EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

marci
3. čer 2008

Petjo, ten nápoj je podle knížky Stadelmannnové? Právě jí louskám a přijde mi hodně zajímavá - docela by mě zajímalo, jestli se i někde u nás v ČR dají koupit její přípravky. Nevíte?

sonenschein
3. čer 2008

Ahoj kocky veru zaciatky su tazke, ja som zacinala 4,5 cm a uz som skoro na 8 tak len bojujte ono to pojde 😵

alianka
4. čer 2008

Medu moc diky 😎 jinak holky mne se ten balonek taky dycky hrozne tlacil ven, musela jsem ho tam vylozene silou drzet. doporucuju ale pozkouset, jak moc Vam bude vyhovovat ho zasunout, ja jsem pak zjistila ze kdyz ho trochu povytahnu a necpu si ho tak hluboko, jde to mnohem lip. tak hodne stesti 😵

lamia
4. čer 2008

Petjo o jaký nápoj jde??Taky se chystám znovu s epi-no cvičit,až bude správný čas,tak vám pak napíšu,jestli to napodruhé jde rychleji 😀 Jinak já měla nádherný pohodový a rychlý porod malé,která ale stejně byla a je poměrně ukřičenec,prostě je taková povaha,takže jasně,po stresujícím porodu by to možná bylo horší,ale na druhou stranu ani ten úžo porod není "záruka" pohodového mimča...navíc mám pocit,že se i ta pohodovost dost mění s tím,jak se psychicky vyvíjejí,malá má období kdy to bylo vyloženě hrozivé a období,kdy je fakt zlatá,teda u nás je to dost i o rostoucích zubech,to snáší fakt hodně špatně....Jinak já se zatím snažím posilovat pánevní dno bez balonku,ještě mám času dost na předporodní přípravy 🙂

medulynka
6. čer 2008

Ahoj holky, jak to jde? Tak já vám nevim....... Cvičím 2x denně, pokaždý 10-15min, dneska už počtvrtý, a s bídou jsem se ze 4,5 dostala na 5 ☹ . Víc ten balonek prostě ne a nenafouknu. Hlavně pořád vykluzuje. Musím ho tam silou držet. Pročetla jsem všechny vaše rady, no, doufám, že to půjde lip ☹ Času mám ještě snad dost 😉

sonenschein
6. čer 2008

medulynka nevzdavaj to mne to zo zaciatku tiez velmi neslo, a balonik musim tiez pridrzovat.
Ja kombinujem trening s masazou hradze s olejom od Weledy a vcera to tolo 2 tyzdne co svicim. Cize 2x denne to je 28 treningov. Neboj ono sa to pohne, si len na zaciatku bud trpezliva. Ja som sa dnes dostala na 8.5 cm 😵
..Inak posun o 0.5 cm za dva dni je podla mna dost dobry vykon. V priemere som sa aj ja tak posuvala, niekedy to bolo viac a inokedy si zopakujem len hodnoty z predchadzajuceho dna (npr. ked mam moznost treningu len 1x za den)
drzim palce aj ja este musim makat ..keby nieco aj 8.5 cm je dost dobry pokrok od necelych 5cm na zaciatku urcite by to pri nahlom porode pomohlo 🙂

veronikapulkertova
6. čer 2008

Ahojky, cvicim tyden, 2x denne tak 10 minut a jsem na 6 cm a mam taky pocit, ze je to me maximum. Hlavne se mi do toho vzdy nechce. Je to pro me opravdu neprijemny pocit. Vzdy to cviceni protrpim 🙂 Chci se jeste zeptat. Kdyz ten balonek nafouknete na maximum, tak tlacite ho ven, nebo vam sam vyklouzne jako me? Pote balonek zase vyfouknete a postup opakujete nebo do sebe zavadite jiz ten nafouknuty balonek? Protoze ja ho jen vytlacim, nazpatek nafouknuty ho tedy nedam :( Dekuji...

medulynka
6. čer 2008

Holky, diky za povzbuzeni, snad se to poddá🙂 Napsala jsem to nepresne, chtela jsem tim rict, ze cvicim 2x denne, a dneska uz to bylo ctvrtej den, cize uz posedmy. Tak proto mne to pripada strasne malej pokrok tech 0,5 cm. A Veroniko - stejnou otazku mam presne na mysli i ja.
Taky mi sam vyklouzava, kdyz ho tlacim ven, tak ho pridrzuju, aby sel ven pomaleji a nafouklej bych ho teda zpet nedala. Tak to by me taky zajimalo, jak to teda vy ostatni delate🙂

kocicatko
6. čer 2008

Ahoj holky, jdu vás podpořit 😉

Rozhodně to nevzdávejte a trénujte ač je vám to třeba nepříjemné - vážně to stojí za to... já jsem po tréningu s Epi nem ńeměla ani natržení ani nástřih a je to úžasný pocit, když vám PA řekne, že nemáte žádné poranění a vy ještě v den porodu můžete lítat jak čamrda, sedět úplně v pohodě, čůrat aniž by to pálilo a hlavně můžete být klidné, že vás díky špatnému sešití nebo zbytečně velkému nástřihu za 20 30 let nebudou trápit problémy s inkontinencí apod...

Jinak k tomu vyklouzávání - já jsem si ho nechala zajet dovnitř - když by byl jen do 2/3, tak vyklouzne asi každé... takže já jsem ho nechala vklouznout dovnitř a pak pomalu vytlačovala a přidržovala ho, aby nevyskočil příliš rychle 😉

sonenschein
6. čer 2008

Ahoj kocky pridavam sa ku kocicatku nevzdavajte to ten trening a trosku trapenia urcite stoji zato.

Ja ten balonik nafuknem a pridziavam niekolko minut dnu, potom ho necham pomali vyklznut, tlacit teda nemusim aspom na zaciatku ked bol este v priemere okolo 6-7cm isiel aj sam. Len som ho pridziavala aby siel pomaly.

Neskor ked uz bol vacsi 8cm - 8.5cm som trosku zatlacila a zasa rukou pridziavala aby nevyletel rychlo, potom ho vyfuknem znova vsuniem dnu a snazim sa napumpovat na maximum. Teda aj o nieco viac ako predtym.

Popritom mam zapnutu telku a vzdy mi to rychlo ubehne 😀

medulynka
6. čer 2008

Kočičátko, sonenschein, díky za podporu a za typy🙂 Dneska večer budu zas trénovat, tak se uvidí. U mě je ještě problém, že od nějakýho 33tt mě strašně trnou prsty na rukách, non-stop celej den (mělo by to přejit po porodu), takže udržet ten balon těma rukama vevnitř, a vubec, jakkoliv s nima manipulovat, je celkem utrpeni 🙂 Ale všecko vydržim, pokud vim, že oba i s miminem přežijem ten porod 😀

medulynka
7. čer 2008

Tak holky, dneska rano jsem se najednou dostala na 6cm, až jsem se zalekla, ze TO ze mě nevyjede 🙂. Předtim šel balonek ven sam. Tak snad jsme se někam pohli 🙂 Hezkou sobotu všem.

veronikapulkertova
7. čer 2008

Medulyka: Zacinali jsme na 4 cm obe, ted po tydnu cviceni jsme obe na 6. Vidis, ze to jde 🙂 Do porodu to na tech 10 vytahneme 🙂

veronikapulkertova
7. čer 2008

Medulynka: Zacinali jsme na 4 cm obe, ted po tydnu cviceni jsme obe na 6. Vidis, ze to jde 🙂 Do porodu to na tech 10 vytahneme 🙂

horallka
7. čer 2008

Keby som vedela o tejto metóde ešte pred pôrodom, rozhodne by som ju vyskúšala. Pretože to nastrihnutie hrádze je naozaj nechutné a to zošívanie a bolesti po tom, keď si človek nemôže sadnúť na zadok. Pri prvom pôrode ma nenastrihovali ani nezošívali, pekne som sa roztiahla a o dve hodiny po pôrode som normálne už mohla sedeiť na zadku, nič mi nebolo. Pri druhom pôrode ma nastrihli aj zošili a ešte teraz si tie štychy cítim až kdesi pri zadku.

moniqe3
7. čer 2008

Ahojte kočky..
Tak ja som jediná na našej téme vždy hovorila, že zásadne proti epi a že keď to zvládli aj ostatný bez epi tak aj ja... aaaale epi som si teda nedala... trpela som.... najrpv málo a potom som už od bolesti nevnímala... nakoniec po 18hodinách som skončila cisársky, lebo som sa už neotvárala..takže mi do epidurálneho miesta pichli spinálku čo je v podstate skoro ako epi..a poviem, Vám to bolo vykúpenie, lebo ani mi to nepichli a už som nič necítila a pri vedomí mi robili cisársky a maličkú som si hneď videla.....Takže epi-jednoznačne ÁNO....

moniqe3
7. čer 2008

haha... teraz som sa kukla, že vy tu nepíšete o epidurálke, ale v podstate aj tak som rada, že som sem svoj koment dala... tak papa... 🙂

novako
8. čer 2008

Moniqe3: Sice trošku mimo mísu, ale je dobré znát i tohle. 😉 😀

Holky, nesmíme se vzdávat. Já už jsem taky někdy zoufalá. Obzvláště, když slyším, že mám CS 7, poslíčky a vím, že jsem jen na 8,5 cm. Tak mi držte palce ať se do porodu dostanu na tu rozumnou velikost. Jinak balónek mi vyklouzává pokaždé. Musím ho násilím držet v sobě, jinak bych si nezacvičila. Holt, každá jsme jiná. 😉

nikusa
8. čer 2008

Ahoj holky. Jakým způsobem jste EPI-NO objednávaly? Šla jsem na stránky CO ORD - MED, který je oficiální distributor, ale nenašla jsme tam žádný eshop, tak jsem napsala mail na uvedený kontrakt, p. Sedláček a už je to víc než týden a vůbec se neoběžoval odpovědět.... Takový přístup se mi trošku nelíbí, zvlášť když to není žádná levná věc.

veronikapulkertova
9. čer 2008

Ahojte holky, tak jsem se dnes dostala na 7 cm!!! 🙂 Jde to pomalu, ale jde to, tak snad nam to tak pujde dal 🙂
Nikusa: Ja si epino objednala na predporodnim kurzu POMAD v Olomouci 🙂

zuzik03
9. čer 2008

nikuso, pan Sedláček dost cestuje nebo je třeba na dovolené, tak mu brnkni na mobil 😉 mě se ozval tak za 3 dny a vyzvedávala jsem si to u něj v kanclu, už jsem neměla moc času 😉

nikusa
9. čer 2008

Ahoj, díky za radu, i když pan Sedláček cestuje, tak myslím, že za víc jak týden by mohl na email odpovědět nebo mít aspoň out of office... No uvidíme, jestli se ještě ozve.

novako
9. čer 2008

Nikuso: Objednávala jsem si ho přes maila a asi jsem měla štěstí, protože p. Sedláček reagoval ihned.

sonenschein
9. čer 2008

Ahoj kocky ja som sa dnes dostala na 8.5 cm super

ale aj tak mi balonik pripada o hodne mensii ako skutocna detska hlavicka, aj ked sa dostanem na desat (mozno tento tyzden) urcite nieje hlavicka vacsia?

novako
10. čer 2008

Hlásím pokrok. Jsem na 9 cm. 🙂 Tak doufám, že kdybych teď šla rodit, tak se mi o ten 1 cm postarají hormony. 🙂

Sonenschein: Taky mi to přišlo divný, ale pak jsem si řekla, že 2. doba porodní začíná v okamžiku, kdy je branka na 10 cm. A když tudy ta hlavička projde, tak to musí stačit.

kocicatko
10. čer 2008

Ahoj holky, gratuluju k úspěšným pokrokům... Novako, Ty už to máš jistý - 9 cm už je ok a Sony, Ty máš ještě čas to na těch 9-10 dotáhnout, tak držím palce 😉

sonenschein
10. čer 2008

Ahoj kocky, dnes som bola v poradni Lea ma priemer hlavicky skoro 9cm tak musim trenovat dalej 😀 a asi porodim az za dva tyzdne, na skorsi termin to nevyzera 😒
nevadi 😵

zuzik03
10. čer 2008

sonenschein, hlavička dítěte může být i 36 cm, ale o to se fakt postarají hormony 😉

medulynka
10. čer 2008

Holky, taky gratuluju k pokrokum! Mně to zatim tak nejde. Ja uz jsem 3. den na 6 cm, a zatim ani o píď dál. Je to pro mě teda makačka, jde to pomalu, balonek mam vevnitr celej, takze nevyjizdi, ale když ho nafouknu na maximum (což je momentalně tech 6), tak mam pokaždy strach, že ze mě nevyleze🙂 Nedovedu si představit, že bude ještě větší. Večer mam další trénink, tak snad někam pokročím 😒 . Zajímalo by mě, co bajunka, už to má určitě za sebou.

tynucha
10. čer 2008

ahoj holky, tak už mám epi-no doma, začnu s ním cvičit až teda za týden dva, ale samozřejmě jsem to nevydržela 😎 a ozkoušela. Udělala jsem to spíš pocitově než podle návodu - po cca 10ti minutách se mi povedl narvat dovnitř, tak jsem s ním chvilku cvičila nahoru dolu do stran a pak začala nafukovat až dokud mi nelezly oči z důlků 😀 a to už opravdu držel vevnitř bez přidržování. No myslela jsem, že ho nevytlačím, ale povedlo se - 5,5cm. Chci se zeptat, jak to kombinujete s masáží hráze? Masírujete potom nebo předtím? V návodu k epi-nu je napsáno, že je možný zvlhčovat jen lubrikantem na vodní bázi, tak se bojím, že kdybych masírovala předem (masíruju tím olejíčkem od Weledy) tak aby epino třeba neprasklo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru