EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dasty79
9. zář 2013

@terryfox já taky při prvním dala 30cm a teď se nějak nedaří 😢 Pořád samý pauzy - ty kvasinky,pak často poslíčci,to jsem taky u 1.porodu neznala nebo teda spíš už přes 3t před porodem....
No jsem zvědavá,kolik teď obě dáme 😀 sice ještě nacvičeno nemám,ale někdy si říkám,že už bych chtěla mít porod za sebou....Jsem zvědavá na zítra,co mě dr. řekne.

dasty79
9. zář 2013

@terryfox a tak vytlačuješ celé Epino a nebo jen 2/3? nebo půlku? nebo cvičíš jen na hrázi?

daniela1983
9. zář 2013

@dasty79 tazke otazky :D no ja sa ho snazim zaviest co naviac lebo inak mi rychlo chce vyskakovat von. cely ho v sebe ked ma tych 32cm nemam, to by sa do mna nezmestil, takze asi dnu su tie 2/3 aspon tak mi to praipada, lebo nieco citim aj vonku, kazdopadne cez hradzu prechadza ta cast co je najsirsia. len fakt sa smyka von dost rychlo a boli ma ruka z toho ako to pridrzuje. cvicim asi tak pol hodku. ale na prvy krat nikdy tolko nenafuknem. napr dnes som najprv 26,5cm, dalsi raz 28,5, potom 30. potom tych 31 asi a nakoniec 32. nikdy ho tam nemam na jeden raz 10 minut to by som neudrzala.
takze asi tak nejako ty to ako robis?

laras_baby
9. zář 2013

Možná pro Vás úplně hloupý dotaz, ale vrtá mi hlavou:

Když se cvičí s EPINEM musí se fakt v porodnici oznámit, aby nestříhali "pro jistotu"? Nějak mám krapet obavu, že se pro cvičení rozhodnu a pak narazím na blbce co střihne....

Děkuji za zodpovězení

daniela1983
9. zář 2013

@laras_baby no ja som si to napisala do porodneho planu ze si strihanie nezelam, lebo som cvicila s epino.

terryfox
9. zář 2013

@laras_baby já u prvního porodu hlásila, že jsem cvičila a masírovala hráz a že bych nerada preventivní nástřih 😉 nikdo s tím neměl problém... ale taky jsem jela rodit do sousedního města do porodky, kde jsou vyhlášeni přírodnějším přístupem... u nás je velká krajská porodnice, rodí se tu jak na běžícím pásu a prvorodička se střihne skora každá ☹

paaavca
9. zář 2013

@laras_baby Taky jsem to měla napsané v porodním plánu, že nástřih jen v případě, kdyby hrozilo potrhání hráze.

laras_baby
9. zář 2013

Já myslela, jestli třeba nedej bože čeští lékaři nekoukají na elasticitu tkáně 🙂

Inu díky Vám již vím, že nekoukají. Porod mám opravdu ještě velmi daleko, zjišťuji jen své možnosti. Každopádně, já budu v Praze na Bulovce, tedy mi nezbývá než se modlit. S ohledem na pražské "velkoporodnice" mám pocit, že ani porodní plán nemá smysl psát, ale smutno mi z toho není, jsem smířena ;)

Děkuji za rychlé reakce

stepanka115
9. zář 2013

@an3tka V návodu píšou 3 týdny před termínem a na internetu epina taky,ale když to nic nedělá,tak proč ne,aspon budeš připravená,píšou tam,že epinem se porod vyvolat nemuže 😉

mimka252
9. zář 2013

Ahojte kocky, chcem sa opytat ze odkial ste si Epino kupovali, ak na internete, tak z ktorej konretnej stranky?A kolko vas vysiel.. pripadne ci sa neda niekde zohnat lacnejsie, ci neviete. Dakujem velmi pekne 🙂

lila69
9. zář 2013

@paaavca Zapojim sa do debaty 🙂 k tomu potrhaniu hradze, ja som s pri prvom porode natrhla troska - nechcela som aby lekar strihal a podla klasifikacie to bola ruptura 1 stupna (tie stupne su 4) a nastrih sa tusim prirovnava k rupture 2 stupna. Hojilo sa to super a o par dni som o nicom nevedela a chodila ako srnka, sedela som este v ten den.
Takze natrhnutie este nemusi byt horsie ako nastrih. Teraz s epinom cvicit budem, do planu si to aj napisem, s tym, ze nech strihaju iba v pripade vazneho ohrozenia dietata.

snehulienkatrpaslik
9. zář 2013

ahojte maminky, epino mozem iba odporucit a to po vlastnej slusenosti...svoje som zial predala. druhe dieta sme neplanovali az tak rýchlo, ale o par týždnov aj ku nam prileti bocian a preto sa pýtam, nepredava niektorá z Vas nahodou epino?

terryfox
9. zář 2013

@mimka252 kamarádka má švagrovou v Německu, tam prý vychází výrazně levněji, pokud tam máš možnost někoho požádat, ať mrkne, pozeptá se, zkus to 😉

terryfox
9. zář 2013

@lila69 taky jsem měla i přes cvičení s epinem rupturu 1. stupně, nechtěla jsem nástřih a malý šel s ručkou vedle hlavy, hlavu měl 36cm + ta ruka, takže to hráz nedala, ale já si tedy nemohla 3 týdny pořádně sednout... nemůžu si představit, jaký to musí být mít třeba tu rupturu 4. stupně 😔 🤐

an3tka
9. zář 2013

@stepanka115 Já chtěla radši i začít dřív, prtože vím, že jsem dole celkem dost úzká, tak jsem předpokládala, že mi to bude trvat dýl nacvičit nějaký dobrý čísla. Zatím jsem na těch 23 cm, tak snad to dám.. 🙂

terryfox
9. zář 2013

Mám lepší náladu, cvičila jsem a dala 25cm a cítila jsem, že by šlo i víc, ale radši na to půjdu pomalu 😉

stepanka115
10. zář 2013

@mimka252 Já ho kupovala na netu,přímo na stránkách epino a k tomu nabízeli jednorázový ochrany a desifekční čtverečky,akorát jsem v lékárně koupila lubrikační gel na vodní bázi,vyšlo to dost draho,přes 3 tisíce. 😖

lila69
10. zář 2013

@terryfox Ty si asi bola potrhana aj zvnutra. Presne takto "na supermana" s rucickou dopredu sa narodila aj kamoske dcerka, ale tu ked doktor sil, tak sa riadne zapotil a dokonca sa vyjadril ze to vypada aj na neskorsiu plastiku ☹ Takze ono mozno s tou rupturou 1.stupna si dopadla este skvelo a epino fakt pomohlo.

zuzik231
10. zář 2013

ahojte babenky , tak uz som stastna maminka ... 🙂 moja "malinka" mala 4040g 52cm obvod hlavicky 35cm a bolo to bez nastrihu ... 🙂 nacvicene som mala 30cm ale len 1x lebo som pri tych vacsich cm trosku krvacala ... takze baby vsetkym vam drzim palceky a len cvicte,cvicte, cvicte ... urcite sa to vyplati ... prajem vsetkym taky krasny porod ako som mala ja ... 🙂

mimka252
10. zář 2013

Fuu, no to je teda dost drahe, ked som pozerala tu stranku... No co uz, budem musiet nieco vymysliet. A nahodou ho niekora z vas nepredava?

terryfox
10. zář 2013

Holky zdravím 🙂

Tak jsem zase bez nálady, mám streptokoka a navíc se nelíbil dr. monitor, takže musím zítra do nemocnice na přetočení...
@lila69 o vnitřním potrháním nevím, mám prý pár stehů jen na kůži, ale bolelo to jako čert, nemohla jsme ani kojit v sedě, já si vlastně sednout nesměla, aby mi nepopraskaly stehy 😝 ☹

santron
10. zář 2013

@mimka252 já nevím,jestli tu to už zaznělo,ale já si objednala ze sexshopu anální kolík s balonkem a splnilo to naprosto stejnou funkci, po porodu jsem neměla ani jeden steh... a teda o dost levnější..i když manžel to omylem našel a tvářil se dost vyděšeně 😀 😀 😀

betty85
10. zář 2013

@zuzik231 Ahojky, tak to moc gratuluji 🙂 to jsou jen dobré povzbuzující zprávičky. Hlavně, že jste obě zdravééé 🙂
A chtěla jsem se zeptat, jestli budeš EPI-NO prodávat? Nebo některá s Vás holky. Jsem v prekérní situaci. Mám termín porodu 25.9. což je už za 14dní. Koupila jsem si EPI-NO a včera večer mi po 4tém nafouknutí prasklo ☹( jsem s toho hodně špatná, protože jsem měla nacvičeno už 28cm. EPI-NO odesílám na reklamaci, ale víte jak to je. Oni mají na všechno 30dní a to mi už bude na prd. Nehledě nato, že když teď do porodu nebudu cvičit ani udržovat. Tak to úsilí 28cm by bylo vniveč, protože se svaly za 14dní stáhnou zpět. Chce se mi s toho brečet. Prosím pomozte těhulce v tísni. Nechci kupovat nový. To už by bylo opravdu hodně peněz.

jablcko1
10. zář 2013

Predávam úplne nové, nepoužité Tescana Epino Delphine Plus, nakoľko som ho mala kúpené skôr, ale pre plánovanú sekciu som ho nepoužila. Je to aj s meračom, vhodné na použitie aj po pôrode na spevnenie svalstva. Cena: 95,- EUR Viac info v IP

lila69
10. zář 2013

@zuzik231 Super povybudzujuca sprava. 🙂 🙂 🙂
Ty si rodila v trencine ako sa mozem spytat? Ktoreho lekara si mala pri porode?

stepanka115
10. zář 2013

@terryfox streptokoka?v kolikátém jsi týdnu?ten je prý dost nebezpečný pro dítě a slyšela jsem,že ho léčí antibiotiky?to jsou starosti a ještě se mimi ani nenarodilo,já ležela v 7.měsíci dva dny v nemocnici,krvácela jsem po sexu celou noc,naštěstí mi jen praskla céva na čípku,nic vážného,ale ten strach,že mi umře,už nikdy nechci zažít,řekla jsem,že radši pojedu rodit a ted se to blíží a už mám staženej zadek...A to ještě poctivě piju maliník a užívám lžíci lněného semínka 🙂 Tak doufám,že e epinem to všechno zafunguje

terryfox
10. zář 2013

@stepanka115 39tt, dělá se na něj běžně stěr po 36tt, má ho v pochvě 20% žen, není to nic neobvyklého, jen komplikace, u porodu dostanu kapačku s ATB...

daniela1983
10. zář 2013

s tym streptokokom netreba stresovat mne gynekolog povedal, ze ho ma polovica zien. statisticky sa nakazi 3-5 deti z 1000. takze klud.

laurinkat
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
paaavca
10. zář 2013

@lila69 Taky jsem u prvního porodu měla nakonec nástřih, už jsem byla unavená a vysílená, nešlo mi tlačení a potřebovali už malou dostat ven, aby se nepřidusila, tak šmikli. Měla jsem jen jeden steh a hojilo se to výborně, neměla jsem žádné problémy se sezením. Taky jsem četla, že malé natržení se hojí líp, protože to prostě rupne v nejslabším místě, tam kde je to nejpřirozenější. Tady jde o to, aby nestříhali preventivně, ale jen v případě hrozící velké ruptury. Kamarádku právě nenastřihli, malá z ní rychle vylítla a měla chuděra rupturu 3 stupně, natržení až do konečníku :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru