EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ferinka
23. únor 2009

Holky tak jsem teď 3 dny neměla čas,ale dneska se mi povedlo 8,na potřetí to snad jde a povede se mi aspoň těch 10 😉

eliade
23. únor 2009

ženský,tak pap porodila dneska ráno

Míry jsou 2850g a 46 cm, má dva stehy Narodila se v 8.50..

mavanka
23. únor 2009

Jééé, tak to moc gratuluju a dva stehy jsou taky fajn 🙂

ferinka
23. únor 2009

Jeeee taky bych to už chtěla mít za sebou,ale ještě musím kousek natrénovat 😀

mavanka
23. únor 2009

Taky bych měla trénovat, ale balím to - řekla jsem si, aspoň na týden a když do té doby neporodím, tak pak to zas zkusím (možná), asi tam mám nějaké poranění, takže jsem dneska celkem krvácela, za chvilku to přešlo, ale za ty nervy to fakt nestojí ☹

papaya
27. únor 2009

Ahoj,jdu vám ještě doreferovat k epinu.
Jak psala Eli,mám dva stehy (ten druhý je spíš jen preventivní,trochu jsem krvácela) ,ale vzhledem k tomu,že jsem stihla foukat jen týden,většinou to dala na 8,5 a jen ráno před porodem na obvod 31,je to slušný a jsem spokojená. Jinak Ester měla obvod hlavičky 33cm a porod šel tak rychle,že mě nestihli ani preventivně nastřihnout (což se prý u porodu KP dělá, jak leze zadeček).
Po porodu jsem mohla hned v pohodě chodit a sedět a zkrátka normálně fungovat. Při prvním porodu jsem taky zase tak moc šitá nebyla,asi 4 nebo 5 stehů,ale cestou z porodnice jsem musela sedět v autě na polštáři a ještě dlouho po akci jsem docela trpěla 😖
Dobrý to bylo i na nácvik tlačení.
No dost chvály,zkrátka se to fatk vyplatí a funguje to 🙂

androna
27. únor 2009

tak ja som to uz skusila nafukovat a na 1x som dala 7cm a dnes 8cm.

ferinka
2. bře 2009

Holky já se nějak nemůžu dostat přes těch 8 a kousek už mě to neba 😠

tehulka_lu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mavanka
8. bře 2009

Ahoj holky, tady to nějak usnulo 🙂
Já hlásím, že to mám za sebou, bohužel jsem netrénovala až do konce, dva týdny před porodem jsem byla na 28,5 cm, pak jsem toho musela nechat, tři dny před pododem termínem jsem znovu začla na 27 a na další pokusy už nedošlo.... Kačka má obvod hlavičky 33, nastřihnout jsem nepotřebovala, mám dva drobné venkovní stehy, takže věřím tomu, že kdybych nemusela skončit, bylo by to ještě lepší 🙂

ferinka
9. bře 2009

Mavanka: moc gratuluju,já teď taky neměla nějak čas se epi nu věnovat,tak musím zase začít 😉

papaya
9. bře 2009

Mavanko taky gratuluju 🙂 A to jsi na tom s číslama jako já. Jinak jsem 2 týdny po porodu,dole mě už nic nebolí a dneska vypadly stehy,fakt se to zhojilo rychle,přeju ať je to to samé i u tebe 🙂

tehulka_lu
10. bře 2009

Holky, gratuluju, jste moc šikovné!!! Přeji Vám i miminkám hodně zdraví a spokojenosti!

kocicatko
10. bře 2009

Holky, jen sem házím info, abyste mi nepsaly zbytečně - to kámošky Epi no, co jsem tu nabízela už je fuč 😉 . Ale i tak stojí za to si ho objednat z Coord medu - fakt jsem navýsost spokojená uživatelka 😉

androna
10. bře 2009

mavanka tak to je super.potesi kazde info o tom ze sa to vyplati.

mavanka
11. bře 2009

Feri, díky za přání, určitě začni, vyplatí se to

Papayo, já od druhého dne, kdy zmizel otok u stehu na hrázi, mám problém jenom s jedním stehem, a to ten, že mě škrábe, takže večer už se mi moc dobře nesedí, takže se moc těším, až nebude třeba a vypadne - ale jsetli to bude jak u Tebe, tak budu čekat ještě týden...

Jinak přeju všem, kdo to mají ještě před sebou bezproblémové porody a krásná zdravá miminka

xsuzzi
11. bře 2009

Ahojky holky epinovky🙂

chtěla jsem se zeptat kolik tzv. lidí balonek vydrží?Když už ho mám po někom,tak ho můžu pak ještě poslat dál?A kolik lidí ještě po mě ho může použít,když já jsem druhá?🙂

a ještě a jak se má desinfikovat nebo desinfikujete?

díky🙂

ferinka
11. bře 2009

Na desinfekci jsou u toho takové ubrousky 😉

mavanka
11. bře 2009

xsuzzi, v návodu píšou, že se má použít max na dvě těhotenství, ale nevím, jak to ten balonek pozná... jinak desinfikuje se těma ubrouskama (ale jenom na začátku používání, pak jsem ho jenom umývala) - taky se má desinfikovat, když se nepoužije dýl, než tři týdny.... na desinfekci se dá použít i látka, kterou jsou ty ubrousky navlhčené - prý se dá koupit v lékárně.... kouknu a dám vědět, co to je.

luciekonik
12. bře 2009

ahoj, ráda bych si koupila epi-no. nevíte jak se liší to s tím biofeedbackem a normální? nebudete některá PRODÁVAT použitý epi-no? nejlépe, pokud jsi byla teprve první uživatelkou, někdo tu zmiňoval, že je vhodné jej použít jen na 2 těhotenství, nevím, co je na tom pravdy, ale nechtěla bych se dočkat, aby ve mě prasknul balonek.. ☹

tehulka_lu
12. bře 2009

Holky, já si pro něj zítra jedu, tak jsem moc zvědavá a těším se od příštího týdne na trénink 🙂 Už nějakou dobu masíruju hráz olejíčkem Weleda, tak předpokládám, že nezačnu úplně na startovní velikosti 🙂
Všem skoromaminám držím palce a potvrzuji, že zatím všechny reference, které jsem na Epi-no dostala, jsou jen pozitivní!

kengurka28
13. bře 2009

Ahojte!

Mam na predaj Epi-no clinic, ak by ste mala niektora zaujem. Ja som ho pouzila len par krat, lebo koli vytoku som potom uz nemohla. Je to verzia bez zrkadielka aj tlakomeru, ale ucel splna presne tak isto🙂
Pridam zadarmo takmer plnu flasticku oleja Wedela na masaz hradze. V original krabici aj s tastickou. + navod v cestine. PC bola okolo 1800Sk, predam za 30 Eur + postovne.
v pripade zaujmu ma mozte kontaktovat na: tomannova.m@gmail.com

ferinka
16. bře 2009

Ahoj holky,pisu z porodnice 😀
Kdo vahate,tak epi no jen a jen doporucuju,narodil se nam Matej 3,24 kg 49 cm a jen jeden maly steh vevnitr,ye stolu jsem seskocila sama a litala pak po sale 😀

tannawe
17. bře 2009

Ahoj holčiny...chci se zeptat,které máte reálně za sebou porody i tréninky s EPINEM...zajímalo by mě zda by některá dokázala popsat pocity při tréninku s EPINEM, bolí to jako při prořezávání hlavičky, když ho vytlačujete? Nebo jak to vlastně probíhá...zatím o něm pořád jen uvažuju,ale jsem už skoro rozhodnutá do něj při třetím mimískovi jít až se zadaří 😉
Tak díky až si najdete chvíli čas... 🙂

eliade
17. bře 2009

Ahoj
tak jdu epíno vychválit.Poprvé jsem rodila macka 3950g55cmOH38cm,nástřih,šití včetně čípku,prostě řezničina
Napodruhé trénink s epínem,3týdny před.Dostala jsem se maximálně na 30,víc už nee.Takže poslední týden jsem jen trénovala to vytlačování.Porod bez ŽÁDNÉHO poranění.3850g54cm,OH36cm.

Tannawe,záleží v jaké poloze tlačíš.Já to nacvičovala vleže, v sedě, ve stoje.Vleže to bolí nejvíc a taky se to ale nejvíc podobá samotnému prořezávání hlavičky.Bolí to jako sviňa 🙄

ferinka
17. bře 2009

Jo jo souhlasím,v leže se to napodobí nejvíc a taky to nejvíc bolí,ale stojí to za to 😉

tannawe
17. bře 2009

eliade, že tedy zrovna ty se urveš na můj lehce přitroublý dotaz...jsem si jako myslela, že to nebolí nebo co? 😅 😕 mno...ale bude to potřeba,tož díky holčiny, takže trénovat a rodit příště už jen vestoje... 😀 😉

papaya
19. bře 2009

Tan mě to taky bolelo a byla jsem docela překvapená,sem si nějak myslela,že to tak bolet nebude 😅 Ale dalo se na to zvyknout a přežít. Foukala a vytlačovala jsem v leže,ve stoje a v kleče,přísahala si,že v leže rodit zásadně nebudu a nakonec jsem tak rodila,protože nic jiného se nestihlo 😀
A dobrý pokroky jsou pak v kombinaci s masáží hráze olejíčkem,mazala jsem se po cvičení 😉

wsmoulinkaa
19. bře 2009

ahoj tak taky nad tím uvažuji...ale zaskočilo mě že vás to bolí to "prořezávání"-já při porodu nějak necítila bolest při procházení hlavičky -jen tlak. Ale každý to asi prožívá jinak... 😒

ferinka
20. bře 2009

Mě ani nebolelo to vytlačování jako ten tlak toho balonku vevnitř 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru