EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kackabk
27. črc 2011

@dagmarkaaa no já to myslela tak, že když se u epina dostaneš za tu nejširší část, tak už ven prostě vyšupne hrozně rychle, ale u miminka to tak nebude, půjde to asi pomalinku, bude se muset protlačit ještě celé tělíčko 😉

anicka1981
27. črc 2011

@katka1981 no ja som na tom bola presne ako ty, tiez som chcela ist na sekciu, a potom som sa dozvedela o epine,, a vsetko dopadlo super, mam doma 6 tyznoveho drobca,, a bez ranky, 3800g a 53 cm, naozaj epino je zazrak 😵

petja
autor
27. črc 2011

@katka1981 Jé,Kati,já myslela,že přispíváš,že opět cvičíš 🙂 Každopádně je od tebe hezké,že sem ještě mrkneš a podporuješ ostatní maminky!!!

katka1981
27. črc 2011

@anicka1981, wau super, aku velku mal hlavicku? Lebo moja bola mensia, tak to je super, ak by som nahodou mala druhe mimi a bolo by vacsie. Gratulujem este raz a kolko si dala s epinom?

katka1981
27. črc 2011

@petja, ahooooooooj, tak epino je kapitola sama o sebe, na to sa nezabuda. No na druhe mimco to zatial nevyzera, hoci porod by som si rada zopakovala, taky ako som mala, aj kazdy den, samozrejme s takym peknym zdravym babom.

snehulienkatrpaslik
27. črc 2011

ahojte maminky 🙂 Hoci Vaše prispevky sledujem už dlhšie obdobie, prihlasila som sa až teraz. Som v 35tt a od dnešného dňa som aj ja majiteľkou Epi-na 🙂
Skusila som masaž hrádze podľa návodu, nič príjemného to nie je, hlavne sa tam neviem dostať cez to moje brucho 😖 .... Vyskúšala som i Epi-no, merané krajčírskym cm som sa dostala na 14, možno by boli aj o 2-3 cm na obvode viac, len som sa bála, je to predsa len "prvý krat"...
Dá sa čaj z maliny -ostružiny kúpiť bežne v lekárni?
Gratulujem všetkým, ktoré majú pôrod za sebou, či už s použitím Epi-na alebo nie 🙂

katka1981
27. črc 2011

@petja, a ja som ti chcela dat podobnu otazku, a ty ozaj cakas tretie? Wau, no uzasna sprava. Kedy mas termin, uz viete pohlavie? Super, ze si zalozila toto forum, mas moju obrovsku vdaku, naozaj!

katka1981
27. črc 2011

@snehulienkatrpaslik, ahoj malinik som si kupovala v Avione v BA v takom obchodiku, kde predavaju sypane caje. Urcite aj u vas je taky obchod, tam ho budu mat urcite. Ja som si hradzu masirovala balonikom, inak som to nezniesla, s balonikom mi to nevadilo.

gabika84
27. črc 2011

@snehulienkatrpaslik ja som kupila malinik normalne u nas v lekarni, ale je pravda, ze nie v kazdej lekarni ho maju. bol to tento z Juvamedu http://www.juvamed.sk/index.php?ID=546&l=sk

gabika84
27. črc 2011

vcera po 16tich dnoch cvicenia, zase o 1 cm, takze 28 cm 😎 tesim sa. aj ked je to uz drsne. stale cvicim v pololahu a hlavne ten tlak na konecnik je hrozny 😒 dnes planujem zopakovat 28, potom mozno den prestavky, dokonca tyzdna snad 29. potom uz zacnem 40. tyzden. neviem ci sa mi podari dostat sa za posledny tyzden na tych 31 ☹ uvidime, snad bude na porod stacit aj menej....

snehulienkatrpaslik
27. črc 2011

Kočky, dakujem za tipy, skusim obehnut nase slavne lakarne.. ak nezoženiem malinik v lekárni, objednam z netu...
Hrádzu skusim teda balonikom masirovat, inak bude musiet masirovat partner 😉

kackabk
28. črc 2011

@gabika84 Jsi šikulka, jde ti to moc pěkně. Já myslím, že už nás tu maminky přesvědčily, že 31 není na porod bez poranění ani potřeba - já jak jsem dala 29, tak už mě to uspokojilo, předevčírem skoro 30, včera pauza, dnes uvidíme, jestli bude čas, ale já už jsem spokojená 😉 Jen aby se už to mimčo odhodlalo dolů - prý břicho klesá od 36tt - haha 😀

anicka1981
28. črc 2011

@katka1981 obvod hlavicky mi nepovedali, a neman to ani v prepustacej sprave, ale fajny bol,,, 😀 ja som nevedela, ze bude taky velky, lebo mi nerobili sono pred porodiom, a to sa narodil pred terminim 🙂 , ale ked som bola na sono v 33tt tak bol o 2 tyzne popredu podla tabuliek, takze som sa bala, ze ,by ma mohol potrhat. Ja som mala stastie, ja som zacinala na 7,5cm, takze to islo rychlo,,, mala som sice problemy so zlatou zilou, ktora mi vybehla, ked sa maly otocil dole hlavickou, takze som mala asi 3 prestavky v cviceni, asi po 3 dni,,, nacvicila som 31cm, ale ke som uz bola na 29, tak som cvicila len kazdy druhy den, len na udrzanie, a ono to islo samo dalej🙂, som taka stastna bola, ze som ostala cela,, dokonca ze by som zvladlla aj viac, nemala som niake poranenenie ani z vnutra ani z vonku, 😵 nikto neveril, ze som bez nastrihu,,,,vsetci a vsetky zavideli 🙂 a ja som stastna ako blcha 🙂

katka1981
28. črc 2011

@anicka1981, velmi dobre poznam tvoje pocity, to kto nezazije nepochopi, ja som si hladala kde robia plastiky, co som sa tak bala. Ja som zacinala na 6 alebo 5,5 a moje maximum bolo 7 a raz 7,5 ja som cvicila asi 5-6x, viac nie, nemohla som dalej kvoli kvasinkam. Pediatricky sa spytaj ona na prvej poradni malickemu urcite hlavicku merala, tak potom daj vediet. Inak som si raz pisala s mamickou kt. chlapcek bol strasne velky, hlavicku mal 37 a tlacila ho 2 hodiny, presne miery ti nepoviem ale dlzku mal tusim 58cm a aj vahu mal dobru. Nemala ani epino nic, rodila v Anglicku, no ze porod bol narocny, ved tlacit 2 hodiny, to sa snad ani neda, ale porodoila bez nastrihu a sitia, takze parada. Drzte sa, nech sa vam dari

anicka1981
28. črc 2011

@katka1981 nemerali u pediatra, tera na poslednej poradni hej, ale to uz je hlavicka urcite vatsia, ale na druhy tyzden ideme na kontrolne sono s hlavickou do porodnice tak tam sa opytam, urcite to tam budeu vediet 🙂,
Tak to super dopadla,, fakt sa tesim, ale musel to byt valibuk, 🙂
Mna co dost prekvapilo bol postoj niektorych zien, ja stresovala, ze ma lekari postrihaju a porezu, panicky strach taky, ze 2 mesiace som nespala, a revala som kazdy vecer, a ked som to napisla na jdenom fore, tak ma zacali odsudzovat, ze sa staram viac o svoju vaginu ako o zdravie babetka, tak toto, velmi bolelo, lebo drobca by som nedalaza nic,, a pritom to bola matka , ktore rodila uz 2x a bola zase tehotna,, takze vedela ako to je,,,, ale nevadi, ja som maximalne spokojna s porodom vsetko bolo fajn, hoci ma drobec potrapil, leo nechcel zostupit dole, a mala som silne kontrakcie uz, ale vsetko super dopadlo, epino je super,,, a smutne je, ze v porodnici o niecom takom ani nevedeli,,,,

gabika84
28. črc 2011

@kackabk aj mne by stacilo tych 30 🙂 podla mna hlavne je si verit. ty to mas tiez uz o par dni... s tym bruchom si nic nerob, mne teda tiez este nekleslo, kamaratka ma termin zajtra a takisto ma brusko stale rovnako... ale ja chcem, aby mimco zatial ostalo tam kde je, aby som mohla este trenovat 😝
dnes si davam den pauzu. minule som tiez jeden den necvicila a na druhy to slo o 1 cm hore, mozno nie je zle nechat "to tam dole" odpocinut.

lehotka
28. črc 2011

Ahojte kocky, poradite mi? dnes som si objednala tento balonik , ale nemam o tejto problematike vobec paru 😅 viem jedine, ze dokaze predist nastrihnutiu hradze, citala som nejake prispevky, kde kocky pisali, ze si kupili nejaky malinik 😅 co sa ma pit pred porodom alebo ako? 😎

gabika84
28. črc 2011

@anicka1981 to je sila take reci, ze sa viac staras o svoju vaginu... 😠 podla mojho nazoru aj babatko bude spokojnejsie, ak sa mamina citi po porode fit a nie je cela ubolena... urcite sa obidve mamy dokazu postarat rovnako dobre, ale vsetky to dobre pozname, ako cloveku je, a ako rozdielne sa spravas aj k inym, ked mas nejake bolesti...

gabika84
28. črc 2011

@lehotka je to list ostruziny malinovej, ma sa pit cca 4-6 tyzdnov pred porodom (nie skor) a pozitivne posobi na hladke svalstvo, teda aj na maternicu... zo zaciatku 1 salka denne, potom mozes zvysit na 2, vraj idealne je ho pit aj pocas porodu (to si az tak predstavit neviem 😀 )

kesurka
28. črc 2011

@lehotka ahoj epi-no ti pomůže připravit svalstvo a tkáně na průchod hlavičky a maliník vše podpoří zevnitř,ale ten se nedoporučuje u hrozícího předčasného porodu. Ještě se doporučuje odvar ze lněného semínka. je to sice hnus, ale zabírá to 🙂 já jsem sice neměla epi-no, ale masírovali jsme poctivě od 32, týdne, pila jsem Maliník a lněný sliz a nástřih nebyl, malý venku na 3.zatlačeni 🙂

lehotka
28. črc 2011

@gabika84 jasne, jedna sestra ,mi bude masirovat brucho a druha mi bude podavat cajik 😀 😀 😀 diky za info 🙂

lehotka
28. črc 2011

@kesurka asi blba otazka, ale ako treba masirovat ? ja fakt o tomto nemam paru 😅

pajinkam
28. črc 2011

Ahoj holky, právě uvažuju, že bych si EPI-NO pořídila, ale teda ta cena je docela pálka..nicméně do toho asi půjdu, když jsem tak četla něco zpětně, tak myslím, že hlavně psychicky by mi to hodně pomohlo..jsem z porodu trošku v nervech:D:D:D A to mě čeká až koncem září..Zeptám se, všechny jste si tu pořídili EPI-NO přímo z těch oficiálních stránek nebo z druhé ruky? Díky

lehotka
28. črc 2011

@pajinkam ja som si ho objednala akurat dnes od jednej kocky z tohto fora, tak sa skus popytat, ci nepredavaju...ona ho nepouzije, lebo je v nemocnici 😎

marketa97
28. črc 2011

Já měla epi-no taky z druhé ruky a naprostá spokojenost. Taky se mi nechtělo dávat plnou pálku, prohlídni inzeráty, určitě něco najdeš : )

kesurka
28. črc 2011

@lehotka http://www.pronatal.sk/masaz.htm 😉 a máš to rovnou v mateřštině 😎

lehotka
28. črc 2011

@kesurka diiiikes 🙂

kackabk
28. črc 2011

@pajinkam Taky z druhé ruky 😉

petja
autor
28. črc 2011

@pajinkam první těhu půjčené z agentury PA,potom už nebyla možnost,tak z druhé ruky a ještě v záruce.naprostá spokojenost

klbikova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru