EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

babalala
19. dub 2009

Katka - ten úplně nejobyčejnější - a co jsem sledovala diskuze o epínu, ten tachometr nebo co to je, je fakt naprosto k ničemu.. 😉 (Za tu tisícovku navíc si radši na Bráně vyber nějakou pěknou plenku 😵 )

katka1981
20. dub 2009

babalala, no stoji az o 1300 viac a pre Slovensko to bude este drahsie. Tak ja objednam ten obycajny.

androna
20. dub 2009

babal ja som vytlacovala balonek bud postojacky,v sedu a v lehu. 😵

effi
20. dub 2009

babal ja sedim na kraji postele a jednou rukou se opiram jakoby trochu zaklonena dozadu a druhou pridrzuju balonek

orisek1
20. dub 2009

ahoj holky,
pres co ord med uz to epi no nejde objednavat? Koukala jsem se, ze na tech jejich strankach uz neuvadi ani cenu. Pokud si dobre pamatuju, tak je meli asi o dost levnejsi, nez jsou ted na brane ☹
Neprodavate nektera pouzitej?

katka1981
20. dub 2009

mne teraz odpisali z coord-med@volny.cz a maju lepsie ceny ako branakdetem. A da sa poslat aj do SR.

katka1981
20. dub 2009

orisek1, neboj poslali mi cennik. EPI-NO plus 2932,10 Kc, EPI-NO 2321,70 Kc, ceny su vratne DPH.

nelinkav
20. dub 2009

Babalala, já byla líná se štelovat do jiných poloh než pololehu, takže jsem si na to zvykla a nakonec tak i porodila. Ta simulace v poloze např.v kleče stejně nebude moc přesná, když na balonek oproti mimču nepůsobí gravitace... Já to vidím tak, že je důležitý tu hráz potrénovat, která poloha je nej při porodu se ukáže až přímo při akci, mě třeba kleknutí bylo strašně nepříjemný, tak mm musel žíněnku po půl minutě odtáhnout pryč 🙂

Katko, podle mě určitě 100% stačí to nejobyčejnější epi-no. "Tachometr" (to je nádhera 😀 ) je naprd, stejně budeš nafukovat tak, jak pocity dovolí.

orisek1
20. dub 2009

katka:super, dekuju.

katka1981
20. dub 2009

dakujem nelinka. dnes sa bratovi narodila nelinka 😀

natashkaa
20. dub 2009

mne uz tiez prisiel domov

effi
20. dub 2009

holky cvicitelky jsk jste na tom??

jinak se taky priklanim k nazoru ze epino staci uplne obycejne, jde o procvicovani a ty serepeticky navic mi prijdou zbytecne..

katka1981
20. dub 2009

Tak minuly tyzden sa mi nikto z coord-medu neozyval, tak som oslovila branudetem. Teraz mi pisu na streidacku a su velmi mili. Ale nakoniec rozhodla cena a objednala som si jednoduchsie epino od coord-medu. Snad to zvladnem pouzivat a pomoze mi to, minimalne psychicky.

katka1981
20. dub 2009

natashkaa, ahoj kedy ho zacnes pouzivat? Nemas z toho trosku strach?

babalala
20. dub 2009

Ahoj všem!

Andy, Nelinka - já mám ten problém, že v jiné poloze, než na zádech, nejsem schopná nafukovat, protože ten krám vypadává, a když se chcu přeštelovat do kleku nebo dřepu jen na vypuzování, tak to néééjde! (A chci si vyzkoušet hlavně ten dřep - při něm se má poševní vchod rozšířit až o dalších 28% - tož to se musí vyzkoušet, ne? 😉 )

A jasně, Neli, nejlepší poloha se stejně vyvrbí až to bude naostro, veškeré plánování je nanic.
Do statistiky přidávám - 4.pokus - 8cm.

katka1981
20. dub 2009

babalala, nema sa zacat cvicit az od 37.tt? Kedy si zacala? Ja som si dnes objednala, tak som zvedava. Kolko si vytlacila na 1.krat?

babalala
20. dub 2009

Katka - oficiálně ano, ale holky tady většinou začínají dřív - ono se tím spíš jen výrobce jistí, aby epi přecejenom nepodráždilo čípek předčasně. Pokud porodíš třeba o čtrnáct dní dřív, nebo ti do toho vleze nějaká kvasinková infekce, cvičíš pak jen týden, to je to skoro nanic.. 😖
Takže pokud nejsou žádné potíže, myslím, že se klidně dá začít dřív, ani moje gyn neměla námitek.
Já jsem začala asi před deseti dny, jen tak co dva tři dny - skóre: 7,5 - 7 - 7,5 - 8, hodlám pozvolna zvyšovat tempo až na to dvakrát denně.. 🙂

papaya
20. dub 2009

bab já vytlačovala ve stoje,v kleku (opřená o postel) a v pololeže. Balonek jsem si musela přidržovat,aby nevyjížděl a někdy jsem se s tím nepřesunovala,ale rovnou si to v té poloze nafoukala. A jde ti to pěkně,jen tak dál 🙂

katka1981
20. dub 2009

babalala, mas pravdu, ved nikdy nevieme kedy to na nas pride. Cize tebe chybaju uz len 2 cm?

babalala
20. dub 2009

Pap, Andy - sakra, jak to všechny děláte??? Já mám asi nějaký psychický blok se s balónem vevnitř hýbat, abych ho nějak nepoškodila, nebo co.. 😕

katka1981
20. dub 2009

Baby je tam podrobny navod? ja sa bojim ze to budem robit zle

babalala
20. dub 2009

Katka - jo, poslední dva cm, ale ty nejhnusnější.. a taky bych ráda, aby to tak nebolelo.. trénuju na orgasmic birth.. 😀
Návod tam je, žádný problém.

papaya
20. dub 2009

bab začni nafukovat ve stoje a pak si přidřepni,to tolik pohybu nebude (pokud neplánuješ zkoušet i žabáky 😀)

babalala
20. dub 2009

Dyť ta potvora ve vertikální poloze leze ven!!! Už chytám depku, že ji mám moc vygajdanou.. 😖

papaya
20. dub 2009

holt se musíš místo přidržování alemary věnovat přidržování balonku, nebo bys mohla požádat v přidržování o pomoc,ale snad to ani nahlas navrhovat nebudu 😉

ikatika
26. dub 2009

effi, pomohol balonik?
som v 37 tt a dnes som sa o Epi no dozvedela prvý krát, chcem si to zajtra kúpiť snád ešte nie je úplne neskoro. kde sa to dá čo najrýchlejšie zohnať na slovensku?

natashkaa
26. dub 2009

Baby a kolko ste nafukali na prvy krat lebo ja len 4 sakra 😠

babalala
26. dub 2009

Ikatika - pokud vím, tak jen přes net.. branakdetem@seznam.cz nebo sedlacek@coord-med.cz

kam
27. dub 2009

Ahojte holky epiňačky....
tak ja už trénuju a musím říct, že lepší než ráno je nafukovat večer...jde to rychleji...až jsem sama překvapená...během 3 cvičeních mam postup z 8 na9 cm..a to cvičím co druhy den... 🙂 mám z toho dobrý pocit, že aspoň něco pro sebe dělám 😀 . Jinak když jsem cvičila ráno tak ty postupy z 6 na 7 byly fakt dlouhý..

katka1981
27. dub 2009

kam, to ti verim, ja som napr. nikdy nemala chut na sex doobeda. Mala som pocit ze som prispata aj tam dole.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru