EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petja
autor
4. zář 2008

Jenny,úplně chápu co prožíváš,já mám na svůj porod tak úžasné vzpomínky! Nicméně si musíš říct,že nebýt toho císaře,dopadlo by vše špatně,už nebylo v té chvíli jiné cesty než ten císař! Určitě jsi plačtivá hodně kvůli hormonům,které ti dělají v dušičce peklo,po císařech to tak hodně bývá,páč se ten proces přirozeného porodu potlačil ☹ já bych ti opravdu doporučila homeopatika...

petja
autor
4. zář 2008

Marci,taky sem epi-no v sobě 10 min neměla,popravdě tuto fázi jsem často přeskočila a radši šla do posilování,nebo tlačení....

tynucha
4. zář 2008

jenny, tak jsem si přečetla popis tvýho porodu a co následovalo a tak moc mě to mrzí, ani nevíš. Úplně chápu, jak se cítíš okradeně, já se na svůj porod moc těšila a podle toho taky dopadl 🙂 . Nevím, jestli tě to utěší, ale je dost možný, že kdyby ti toho císaře včas neudělali, dopadlo by to mnohem mnohem hůř. Těžko říct. Jsi tak strašně statečná! Když si vezmu, co tě všechno potkalo a já kňourala i po svým "porodu snů" na nadstandardu úplně bez bolestí a obklopená hodným personálem a milujícím manželem ... tak mi je až stydno. Drž se holka! Máš nádhernou holčičku!!! Už to bude jen lepší.

tanuki
4. zář 2008

Marci, takže kdy přesně jsi začala? Já ho budu mít během pár dnů - přemýšlím, jak moc na něj mám spěchat 😉 Jinak dnes jsme poprvé masírovali hráz a teda nic moc příjemného 😒

marci
5. zář 2008

tanuki začala jsem přesně 35+1 tt (tj. v pondělí). začínala jsem na 5,5 cm. Včera večer jsem už dala 7cm. První masáž hráze byl humáč - normálně mi tekly slzy a bylo mi blbě. Teď když masírujem po epi-nu, tak je to pohodka a manžel říká, že nejvíc ho bolí ruka z toho jak při té masáži tlačí🙂

tanuki
5. zář 2008

Tak už ho mám 😉 ale začnu tedy až za pár dní... Gratuluju k sedmičce! Ještě takový hloupý dotaz - ten první pokus - prostě jen zkusit nafouknout kam až, ale aby to nebolelo? Nebo jsi šla trochu přes bolest?

animatua
6. zář 2008

tanuki: ja jsem zkusila nafouknout kam to slo (moc to neslo) a kdyz uz jsem citila ze mi to je hodne neprijemne, skoro bolestive, tak jsem prestala, chvilku to tam nechala, a pak nechala vyklouznout. To jsme byla asi na 5,5 cm, ale po dvou cviceni uz jsem byla na 6,5 cm, ty svaly se roztahuji celkem rychle. Konzultovala jsem to i se svym gynekologem, rekl mi ze to doporucuje, ale at nechodim pres bolest, mohla bych si pak zpusobit poraneni, tak se toho drzim...

novako
7. zář 2008

Jenny: Jak jsi na tom? Už Tě pustili? Hlavně abyste byly obě v pořádku!!!! Moc na vás myslím a držím palce!!!

tanuki
7. zář 2008

to mě právě napadlo, abych se cvičením proti natržení nenatrhla sama 😅

marci
7. zář 2008

Mě to nafukování nijak nebolí - moment kdy s tím musím přestat není dán bolestí, ale příšerným tlakem na konečník.

jenny007
7. zář 2008

Ahojky, novako, petjo, moc děkuju za podporu! Už jsme doma a je to mnohem lepší, i když mám pořádné hoňky. Ale aspoň člověk zapomene na svoje bolístky. 😉 Blbý je, že nemůžu nic těžkého zvedat, takže nedám ani kočárek do auta. 😖 Ale malou už unesu! 🙂
blovitc: Tak co, ještě 2v1? Držím palečky, aby bylo všechno OK!
marci: Pro mě byla taky masáž hráze ze začátku strašně bolestivá, ale pak se to postupně poddalo. A s Epi-nem to šlo pomalu ale jistě, nic příjemného to nebylo, ale bylo vidět, že to funguje. 😵 Tak hodně trpělivosti! 🙂

blovitc120
7. zář 2008

Jenny, konečne ide z teba aj optimizmus 🙂. Ja som 2v1 a smutná, že som netrénovala. Naťahujem aspoň ručne teraz, ale mám zápal ☹

marci
8. zář 2008

Jenny to je fajn, že už jsi doma. Určitě to prospívá i tvojí psychice 🙂
Masáž hráze se i už u mě poddala, ale začala mi připadat taková neúčinná oproti epinování. Jinak mám za sebou další kontrolu u dr. - váha mimouška je 2,56, takže dr. radí ať už rodím, že je to pro mě tak akorát, abych to zvládla. No to z jedné strany sice jo, ale na druhou stranu nemám furt dost natrénováno. Jsem na 7 cm - což teda nic moc, tak budu muset zabrat

katkabod
8. zář 2008

Ahojte, tak mne dnes prisiel EPI- NO, lenze sme este len v 34 t, tak si pockame. Mimochodom, blovitc mala si pravdu, ze az 3 tyzdne pred terminom treba zacat, ale neviem, ci to dodrzim, lebo ja mam uz od zaciatku pocit, ze mala sa vypyta skor a coraz viac som si ista, takze ak by to bola pravda, vela by som nestihla a uz ked som to zaplatila, tak by som z toho chcela mat aj nejaky osoh, takze planujem zacat v 36 t, hadam ten tyzden skor mi nijako, ani malickej neublizi. JENNY, si velka hrdinka, je to sila, co si prezila, si obdivuhodna zena. Prajem Ti uz len vela radostnych chvil s babom a aby uz vsetko bolo len dobre!

tanuki
8. zář 2008

Marci a jak se na to tváří děloha? Už postupuješ v CS? Já jsem zvědavá, jdu v pátek na kontrolu po třech týdnech a zatím jsem byla stále na nule.
Také mám pocit, že malá vykoukne dříve..ale co jsem tak pozorovala, tak zrovna tohle mááálokdo vycítí správně - spíš mamina vytuší pohlaví 🙂

Já nevím, zda to je manžovýma nehtama, nebo jsem stažená, ale když jde dovnitř a ven, tak mě to bolí, jinak samotná masáž ujde, ale musela jsem si dát stopky na mobilu 😀 protože jsem zjistila, že to nejsem schopná odhadnout 😉

marci
8. zář 2008

Tanuki, minulý týden CS 1 (prý abych nebyla smutná, že furt samý nuly), dneska říkala trošku postup, takže CS 2.
U mě je to podobný, taky to jak jde dovnitř a ven, tak to není nic moc - teda teď už mi to nevadí, ale ze začátku to byl děs, že jsem ho chudáka vždycky dořvala 😒 Taky nedokážu odhadnout čas, takže používám digitální minutku 🙂

tanuki
8. zář 2008

marci 😉 tak to je fajn, že v tom nejsem jediná. Včera manža studoval na netu a přišel s jinými info, než jsem měla já. To, co nastudoval on: 2prsty, jít dovnitř až do půlky prstů 😕 což na weledě píšou myslím 2cm...a ještě se dočetl že 2krát denně (na weledě 3-4krát týdně, ale to se mi zdá málo) no, ale až začnu s EPI, tak to vlastně bude vycházet jakoby dvakrát denně 😉

marci
8. zář 2008

Tak my se řídíme asi tím co nastudoval tvůj manžel - teda 1x denně, 2x denně epinuju. 😀

jenny007
8. zář 2008

blovitc: Jaký zánět?!!! 😲 Budu teď čekat každý den, jak pokračujete. Máš to už "za pár" 😀
marci, ze 7mi na 10 se dokážeš dostat celkem rychle (navíc, když trénuješ 2-3x denně). Ale i kdybys dala jen devět, je velká pravděpodobnost, že to bude OK. 😉
katkabod: máš pocit, že malá bude chtít na svět dřív? Mrkni na blovitc, taky si to myslela a nakonec jsou pěkně v termínu 😉 Myslím, že začít s Epi-nem v 36.tt je úplně v poho. 😎 Držím palce!

marci
9. zář 2008

Jenny no já mám pocit že na více než 8 se snad ani dostat nemůžu, ale uvidím, třeba se mýlím.
Jinak se chci zeptat kolikrát jste během jednoho cvičení balonek nafoukly a vytlačily? A v jaké pozici - já to v leže moc nedávám - nevím jestli je to tou polohou, ale mám šílené tlaky na konečník - včera jsem zjistila, že schůdnější je to v kleče 😝

marci
9. zář 2008

Dneska jsem se 2x dostala na 7,5 cm, ale objevilo se krvácení nebo lépe řečeno jsem si možná odřela čípek a tak se objevilo pár kapek krve 😒 Tak teď nevím jak pokračovat - ach jo!!!

tanuki
9. zář 2008

Já jsem teda včera poprvé zkusila, ale neměla jsem lubrikační gel, takže to bylo takové decentní, na zkoušku... Teda že by mě v té první cvičící fázi nějak balónek zajížděl, když se ho snažím vtahovat, tak to ne ☹ No a pak jsem nafukovala trochu...a přeměřila a 17cm, takže těch 5,5. Tak ještě jednou tolik a hlavička je venku 😀
Ale měla jsem post dole takový trochu divný pocit, ale snad to bylo jen tím, že to bylo nasucho..

blovitc120
9. zář 2008

Jenny, nepamätám si názov tej baktérie, ale mám ampicilinové čipky. A dr. mi povedal, že ak do piatku nič, vyvolajú to a malá pôjde von, lebo bude na mňa moc veľká. Moja telesná konštrukcia je nič moc, však si pozri to brucho pred pôrodom v albume 😀 a panva tiež nič moc. Bojím sa statočne toho vyvolávania, sú tu niektoré príbehy riadne o tom. Ale keď sa nad tým zamyslím, aj pôrod je každý iný a možno je to rozloženie zlých a menej zlých zážitkov rovnaké, len to, že tých vyvolaných je menej, zdá sa to také hrozné.

animatua
10. zář 2008

tanuki: ja jsem se pri prvnim cviceni taky dostala max na tech 5,5 cm, neboj svaly povoli. A kdyz se snazim ten balonek do sebe vtahnout behem te prvni faze cviceni tak to taky nejak extra nejde, ale snazim se 😝

Jinak balonek nafouknu a necham vyklouznout pri kazdem cviceni 2x, to je pro me maximum, protoze me to vyklouzavani pokazdy skoro az boli, a nechci si zpusobit poraneni.. vy to zvladate kolikrat?

marci
10. zář 2008

No já to až do včerejška zvládala tak 3x při každém cvičení (tj. ráno a večer). Dneska uvažuji zda si dát pauzu nebo to jednou prubnout (asi to zlehka zkusím 😉 Jinak to vtahování je i u mě takový divný - přijde mi že normální posilovací cviky na pánevní dno bez balónku jsou možná účinnější.

tanuki
10. zář 2008

Mně včera dost trvdlo břicho, tak jsem cvičení odložila...vy s tím nemáte problémy?

tanuki
10. zář 2008

Blovitz, já se vyvolání taky dost bojim...ale zas znám i ženský, které měly vyvolaný porod příjemnější, než ten 1. spontánní. Bylo to rychlejší... Pátek je za dveřmi, tak hooooooooooodně štěstíčka!!!!!!!!!!

marci
10. zář 2008

Tanuki jo taky mi občas tvrdne břicho, já dala ráno 3x 23 cm - nechtěla jsem to nijak hrotit, protože jsem měla strach, ale bylo to v pohodě, tak večer zkusím zase trochu víc

animatua
10. zář 2008

me bricho netvrdne, ale po dnesnim cviceni bylo na balonku trochu jako bych spinila 😒 ale byla jsem u dr. na prohlidce, tak to muze byt i tim... dneska si uz dam radsi pauzu. ale konecne jsem dala 7 cm 😵

tanuki
10. zář 2008

anima a ty jsi v kolikátém týdnu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru