno? Mám takový pocit že když cvičím a ráno jdu na wc, tak tím tlakem si nějak tlačím na konečník a pak to tak nějak vnitřně bolí ☹ ale dá se to samozřejmě vydržet, jen jen to nepříjmené, nebo je to tím že epino dávám celé a pak vytahuju, možná kdyby se dávalo ze dvou třetin tak by tak netlačil uvnitř na konečník?

maylis
14. dub 2013

@zmaldik mě někdy dost tlačí při nafukování, ale jakmile balónek vytlačím, tak je po bolesti, druhý den už o ničem nevím, tak třeba už se to chystá ...

maylis
14. dub 2013

@kali.kal já partner mi to dost ulehčuje, balónek mi drží, aby nevyklouzával a říká co se dole děje 🙂 já už tam skoro nedosáhnu, nevidím tam a bez něj bych asi ani tolik nenafukovala, motivuje mě, takže spolupráci doporučuju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru