EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kocicatko
15. dub 2008

Holky, moc děkuji!!!! 😉 🙂 😉

Držím vám palce, ať jste s Epi no stejně úspěšné a i kdybyste to nedotáhly na celých 10, věřte, že i tak vám Epi no moc pomůže - a s masáží hráze je to úplně perfektní kombinace... 😉 😉 😉

novako
16. dub 2008

Kocicatko: Tvůj mrňousek je kouzelný!!!! 😵 Ať se vám daří a jste oba zdraví!!!

kocicatko
16. dub 2008

Novako, moc děkujeme!!! Tobě také ať se daří a ať máš pohodový porod a krásné mimčo 😉

alianka
16. dub 2008

koci - moc gratuluju k pohodovemu porodu (cetla jsem na Jaky byl porod a klobouk dolu), Valerianek je kouzelny broucek 🙂
holky ja jsem docela hotova, z toho epina, myslela jsem ze to teda pude lip 😠 jsem na necelych 7cm a priznavam ze to teda dost i boli. coz by dle navodu a PA co mi to pujcovala nemelo. teda nedovedu si predstavit za jak dlouho jsem schopna se dostat na tech 10, pripadne mi ze tak za dva mesice a ne do tri tydnu teda ☹ jak to jde Vam, co taky cvicite? o kolik se tak pohnete za tyden?

kocicatko
17. dub 2008

Alianka, neboj, máš ještě spoustu času...kolem 37tt jsem na tom byla podobně - ta hráz chvíli nepovolovala tak rychle, ale pak už to šlo skoro samo - každý den o kousínek dál a za chvíli jsi na 10 cm taky 😉 😉 😉

Zkus si vždycky po nafukování ještě hráz pomasírovat ručně - to mi dost vyhovovalo, protože od toho Epi na už jsem byla v ten okamžik trochu povolená...

alianka
17. dub 2008

koci - diky za radu, zkusim to. mozna najedu i na 2x denni "epinovani" at to ma naky spad, precejen, co kdybych rodila driv? 😉 (teda vim ze je to v dnesni dobe prenaseni optimisticka vize, ale i tak 😉 )

alianka
17. dub 2008

holky tak dneska 3x 7,5 🙂 😎 mam velkou radost ze se to zas o kousek pohnulo 😉

marci
17. dub 2008

Alianko prosím kde sis epi-no půjčovala?

alianka
17. dub 2008

Marci, pujcila jsem si ho v agenture POMAD v Olomouci. stoji to tady kilo na mesic.

alianka
17. dub 2008

teda pardon, kilo na tyden...

astro
18. dub 2008

Alianka, tebe to ide velmi dobre, blahozelam 😵 My sme momentalne na 8,5 a zajtra snad na 9 potiahneme. Ty mas este kopec casu, nam ho uz tak moc nezostava 😅 ale aj tak som rada ze sme sa dostali tam kde sme teraz 🙂 No ak sa malemu nebude chciet ist este von... do maja by sme mali tu 10 mohli hravo zvladnut 😎 Inak mna to cvicenie neuveritelne ukludnuje... kazdym dnom sa citim lepsie... neviem si predstavit cakanie na porod bez balonika 😔

kocicatko
18. dub 2008

Alianko, no vidíš, super pokrok...nevím, jestli jsi četla mé starší příspěvky, ale já jsem trénovala ráno a večer + 1x denně masáž hráze (většinou po večerním cvičení s Epi nem... a přesně takhle jsem postupovala - vždycky o kousek dál a když jsem dosáhla dalšího pokroku, tak jsem příště už pod tu danou velikost nenafukovala a dostala jsem se zase o kousíček dál... 😉 😉 😉

Jo a když mrkneš do tabulky dubnovek, tak tam moc o přenášení nemůže být řeč 😀 😀 😀

kocicatko
18. dub 2008

Astro, také se Ti vede skvěle - já ve chvíli, kdy jsem byla na 9, myslela jsem, že dál to nepůjde,ale pak to hodně rychle povolilo a pak jsem byla na 10 docela rychle, takže to určitě dáš brzy taky 😉 😉 😉

astro
19. dub 2008

Kocicatko, dakujem za povzbudenie.My sme teda teraz na tej 9... som zvedava ci potiahneme este aj dalej. Asi bude zalezat od toho kedy sa maly prihlasi na svet. Prvy termin mame na 24.04 ale ak vydrzi v brusku dlhsie....tak by sme to hadam mali aj zvladnut 😵
Kocicatko, prosim ta, ake miery mal pri narodeni tvoj chlapcek (vaha a obvod hlavicky)?A ako si sa citila priamo po porode?

bajunka
19. dub 2008

Kocicatko tak za prvé mooooc gratuluju k Valeriánkovi a za druhé k tak super porodu. Tohle je nejlepší reklama na Epi-no,když se pak porod tak hezky povede.Doufám,že se mi zadaří něco podobného,doma teda rodit nebudu,ale alespoň jsem si vybrala porodnici s individuálnějším přístupem.

alianka
23. dub 2008

ahoj holky, tak co jak se Vam "epinuje"? 😉 ja jsem uz skoro na 9, docela to ted jde, akorat ja teda dycky zacinam na mene, napr dneska na necelych osmi, pak az treba napotreti se dostanu tam kde jsem minule skoncila a pak treba na dalsi pokusy se podari o kousicek dal.. taky to tak mate?
mam pocti ze kocicatko psala, ze vzdycky pri dalsi "seanci" 😀 jde minimalne na hodnotu kde byla minule, to se mi ale nedari ☹

kocicatko
24. dub 2008

Alianko, skoro na 9 to je super výsledek!!! Stejně tak gratuluju k 9 i Astro. Co se týče obvodu hlavinky, tak Valeriánek měl 35 cm a vážil přesně 3500g a měřil 50 cm. Hned po porodu jsem se cítila až podezřele dobře a o to víc, když mi PA řekla, že nemám žádné poranění... byla jsem schopna dojít sama do koupelny (tedy PA mě jistila, kdyby náhodou...) a po umytí jsem se došla i vyčurat - to i PA říkala, že jsem měla jít ve vaně protože je možné, že i bez poranění mě to bude pálit, ale čůralo se mi bez problémů a nic mě nepálilo 😉 . Takže můžu říct, že Epi no opravdu vykonalo skvělou službu a doporučuju ho všem! 😉

Bajunko, máš positivní přístup a tak věřím, že Tvůj porod bude také super!!! Moc držím palce a až začneš "trénovat", hoď sem info jak to jde... hlavně i když to z počátku půjde třeba pomalu, neklesej na mysli a ber to tak, že čím víc "práce" uděláš teď, tím snažší to bude u porodu 😉

alianka
25. dub 2008

koci, to zni fakt skvele, ze ses citila tak dobre a zvladalas to v takove pohode. kez by se mi to taky tak "zurocilo" ten trening 😉

kocicatko
25. dub 2008

Alianka, věř tomu, nepřipouštěj si jinou variantu a uvidíš, že se Ti to také zúročí 😉 😉 😉

medulynka
30. dub 2008

Ahoj holky, gratuluju všem úspěšným mamkám a taky "cvičenkám" s epi-nem. Potřebovala bych poradit, od některé z vás, co je z Brna a okolí, jestli jste nezjistily, kde tady půjčit epi-no. Na předporodním kurzu jsem se o tom zmínila naší asistentce, řekla, že s tím nemá zkušenosti, a že zřemě se to dá koupit jen v zahraničí. Takže ta mi neporadila:( Prohledala jsem internet a nic jsem nenašla. Pokud něco víte, prosím, dejte vědět. Jinak asi budu muset zajet do té Olomouce........

kocicatko
30. dub 2008

Medulynko, kdybys nakonec uvažovala o koupi, je to možné i v ČR: http://www.coord-med.cz/EPINO/Předporodnípřípra...

medulynka
30. dub 2008

Kocicatko, gratuluju k Valeriankovi, děkuju za odkaz, už jsem se na jejich stránky dívala dříve, ale nevím, jestli mám do toho tolik investovat......., jsem taková rozpolcená, tak jsem si říkala, kdyby náhodou se to dalo půjčit někde v okolí, asi bych volila tuto variantu. Nikde jsem to na netu ale nenašla. Musím to promyslet. Ale jak tak čtu ty vaše pozitivní ohlasy, tak do té koupi možná půjdu stejně.........

kocicatko
30. dub 2008

Medu, když tak myslím, že Ti bude stačit to nejlevnější...alespoň pro mě byl ten barometr trochu zbytečný - nafukovala jsem prostě kam až to šlo a pak každý den o kousíček dál a měřila jsem to podle kartičky, která je k tomu přiložená...a spíš než podle toho barometru jsem se orientovala de počtu stisků balonku... každopádně Ti to vřele doporučuju - není nad to, když Ti PA řekne - "jste bez poranění" ...to jsem radostí málem skákala 😉 😉 😉

medulynka
30. dub 2008

Kočičátko, diky. Začínám mít z toho porodu totiž hruzu, ale samozřejmě už se zároveň nemužu dočkat, až kluk bude tady. No, zkusím ještě pozjišťovat po okolí, jestli to někde nepůjčujou, a pak eventuelně půjdu do toho nejlevnějšího🙂

kocicatko
30. dub 2008

Medu, neměj z porodu hrůzu - je to něco tak krásnýho, že na to pořád vzpomínám a hned bych do toho šla znovu...opravdu se není čeho bát - těš se na prcka a ber to jako ten nejkrásnější zlom ve Tvém životě...a s Epi nem to zvládneš úplně v klídku, uvidíš 😉 😉 😉

alianka
3. kvě 2008

Medu - chapu jak to myslis, ja mam taky epi-no pujcene... pokud ale nenajdes v Brne kde si jej pujcit, tak myslim ze kdyz ho koupis a pak po porodu prodas napr na mimibazaru, neprohloupis. U nas se to pujcuje za stovku na tyden a tak nejspis zaplatim cca 7 stovek i tak, za to pujceni 9zacala jsem nekdy v 34.tydnu a zatim nerodim, tak...). Takze mozna vic, nez kdybych jej koupila a pak se slevou prodala (coz bych rekla nebude problem, zatim jak tak sleduju prodejcu je malo, cena vysoka a poptavka docela velka).

medulynka
4. kvě 2008

Holky, díky za reakce, už se na tom pracuje, vypadá to, že bych "přístroj" měla mít tento týden. Jsem zvědavá, jak mi to cvičení půjde a jestli bude mít efekt 🙂

astro
5. kvě 2008

Ahojte bruska.Tak my sme tiez uz traja 😵Matius sa narodil 22.04.08, vazil 4070g a meral 52cm. Pouzivanie Epi-no sa nam naozaj oplatilo.Hned po porode som mohla chodit a kojit v sede. Mala som sice mierne natrhnutie ale to sa velmi dobre hojilo a nebolo ani tak bolestive, uz teraz vyzeram tam dole ako pred porodom.... bez epi-no by som teraz asi este stonala od bolesti. Takze poctivo trenujete a masirujte hradzu... oplati sa. 😵

kocicatko
5. kvě 2008

Astro, mám z Tebe velkou radost!!! To je super, že se Ti Epi no vyplatilo a porod jsi měla v pohodě... malé natrhnutí je pořád lepší než nástřih, takže gratuluju k Matiuskovi i k pohodovému porodu (zase si říkám, že na to, že malý vážil přes 4 kg je malé natrhnutí skvělý úspěch!!!) 😉 🙂 😉

astro
6. kvě 2008

Kocicatko, DAKUJEM 😵 😵 😵 Naozaj si nemozem stazovat,porod prebehol ukazkovo a poranenie ktore som mala sa velmi dobre a hlavne rychlo zahojilo🙂
Tesim sa na dalsie dobre spravy ohladom Epi-no 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru