EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

animatua
18. zář 2008

marci: tezko rict, ale asi spis z cipku.. dost me to vystresovalo, protoze kdyz jem vytlacila epino tak ze me zacala tect takova jasne cervena krev, a celkem dost.. sla jsem hned do sprchy, a za chvilku to vice mene prestalo, ted jenom tak slabounce spinim..

hlavinka
18. zář 2008

Anima: chuderko ☹ to je mi lito. Ale zas na druhou stranu myslim, ze lepsi umet 8 cm nez neumet nic. Neboj se, bude to dobre. Zkus si to ted treba necim jen namazat, aby to nebylo tak citlivy a uvidis, ze to bude v pohode. Drzim palce a hlavne se tim nenervuj a odpocivej, pust si nejaky hezky film nebo tak, snaz se prijit na jiny myslenky 😉 Hodne stesti

animatua
18. zář 2008

hlavinka: dekuju 🙂 me vystresovali s tim ze muzu kazdym dnem rodit, no ale misto toho abych si pomohla tak jsem si jeste uskodila.. necham to ted tak dva dny byt a budu jenom masirovat hraz, ale asi vecer nebo zitra.. dr. rekl ze prvorodicky jsou dost nevyzptytatelny a ze prestoze to vypada na porod muzu jeste klidne nosit az do terminu, tak treba se jeste o ten centimetr posunu...

hlavinka
18. zář 2008

Anima: nemas vubec zac. Myslim, ze to je rozumny, chvili pockat. Verim, ze clovek je uz kolem terminu porodu dost na nervy, vubec Ti to nezavidim.

hlavinka
18. zář 2008

Kocic: verim, ze Ti EPI pomohl. Kazdopadne ta cena je vysoka a ikdybych si to rozmysela, stejne jsem ho nikde nevidela prodavat (zdrav. potreby ci internet). Ale diky za nazor 🙂

kocicatko
18. zář 2008

Animatua, myslím, že i 8 cm Ti určitě dost pomůže 😉

Hlavinko, Epi no prodává výhradní distributor: http://www.coord-med.cz/EPINO/Předporodnípřípra... a jinak tu holky psaly, že lze i si ho jen zapůjčit u některých PA nebo v porodnici... akorát netuším kde přesně... ale za ten pohodový pocit po porodu bez poranění to určitě stojí 😉

lamia
18. zář 2008

Animatua já se taky s Aničkou dostala jen na 8 cm plus jsem masírovala hráz a v pohodě prošla bez nástřihu,sice byla prcek,ale i tak,ta "procvičená" tkáň se u porodu určitě mnohem líp přizpůsobí hlavičce a projde i větší než nacvičenej obvod bez problému.

Hlavinko za to 6n bez nástřihu mi to fakt stálo,dala bych snad i víc....když si vezmu jak tam ženské po 4 dnech po nástřihu s obtížema seděly a já přikládala už na porodním sále v sedě a naprosto bez problémů.....jen doufám že to i na podruhé půjde tak dobře 😀

animatua
18. zář 2008

kocicatko, lamia: diky za podporu a uklidneni 🙂

lamia: ja nejak maly mimi asi mit nebudu, podle UZ by melo mit asi 3 kg.. tak nevim jestli tech 8 cm staci, ale rikam si ze porad ze lepsi nez 5 cm, na kterych jsem zacinala.. budu si az do porodu masirovat hraz a snad to nejak zvladneme 😉 Jake "miry" mela Tvoje Anička?

tanuki
19. zář 2008

Jé, Blovitc gratuluju k překrásné holčičce!!!! Neboj, ty porodní hormony mají i funkci zapomění (jinak by totiž asi lidstvo brzo vymřelo 😅 ) a zůstane """jen""" holčinka v náručí.

Lami, já jsem trochu v šoku, že už se nedělá v poradně UZ - takže poslední odhad váhy a kontrolu placenty mám ze 31.tt takže se do porodu nedozvím, zda malá hezky roste...Bude překvápko 😉 Alespoň se nemusím bát vyvolání..😉

Je tedy normální, že mě vytlačování nad 19cm dost bolí? Mám bobky, abych se přitom nenatrhla..ale zas když ufouknu, tak nebudu vědět kolik.. Včera bylo vyšetření celkem bolestivé, pak balónek, pak bolestivá masáž..tak jsem si zkusmo zavedla boraxovou bobuli, ta pálila..no hrůza. Zaspala jsem to a teď je to OK, snad jsem tím sliznici uchlácholila..

blovitc120
19. zář 2008

Tanuki, je to pravda, tretí deň po pôrode už zabúdam 😀. Ale asi hlavne je to tým, že môj dr. si dal fakt záležať, aby mi moc neublížil. Hrádzu mi roztiahol a rozmasíroval pred tlačením, takže mám malilinký nástrih a bez cvičenia mám konečné 3 stehy, samozrejme vonkajšie. Vnútorné po použití kliešťov sú, ale každý dr., ktorý ma kontroloval, povedal, že s mojím ťažkým pôrodom - ono sa to tak volá, keď sa použijú, to mám dnu aj von krajšie urobené a zašité ako väčšina žien. Možno preto, že sa pozná s mojím manželom, tak si dal záležať 😀. Dokonca ho volal, nech sa ide pozerať, či dobre šije 🙂. Ale on šiel radšej vážiť malú 🙂

jenny007
19. zář 2008

koci, dík za optání, už je to lepší, i když jizva tam bude pořád a bude mi připomínat ten zbabraný porod. ☹ Navíc při druhém dávají malou šanci na normální průběh a jestli by to mělo jít znovu císařem, tak si to moc rozmyslím... 😒 Chjo!

novako
19. zář 2008

Blovitc: OOOOOOOOOOOOObrovská gratulace k holčičce!!!!!!!!!!!!!!!!!! A malé vyřiď, že jí moc přeji ať se jí na světě líbí!!!!!!!!!!!!

novako
19. zář 2008

Jenny: Neboj se, u druhého miminka může být všechno jinak. Mám dvě kamarádky. První dítě rodily císařem a druhé spontánně (ta jedna rodila dokonce konec pánevní). Zkrátka každé těhu i porod je jiné. A neber to jako zbabraný porod. Máš krásnou, zdravou holčičku a to je přece nejdůležitější!!! Kdyby Tě nechali rodit spontánně, mohlo to třeba dopadnout hodně špatně. Navíc jsi nešla rovnou na císaře. To je dobré i pro malou, protože si sama určila, kdy chce na svět a nebyl to pro ní takový šok. A naše PA nám na kurzu vždycky říkala. Pokud skončí porod císařským řezem, nic si z toho nedělejte. Budete mít nejkrásnější miminko z celé porodnice, protože ty mimča, co se narodí spontánně většinou bývají otlačené a pomuchlané. 😀

blovitc120
19. zář 2008

Jenny neboj, oni najskôr testujú, ako reaguješ na kontrakcie, resp. ako reaguje jazva. Bola som s takou ženou v izbe. Jej to veľmi ťahalo jazvu, možno preto, že nedodržali 2 roky odstup v tehotenstvách, ale sú ženy, ktoré to zvládajú po sekcii v pohode spontánne a je ich naozaj veľa 🙂

lamia
19. zář 2008

Animatua Anička měla míry jak mrkací panna,47cm 2440cm a to byla v termínu...ale hlava obvod 32,5 cm (jsem musela vyndat očkovák,abych se podívala 😀 ) no je to spíš spodní hranice,ale kdo ví,třeba bych bez nástřihu vytlačila i víc....hlavně se budu muset tentokrát snažit netlačit jak o život ale trochu se krotit,Andulíno fakt prolítlo jak špunt ze šampusu,při větší hlavě bych se možná trochu trhla,ale jen vlastní blbostí (když co si budeme povídat,jak řekli tlačte tak už mi bylo všechno jedno,to už jsem viděla blížící se konec a tlačení bylo mnohem lepší než prodýchávání toho nucení,že 😀 😀 )

tanuki
21. zář 2008

holky, kdepak jste, nejste už v porodnici? Animutua už by teda mohla 😉

lamia
22. zář 2008

Já myslím že Animatua už psala do posledních týdnů těhu,že jede rodit...tak snad všechno ok 🙂

Tak od dneška začínám s balonkem,jéééžiš už se mi to nějak krátí...Akorát se na porod nějak necítím,krom šíííílené únavy (ale fakt děsné,mám pocit že už mě unavuje i prostá existence,natož péče o berušku a domácnost....) se cítím nějak podezřele dobře,asi budu těhotná ještě o Vánocích 😀 😀

marci
22. zář 2008

lami, já jsem unavená jenom tím že existuji, vůbec si nedokážu představit, že bych se ještě musela starat o mrně 😲 Jinak jsem s epi-nem překonala pro mě psychologickou hranici 30 cm (sice u toho vždycky asi trochu zakrvácím - asi v čípku jak už jsem otevřená), tak jsem ráda, dál už to asi rvát nebudu....

lamia
22. zář 2008

Marci přesně tak,já už jsem tak schopná si s malou kreslit nebo číst,hrát s hračkama,ale když ona chce pořád lítat po venku a to už docela často padám na hubu únavou....tak to gratuluju,mě teprve všechny hranice čekají a jsem zvědavá jak rychle to napodruhé půjde,něco už povolilo masáží,tak snad to nebude s balonkem takovej humus jako v prvním těhu 😀 😝 No už to máš za pár,tak nějaké to špinění bude normoš 😉 docela závidím,nevím jak těch posledních pár týdnů s tím naším érem ještě dokopeme 😀 😀

animatua
22. zář 2008

ahoj holky, ta jsem uspesne porodila.. rodila jsem do vody, bez nastrihu, ale neobeslo se to bez potrahani, mam 4 vnitrni stehy a 1 vnejsi.. kazdopadne si myslim ze epi-no pomohl, bez nej by tech vnejsich stehu, ktery jsou nejhorsi, bylo podstatne vic..

marci
23. zář 2008

Animatua, tak to moc gratuluji. 🙂 Už jsi doma z porodnice nebo jsi opravdu rodila ambulantně?

lamia
23. zář 2008

Animo gratulace!!!!!!!!!!!

novako
23. zář 2008

Animatua: Moc gratuluji!!!!!!!!!!!!!! Snad to proběhlo dle Tvých představ!

Lamio: Napsal Ti už někdo ten návod na použití?

animatua
23. zář 2008

marci: rodila jsem ambulantne, domu jsme sli asi za 6 hodin po porodu

blovitc120
23. zář 2008

Animatua, gratulujem. A obdivujem ťa, že si šla tak rýchlo domov, ja by som to nezvládla

kocicatko
23. zář 2008

Animatua, moc gratuluju k úspěšnému porodu a k miminku! A kde v Brně jsi rodila ambulantně? Je super, že vám to klaplo 😉

kocicatko
23. zář 2008

Anima a co vlastně máš? Ani nevím pohlaví a jméno miminka, tak jsem zvědavá 🙂

konika
23. zář 2008

Holky, poraďte, je tu někdo, kdo si objednával EPI-NO v poslední době? Poslala jsem mail na toho Sedláčka a vrátil se mi jako nedoručitelný ☹ Teď jsem ještě napsala na ten druhý mail, tak uvidím. Za jak dlouho se vám ozvali, příp vyřídili objednávku? Nebo je lepší tam zavolat? V 17,30 už to nikdo nebral.

konika
23. zář 2008

Jé tak se omlouvám za plašení 😵 Otevřela jsem mail a už odpověděli 😉

tanuki
24. zář 2008

Jé animo, mocinky gratuluju!!! a na kolik cm jsi se nakonec před porodem dostala?

No u nás cítím, při masáži, jak se to zlepšuje, ale při balónkování jsem na sebe moc měkká ☹ a hlavně jsem v novém bytečku nenašla nikde tu správnou polohu, takže... Na porod se vůbec necítím, v bytě práce nad hlavu, ale chce to průběžné spací pauzy 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru